Autor Tema: Evo i mene :) premlada,a već L5-S1 ekstruzija  (Posjeta: 16492 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Patricia159

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
    • Email
Evo i mene :) premlada,a već L5-S1 ekstruzija
« : Listopad 29, 2015, 18:14:06 poslijepodne »
Pozdrav svima!!!

Evo da se i ja predstavim,čitam ovaj forum već duže vrijeme,pa sam sad našla vremena i za registraciju. ;)
Ja sam Patricia,imam 21. godinu i iza sebe 8 godina problema s lijevim koljenom,2 operacije,oko 200 fizikalnih ter., a zadnje 2 godine problemi i s kralježnicom. 
Ove godine,nakon dugo vremena uvjeravanja mojeg ortopeda da me boli lijevi kuk i križa,a ne samo koljeno,konačno me poslao na MR LS kralježnice koju sam uradila ove godine u 5. mjesecu. Evo i nalaz:
MR LS
Nalazom dominiraju promjene intervertebralnog diska na razini L5-S1 segmenta,koji pokazuje degenerativne promjene,s ekstruzijom diska za 6mm dorzomedijalno i paramedijalno lijevo,s užim lateralnim  recesusima,poglavito lijevim,uz suženja neuralnih foramena u kadualnim dijelovima.
Na seriji MR presjeka kroz kosti i zglobove prikazuje se blago izražen sakroileitis lijevo u distalnoj trećini zgloba.

22.9. sam radila i EMNG:

Neurološki status: Dorzalna i plantarna fleksija stopala lijevo 4/5,javlja dizestezije na čitavoj lijevoj nozi.
Bez patoloških refleksa,meningealni sy. neg. Lassegue lijevo poz na 60 st,desno terminalno poz.

EMNG nalaz: Ne registrira se patoloških spontanih aktivnosti u mirovanju.
U aktivaciji se registriraju lakše do srednje teške kronične neurogene promjene u razini L5 obostrano,S1 desno te srednje teške kronične neurogene promjene u razini S1 lijevo.
Nalaz upućuje na kronične radikulopatske promjene u navedenim razinama, najizraženije u razini S1 lijevo.
Neurografski nalaz je uredan.

Prošla sam i fizikalnu terapiju od koje mi je bilo svaki dan gore i bolnije.
Posjetila i drugog ortopeda,fizijatra,reumatologa i nakraju neurokirurga u Vinogradskoj.
23.11. sam naručena kod Dr. Škora u Vinogradsku na klasičnu op.
Kako se bliži datum,mene sve više boli kičma i noga,a i strah samo raste.

Pošto jedva stojim na nogama,tj. većinu vremena sam u krevetu i već 2 i pol mjeseca svakodnevno koristim najmanje 4-5 Ketonala,odlučila sam se za op.

Evo ispričavam se na podužem postu,samo sam željela detaljno objasniti sve. ;)
Lp
Ekstruzija diska L5-S1(6mm)
Lumboischialgia

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Evo i mene :) premlada,a već L5-S1 ekstruzija
« Odgovori #1 : Listopad 29, 2015, 20:42:13 poslijepodne »
Poz.patricija :D evo malo ohrabrenja,operacija nije jako strašna ( prošla sam 3) ova zadnja interlaminektomija l5s1 mi je bila naj lakša za podnjet,što se tiće postoperativnih bolova.Puno će ti više snage volje trebati za rehabilitaciju.radi koljena a sad će tu biti i kićma.Ali samo polako i bit će sve ok.Drži se :)
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Patricia159

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
    • Email
Odg: Evo i mene :) premlada,a već L5-S1 ekstruzija
« Odgovori #2 : Listopad 29, 2015, 23:16:01 poslijepodne »
Hvala Ljiljana.
Najviše me brine kretanje nakon operacije,one priraslice sto vecina dobije nakon operacije i nedajbože ponovna ekstruzija ,pa da moram još jednom pod nož.  Svašta sam već prošla za svoje godine i već mi je sad previše bolova i bolnica i terapija. :/

Hvala na podršci! :)
Ekstruzija diska L5-S1(6mm)
Lumboischialgia

Kraljeznica.com forum

Odg: Evo i mene :) premlada,a već L5-S1 ekstruzija
« Odgovori #2 : Listopad 29, 2015, 23:16:01 poslijepodne »

