Autor Tema: ekstruzija diska L5/S1 i sakroileitis  (Posjeta: 12972 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

katarinaa

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
  • :)
    • Profil
    • Email
ekstruzija diska L5/S1 i sakroileitis
« : Ožujak 10, 2016, 10:02:26 prijepodne »
Dobro jutro svima!
Nova sam na forumu pa se ne snalazim baš.. :-\

Uglavnom,imam 27 god. Bolovi su počeli prije 7 mjeseci sa jutarnjom zakočenosti, jedva bih se jutri mogla sama ustajat.
Ali ta bi bol i ukočenost svih mišića trajala nekih pola sata( dok se malo ne razgibam i dok se tijelo ne zagrije).
Na preporuku fizijatra počela sam uzimati Indometacin 25mg ,3 na dan, jer je on sumnjao na sakroileitis. Uz te tablete je stanje bilo puno bolje,al sam ih na svoju odgovornost prestala pit jer sam mislila da sam izliječena. I naravno ,nakon 3 dana kako sam ih prestala pit ,opet sam bila u jakim bolovima i otišla sam na hitnu na inekciju(tek je navečer počela djelovat ). i tada sam počela ponovno uzimat taj Indometacin.
Nakon svega toga ,otišla sam snimit MRI LS kralježnice i MR sakroilijakalnih zglobova, i kad je nalaz došao imala sam šta vidjet!

MRI LS kralježnice:
U razini L5/S1 vidljiva je ekstruzija iv diska dorzomedijalno i mediolateralno desno,imprimira ventralnu konturu duralne vreće,reducira širinu desnog lat recesusa,u intimnom je kontaktu sa desnim radiksom S1.
Na ostalim prikazanim razinama ne uočava se značajnije diskaln epatologije.
konus modularne primjerne visine.

MR sakroilijakalnih zglobova
MR sakroilijakalnih zglobova T1 se kosi koronarni, T1tir kosi koronarni, T1fstse kosi koronarni, T2tse kosi transverzalni i T1tse kosi transverzalni prikazi.
Zglobna tijela sakroilijakalnih zglobova su pravilno oblikovana ,kongruetna, diskretno su suženi pripadajući intraartikularni prostori. Zglobne plohe sakro zglobova pokazuju zone izmijenjenog intenziteta signala. Signal je inhomogen,vide se zone koje su u mjernim vremenima niskog intenziteta i upućuju na znake subhondralne sklerozacije. u ventralnim dijelovima sakro. zglobova se vide manje nepravilne zone koje su u T1 mjernom vremenu umjereno niskog,a u T2 i stir mjernim vremenima visokog intenziteta signala i upućuje na znake koštanog edema. Zglobne plohe su neravne, uočavaju se sasvim male rubne erozije,tek nešto izraženije lijevo.
Zaključak:promjene u sakroilijakalnim zglobovima upućuju na znake sakroileitisa.

Bila sam u Mostaru kod neurokirurga Lakičevića, on mi preporuča operaciju diska, a reumatolog imunolog mi liječi ovu upalu zglobova i ona misli da mi sve ove probleme stvara ta upala i da liječenje traje do 2 god.(sad pijem tablete protiv upale).
Ja sad trenutno imam bolove u kukovima, i pri saginjaju. (podnošljive).

E sad, mene zanimaju vaša mišljenja, jel znate još nekog dobrog reumatologa? neurokirurga? jel imate sa ovim iskustva?
Svaka informacija i preporuka bi mi dobro došla..
Pozdravv
Ekstruzija diska L5-S1
Sakroileitis

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: ekstruzija diska L5/S1 i sakroileitis
« Odgovori #1 : Ožujak 10, 2016, 10:35:06 prijepodne »
Dobro došla na forum!

