Autor Tema: Ajme meni nije mi dobro :-)  (Posjeta: 35426 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Ajme meni nije mi dobro :-)
« : Kolovoz 25, 2016, 16:48:04 poslijepodne »
Pozdrav svima,

Prije 40-tak snašle su me nevolje  :-\. Probudio sam se u strašnim bolovima i nisam se moga doslovno ustat iz kreveta. Nakon primljenih par inekcija upućen sam u daljnje pretrage po principu Rentgen-neuro-MR-neurokirurg. Svo to vrijeme bol ne prestaje.
Stigao je i nalaz MR-a: MR LS: lijevostrana dorzolateralna ekstruzija i.v. Diska na razini LV/SI. (9,4mm)
Neurokirurg kaže  mikrodisektomija  ???
Ja sam naravno, odbio i potražio drugo mišljenje. Drugi neuro je praktički ponovio priču prvog. :-\
Nakon 40 dana mene i dalje ludo boli, pijem zaldiar i neralgin i uglavnom ležim.
Toliko za sad s obzirom da je ovo samo predstavljanje  :)

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Ajme meni nije mi dobro :-)
« Odgovori #1 : Kolovoz 25, 2016, 17:26:32 poslijepodne »
Krešo, dobrodošao! Super ti je naslov teme :D. Ekspresno si ti obavio sve pretrage. Čuj..sad il pod nož il probat s terapijama ili kiropraktikom  da se disk malo vrati. Jel ti sišlo niz nogu?
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Ajme meni nije mi dobro :-)
« Odgovori #2 : Kolovoz 25, 2016, 17:27:18 poslijepodne »
Pozdrav Krešo !

  Malo je glupo zaželjeti ti dobrodošlicu na forum,ali takva je praksa  ;) ;)
 To što si opisao je standardni tijek događaja kod hernije diska. Imala sam takvu operaciju prošle godine,ništa strašno i par mjeseci sam se osjećala super i onda je krenulo sve ispočetka. Evo prije točno mjesec dana bila sam na drugoj operaciji kod koje su odstranili ožiljno tkivo koje je pritiskalo živac.

hahaha...sad si se priključio na forum taman kad smo svi aktivni članovi  u nekim bolovima i pomalo smo svi ludi  :P

Ja sam danas došla do zaključka i to po drugi put da nikako ne treba odgađati operaciju već se riješiti tih bolova čim prije jer ako disk pritišće živac duže vrijeme onda je već i upitno da li će se i kad živac oporaviti.... evo mene npr.kralježnica sad uopće ne boli,ali boli noga radi tog živca.

Operacija kralježnice je kao da igraš rulet pa kamo padne kuglica....neki žive kao da nikad nisu bili na operaciji (i takvih nažalost tu na forumu nama ),a nekima se bol vrati u istom ili u gorem obliku.
Ako si kod love...najbolja opcija bi bila u nekoj privatnoj klinici gdje se rade minimalno invazivne operacije  :)
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Kraljeznica.com forum

Odg: Ajme meni nije mi dobro :-)
« Odgovori #2 : Kolovoz 25, 2016, 17:27:18 poslijepodne »

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Ajme meni nije mi dobro :-)
« Odgovori #3 : Kolovoz 25, 2016, 17:50:53 poslijepodne »
Pozdrav za Krešu :),jesi slućajno pitao dali može endoskopski? Ako možeš trpit ćekaj,ako nemožeš požuri.a ako imaš para odeš privatno ;D,
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Ajme meni nije mi dobro :-)
« Odgovori #4 : Kolovoz 25, 2016, 17:54:30 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

sad si se priključio na forum taman kad smo svi aktivni članovi  u nekim bolovima i pomalo smo svi ludi  :P

Ja sam danas došla do zaključka i to po drugi put da nikako ne treba odgađati operaciju već se riješiti tih bolova čim prije jer ako disk pritišće živac duže vrijeme onda je već i upitno da li će se i kad živac oporaviti.... evo mene npr.kralježnica sad uopće ne boli,ali boli noga radi tog živca
Potpisujem
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ajme meni nije mi dobro :-)
« Odgovori #5 : Kolovoz 25, 2016, 18:03:28 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Krešo, dobrodošao! Super ti je naslov teme :D. Ekspresno si ti obavio sve pretrage. Čuj..sad il pod nož il probat s terapijama ili kiropraktikom  da se disk malo vrati. Jel ti sišlo niz nogu?

hvala Ovčice  ;D

Da, sišlo mi je niz nogu...otprilike do listova  :'( ...nekako mislim da bi mi bilo upola lakše da ne boli bar noga.  ;D ...ovako jedva hodam, iako se nedam, pa zavisi od dana koliko mogu toliko i idem

Na terapije me nisu ni poslali, niti preporučili ih...pitao sam naravno za fizikalnu (jer sam iskreno očekivao da će to biti sljedeći korak) ali su mi oba neurokirurga rekla da je to uzaludno i da mi neće pomoći  :-X

Koliko sam čitao do sada i razgovarao sa ova dva neura, kod ekstruzije u principu nema neke šanse da se disk vrati? on je kao pukao i jezgra je iscurila vanka...i kao postoji samo mogućnost da organizam sam "pojede" taj dio koji je iscurio...

ovo mi je područje novo, ako što krivo pišem samo me ispravljajte  :D

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ajme meni nije mi dobro :-)
« Odgovori #6 : Kolovoz 25, 2016, 18:07:58 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pozdrav Krešo !

  Malo je glupo zaželjeti ti dobrodošlicu na forum,ali takva je praksa  ;) ;)
 To što si opisao je standardni tijek događaja kod hernije diska. Imala sam takvu operaciju prošle godine,ništa strašno i par mjeseci sam se osjećala super i onda je krenulo sve ispočetka. Evo prije točno mjesec dana bila sam na drugoj operaciji kod koje su odstranili ožiljno tkivo koje je pritiskalo živac.

hahaha...sad si se priključio na forum taman kad smo svi aktivni članovi  u nekim bolovima i pomalo smo svi ludi  :P

Ja sam danas došla do zaključka i to po drugi put da nikako ne treba odgađati operaciju već se riješiti tih bolova čim prije jer ako disk pritišće živac duže vrijeme onda je već i upitno da li će se i kad živac oporaviti.... evo mene npr.kralježnica sad uopće ne boli,ali boli noga radi tog živca.

Operacija kralježnice je kao da igraš rulet pa kamo padne kuglica....neki žive kao da nikad nisu bili na operaciji (i takvih nažalost tu na forumu nama ),a nekima se bol vrati u istom ili u gorem obliku.
Ako si kod love...najbolja opcija bi bila u nekoj privatnoj klinici gdje se rade minimalno invazivne operacije  :)

tnx ladyanita  ;) a znaš ono u pravo vrijeme na pravom mjestu  ;D

pitao sam za minimalno invazivne operacije (za PLDD) i neurokirurg mi je rekao da nisam kandidat za to  :'(
Jesi ti išla privatno i tko te operirao prvi i drugi put?

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ajme meni nije mi dobro :-)
« Odgovori #7 : Kolovoz 25, 2016, 18:11:59 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pozdrav za Krešu :),jesi slućajno pitao dali može endoskopski? Ako možeš trpit ćekaj,ako nemožeš požuri.a ako imaš para odeš privatno ;D,

pozz ljiljana  ;)
ne znam što to znači endoskopski, ali google je moj prijatelj...
Vidim da svi do sada spominjete privatno, što su državne bolnice zbilja disaster? Ja nekako imam strah od privatnika, možda sam staromodan, ali nekako mi je bolnica mjesto gdje ako bilo što krene po krivu ima na raspolaganju 10 vrsta razlicitih doktora...

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Ajme meni nije mi dobro :-)
« Odgovori #8 : Kolovoz 25, 2016, 18:22:23 poslijepodne »
Imaš Krešo i kod privatnika, samo treba imat 3000€  u džepu za to. Ja sam išla na Rebro, platila si apartman, za 2 dana me otpustio. Ak čekaš red prek hzzo-a..budeš se načekao. Riješi to što prije pa da što manje kukaš i budeš normalniji od nas koji smo već na pol puta do Vrapča ;D. Meni je iskočio za 12.5 mm. Prošlo je malo manje od 3 puna mjeseca do operacije i naravno da osjetim živac sad na rehabilitaciji. Vidjet ću kako vrijeme odmiče jel bol jenjava il mi ne gine 2.x pod nož ::).
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ajme meni nije mi dobro :-)
« Odgovori #9 : Kolovoz 25, 2016, 18:30:30 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Imaš Krešo i kod privatnika, samo treba imat 3000€  u džepu za to. Ja sam išla na Rebro, platila si apartman, za 2 dana me otpustio. Ak čekaš red prek hzzo-a..budeš se načekao. Riješi to što prije pa da što manje kukaš i budeš normalniji od nas koji smo već na pol puta do Vrapča ;D. Meni je iskočio za 12.5 mm. Prošlo je malo manje od 3 puna mjeseca do operacije i naravno da osjetim živac sad na rehabilitaciji. Vidjet ću kako vrijeme odmiče jel bol jenjava il mi ne gine 2.x pod nož ::).

meni su rekli 7-10 dana da se čeka...doduše ja nisam iz ZG (ST), ne znam kakva je situacija gore.
Uf, 3 mjeseca i još boli? koliko dugo je prošlo vremena od kad te prisiklo do operacije?

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Ajme meni nije mi dobro :-)
« Odgovori #10 : Kolovoz 25, 2016, 18:50:52 poslijepodne »
pitao sam za minimalno invazivne operacije (za PLDD) i neurokirurg mi je rekao da nisam kandidat za to  :'(
Jesi ti išla privatno i tko te operirao prvi i drugi put?


Nisam išla privatno i operirana sam u Varaždinu. Vjerujem da su neurokirurzi svi dobri,samo što nemaju tu modernu tehniku kao privatnici.
Kad me to prošle godine snašlo, samo mi je bilo najbitnije to čim prije  riješiti. Da se nogu vratiti u prošlost i da znam to što sada znam ,sigurno bi digla kredit i to riješila na drugi način.
A što se tiče listi čekanja....mislim da neurokirurg najbolje zna. Ako treba operacija brzo te ubace,samo treba dočekati pregled.

Uglavnom puno smo tu na forumu pisali o svemu i  imaš razno razna iskustva i doktore imenovane ;) uglavnom sve saznaš na ovom mjestu  :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Ajme meni nije mi dobro :-)
« Odgovori #11 : Kolovoz 25, 2016, 19:03:22 poslijepodne »
Dobro dosao  :)
Potpisujem sve sto su curke rekle. Imas dva misljenja, odluci koju ti je neurokirurg ulio najvise povjerenja I trk kod njega. Sretno

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ajme meni nije mi dobro :-)
« Odgovori #12 : Kolovoz 25, 2016, 19:09:16 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se


Uglavnom puno smo tu na forumu pisali o svemu i  imaš razno razna iskustva i doktore imenovane ;) uglavnom sve saznaš na ovom mjestu  :-*

to mi i je plan sve iščitati i prikupiti što više informacija  :)

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: Ajme meni nije mi dobro :-)
« Odgovori #13 : Kolovoz 25, 2016, 19:15:03 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dobro dosao  :)
Potpisujem sve sto su curke rekle. Imas dva misljenja, odluci koju ti je neurokirurg ulio najvise povjerenja I trk kod njega. Sretno

tnx Natali.
Zapravo idem i po treće mišljenje  ;)
Plan mi je pokušati dogovoriti pregled u ZG, jer su mi rekli da gore rade sa "metrx" metodom i ako mi bude obavezna operacija da je to ipak "bolje" nego klasična...

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Ajme meni nije mi dobro :-)
« Odgovori #14 : Kolovoz 25, 2016, 20:04:01 poslijepodne »
U svakom slućaju je bolje nego klasika ako se može,To ideš privatno po 3 mišljenje,jer nisam sigurna da ćeš drugdje dobit metrx.a i ako nebudeš kandidat za njega iz bilo kojih razloga,neznači da nećeš biti ok.Eto na dobrom si putu vidim da već imaš i znaš puno dobrih informacija.Samo polako i koncentrirano ;)
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Ajme meni nije mi dobro :-)
« Odgovori #15 : Kolovoz 25, 2016, 21:11:30 poslijepodne »
Dobrodošlo pozdrav samo, ali bilo bi najbolje reći da bi bilo lijepo da se nikad ne vidjesmo. Osim što je lijepo da si pomažemo već kad moramo. ;)

E sad, dva mišljenja, plus ovo što su curke rekle, meni bi bilo dosta (osim za toplice, posipam se pepelom!). E sad, ekstruzija diska, dva suglasna mišljenja, ja bih rekao da odete to vaditi sve i riješiti se bolova - lijekovima protiv bolova i fizikalnom to ne bude prošlo. Ja sam imao tri suglasna mišljenja neurokirurga da moje stanje nije operabilno i jedno mišljenje neurokirurga da jest. Kako je bilo za ili ubiti se ili ići na operaciju jer su bolovi bili užasni, onda sam prihvatio operaciju i nisam požalio. E sad, sve je to kako kaže Ladyanita, nekad bude Bingo, a nekad pas Dingo! :)

Nemojte se čuditi da se tako zezam, ja sam dežurni luđak u bolovima, ali čekam nasljednika! :D
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: Ajme meni nije mi dobro :-)
« Odgovori #16 : Kolovoz 25, 2016, 22:10:10 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Uf, 3 mjeseca i još boli? koliko dugo je prošlo vremena od kad te prisiklo do operacije?
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Prošlo je malo manje od 3 puna mjeseca do operacije i naravno da osjetim živac sad na rehabilitaciji.
14.4. me strefio 2.išijas kad je sve krenulo po zlu, a 8.7. sam operirana ;).
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Ajme meni nije mi dobro :-)
« Odgovori #17 : Kolovoz 25, 2016, 22:43:31 poslijepodne »
Ja sam ti upoznata tim metrixom I to ti je isto rez  od 3 cm kakav je imam,  ali Ja Sam operirana microdisektomijom (klasika)jer sa tom metodom bolje pociste. Puno ti je disk izasao tako da ce ti svi prepuruciti klasicnu, ali to ti je manje invanzivna metoda nego prije 20 godina.  Sto prije na pregled, ako imas nekoga ko te moze preporuciti jos bolje. Drzi se.


Kraljeznica.com forum

Odg: Ajme meni nije mi dobro :-)
« Odgovori #17 : Kolovoz 25, 2016, 22:43:31 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com