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Evo i mene :) premlada,a već L5-S1 ekstruzija
« Odgovori #3 : Listopad 30, 2015, 17:34:23 poslijepodne »
Patricia....dobro nam došla. Za operaciju ne trebaš brinuti,mene je bolje strah zubara. Poslje operacije bude malo teže jer si ograničen u kretnjama,ali i to prođe. Samo se stvarno treba čuvati naglih pokreta i držati se uputa operatera,vježbati i sve bude OK ! Sretno i držati se  :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Patricia159

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
    • Email
Odg: Evo i mene :) premlada,a već L5-S1 ekstruzija
« Odgovori #4 : Listopad 30, 2015, 17:50:07 poslijepodne »
Hvala ladyanita!

Ubija me to iscekivanje,neznam da li je bolje ili ne citati iskustva drugih. Po jednoj strani da jer znam otprilike sto smijem a sto ne,a po drugoj  bolje da ne citam jer samo nabijam strah sama sebi. :D 
Ja se nadam da bude sve ok.
:* :*
Ekstruzija diska L5-S1(6mm)
Lumboischialgia

Patricia159

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
    • Email
Odg: Evo i mene :) premlada,a već L5-S1 ekstruzija
« Odgovori #5 : Studeni 28, 2015, 22:11:54 poslijepodne »
Evo da se javim.
Operirana u srijedu u Vinogradskoj.Operater dr. Ivan Škoro. Operacija Interlaminectomia s discectomiom trajala 3h,izvađeno je 50% diska L5S1 i oslobođeni živac,nakon toga su me doveli na odjel i noga lijeva i kukovi su me straaaaaaašno boljeli od položaja na operaciji,jer se lumbalni dio kraljeznice operira klececi(tako su mi  bar rekli). Dobila malo Apaurinčeka i Ketonalčeka i spavala cijelu noć. Ujutro noga više nije boljela, izvadili dren,stala na noge,hodala,bila na wc-u. PREPORODILA SE!!! Nakon toga ne trebam niti tablete protiv bolova niti tablete za spavanje.
Mene lijeva noga više ne boli!!! Malo osjećam ranu ali to nije niti tako jako da bi trebala tablete.
Prve riječi dr. Škore mojim roditeljima su bile:NISAM OŠTETIO ŽIVAC! Bila je teška operacija za mene i nju ali je sve ok.

Nemogu opisati moju sreću. Ko da su mi maknuli 200kg s noge. Prije me zeblo za noge,bile su mi ledene,a sad,konacno,toplina!!!

Dr. Škoro je obavio super posao! Savršenstvo!
Neznam kojim riječima da mu zahvalim!

U ponedjeljak idem doma,a nakon Nove godine u Varaždinske toplice.

Svima preporučujem dr. Škora i Vinogradsku bolnicu jer sam se i sama sad uvjerila da je dr. Škoro prvo čovjek a onda neurokirurg! Svaka mu čast!
I jedan savjet od mlade i lude cure:Ne skidajte osmijeh s lica!
 Svi se dive kako se smijem 24h. U operacijsku salu sam išla s osmijehom na lice,super se probudila iz anestezije,nakon operacije osmijeh nisam skidala s lica,a necu ni sad. Pola uspjesnosti operacije je i u mozgu pacijenta. Bol je manja kad je osmijeh na licu.

Lp iz Vinogradske :* :* :* :*
Ekstruzija diska L5-S1(6mm)
Lumboischialgia

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Evo i mene :) premlada,a već L5-S1 ekstruzija
« Odgovori #6 : Studeni 29, 2015, 15:52:32 poslijepodne »
Čestitam što je sve super prošlo, sada se lijepo drži datih uputa ,osmjeh na lice i sve će biti u redu ! :-* A za toplice ako te bude što zanimalo,slobodno pitaj. Pozdrav i brz oporavak želim <3
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Evo i mene :) premlada,a već L5-S1 ekstruzija
« Odgovori #7 : Prosinac 01, 2015, 23:33:36 poslijepodne »
Draga Patricia, jako mi je drago da je super prošla operacija. Bravo "mala"!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Patricia159