Ovo za sakrolitis i reumatologa ne znam baš ništa.
A ako mogu preporučiti dobrog neurokirurga onda je to dr.Robert Ssftić,ali on radi privatno....cijena pregleda je 500 ili 700 kn. E a za kakav operativni zahvat treba malo više love,sad ovisi o čemu se radi.
Valjda ste pročitali moju situaciju,jer sam vidjela da ste se već prije registrirali.
Ja nisam dobro nakon operacije tog istog diska,ali moje dvije prijateljice su super...mada smo sve tri operirane u Varaždinu.
Sad čekam da dobijem blokadu u kralježnicu. Ako slučajno nebu djelovala,onda pravac dr.Saftić u Zagreb.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: ekstruzija diska L5/S1 i sakroileitis
« Odgovori #2 : Ožujak 10, 2016, 20:22:03 poslijepodne »
Dobrodošli! Iako, dosta je to teško ljudima reći jer bi najradije svi da smo se sreli iz nekih boljih razloga!
No, ovaj Forum je zato da nam u lošem stanju pomogne da nekako to izguramo.
Nisam sklon preporučivati liječnike jer je to individualna stvar, no naravno da ćete morati liječiti jedan dio kirurški, a drugi svakako putem reumatologa. Nemojte prestati uzimati lijekove čak i kada se osjećate bolje; Indometacin i drugi nesteroidni antireumatici su lijekovi koji imaju dugoročni učinak i moraju se uzimati stalno. Mladi ste pa imate dobre šanse da se izvučete iz užasa, ali ako ne budete liječili upalne procese, dolazi do degenerativnih promjena i one izazivaju ekstruzije diskova.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: ekstruzija diska L5/S1 i sakroileitis
« Odgovori #2 : Ožujak 10, 2016, 20:22:03 poslijepodne »

katarinaa

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
  • :)
    • Profil
    • Email
Odg: ekstruzija diska L5/S1 i sakroileitis
« Odgovori #3 : Ožujak 11, 2016, 08:55:27 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dobrodošli! Iako, dosta je to teško ljudima reći jer bi najradije svi da smo se sreli iz nekih boljih razloga!
No, ovaj Forum je zato da nam u lošem stanju pomogne da nekako to izguramo.
Nisam sklon preporučivati liječnike jer je to individualna stvar, no naravno da ćete morati liječiti jedan dio kirurški, a drugi svakako putem reumatologa. Nemojte prestati uzimati lijekove čak i kada se osjećate bolje; Indometacin i drugi nesteroidni antireumatici su lijekovi koji imaju dugoročni učinak i moraju se uzimati stalno. Mladi ste pa imate dobre šanse da se izvučete iz užasa, ali ako ne budete liječili upalne procese, dolazi do degenerativnih promjena i one izazivaju ekstruzije diskova.
Hvala na informacijama!
Jel vi mislite da je meni doslo do ekstruzije diska zbog ovih upala zglobova? 

Ekstruzija diska L5-S1
Sakroileitis

katarinaa

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
  • :)
    • Profil
    • Email
Odg: ekstruzija diska L5/S1 i sakroileitis
« Odgovori #4 : Ožujak 11, 2016, 08:58:57 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dobro došla na forum!

Ovo za sakrolitis i reumatologa ne znam baš ništa.
A ako mogu preporučiti dobrog neurokirurga onda je to dr.Robert Ssftić,ali on radi privatno....cijena pregleda je 500 ili 700 kn. E a za kakav operativni zahvat treba malo više love,sad ovisi o čemu se radi.
Valjda ste pročitali moju situaciju,jer sam vidjela da ste se već prije registrirali.
Ja nisam dobro nakon operacije tog istog diska,ali moje dvije prijateljice su super...mada smo sve tri operirane u Varaždinu.
Sad čekam da dobijem blokadu u kralježnicu. Ako slučajno nebu djelovala,onda pravac dr.Saftić u Zagreb.
Zao mi je zbog vas sto se ne osjecate dobro.
Ja bih u svakom slucaju htjela izbjec operaciju, jer  mene vise ovi kukovi bole nego sama ledja..
Ekstruzija diska L5-S1
Sakroileitis

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: ekstruzija diska L5/S1 i sakroileitis
« Odgovori #5 : Ožujak 11, 2016, 09:31:22 prijepodne »
Bilo kakva upala djeluje nepovoljno, dovodi do degenerativnih promjena kosti kralješaka, koji izazivaju nestabilnost, pritisak na disk i tu može nastati svašta. Ja imam osteohondrozu cijele kralježnice i kralješci mi nisu baš sjajni, nema ekstruzije diskova još, no kad se na to doda skolioza eto jedne fine nestabilne kralježnice koja muči i muči.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: ekstruzija diska L5/S1 i sakroileitis
« Odgovori #5 : Ožujak 11, 2016, 09:31:22 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com