Autor Tema: Bojan  (Posjeta: 16655 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Bojan
« : Rujan 19, 2008, 20:59:24 poslijepodne »
Vec sam na stranicama napisao neke informacije ali neka bude i ovdje.
Imam 34 godine. Operirao herniju na L5-S1 1992 u Vinogradskoj kod prof. Negovetica koji je u to vrijeme bio navodno najbolji za operaciju. Operacija je prosla super ali su upute u bolnici i toplicama bile katastrofa. Sve je bilo super odprilike 2 godine (mozda i previse dobro jer bi onda od pocetka trazio dodatne stvari i vise se pazio :) ), a onda su krenuli prvo mali problemi, a od malih problema veliki.
Jedno vrijeme je bilo jako gadno ali vjezbanje i bazen su me spasili, a i terapeuti (spomenuti vec na stranicama)
Da je onda bilo interneta sigurno bi bilo drugacije ali sto je tu je.  Zato ove stranice i forum.   :)
« Zadnja izmjena: Rujan 20, 2008, 10:11:29 prijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Bojan
« Odgovori #1 : Rujan 20, 2008, 09:09:50 prijepodne »
Koliko primjećujem bio si vrlo mlad kad si operiran?! Što je bio uzrok tvojoj hernii iv diskusa sa nepunih 20 godina?

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Bojan
« Odgovori #2 : Rujan 20, 2008, 10:22:39 prijepodne »
Brzo sam izrastao, po konstituciji sam mršav - pravi ektomorf, bavio se puno sportom, a najznačajniji faktor je što sam trenirao košarku. Treniranje je trebalo biti pod stručnim nadzorom, a na kraju se pokazalo da je čovjek koji nas je trenirao diletant jer smo radili neke neprimjerene vježbe. Isto vrijedi i za teretanu koja je kao bila pod stručnim vodstvom osobe koja je završila kineziološki fakultet. Polje sam čitao da se puno vježbi koje smo radili u teretani ne smije raditi prije 20-te.
« Zadnja izmjena: Rujan 20, 2008, 10:29:08 prijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Kraljeznica.com forum

Odg: Bojan
« Odgovori #2 : Rujan 20, 2008, 10:22:39 prijepodne »

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Bojan
« Odgovori #3 : Rujan 20, 2008, 14:13:39 poslijepodne »
O baš mi je žao da si tako imao loša iskustva u djetinjstvu i ranoj mladosti. Da i mene često roditelji, ambiciozni, pitaju može li njihov 16-togodišnjak u teretanu...Ergobicikla im se čini skroz malo i slabo oni bi ipak utege a možda na kraju i novce na računu. ;)

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Bojan
« Odgovori #4 : Lipanj 04, 2010, 00:54:08 prijepodne »
Evo da zabiljezim u svoj profil, a i da javim stanje. Prije neki dan su me u liftu zakacila vrata u rame (prosao sam rukom kroz vrata prije ulaska ali izgleda da sam zeznuo). Prilicno me s tiltalo tako da pokusavam doci sebi uz odmaranje. Nije mi bas previse do rada, kompjutera i bilo cega pa imajte razumijevanja ako ne odgovoram brzo ili nisam na forumu. Polako prolazi i nadam se da ce uskoro sve biti kao i prije (jos me malo noge zezaju - trnci i zatezanje). Bilo je puno gore kada me s tiltalo u vlaku prosle godine kada se lokomotiva zaletila u vagon. Sljedeci tjedan sam na godisnjem pa cu biti aktivniji na forumu.
« Zadnja izmjena: Lipanj 04, 2010, 00:56:47 prijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Janna

  • Newbie
  • *
  • Postova: 11
    • Profil
Odg: Bojan
« Odgovori #5 : Srpanj 15, 2010, 18:32:17 poslijepodne »
A tebe bas hoce... I kako si sad?
A sto se tice onoga mlad si... U vrijeme kada mi je najcesci obzor bio plafon puno sam trazila po netu i svega pronasla, izmedu ostalog: hernije i jesu bolest mladih kraljeznica, rijetki su oni koji se sa tim problemom susrecu iznad 40.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Bojan
« Odgovori #6 : Srpanj 15, 2010, 22:23:07 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
A tebe bas hoce... I kako si sad?
A sto se tice onoga mlad si... U vrijeme kada mi je najcesci obzor bio plafon puno sam trazila po netu i svega pronasla, izmedu ostalog: hernije i jesu bolest mladih kraljeznica, rijetki su oni koji se sa tim problemom susrecu iznad 40.

Prezivio i taj incident s manjim posljedicama. Kad vjezbam i plivam jos osjetim desnu potoljenicu (kao da mi radi zivac u nozi) ali prodje vrlo brzo nakon treninga.
« Zadnja izmjena: Srpanj 20, 2010, 01:07:49 prijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Bojan
« Odgovori #7 : Svibanj 03, 2011, 11:13:40 prijepodne »
Eto nove situacije za mene. Prosli tjedan sam bio na godisnjem i sav poletan udjem u auto s poznanikom misleci ne moze nista biti za tih 500 metara. Ali krenuo je prvo nepotrebno duzim putem, a sudbina je ocito htjela da bez ikakve potrebe preleti preko nekih rupa na parkiralistu. Bilo je to u petak. Na pocetku samo zatezanje  i napetost misica, a sada neke minorne smetnje koje mi ne vuku na dobro. Nadam da nece otici previse u krivom smjeru. Plus u vlaku na povratku sam imao dodatne komplikacije koje su dodatno pogorsale situaciju. Uglavnom malo sam deprimiran pa necu biti previse na forumu. Saljite mi PP ako ima bilo sto bitno.