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
    • Email
Odg: Evo i mene :) premlada,a već L5-S1 ekstruzija
« Odgovori #8 : Prosinac 07, 2015, 01:14:25 prijepodne »
Hvala ladyanita!  :-* :-* :-* :-*

Hvala Henrik VIII! :D

Ajd imam još osmijeh na licu,ali nema baš onog koji je bio prije i nakon operacije.
Naime,s odjela su me svi ispraćivali,ne da se hvalim al tako djelujem na ljude. Bila sam sretna jer idem doma.To je bio ponedjeljak.
NAZALOST po mene je dosao sanitet jer je dr. Škoro inzistirao da ležim tih 100km do doma i da pored mene bude tehničar,a tata htio doći novim malo boljim autom po mene doći.Pošto je doktor inzistirao na tome da me vozi sanitet da budem sigurnija,mama je pitala dal dođe ona u Zg pa da sjedi pored mene u sanitetu,al je doktor Škoro rekao da nije potrebno jer kraj mene mora sjedit tehničar.

Sad da se vratim na taj ne/sretni ponedjeljak. Došao gospodin po mene u Vinogradsku s krevetom na odjel. Pošto sam ja naučena kako leći na krevet on je očekivao da ja legnem na onaj visoki krevet kojime je on došao po mene. Zamolila sam ga ako ga moze spustit samo malo i rekao je da se to neda,uglavnom sama sam se navukla na taj krevet a on je samo stajao kao drvo pored,mahnula sam sestrama i kolegama-pacijentima s neurokirurgije i krenuo je moj horor. Prvo me krevetom vozio ko lud vani do vozila,utovarivao me unutra ko stoku,a ne čovjeka,malo mu zapinjao krevet pa je onako jako pogurnuo ,dobro da nisam odletjela do volana z glavom. Uglavnom,NIJE me vezao niti za noge niti oko trupa,zatvorio vrata i gas samnom po ZG-u. Oni koji voze trke po gradu,balavurdija od semafora do semafora,oni tako ludo ne voze kako je on mene vozio. Došli smo do bolnice Merkur. Nije otvorio vrata niti ništa. Ja cekam i onda mi ispala fascikla iz ruke i to je vidjela jedna teta koja je sjedila na suvozačevom mjestu(ocito je gledala iza),otvorila mi je vrata bočna i dala fasciklu. Malo smo čekali tamo i vraća se šofer z jednom starijom gospođom i ona sjedne na sjedalo do mojih nogu. Onda sam ga lijepo zamolila da li me može vezati jer sam sva zgrčena i držim se rukama da ne izletim,vezao me onim pojasom oko nogu. Onda sam ga ko Boga lijepo kulturno zamolila da li moze samo malo njeznije kociti i kretati. Slusao me 100metara a ostalih 100 kilometara divljao. Moj tata je više od 30 godina prof. šofer i on ljepše vozi metalne djelove nego je ovaj idiot mene operiranu na kičmu.Dosla sam doma u jakim bolovima i mislila da ce proci nakon dan-dva. Danas je 12. dan nakon operacije,ja više nemogu sjesti niti na wc,sama nemogu pomaknuti guzicu na krevetu,naoteklo mi je oko rane itd.
U četvrtak,petak,subotu sam imala jake bolove i u subotu zovem na odjel,sestra ne želi dati dezurnog doktora,da mi drugi broj,druga isto tako i veli nek dođem na hitni prijem pa budu oni poslali neurokirura da me pregleda. NEK JA IDEM U ZG NA HITNU? 100KM? halooo? Uglavnom,zovem našu Županijsku bolnicu Čakovec,hitnu,oni me prespoje do dežurnog kirurga na hitni bolnički prijem,on veli nek zovem hitnu i nek me dovezu samo da me pregleda pošto mi nemamo neurokirurga,ali da pogledaju,eventualno neke pretrage naprave.Zovem nazad hitnu i veli mi gospodična da će me doktorica kontaktirati nazad.Zove ona mene ja njoj objašnjavam šta je,da je moguće da imam podljev,da ne mogu sjesti itd. bla bla bla i ona meni veli nek uzmem analgetike i čekam do ponedjeljka i zovem svog neurokirurga. Ajd da se barem smiluju da imam 21god i da sam prije tjedan i pol operirana i da sam išla iz bolnice zdrava,bez bolova i nisam trebala analgetike. Pa barem da su dosli i dali mi injekciju apaurina i ketonala ili rekli necemo doci nek te tvoji dovezu.
Evo sad brojim sate i minute da nazovem dr. Škoru,još 6h. Danas,tj jucer sam tek dobila njegov br mobitela.Samo drugi dan nakon operacije sam trebala malo Ketonala za bolove a ostali dio boravka u bolnici je bio super. Sad mi je još gore nego prije operacije zahvaljujući prijevozu.
E da,bila je med. sestra kod mene doma u subotu,trebalo izvadit konce,ali doktor nije dao jer mi je jako knap šivano pa najbolje da se ostavi do ponedjeljka(danas) da to bude sigurno i da se ne otvori rana. Uglavnom kad sam sestri opisivala bolove i koje kretnje nemogu napraviti ona je rekla da može biti veliki podljev,pa da pritisce opet živac,a tako se i ja osjećam,jer mi nešto koči. Ali ništ se ne vidi na koži,tak da nisam sigurna. Lijeva noga me nazad počela katastrofalno boljeti(živac?)i desni kuk mi ne dozvoljava sjesti.Baš me zanima šta će mi reći dr. Škoro,jer ako kaže da je to normalno onda neznam s kojeg sam ja planeta?! Normalno stanje je bilo ono kad sam odlazila s odjela,novi čovjek,preporođena.

