Autor Tema: Vrtoglavice i mucnina (kicme_disciplina)  (Posjeta: 20473 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

kicme_disciplina

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
Vrtoglavice i mucnina (kicme_disciplina)
« : Veljača 06, 2010, 22:25:32 poslijepodne »
sori tu sam prvi put, nadam se da sam na dobar topic postavila pitanje..
bas me zakacilo to s vrtoglavicom i mucninom..tako sam se odlucila i otic doktoru jer sam se srusila jedan dan..tak mi se zavrtilo...
onda smo napravili RTG vratne kraljeznice (imala sam trzajnu ozljedu vrata pri sudaru prije negdje 6-7 godina i tada mi je posjet kiroprakticaru jako pomogao) koji veli da-. imam suzenje i.v.prostora izmedju trupa c6 i c7 te da imam manje ventralne osteofite na jednom od tih.i kao incipijentnu unkartorzu...

kaj sad to sve znaci?
idem kod dr.opce prakse iduci tjedan...pa me zanima ak neko moze podijeliti znanje il savjet tu sa mnom...kaj me ceka i kaj je to??

inace najradje bi opet otisla kiroprakticaru....ne znam...kaj mi savjetujete molim vas.....

inace, vjezbam redovno unazad pola godine i odonda nemam vise ono da me ukljesti na par dana da nemrem pogledat u rikverc kad se parkiram..u srednjim 30-im sam i doma sam trenutno,...i dalje mi se vrti i boli me lijevi dio glave u visini uha..i sav mi je vrat zakocen.....imala sam i s vidom problema..slike su mi se mijesale i neke krugove sam vidjela al je to nestalo.....
isla sam i na fizikalne masaze al nije mi nesto pomoglo sto se i vidi iz toga da mi se opet vratilo....

idem i  na jogu....da li da prekinem il sta?

joj joj i JOJ


ADMIN:
Ovo je još jedna tema o glavoblji i vrtoglavicama:

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
« Zadnja izmjena: Veljača 07, 2010, 13:31:57 poslijepodne bojan »

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Vrtoglavice i mucnina (kicme_disciplina)
« Odgovori #1 : Veljača 06, 2010, 23:20:53 poslijepodne »
Incipijentna unkartroza bi značila početne degenerativne promjene vratnih kralježaka. I ja sam imala trzajnu ozljedu vratne kralježnice u saobraćajci, prije 5 godina. Ne znam što znače osteofiti (i sama ih imam) ali vrlo vjerojatno degeneracija diskova, kod tebe je izgleda jedan disk u pitanju. Naš neuro bi ti to znao objasniti, ja samo uspoređujem naše nalaze. Najbolje bi ti bilo napraviti CT ili još bolje magnet (koji ne zrači i precizniji je)

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Vrtoglavice i mucnina (kicme_disciplina)
« Odgovori #2 : Veljača 07, 2010, 07:08:13 prijepodne »
Osteofit je koštani izdanak.

Kraljeznica.com forum

Vrtoglavice i mucnina (kicme_disciplina)
« Odgovori #2 : Veljača 07, 2010, 07:08:13 prijepodne »

kicme_disciplina

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
Vrtoglavice i mucnina (kicme_disciplina)
« Odgovori #3 : Veljača 07, 2010, 11:34:33 prijepodne »
kaj to sve znaci?
jel mi netko zna/moze odgovorit na ona moja pitanja?
sad znam kaj je un...i osteofit al kaj dalje?
sta me ceka? kaj sad??

da li mogu kiroprakticaru ?
da li mogu vjezbat jogu?
da li trebam na terapije?
ima li itko nesto slicnoooooooo?
....

pliz hvala

Osamucena

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 31
    • Profil
Vrtoglavice i mucnina (kicme_disciplina)
« Odgovori #4 : Veljača 07, 2010, 12:16:50 poslijepodne »
Meni je jako puno bolje od odlazka fizoterapeutu.
Vec sam bila 4 puta i vidim veliko poboljsanje.Dakle kao da mi je neki veliki kamen skinut sa vrata i glave.
Osamucenost skoro pa se ne primjecuje. :)
Imam jos 5 puta da odem,nadam se boljem.

kicme_disciplina

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
Vrtoglavice i mucnina (kicme_disciplina)
« Odgovori #5 : Veljača 07, 2010, 12:57:26 poslijepodne »
jel mi mozes preproucit tog fizioterapeuta???
daj molim te
bilokaj
neuro javi se:)!

