Autor Tema: protruzija diska  (Posjeta: 26748 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

sneki

  • Newbie
  • *
  • Postova: 13
    • Profil
    • Email
protruzija diska
« : Studeni 07, 2010, 11:35:12 prijepodne »
pozdrav svima.imam 27 godina i imam naravno problema s kralježnicom,i to već dosta godina uslijed podizanja težeg tereta,išla sam i na terapije i to je sve bilo dobro dok prije par mjeseci nisam pala i skroz ostala pokočena.Naime,uklještio mi se živac u slabinskom dijelu kralježnice,nakon 4 primljene blokade i 2 tjedna inekcija bol je samo lagano ublažena.Teže mi pada dugo stajanje ,hodanje ili sjedenje.Desna noga mi dosta trne,i to dio od koljena pa sve do nožnih prstiju.Jučer sam obavila MR,pa ću vam napisati mišljenje radiologa.

Degenerativno promijenjeni i.v.diskovi na razinama L4-L5 te L5-S1.Na razini L4-L5 manja dorzomedijalna,centralno smještena protruzija diska.Na razini L5-S1 vidi se velika dorzomedijalna protruzija diska 10.8 mm sa širenjem prema desnom neuralnom foramenu uz kompresiju duralne vreće i neuralnih struktura.



kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: protruzija diska
« Odgovori #1 : Studeni 07, 2010, 14:31:46 poslijepodne »
Dobro došli. Ne znam da li ste svojim postom postavili pitanje kako tretirati problem ili ste već odlučili. Ako niste mislim da izbora puno nemate. Pravac neurokirurg.

sneki

  • Newbie
  • *
  • Postova: 13
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija diska
« Odgovori #2 : Studeni 07, 2010, 15:42:18 poslijepodne »
sutra ću obaviti pregled još kod ortopeda koji će me vjerojatno uputiti neurokirurgu.zanima me da li ima netko stručan,
ko mi može reći da li se može operacija izbjeći fiz,th ili nešto slično :((((((

Kraljeznica.com forum

Odg: protruzija diska
« Odgovori #2 : Studeni 07, 2010, 15:42:18 poslijepodne »

lacroma

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 74
    • Profil
Odg: protruzija diska
« Odgovori #3 : Studeni 07, 2010, 21:38:28 poslijepodne »
Draga Sneki,

dobro došla. Mislim da boljeg odgovora (u smislu izbjegavanja operacije) od Kokolininog neće biti.
Javljaj se i dalje.
2010. hemilaminektomija s foraminotomijom L4-L5

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija diska
« Odgovori #4 : Studeni 08, 2010, 08:15:20 prijepodne »
Sneki,

 ja sam tako razmišljao dvije godine pa sad žalim za te dvije godine života koje sam proveo u bolovima i šepajući, da sam odmah otišao na operaciju, to se sve ne bi desilo....uostalom pročitaj malo moje postove.....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

zamila

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
Odg: protruzija diska
« Odgovori #5 : Studeni 08, 2010, 10:13:20 prijepodne »
Pozdrav

i moj ti je savjet nemoj se patiti,ja sam isla na operaciju prije 10 dana i nisam morala jos jer nisam imala ni blizu nalaze kao vecina forumasa,ali sam isla jer sam shvatila da me to ceka kad-tad tako da mi je bolje prije nego kasnije.
28.10.2010.-PLDD operacija-Poliklinika Vertebralis

sneki

  • Newbie
  • *
  • Postova: 13
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija diska
« Odgovori #6 : Studeni 08, 2010, 20:06:07 poslijepodne »
pozdrav ljudi,evo dolazim od ortopedice koja u čudu kaže da se čudi kako uopće funkcioniram,da još nije vidjela
toliku protruziju.Ideja da izbjegnem operaciju je ravna nuli.očekivala sam to,ali me jako potresla ta činjenica.
kojeg neurokirurga bi mi preporučili???čula sam dosta o Dr Buljatu,operirao je i mog kuma,također forumaša tu -hrcka-
i još jednu ženu koju znam i jako su zadovoljni.sutra zovem,jer bolovi su već neizdrživi,i nešto se poduzeti mora.
:(

sneki

  • Newbie
  • *
  • Postova: 13
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija diska
« Odgovori #7 : Studeni 08, 2010, 21:55:10 poslijepodne »
Zamila,a gdje si operirana,što kažu za oporavak hoće li dugo trajati??mene brine to koliko ću biti na bolovanju i vjerojatno
mi slijedi otkaz jer sam na ugovoru pa se baš ne radujem ni operaciji ni gubitku posla.Ali tko zna ....

zamila

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
Odg: protruzija diska
« Odgovori #8 : Studeni 08, 2010, 23:29:10 poslijepodne »
Sneki,operisana sam u Vertebralisu-super zadovoljna 12. dan nakon operacije osjecam se super,pomalo sjedim,stalno hodam(detalji na pp da ne zamaram ostale)...tako da ne gubi nadu,dobro si rekla "ali tko zna..."

pozdravcici...
28.10.2010.-PLDD operacija-Poliklinika Vertebralis

sneki

  • Newbie
  • *
  • Postova: 13
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija diska
« Odgovori #9 : Studeni 09, 2010, 11:20:48 prijepodne »
evo javljam vam se sa svog radnog mjesta.u ponedjeljak sam naručena u privatnoj poliklinici kod dr Buljata.
Plati ili čekaj i duraj !!! :-[bolovi su sve gori,jučer i danas je nepodnošljivo,trtica me boli užasno,noga mi sve više trne:-[ :-[ :-[

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: protruzija diska
« Odgovori #10 : Studeni 09, 2010, 12:31:49 poslijepodne »
A zasto ides kod njega privatno na pregled kad te on privatno ne moze operirati?
Mislim, nece te prestati boliti nakon sto njega vidis u kratkom roku...
« Zadnja izmjena: Studeni 09, 2010, 12:35:00 poslijepodne Istr »
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: protruzija diska
« Odgovori #11 : Studeni 09, 2010, 15:01:40 poslijepodne »
Koliko ja imam informacija prof Buljat je otišao u mirovinu. Njegova specijalnost bila je vratna kralješnica.

sneki

  • Newbie
  • *
  • Postova: 13
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija diska
« Odgovori #12 : Studeni 09, 2010, 15:30:26 poslijepodne »
a bi li ti čekao prvi mjesec ili čak drugi da dođeš na red,samo za pregled.??Ja toliko vremena nemam.
A s njim se mogu i dogovoriti odmah oko svega.Kokolina on još radi,a prošle je godine operirao mog kuma,
slabinski dio kralježnice,i čula sam da je vrhunski neurokirurg i za taj dio kralježnice.. :)

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: protruzija diska
« Odgovori #13 : Studeni 12, 2010, 09:56:00 prijepodne »
Ajde se javi nakon pregleda kod njega.   

Moj MRI nakon operacije je uredan, a to što su bolovi jači nego prije operacije nije važno i ne zahtijeva pažnju liječnika.

Toliko o liječničkoj nesposobnosti.

A možda mi je sve u glavi kao Renati i Jopanu pa sam 6 godina samo umišljala bolove.
Sad kad nema više para vrijeme je da prestanem umišljati bolove          ::)         

sneki

  • Newbie
  • *
  • Postova: 13
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija diska
« Odgovori #14 : Studeni 12, 2010, 11:33:04 prijepodne »
hahha.,sad si me malo nasmijala za  ovo zadnje što si rekla. :D :Da što se doktora tiče nažalost kod njih je sve na psihološkoj bazi,ako nema nalaza koji će potvrditi neku bol.
naravno da ću se javiti,već sam nervozna,samo što su mi pomakli termin za srijedu al i to je ok  :) :D :D :D

sneki

  • Newbie
  • *
  • Postova: 13
    • Profil
    • Email
Odg: protruzija diska
« Odgovori #15 : Studeni 12, 2010, 11:36:53 prijepodne »
jedno možda glupo pitanje,ali što oni rade sa tim diskom koji se toliko pomakne na operaciji????? ??? ???

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: protruzija diska
« Odgovori #16 : Studeni 12, 2010, 11:49:49 prijepodne »
Zavisi kojom metodom se operiras.

Kod klasicne - uz agresivan pristup ukloni se velik dio diska.
Kod MISS operacije - uz minimalno stetan pristup ukloni se samo dio koji je izletio i koji je degeneriran.
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: protruzija diska
« Odgovori #17 : Studeni 12, 2010, 18:05:34 poslijepodne »
Ma sneki, papira i dijagnoza kolko hoćeš, da nekog lupim s tom hrpom papira ubila bih ga            ;D   

Al šta to vrijedi kad liječnici ne znaju svoj posao (svaka čast iznimkama) i uglavnom gledaju samo na zaradu

Kraljeznica.com forum

Odg: protruzija diska
« Odgovori #17 : Studeni 12, 2010, 18:05:34 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com