Autor Tema: bolovanje nakon operacije diska vratne kraljeznice  (Posjeta: 16328 )

0 Članova i 25 Gostiju pregledava ovu temu.

tajanac

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
bolovanje nakon operacije diska vratne kraljeznice
« : Siječanj 31, 2010, 18:55:06 poslijepodne »
Bok svima,

prije dva tjedna imala sam operaciju diska vratne kraljeznice (prednji pristup).
Zanime me da li postoje negdje informacije o tome koliko traje bolovanje?
Naisla sam na mnoge kontradiktorne info. da kod nekih bolovanje traje 30 dana, ili 42 dana ili 6 mjeseci.
Imate li info tko odredjuje trajanje bolovanja?

hvala vam puno na odgovoru. :)

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: bolovanje nakon operacije diska vratne kraljeznice
« Odgovori #1 : Veljača 01, 2010, 00:35:08 prijepodne »
 Trajanje bolovanja u pravilu određuje trajanje bolesti,dakle individualno i razlikuje se od slućaja do slućaja.Potkrijepio bih ovo svojim primjerom kada sam otišao na 3-u operaciju disc hernie L5-S1.Prije operacije sam se dogovarao sa neurom hoće li operirati obje strane ili će prvo lijevu pa onda nakon nekog vremena desnu stranu disca.Rekao je da moše obje strane pri jadnoj operaciji ali da će oporavak i rehab. trajati znatno duže pa dali ću ja to financijski moći pokriti-mislio je na duže bolovanje.Ja sam pristao na obostranu op. računajući , bolje rezati 1x nego 2x.Obzirom da mi je pri toj obodtranoj op. ZABORAVIO operirati desnu stranu to isto učinio je naknadno poslije 2 mjeseca.Rezultat svega toga je to što sam ostao na bolovanju 4,5 god. i sada sam,polupokretan u inval. mirovini.Toliko o trajanju bolovanja...
frenk

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: bolovanje nakon operacije diska vratne kraljeznice
« Odgovori #2 : Veljača 01, 2010, 10:40:39 prijepodne »
Uh Frenky ali si dao optimističan odgovor.

Tajanac dobrodošla!
Trajanje bolovanja uglavnom određuje neurokirurg sukladno tvojim tegobama nakon operacije. Za lumbalni dio mislim da je prosjek 6 mjeseci. Za vratni mi nije poznato. Dijagnoza?

Sretno dalje!  :)
2006. interlaminectomia L4-L5

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: bolovanje nakon operacije diska vratne kraljeznice
« Odgovori #3 : Veljača 01, 2010, 21:16:13 poslijepodne »
 Nisam mislio niti o optimizmu niti o pesimizmu,svojim primjerom htio sam ukazati na to da dužinu bolovanja ne možemo planirati prije op., a ako ćemo već o optimizmu ja sam na treću op. išao u tonu "treće sreće" ali se nažalost ton izgubio vrlo brzo i to nepovratno.
frenk

jadra79

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 22
    • Profil
    • Email
Odg: bolovanje nakon operacije diska vratne kraljeznice
« Odgovori #4 : Veljača 02, 2010, 08:57:46 prijepodne »
Tajanac, molim te da mi ukratko ispričaš kako si došao do operacije vratne kralježnice, da li si pokušao spriječiti operaciju fizikalnom terapijom ili nekim drugim načinom? Kako je prošla operacija, gdje si se operirao i sl. jer i ja imam problema sa hernijom na vratnoj kralježnici i dva neurokirurga su mi predložila operaciju mada kažu da još nije hitno. Pokušavam izbjeći operaciju, jer sam prošle godine operirala lumbalni dio i stvarno mi se ne da opet pod nož. Povremeno mi se ukoči vrat, trnu ruke, boli glava ali to dođe i prođe...Prakticiram vježbe istezanja vratne kralježnice i nadam se da bi s time i s masažom uspila kako tako odgoditi operaciju na duže vrijeme ili možda izbjeći?

Puno hvala!!

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: bolovanje nakon operacije diska vratne kraljeznice
« Odgovori #5 : Veljača 04, 2010, 13:45:39 poslijepodne »
nakon ACDF povratak na administrativni posao je nakon mjesec dana a povratak na fizički posao je nakon tri mjeseca.

 

Nagradne igre