cure hvala

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Vrtoglavice i mucnina (kicme_disciplina)
« Odgovori #6 : Veljača 07, 2010, 13:21:07 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
sori tu sam prvi put, nadam se da sam na dobar topic postavila pitanje..
bas me zakacilo to s vrtoglavicom i mucninom..tako sam se odlucila i otic doktoru jer sam se srusila jedan dan..tak mi se zavrtilo...
onda smo napravili RTG vratne kraljeznice (imala sam trzajnu ozljedu vrata pri sudaru prije negdje 6-7 godina i tada mi je posjet kiroprakticaru jako pomogao) koji veli da-. imam suzenje i.v.prostora izmedju trupa c6 i c7 te da imam manje ventralne osteofite na jednom od tih.i kao incipijentnu unkartorzu...

kaj sad to sve znaci?
idem kod dr.opce prakse iduci tjedan...pa me zanima ak neko moze podijeliti znanje il savjet tu sa mnom...kaj me ceka i kaj je to??

inace najradje bi opet otisla kiroprakticaru....ne znam...kaj mi savjetujete molim vas.....

inace, vjezbam redovno unazad pola godine i odonda nemam vise ono da me ukljesti na par dana da nemrem pogledat u rikverc kad se parkiram..u srednjim 30-im sam i doma sam trenutno,...i dalje mi se vrti i boli me lijevi dio glave u visini uha..i sav mi je vrat zakocen.....imala sam i s vidom problema..slike su mi se mijesale i neke krugove sam vidjela al je to nestalo.....
isla sam i na fizikalne masaze al nije mi nesto pomoglo sto se i vidi iz toga da mi se opet vratilo....

idem i  na jogu....da li da prekinem il sta?

joj joj i JOJ


Disciplina eto sve tegobe što opisuješ su mi poznate,a moj nalaz vratne glasi.

Izravnata fiziološka lordoza,održana stražnja interkolporalna linija.
Uredna visina i inteziteti signala trupova vratnih kralješaka.
I.V.osteonhondroza u segmentima C3-C4doC5-C6.
U navedenim segmentima difuzno dorzalno,prominiraju disk-spondilofit kompleksi 2 mm,reducirajući prednji subarahnoidalni prostor.
Neuralni forameni su slobodni.
Uredna morfologija i inteziteti signala vratne medule.

E sad po ovom nalazu je meni rećeno da to nemože pravit probleme tih tegoba koje sam opisivao,a to su stalne vrtoglavice,nesiguran hod,zamućena slika,priviđanje nekih krugova ko što sama kažeštrnjenje vrata i noćna bol u ruci.
Eto sve godine uz fizikalne terapije pomagalo bi mi trenutno par dana i opet po starom.
Usporedi svoj nalaz sa mojm,te probaj nać riješenjen ja ga još nisam našao .

kicme_disciplina

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
Odg: Vrtoglavice i mucnina (kicme_disciplina)
« Odgovori #7 : Veljača 07, 2010, 13:51:01 poslijepodne »
kak da usporedim nalaz kad se ne razumijem u sve to?!
osim toga....tvoj se nalaz razlikuje od mog..
ja sam u svom tocno opisala kaj mi pise
tu sam dosla s nadom da cu dobit neku povratnu inf.od nekog ko se razumije il ima iste il bar donekle slicne stvari ko ja.....da vidim i cujem kak se ta osoba hrvala s time i sta je prosla i kakvi su rezultati -, a sve s ciljem da imam neku perspektivu i da se bolje znam postavit prema onom sto cu cuti od dr....i da nadjem neko rjesenje, da cujem sta su drugi radili da si pomognu a sta nisu
da dobijem ideju sta smijem a sta ne
al uglavnom....doslo mi je na isto ko da sam upisala u medicinski rjecnik ostefit i unkartroza..

ne znam....
hvala kaj ste se javljali al bas nisam saznala puno vise..

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Vrtoglavice i mucnina (kicme_disciplina)
« Odgovori #8 : Veljača 07, 2010, 13:56:41 poslijepodne »
Pozdrav i dobrodošla!

Ja ti nažalost ne mogu pomoći što se tiče vratne kralježnice jer za sad s tim dijelom nemam problema, barem ne od srednje škole.

