Autor Tema: Bolno lumbalni pozdrav  (Posjeta: 14137 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

mart47

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
Bolno lumbalni pozdrav
« : Veljača 01, 2016, 13:35:12 poslijepodne »
Pozdrav svima,
evo da se i ja predstavim sa svojim tegobama. Pošto nemam sad punu dijagnozu pred sobom da ju prepišem, u kratko. L1L2 protruzija 6-7mm u dorzalnu vreču. Boli ko sam vrag. Ima perioda kad ne mogu sjediti i ništa, a ima perioda kad mogu skoro normalno funkcionirati. Još se spominje neki vakuum efekt okoštavanja artroze i sitne protruziije. Imam 47 god, radim sjedeći posao, vježbam, visoka, mršava. Ko mala sam imala saobračajku i vjerojatno sad to plaćam, nešto loših gena sam dobila u nasljedstvo. Bila sam kod kiropraktičara i bolje mi je od onda, ali nije to to. Na najjače me frustrira kad me vježbanje ubije. Redovito idem na pilates i vježbam i doma, već godinama. Tu sam da pročitam vaša iskustva i skupim što više info o svemu, da ne uletim u nešto bezglavo, jer ipak je to moja kićmica kakva god bila  :)

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Bolno lumbalni pozdrav
« Odgovori #1 : Veljača 02, 2016, 10:58:15 prijepodne »
Pozdrav i Tebi!
Ako je protruzija u duralnu vreću onda obavezno na pregled kod neurokirurga i veliki oprez sa tjelesnom aktivnošću! Isto tako opreza sa istezanjem i kiropraktikom.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

mart47

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
Odg: Bolno lumbalni pozdrav
« Odgovori #2 : Veljača 02, 2016, 14:19:30 poslijepodne »
Hvala na savjetu. Bila sam kod neurokirurga koji je rekao da to nije ništa, brzinski pregledao nalaz MR (klikao je mišem brzinom svjetlosti) i rekao nek vježbam i pijem tbl. Moja dr opće prakse nije bila oduševljena, pa je tražila drugo mišljenje tako da sad to čekam. Primjetila sam da me svako vježbanje ubije. Vježbam pilates i preporučene medicinske vježbe, ali i bez da osjetim da sam nešto loše napravila, poćne me bolit, tako da nisam više baš sigurna što da radim. Sljedeći pregled mi je tek u 4. mjesecu, ali ako sam do sad čekala čekat ću i do onda. Kako sam bila na sistematskom od firme, internistica mi je dala preporuku da napravim EMNG tako da ću i to ići napraviti makar nemam nikakvih problema sa stopalom,  ni problema sa sfinkterima, barem za sada.
« Zadnja izmjena: Veljača 02, 2016, 14:21:28 poslijepodne mart47 »

Kraljeznica.com forum

Odg: Bolno lumbalni pozdrav
« Odgovori #2 : Veljača 02, 2016, 14:19:30 poslijepodne »

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Bolno lumbalni pozdrav
« Odgovori #3 : Veljača 02, 2016, 15:00:49 poslijepodne »
Ma to je neka budala, a ne neurokirurg! Dobro da je liječnica opće prakse normalna, jer se svakako mora dobiti drugo mišljenje u takvoj situaciji. Vježbe koje izazivaju bolove ne treba raditi. EMNG svakako treba napraviti jer on može pokazati oštećenje živaca i prije nego se pojave simptomi. Obično kad su simptomi onda su to kronične radikulopatije sa raznim užasima.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Bolno lumbalni pozdrav
« Odgovori #4 : Veljača 08, 2016, 00:38:21 prijepodne »
Neznam šta se više događa sa neurokirurzima.Neosjete oni kakva je to bol,kako je 24 sata na dan osjetiti tu patnju.Prvo i glavno pravilo je da čovjek ima pravo na život bez bolova.To što oni isplaniraju u sat vremena obradit 15 ljudi je njihov problem.Kad uđeš u ordinaciju neizlazi van dok nedobiješ odgovore na sva pitanja!Želim ti puno zdravlja!
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

mart47

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
Odg: Bolno lumbalni pozdrav
« Odgovori #5 : Veljača 08, 2016, 11:16:55 prijepodne »
ne znam, ja sam na prvu bila sretna kad mi je rekao ne treba operacija, ali prvu bol koju sam osjetila nakon razgovora podsjetila me zašto sam u opće išla k njemu. meni protruzija 24 h stvara pritisak i boli me 24 sata ako ne pijem ljekove. i sad se već i ne sjećam kakav je bio život dok me nije bolilo. Nije da si baš priželjkujem operaciju, to mi je zadnja opcija, ali razgovor, savjet i barem da mi pokaže malo zanimanja za moj slučaj, jer on je tamo za to. On po meni nije ni doktor ni čovjek i u opče nije zaslužio biti tamo. Nadam se da će dr Vukić kojem sam naručena za drugo mišljenje biti u redu.