Evo ja se ispričavam na ovako ogromnom postu,ali morala sam olakšati dušu,pošto ne mogu spavati opet cijele noći. Nadam se da me ne čeka ponovno oper. stol.
Lijep pozdrav svima  :-* :-*
Ekstruzija diska L5-S1(6mm)
Lumboischialgia

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: Evo i mene :) premlada,a već L5-S1 ekstruzija
« Odgovori #9 : Prosinac 07, 2015, 07:19:54 prijepodne »
Hej malena drži nam se :-*To Za sanitet te razumijem tako sam i ja prošla prvi put a imam do doma 150 km.evo i sad kad pomislim na to boli me želudac.zato sam druga 2 puta išla autom.daj nam svakako javi šta će ti doktor reči.Da te malo ohrabrim možda nije ništa jako strašno,ja kad sam došla doma sam isto bila katastrofa a u bolnici mi bilo ok.osim što sam imala temp.i CRP 80.došla doma malo ketonala i normabela pa se smirilo.bilo je još tih napada (jučer) al evo sad je ok.zato sam ti već i prije spomenula da nije baš lako.pogotovo kad neznaš šta oćekivat.i kako to treba biti.drži se hrabrice uz tebe smo  :-*
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Patricia159

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
    • Email
Odg: Evo i mene :) premlada,a već L5-S1 ekstruzija
« Odgovori #10 : Prosinac 07, 2015, 07:30:05 prijepodne »
Dobro jutro. Hvala ljiljana. Zvala sam dr. Škoru i rekao je ako ne popusta bol kad uzmem 2-3 analgetika onda treba napraviti magnet. Najbolje bi bilo je rekao u Medikolu kod nas u Čakovcu do sutra to napraviti i doci knjemu u ambulantu. Rekao je da moze biti da se neso pomaknulo usred transporta,nazalost. :( :*
I sad ako imas daj 1000kn za MR privatno ili trpi dalje bolove i čekaj na red.
Ekstruzija diska L5-S1(6mm)
Lumboischialgia

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Evo i mene :) premlada,a već L5-S1 ekstruzija
« Odgovori #11 : Prosinac 07, 2015, 08:17:29 prijepodne »
Jutro Patricija! Nisam znala da si međimurka....haha i ja sam. Ja sam imala isto takav prijevoz,ali samo iz Varaždina i rekla sam nikad višeee. Jedna ženska iz Goričana je pala iz kreveta za vrijeme vožnje i slijedeći je tjedan išla na drugu operaciju....upoznala sam je u toplicama. Užass! Ja isto nisam dobro,bol se vratila u križa,a o nogi da ne govorim. Sad sam dva dana hodala na infuzije,a jučer je malo falilo da ne odem na hitnu. Onda sam dva normabela popila i malo se smirilo. Upravo pokušavam dobiti svog neurokirurga...mislim da budem i ja na magnetsku. To je sve sranje,a 5 mjeseci od operacije. >:(
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Patricia159

