Autor Tema: UPOMOĆ-opet nešto ne štima!  (Posjeta: 27892 )

0 Članova i 1008 Gostiju pregledava ovu temu.

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: UPOMOĆ-opet nešto ne štima!
« Odgovori #36 : Srpanj 01, 2009, 21:12:01 poslijepodne »
Draga Brinetka,
jako me veseli kad vidim da ti je ipak malo bolje. Nadam se da ce se uskoro jos stanje popraviti.
I pusti cistocu. Volim i ja cistocu, ali zdravlje jos i vise. Sto ce ti cisti stan, ako te boli i ako zbog boli ni ne mozes uzivati u njemu!? Cuvaj se i pazi, i radi sto manje tih kucanskih poslova, ako ikako mozes, jer su oni jako zeznuti i cesto se neocekivano napravi krivi pokret.
Ne znam kako je u FR da li je to preskupo, kod nas nije...ja sam, otkad sam se operirala, uzela zenu koja mi cisti jednom tjedno. Znam da to nije isto kao kad sam cistis, ali u godinu dana sam se navikla i ako nesto i nije dobro (mada je rijetko tako), ja se pravim da to ne vidim i ne opterecujem se s tim. Bolje mi je da se tih par sati, umjesto da cistim bavim sobom, vjezbam, setam, odmaram ili radim nesto sto me raduje i veseli.
Ajde, samo se pazi!!!
I veliki veliki pozdrav!
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: UPOMOĆ-opet nešto ne štima!
« Odgovori #37 : Srpanj 03, 2009, 15:35:01 poslijepodne »
Poz svima, ljudi ide na bolje al pce me u butu i kroz nogu, stopalo trne, al po tabanu....(jel se tako rekne...taban, stopalo?)...Jos primam inekcije i rekli su da se strogo cuvam..drugi petak imam kontrolu pa cu uzeti nalaze da vidim sta su mi radili, pa cu vam napisati. Dosadno mi je jer se bojim ista raditi i bojim se da moj dragi ne dobije slom zivaca radi mene...;ruku na srce, muski vole zdrave zene....
Pantaghana dobra ti je ideja al mi sa jednom platom i kucum i ogromnim porezom, si nemogu priustiti.......ja dobijem malo pokojnine al sve je to slabo, nit smijem raditi....pa ja to polako sama. Sad radim na tom da se pomirim sa tim da nisam zdrava, jer ja sam kontama da sam ja super...kadboli legnegnes, al kad ne boli onda se radi, ne volim ljenost i zelim se osjecati koristno....a kad je covjek bolestan to je svakom glavni problem, onaj osjecaj da nije koristan. Gore od svega mi je to,sto sam samsa...nemam prijetelja jer je takva sredina, da jih ne mogu naci, a i mali gradic....moj radi cjele dane i nemam sta...kd idem vani pricam na silu i tako sam sama naucila francuski....trudim se. Skolovana sam a ovde ne mogu nista...jedino na kasi raditi po 8 sati a za mene je to nemoguce...pa onda kuci radim a imam i 3 psa (al jim ne dam na krevet hahahah, mora biti red).
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: UPOMOĆ-opet nešto ne štima!
« Odgovori #38 : Srpanj 03, 2009, 23:24:29 poslijepodne »
 Brinetka,pozdravljam te i u potpunosti suosjećam stobom jer imam iste,ali potpuno iste simptome-od guza prema dolje kroz but,pa list i u stopalo-boli,peće,hladi,trne,grozno.Prvi tjedan kad sam počeo sa Lyricom krenulo je na malo bolje,čak sam i išao malo sa autom,malo hodao/100-tinjak metara,sjedio po sat vremena ali evo,sad kad sam prešao na 2x150mg toliko mi je loše zadnjih dana da jedva i ovo pišem ali ne mogu izdržati da se ponekad javim.mada svaki dan čitam forum ali najčešće nemam snage a ni volje uzet tastaturu,ma znaš i sama za te muke,ovo je život i po manje 1,primi topli pozdrav i čuvaj se koliko možeš,javi se kad osjetiš da možeš...
frenk

goga

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 242
    • Profil
Odg: UPOMOĆ-opet nešto ne štima!
« Odgovori #39 : Srpanj 04, 2009, 21:31:20 poslijepodne »
Draga Brinetka, nije dobro na koji način razmišljaš. Možeš tako i psihički da se razboliš. Sada se moraš pomiriti da je jedini lijek mirovanje i bistra glava. Takvim razmišljanjem nećeš nikom koristiti a sebi ćeš naštetiti. Razumijem da ti je svega dosta ali moraš biti strpljiva. Taj zahvat je još frižak i traži vrijeme i disciplinu a vjerujem da će vremenom bol nestati i bit će onda vremena za sve poslove. Sačekaj kontrolu pa ćeš tamo dobiti stručne odgovore i vjerujem da će biti pozitivni. Želim ti brz i bezbolan oporavak. Sretno!  :-* :-* :-*