Ali mislim da su ti Madagaskar i Mile50 dale dobre odgovore i preporuke. Za bilo koji dio kralježnice jedna od najbitnijih pretraga je MR. Nakon toga se najbolje zna tko ti može pomoći  - da li je potrebna operacija = neurokirurg ili nije potrebna operacija = fizikalna terapija i/ili kiropraktičar. ili nešto treće.
2006. interlaminectomia L4-L5

kicme_disciplina

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
Odg: Vrtoglavice i mucnina (kicme_disciplina)
« Odgovori #9 : Veljača 07, 2010, 15:44:23 poslijepodne »
ha nista...cut cu kaj kaze dr.opce prakse...di ce me uputiti i slicno..
nista
hvala

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Vrtoglavice i mucnina (kicme_disciplina)
« Odgovori #10 : Veljača 07, 2010, 18:42:12 poslijepodne »
Mi ovdje ti nismo lijecnici, osim neurokirurga...na osnovu tvog RTG, malo ti mozemo reci, pa koliko god osobnog iskustva mi s tim imali. U RTG se jako malo toga vidi, on snima kostane strukture, a problemi s kraljeznicom dolaze od degenerativnih promjena na diskovima, koje na RTG ne vidis.
Na forumu imas jako puno ljudi s istim problemima, pogledaj malo po temama, pa ces naci kojim su putem krenuli, sto im je pomoglo, sto nije. Mislim da te je i admin uputio na jednu takvu temu.

A savjeti da li da radis jogu ili ne, to je tesko reci bez da se zna prava dijagnoza (a ona se na zalost, na osnovu RTGa ne zna)...bilo bi neozbiljno da ti kazemo radi, pa se tebi stanje pogorsa, ili da ti kazemo ne radi, a za to nema potrebe.

Isto tako za kiroprakticare, nekome su pomogli, nekome su nastetili.
Nije to bas tako jednostavno s kraljeznicom, da imas neki algoritam koji trebas slijediti i sve ce na kraju biti dobro. Da je tako, ne bi nas ovdje ovoliko bilo.

Sretno!


Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Vrtoglavice i mucnina (kicme_disciplina)
« Odgovori #11 : Veljača 08, 2010, 22:00:55 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
kak da usporedim nalaz kad se ne razumijem u sve to?!
osim toga....tvoj se nalaz razlikuje od mog..
ja sam u svom tocno opisala kaj mi pise
tu sam dosla s nadom da cu dobit neku povratnu inf.od nekog ko se razumije il ima iste il bar donekle slicne stvari ko ja.....da vidim i cujem kak se ta osoba hrvala s time i sta je prosla i kakvi su rezultati -, a sve s ciljem da imam neku perspektivu i da se bolje znam postavit prema onom sto cu cuti od dr....i da nadjem neko rjesenje, da cujem sta su drugi radili da si pomognu a sta nisu
da dobijem ideju sta smijem a sta ne
al uglavnom....doslo mi je na isto ko da sam upisala u medicinski rjecnik ostefit i unkartroza..

ne znam....
hvala kaj ste se javljali al bas nisam saznala puno vise..
Čuj nemoj se ljutiti da li ti misliš da je ovo forum koji radi na hop cup,dođeš pročitaš,odeš lječniku i riješen problem.Ja sam  ti stavio svoj nalaz za koji mislim  da je gori od tvog jer je taj nalaz od 2006 godine,i naglasio sam ti da uz puste pretrage nisam našao riješenje i da se hrvam s tim godinama.Moj savjet za početak.
-ako pušiš prestani pušit na par dana da vidiš kako će ti biti oćeli se vrtoglavice smanjit.
-nađi si zanimaciju neku da ne misliš o istima tegobama,naravno ne mislim na posao,već na neki hobi koji će ti bit van tvojih dnevnih aktivnosti
-kad ti počmu vrtoglavice samo sebi reci,nek padnem,boli me briga,i vidjet ćeš kako će ti biti lakše,oču reći da tim načinom preusmjeriš misli na nešto drugo.
-što se tiće fizikalnih neće ti odmoći,naravno idi biće ti lakše(manulana masaža vrat,hidro terpija vrata i ramena,te UZ)
-što se tiće Joge ako sam dobro zapamtio nastavi dalje al samo polako sa pokretima  vratne kralješnice.
-ukoliko to sve neide moja preporuka da odeš i psihijatru,možda ti ovo zvući čudno,al psiha pospješuje još veće tegobe sa vrtoglavicama.
I za kraj također obavi  sve dodatne preglede vratne kralješnice ,ct,mr. pih sad sam zaboravio kao se zove taj pregled gdje se mjeri brzina protoka krvi do mozga,a također bilo bi poželjno i centar za ravnotežu :)
O stručnom odgovoru nemogu ti konkretno reći,jer nisam kompontentan za davanje istih,al ovo su moja iskustva.

Kraljeznica.com forum

Odg: Vrtoglavice i mucnina (kicme_disciplina)
« Odgovori #11 : Veljača 08, 2010, 22:00:55 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com