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Bolno lumbalni pozdrav
« Odgovori #6 : Veljača 08, 2016, 13:30:56 poslijepodne »
I ja se nadam!Izdrži do onda!Lijekovi nisu baš opcija.Krenio sam sa tramalom od 50 mg a završio na morfiju.Tjelo brzo stvori imunost a zatim i ovisnost.Svako dobro!
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

mart47

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
Odg: Bolno lumbalni pozdrav
« Odgovori #7 : Veljača 08, 2016, 14:22:36 poslijepodne »
Hvala, također  :)

Elina

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 80
    • Profil
Odg: Bolno lumbalni pozdrav
« Odgovori #8 : Veljača 10, 2016, 12:05:02 poslijepodne »
Pozdrav. Nadam se da ces brzo rijesiti svoje probleme. Moj neuro cim je vidio da disk pritisce duralnu vrecu odmah je zakazao termin za operaciju. Drzi se

mart47

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
Odg: Bolno lumbalni pozdrav
« Odgovori #9 : Veljača 11, 2016, 15:41:31 poslijepodne »
Elina hvala. Znaći ti si operirana?. Jel ti sad dobro? Kolko mi ljudi kaže neka ne idem na operaciju. Ne znam kaj da mislim. I ne ide mi se, ali ne znam što je gore. kljukat se tbl ili ... uh teška odluka. Ali dobro još čekam neke razgovore, pa ću onda odlučit.  :D

Elina

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 80
    • Profil
Odg: Bolno lumbalni pozdrav
« Odgovori #10 : Veljača 15, 2016, 21:29:00 poslijepodne »
Jesam, operirana sam. Ja sam pala i ozljedila kraljeznicu. Sada je prosla god dana od op i nisam bas ok.
Nemoj mene uzimati za primjer. Moja susjeda je isto operirana kod istog doktora i ona je odlicno. Nakon 3 i pol mj je pocela raditi
Ti uzmi sto vise misljenja i vagni sama situaciju. Ali nemoj zivjeti na tabletama jer to nije rjesenje
Sta god te zanima slobodno me pitaj. Tu sam

mart47

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
Odg: Bolno lumbalni pozdrav
« Odgovori #11 : Veljača 16, 2016, 11:34:27 prijepodne »
Elina baš mi je žao da ti nije dobro. U ćemu je bila greška da ti stanje nije ok? kolega s posla je bio isto na rebru na operaciji kod dr Vukića, kojeg i ja čekam za drugo mišljenje i on je oduševljen. Prošlo je već 10 god od kako je operiran i veli da je njemu super. ja sam još u fazi isprobavanja, da ipak ne idem na operaciju, pokušavam naći prave vježbe kojima ću ojačati tijelo, a da mi to sve skupa ne dira puno u kralježnicu. Imam sreću, muža bivšeg sportaša pa imamo doma malu teretanicu gdje mogu raditi, naravno bez težina, i pokušat tako. Dala sam si vremena do 28.04. kad idem po drugo mišljenje, ako nema progresa vježbanjem onda ne znam. Idem na operaciju ako mi to neuro kaže. i da vidim rezultate EMNG-a U glavnom, znam da se nekaj mora promjenit, jer svako okretanje u krevetu me probudi, bole me kukovi, desna noga, ajde ne piškim još u gaće, ali baš mi se to i ne čeka  :o sjedenje ne podnosim, a posao mi je sjedeći. Nekad mogu hodat do besvjesti nekad ne... Sve u svemu uvijek si sputan nećim, a to jaaaaako frustrira.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Bolno lumbalni pozdrav
« Odgovori #12 : Veljača 16, 2016, 13:19:46 poslijepodne »
@mart47, imaš samo jednu protruziju i nema smisla da se mučiš. Danas su ti zahvati minimalno invazivni, to je čas posla; istina, operacija i oporavak poslije nisu nekakva sreća najveća, ali dugoročno ovo tvoje stanje može biti samo gore. Ako su dva mišljenja neurokirurga suglasna da treba operacija, onda treba. Iako, mislim da nitko neće reći da ne treba kad je o takvoj bolesti riječ. Meni su živci samo pod pritiskom i upaljeni pa sam na teškim drogama. Da mi kažu da idem na operaciju, organizirao bih feštu sa šampanjcem!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

mart47

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
Odg: Bolno lumbalni pozdrav
« Odgovori #13 : Veljača 16, 2016, 14:16:12 poslijepodne »
Dr opće prakse je da idem na operaciju, prvi nerukirurg me nije ni pogledao pošteno, a kod drugog tek idem. Tak da u stvari još ništ ne znam. Ali da boli i da je protruzija tu to stoji.

Elina

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 80
    • Profil
Odg: Bolno lumbalni pozdrav
« Odgovori #14 : Veljača 17, 2016, 15:08:51 poslijepodne »
Ma kod mene se javile priraslice i nekakav edem, al sve se to da rijesiti. Samo optimisticno :)
A tebi zelim sve naj naj i da sto prije rijesis problem

mart47

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
Odg: Bolno lumbalni pozdrav
« Odgovori #15 : Veljača 18, 2016, 12:50:08 poslijepodne »
Elina hvala i tebi što brže želim zdravlje i da zaboravimo na bol  :D

Kraljeznica.com forum

Odg: Bolno lumbalni pozdrav
« Odgovori #15 : Veljača 18, 2016, 12:50:08 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com