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: UPOMOĆ-opet nešto ne štima!
« Odgovori #40 : Srpanj 06, 2009, 15:28:31 poslijepodne »
Goga ja sam puna optimizma, i pravila sam greske priznam, jer sam mislila; da kad se smire bolovi, da je steta mirovati...da ce neko pomisliti da se izlezavam...sad radim sve polako i necu da se zamaram sa detaljima...imam kontrolu u petak i digla sam glavu. Volim sebe i nije niko vrijedan, ni kuca, ni psi, ni moj dragi, da se ja ubijam u nekim kucnim poslovima, samo zato da bi dokazala da sam koristna. A ako nekom treba sluzkinja, onda oglasnik u ruke, jel tako.
Svi poznate ono kad nalete dani, kad ti je sve ezveze i nema smisla...ja sam nakon zahvata se osjecala super i onda sam prebrzo pocela sa aktivnostima, da nadoknadim sve ono od prije...tako je bio ljep osjecaj se brzo kretati.
Sad mirujem...uzmem veliki jastuk i stavim ga pod koljena i pravim ogrlice....i eto, osjecam se koristnom jer nesto pravim svojim rukama, a i preusmjeravam bol na posao....Gogo hvala na savjetu.
Bas sam u onim PMS danima i tjedan dana prije M sam totalno drugacija, nije mi jasno zasto, i dok dobijem, ja zivnem....
Katarina, jer mozda ti nesto znas o tom, kako ublaziti PMS  ;D :-\? Momci izvinite, mi zenske se jos i sa tim borimo hahah...
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: UPOMOĆ-opet nešto ne štima!
« Odgovori #41 : Kolovoz 21, 2009, 20:09:57 poslijepodne »
Evo me konačno da se malo javim i pohvalim kako stvari KONAČNO idu na bolje. Ljeto je bilo vrlo dinamično-malo na more,malo na selo uglavnom bila saqm vrlo aktivna a s mojom aktivnošću polako su nestajali i bolovi. Mislim da je i to djelomično zbog posjeta osteopatu ne direktno radi njega nego zbog vježbi koje mi je preporučio (vježbe za ispravljanje ravnoteže tijela). Uglavnom bolovi su sve manji i više se ne sjećam kad sam popila zadnji put tabletu protiv bolova. Više se ne sjećam tko ali netko mi je na ovom forumu napisao da se par mjeseci nakon operacije osjećao grozno a onda je sve krenulo na bolje pa je tako i kod mene. Povremeno se još pojavi ono neugodno rezanje ispod desnog dijela stražnjice ali brzo prođe pogotovo ako prošetam. Šetnje mi jako odgovaraju i mislim da bih mogla šetati kilometrima ali leđa se ponekad malo pobune jer im trba odmor. Hvala vam svima koji ste govorili-daj si vremena i sve će biti ok. Zapravo mislim da je velikim djelom do poboljšanja došlo jer sam se konačno i psihički opustila i sama sebi rekla-što bude bit će-pa nek sam na burzi posao će kad tad doći,prestala sam se živcirati oko glupih sitnica i trudila se samu sebe učiniti sretnom! veliki pozdrav svima

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: UPOMOĆ-opet nešto ne štima!
« Odgovori #42 : Kolovoz 21, 2009, 22:29:58 poslijepodne »
Magi, baš mi je drago čuti da si sada puno bolje. Vidjet ćeš, bit će to još i bolje, samo pazi na sebe da se fizički ne preforsiraš. I da, super ti je ovo s ne živciranjem. To je zapravo najvažnije od svega, samo to ponekad zaboravimo.
Operacija L4/L5 2007. godine

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: UPOMOĆ-opet nešto ne štima!
« Odgovori #43 : Kolovoz 21, 2009, 23:15:09 poslijepodne »
ti si bila neka sportasica  ? kak si to dobila sve ?

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: UPOMOĆ-opet nešto ne štima!
« Odgovori #44 : Kolovoz 22, 2009, 12:57:15 poslijepodne »
ne nisam bila nikakva sportašica zapravo sportom sam se zadnji put bavila u srednjoj školi.A kako mi se desilo sve ovo zapravo ni sama ne znam ali mislim da je to bila kombinacija nepravilnog držanja,fizički posao i nebavljenja nikakvim fizičkim aktivnostima.pozdrav

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: UPOMOĆ-opet nešto ne štima!
« Odgovori #45 : Kolovoz 22, 2009, 20:16:07 poslijepodne »
Magi,drago mi je da je krenulo na bolje.
Vjerujem da si u pravu što se tiče vježbi.Jer i ja radim slične vježbe u kombinaciji s Tai-chi vježbama.
Isto tako još povremeno zaboli noga kad se isforsiram,ali se može trpiti.
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: UPOMOĆ-opet nešto ne štima!
« Odgovori #46 : Kolovoz 23, 2009, 12:26:14 poslijepodne »
Uriel, jel možeš napraviti sve vježbe na tai-chiu?
Operacija L4/L5 2007. godine

