Autor Tema: Hernija L5-S1  (Posjeta: 8543 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Hernija L5-S1
« : Svibanj 13, 2016, 17:24:33 poslijepodne »
Pozdrav,
Evo moje tegobe su pocele pocetkom 8/2015. Jednog Dana mi je utrnula noga,kratko trajalo I proslo.
Sredinom 11 mj kada Sam se vracala sa posla pocela me boliti lijeva noga ko vrag da Sam morals cucnuti I prestalo. Otisla obaviti Emng I kod fizijatra I tamo dobivala struju I invidualne vjezbe. Nine bilo poboljsanja. Krajem 12 mj jos median ciklus terapija I opet nista. Krenula name Bowen I malo mi se stanje popravilo. Obavila I neurologa u medjuvremenu. Obavila Mr lumbalne I torakalne kraljeznice krajem prvog mjeseca. Otisla privatno kod neurokiruga koji mi je rekao da imam protruziju, apsolutnu stenozu spinalnog kanala I pomak kraljeska i to sve na segmentu L5-S1.
Predlozio je operaciju Ali kako Sam se uspanicila nisam ni pitala kakvu. Potrazila jos jedno misljenje I ista stvar. Operirana Sam 23.03. U vinogradskoj I oni su mi odmah rekli da me bolova u krizima niece rijesiti Ali bolova u nozi hoce. Evo oporavljam se  po malo. Noga ne boli, kada sjedim je ok, osim sto Sam budala pretjerala u hodanju prosli tjedan pa me jedan Dan bolilo ko vrag. Sada Sam usporila I sve je OK. U toplice idem 01.06.

 

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Hernija L5-S1
« Odgovori #1 : Svibanj 13, 2016, 17:48:03 poslijepodne »
Dobro nam došla na forum Natali  :-*
Daj malo opiši kakvu si operaciju imala. Baš me zanima jer si navela stenozu spinalnog kanala,protruziju i pomak kralježaka....zašto onda nisu i bol u križima sredili već ako se operiralo?
Super mi je što ideš nakon malo više od dva mjeseca u toplice,bar budeš sposobna za vježbanje. Ako imaš bilo kakva pitanja....tu smo...hahaha svi nešto hodamo po operacijama..neki prvi,a neki i drugi put. Ja idem u četvrtak drugi put.
Moj savjet je: što manje sjedeti,ja mislim da sam se sa sjedenjem zeznula,a danas mi to i najbolje smeta. Kao da kad sjednem se nešto unutra stisne i iritira živac.
Sretno sa oporavkom i jako se čuvaj....a za ostalo smo tu  :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Hernija L5-S1
« Odgovori #2 : Svibanj 13, 2016, 18:18:21 poslijepodne »
Istu operaciju ko I ti Sam imala ali posto imam tu spond.... Kak se to vec zove je prvog stupnja a za to trebaju ici fiksatori za koju oni nisu smatrali potrebnom.Ali ja nisam bila uspavana nego Sam dobila spinalnu jer Sam prije sivanja morala micati nogama. Citam sve vase postove I nadam se da necu opet morat na novu oper.... Sorry na velikim slovima pisem sa tableta. Doziram sjedenje po 15 min 3x dnevno. Ja ti jos niti jednom nisam obukla carape I otusirala se Sama. Mama mi brise noge I oblaci carape. Sve sto radim je sa ravnim krizima ili u polucucnju. Iskreno se nadam da CE druga pomoc. Mora :) :) :)

Kraljeznica.com forum

Odg: Hernija L5-S1
« Odgovori #2 : Svibanj 13, 2016, 18:18:21 poslijepodne »

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Hernija L5-S1
« Odgovori #3 : Svibanj 13, 2016, 19:38:14 poslijepodne »
Tak sam i mislila da su samo herniju diska riješili. Da za ovo bi trebali fiksirati. Nadajmo se da će se i bolovi u kralježnici smanjiti. Meni je bilo super 4 mjeseci nakon operacije,a onda još gore nego prije. Najviše problema imam sa desnom nogom,mada su se sad pojavili i bolovi u križima. Meni je stalno taj korijen S1 upaljeni...idemo sad to riješiti :P nadam se da će biti uspješno
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: Hernija L5-S1
« Odgovori #4 : Svibanj 14, 2016, 12:19:33 poslijepodne »
Koliko Sam shvatila meni su rezali dio kosti da bi prosirili taj kanal. Mene kriza za Sada ne bole a nadam se da CE tako ostati.

Elina

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 80
    • Profil
Odg: Hernija L5-S1
« Odgovori #5 : Svibanj 15, 2016, 11:11:03 prijepodne »
I ja se nadam da neces morati na novu operaciju. I mene je nakon prve dugo boljelo oko 3 mj kada bi pretjerala sa setnjom.
Koliko ja znam za stenozu idu te sipke u kraljeznicu tako je barem moj neuro meni rekao, tj. objasnjavao ali na srecu ja ju nemam pa sam bar tu odahnula.
Drzim fige da se sto prije oporavis

Kraljeznica.com forum

Odg: Hernija L5-S1
« Odgovori #5 : Svibanj 15, 2016, 11:11:03 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com