Tako sam se radovao novim gojzericima i planinarenju za vikend.   :(
« Zadnja izmjena: Svibanj 03, 2011, 11:28:49 prijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Bojan
« Odgovori #8 : Svibanj 03, 2011, 15:11:35 poslijepodne »
Na križa hladni oblog,TENS. Na usta decortin u maloj dozi,kratko i analgetik. Želimo vam brz oporavak.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Bojan
« Odgovori #9 : Veljača 12, 2017, 21:56:42 poslijepodne »
Jedva sam pronašao moju temu s predstavljanjem.
Ovo mi je trebao biti kao dnevnik svih "događanja i nezgodacija" s kralježnicom".

Za one koji ne znaju ovaj forum i stranicu sam pokrenuo zbog problema kralježnicom koje imam od 1992 nakon operacije kralježnice.
Jedini cilj je bio da pomognem drugima da izbjegnu ono što je mene dopalo.
Napisat ću još dodatnu poruku vezanu uz forum - status i moje razmišljanje o svemu.

I tako 6 godina nakon zadnjeg statusa mogu reći da sam ni na nebu ni na zemlji.
Bolove nemam ali i dalje imam puno ograničenja koja se tiču nošenja iole veće težine, otvaranja težih vrata, vožnje po lošoj cesti i tako to. Prije dvije godine sam bio u Ligamentu u Zagrebu i nakon sat vremena pregleda  sam kao odgovor dobio da je mene bolje ne dirati jer funkcioniram unutar okvira koje sam si omogućio/stvorio/zadao.

U zadnjih par godina sam počeo lakše podnositi sva ograničenja i nekako sam slobodniji pričati o tome. Prije mi je to sve bilo katastrofa. Inače sam self starter i za mene nema stvari koju ne mogu ili ne želim napraviti. Spreman sam raditi kao crv.
Istina je da mi je sada bolje nego prije 6, a posebno u odnosu na prije 10-15 godina ali daleko je to od normale. Toliko od mene za sada.
« Zadnja izmjena: Srpanj 28, 2017, 01:46:20 prijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Bojan
« Odgovori #10 : Srpanj 29, 2017, 17:29:04 poslijepodne »
Da malo osvježim temu sa svojim stanjem. Prije godinu dana sam uselio u vlastiti stan. Nakon godina i godina smucanja po podstanarskim stanovima. I to mi je dalo novi motiv da probam dalje. Godinu dana sam vježbao dosta redovito i stanje je relativno ok. I dalje imam problema s vožnjom auta po lošoj cesti, nošenjem iole veće težine, guranjem težih vrata, sjedenje isto nije baš idealna stvar i tako to. Pitanje je hoću li bilo što od toga uspjeti riješiti.
Uglavnom ove godine sam godišnji od 3 tjedna proveo vježbajući skoro svaki dan. Jedan dan plivanje 2 km u bazenu, a drugi dan vježbanje od 2-2,5 sata. U super sam kondicji ali to ništa ne znači za probleme koje imam. Ali nema mi druge nego probati dalje i vidjeti hoće li biti napretka. Volim sport i umor ali monotnija vježbanja i plivanja malo ubija.
S obzirom da sam u vrlo neobičnom stanju odlučio sam si napraviti vlastiti program vježbanja. Možda upali. Radim polako i osluškujem što mi radi probleme. Prije dvije godine sam bio u Ligamentu. Doktor me pregledavao sat vremena i na kraju je rekao da je mene bolje ne dirati jer imam svoje obrasce ponašanja. Kad vam netko ne želi uzeti novce onda znate da nije baš najbolje. Ali nema druge nego probati.

Inače kad pomislim da sam 2000 godine došao u Zagreb turistički jer mi je tada bilo užasno teško sjediti i mislio sam da nema šanse da radim normalno 8 sati, a sada sam u vlastitom stanu to mi je motiv na kvadrat. 2004-2005 sam išao na privatne treninge i rehabilitaciju i taman kada sam plivao 2 km, radio trbušnjake s ispruženim nogama strgao sam se do kraja s običnim prelaskom preko tramvajskih tračnica i mislio sam da idem nazad doma. Nisam mogao sjediti više od 15 minuta. Tada još nije bilo foruma. 3 mjeseca masaža i nekih glupih vježbi svaki dan bez ikakvog pomaka. I onda Reaktiva gdje sam na sreću valjda prvi put dobio pravu rehabilitaciju 14 godina nakon operacije.
Mislim da su problemi s kralježnicom najbolji mentalni trening. Dugo traje i sve je na klimavim nogama.
I zato treba biti pozitivan. Nema predaje.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Bojan
« Odgovori #11 : Srpanj 29, 2017, 21:00:45 poslijepodne »
Bravo, to je zbilja pozitivna priča i čestitam za vlastiti stan.
I ja više uopće ne mogu u auto, niti u gradski bus, pa ih izbjegavam. Ali jedan dobar Jeep bi bio sasvim OK. :)
Istina, problemi s kralježnicom dugoročno znače jedan dobar mentalni trening, a ne kažu bezveze da je kronična bol bio-psihosocijalni poremećaj. Svašta smo naučili i svašta još budemo!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Bojan
« Odgovori #11 : Srpanj 29, 2017, 21:00:45 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com