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: UPOMOĆ-opet nešto ne štima!
« Odgovori #47 : Kolovoz 23, 2009, 13:53:54 poslijepodne »
Pa od njih 16 ,jedino tzv."kotač" nemogu do kraja(ne mogu se spustiti rukama do poda).Sad,ovaj dvd sam kupio u DM-u i to je pojednostavljeni Tai-chi koji netraži gotovo nikakav napor.
A inače,još nisam uspio  ispružanjem spustiti ruke do poda.Fali mi desetak cm ,iako sam mislio da će operacija i to rješiti izgleda da treba malo više vremena.
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: UPOMOĆ-opet nešto ne štima!
« Odgovori #48 : Kolovoz 23, 2009, 15:22:10 poslijepodne »
Uriel molim te savjet u vezi kupnje dvd-a u dm-u.Ja sam htjela kupiti dvd o Jogi ali piše upozorenje da se osobe koje imaju problema s kralježnicom moraju posavjetovati prvo s lijećnikom.Piše li to isto i za Tai-chi ili si ga slobodno kupim?    Magi drži se,želim ti sve najbolje i da nam se brzo oporaviš,ne gubi vjeru i optimizam.

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: UPOMOĆ-opet nešto ne štima!
« Odgovori #49 : Kolovoz 23, 2009, 15:48:06 poslijepodne »
Da, i na ovome dvd-u se savjetuje ako se ima ozbiljnijih zdrastvenih problema savjetovanje s lječnikom.
Iako navode da bi trebale biti  sigurne za većinu ljudi.
Mislim, da kao i sa svim vježbama kod križoboljaca uvjek treba polaziti od temeljne stvari:poštedni položaji kralježnice , pravilno držanje  i raditi toliko-koliko se može a da ne boli.
Ovo zapravo i nisu klasične vježbe nego više sinhronizacija pokreta i disanja(malo baca na pilates)
Meni osobno Tai-chi služi kao jutarnje zagrijavanje i kombiniram ga sa istezanjem.Poslije prelazim na jače vježbe,pješačenje i plivanje.
Tih 18 vježbi samo su dio dvd-a,a tu su poglavlja o meditaciji,detoksikaciji,jogi(ja ovo ništa još nisam prakticirao).
Mislim da možeš komotno početi raditi većinu vježbi bez straha,naravno lagano i treba stati kad vidiš da ti predstavljaju napor.



Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: UPOMOĆ-opet nešto ne štima!
« Odgovori #50 : Kolovoz 24, 2009, 15:18:33 poslijepodne »
Hvala ti

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: UPOMOĆ-opet nešto ne štima!
« Odgovori #51 : Listopad 28, 2009, 23:36:06 poslijepodne »
Pozdrav svima. Eto 7 mj. nakon operacije počela sam raditi,leđa povremeno zezaju ali s obzirom da mi posao zahtjeva dosta kretanja u jednu ruku sam se od kad radim počela osjećati čak i bolje. Već sam vam ranije objasnila tegobe koje su se pojavile nakon operacije a koje su u ovom vremenskom periodu od kada radim postale sve manje izražene. E sad ono što me brine je današnji najnoviji EMG nalaz koji glasi- EMG nalaz promjenjen i govori za težu kroničnu neuralnu leziju u visini L5-s1 spinalnih korjenova obostrano,izraženije lijevo. E pa sad vam ni ne moram reći koliko sam luda od svega! Molim savijet odnosno laički prijevod ovog nalaza,hvala!

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: UPOMOĆ-opet nešto ne štima!
« Odgovori #52 : Listopad 29, 2009, 09:09:33 prijepodne »
Ja bih citirao jednog liječnika koji kaže da se u njihovom poslu liječi pacijent, a ne nalaz....

Stoga ako se ti osjećaš dobro bez nekih većih problema, nemoj se uopće uzbuđivati oko nalaza, naravno za svaki slučaj posjeti neurokirurga pa će ti on više reći....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: UPOMOĆ-opet nešto ne štima!
« Odgovori #53 : Listopad 29, 2009, 19:20:48 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
E sad ono što me brine je današnji najnoviji EMG nalaz koji glasi- EMG nalaz promjenjen i govori za težu kroničnu neuralnu leziju u visini L5-s1 spinalnih korjenova obostrano,izraženije lijevo. E pa sad vam ni ne moram reći koliko sam luda od svega! Molim savijet odnosno laički prijevod ovog nalaza,hvala!

Ista stvar i kod mene - samo što sam ja imam blažu do srednje tešku leziju prije operacije, a sada imam težu. Meni je neurolog rekao - lezija = oštećenje. U našem slučaju nepopravljivo oštećenje živaca. Vjerojatno imaš na EMNG i leziju, tj. oštećenje živaca od diska koji si operirala - ja L4-L5.
Sada 3 godine nakon operacije vratili se bolovi u lijevoj nozi. Da li je uzrok to lezija=oštećenje L5-S1 sa EMNG znat ću za mjesec dana kada obavim MR.
Na tvojim MR slikama od prije se ne spominje nigdje L5-S1?
2006. interlaminectomia L4-L5

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre