Autor Tema: T - kraljeznica???  (Posjeta: 7265 )

0 Članova i 24 Gostiju pregledava ovu temu.

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
T - kraljeznica???
« : Listopad 29, 2010, 00:20:21 prijepodne »
Vidim ovdje se spominje jakooooooooo puno L diskova..pa me zanima,dali ovjde neko prisutan ima problema sa T iliti torakalnim diskovima? Hvala...
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: T - kraljeznica???
« Odgovori #1 : Listopad 29, 2010, 12:27:12 poslijepodne »
Ovo sam pronašla o torakalnom dijelu kralježnice
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Inače, mene taj dio (točnije, u dijelu lijeve lopatice) ozbiljno boli posljednja dva mjeseca. Ponekad imam osjećaj kao da na tom dijelu imam otvorenu ranu. Idem na fizikalnu terapiju (vježbe, ultrazvuk i struja), a vježbam i kod kuće. No, ipak, nije mi puno bolje. Krenula sam na razna ispitivanja jer taj dio može boljeti i zbog drugih problema (raznih upala, tumora...). Još nisam došla do toga da me netko pošalje na MR ili neko drugo ozbiljnije snimanje.
Operacija L4/L5 2007. godine

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: T - kraljeznica???
« Odgovori #2 : Listopad 29, 2010, 12:52:44 poslijepodne »
Iskrivljena mi je kicma u tom dijelu al me nista ne boli .......za sad  ;D, imam diskus herniju u lumbalnom dijelu i to me gadno boli  :-\
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: T - kraljeznica???
« Odgovori #3 : Listopad 29, 2010, 13:15:19 poslijepodne »
boljelo je i mene mjesecima...dok nisam sam na svoju volju otisao na MRI i dijagnoza,hernija diska T6/T7...e sad, u hrvatskoj nazalost hernija torakalnog dijela nije priznata kao uzrok bolova,vec vecina neurokirurga kaze - to ne boli od toga. Dok citam na stranim forumima,to je itekako hernija kao i hernija bilo lumbalnog,bilo vratnog dijela...šta naprijed...neznam više ni sam. Mene inace isto ispod lijeve lopatice,u ruku mi ide, a u ledjima oštar nož 24/7...a najgore nagli trzaj ili kada dizem nesto tesko...onda imam osjecaj da imam srcani kolko odispred probada...kihanje necu ni spominjati! Najzalosanije od svega kada ti preporuce psihijatra....eto toliko od mene????
P.S. Jasna - > bila si spominjala operaciju na rebru,samo se ne sjecam kod koga??? Hvala...
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

mony66

  • Newbie
  • *
  • Postova: 14
    • Profil
Odg: T - kraljeznica???
« Odgovori #4 : Studeni 17, 2010, 16:47:09 poslijepodne »
Imam godinama problema s kralježnicom, već sam i pisala na forumu. Imam skoliozu i još masu toga, bolove između lopatica i u prsima. Zanima me da li loša kralježnica može raditi pritisak na srce, naime već duže imam problema sa "preskakanjem srca", nalazi srca su svi ok. Da li to "preskakanje"- ekstrasistole mogu biti i zbog kralježnice?

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: T - kraljeznica???
« Odgovori #5 : Studeni 17, 2010, 22:11:09 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
P.S. Jasna - > bila si spominjala operaciju na rebru,samo se ne sjecam kod koga??? Hvala...
Nisam ja operirana na Rebru, nego u Traumi. Operirao me dr. Stančić koji danas radi na Rebru.
Operacija L4/L5 2007. godine

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: T - kraljeznica???
« Odgovori #6 : Studeni 17, 2010, 22:15:43 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Imam godinama problema s kralježnicom, već sam i pisala na forumu. Imam skoliozu i još masu toga, bolove između lopatica i u prsima. Zanima me da li loša kralježnica može raditi pritisak na srce, naime već duže imam problema sa "preskakanjem srca", nalazi srca su svi ok. Da li to "preskakanje"- ekstrasistole mogu biti i zbog kralježnice?
Imala sam i ja to preskakanje srca (strašno je brzo lupalo) i onda se na kraju otkrilo da imam hipertirozu (ubrzan rad štitnjače) a možda i nešto ozbiljniji problem :(. Više ću znati početkom sljedećeg mjeseca nakon terapije koju uzimam i svih mogućih kontrola.
Operacija L4/L5 2007. godine

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: T - kraljeznica???
« Odgovori #7 : Studeni 18, 2010, 23:21:58 poslijepodne »
Mony ako si otklonila sumnju na ostale uzroke preskakanja srca onda samo i ostaje kicma posebno ako je krivina u gornjem torakalnom dijelu. Sve je moguce od kicme, ja sam se dobro uvjerila. Npr ja imam torakalnu skoliozu prilicno veliku i od nje me ne boli nista, a u lumbalnom dijelu dva diska koja su se malo pomjerila pa me noga boli al ne samo noga nego i mokracni mjerhur, idem puno puta u wc danu i nocu i trebalo mi je godinu i pol da postavim dijagnozu za koju i dan danas mogu samo dokazati 100 operacijom, a ledja me UOPSTE ne bole  ;D ;D e pa ti sad vidi  ::)
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

mony66

  • Newbie
  • *
  • Postova: 14
    • Profil
Odg: T - kraljeznica???
« Odgovori #8 : Studeni 19, 2010, 08:55:28 prijepodne »
pa sve pretrage za srce su ok, štitnjača ok. I da iskrivljenje-skolioza je u torakalnom dijelu a i vratna kralježnica ja loša. Imam stalne bolove u leđima i vratu, glavobolje i vrtoglavice a sad još i to preskakanje.

 

Nagradne igre