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
    • Email
Odg: Evo i mene :) premlada,a već L5-S1 ekstruzija
« Odgovori #12 : Prosinac 07, 2015, 10:24:15 prijepodne »
Hej ladyanita. A otkud si? Ja sam z Peklenice.  :D
Ja sam zvala mog dr. ŠKORU na njegov mob ujutro i rekao je nek ja napravim danas magnet i nek sutra dodem. Sad il bu mi doktor dal uputnicu il bum platila ,ali on bez MR je rekao da mi nemoze nista. Tak da nekam bum dosla na MR i sutra za Zg. Meni je danas 12. dan od operacije. :/
Ekstruzija diska L5-S1(6mm)
Lumboischialgia

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Evo i mene :) premlada,a već L5-S1 ekstruzija
« Odgovori #13 : Prosinac 07, 2015, 10:49:45 prijepodne »
Kotoriba  8) ja svojega neurokirurga nisam dobila,moram zvati oko podneva. Ako platiš magnetnu budeš danas rješila,a na uputnicu  !? ne znam....ja čekam kod doktorice nek mi da nekvi koktelčić <3 Sretno
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Patricia159

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
    • Email
Odg: Evo i mene :) premlada,a već L5-S1 ekstruzija
« Odgovori #14 : Prosinac 07, 2015, 10:57:00 prijepodne »
Moj doktor opce prakse ce napisati hitno uputnicu za MR i ako imaju mjesta jos preko uputnice u Medikolu onda cu ici preko uputnice,a ako ne onda budem platila,nema mi druge.
Nadam se da ce tebi bolovi proci od koktelcica ;)  :* :*  <3 hvala draga
Ekstruzija diska L5-S1(6mm)
Lumboischialgia

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Evo i mene :) premlada,a već L5-S1 ekstruzija
« Odgovori #15 : Prosinac 08, 2015, 03:01:03 prijepodne »
Prvo, mogu reći da im svima PM. Od doktora koji ne poštuje volju pacijenta da ide vlastitim sigurnijim prijevozom do kretenskog vozača saniteta kojeg treba prijaviti nadležnima i tužiti za naknadu štete ako su posljedice izazvane njegovim prijevozom. Zato čuvaj sve račune za pretrage koje obavljaš privatno.

Što se tiče bolova, traži da ti daju nešto jače. To stvarno nema smisla trpiti. Ja sam proveo godinu dana na Zaldiaru prvo, no kad su se bolovi pogoršali lijepo sam zaprijetio da ću se baciti s 5. kata zgrade i riješiti muke pa mi je dr. napisala Tramal 100 x2 sa produljenim djelovanjem i tako me riješila muke da se bar malo mogu kretati i obavljati fiz. terapiju. Što se tiče vožnje, dižem ljude u autobusu i tramvaju da mogu sjesti jer me kod inercije i kočenja kralježnica užasno boli. Inače, kad smo fini i pristojni nema promjena; mislim da se treba sve više derati kao životinja i prijetiti tužbama jer drugačije ne ide.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Patricia159

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
    • Email
Odg: Evo i mene :) premlada,a već L5-S1 ekstruzija
« Odgovori #16 : Prosinac 08, 2015, 23:26:31 poslijepodne »
Sanitet ću tužiti 100% za pretrpljene bolove.
Danas sam bila na odjelu u vinogradskoj kod svog neurokirurga,izvadio mi konce,dogovorio magnet za ponedjeljak ujutro u Vinogradskoj,a do onda svaki dan 8mg Dexamedazona u guzicu,2x2 Zaldiar i Apaurin 5mg. Vadenje krvi-sedimentacija,leukociti CRP.

On veli da bi mogla biti upala kralježaka,to se događa na 1 od 200 pacijenti ili se nešto pomaknulo prilikom prijevoza sanitetom. Sve cemo znati nakon magneta. I molio me nek mu posalje poruku kako sam i kakvi su nalazi krvi. Doktor je legenda. Vadio mi konce da nisam ni osjećala. Brine za pacijenta 100000% 24h na dan. Rekla sam da ću predložit dr. Škoro-ponos Hrvatske :D ;)

Rekao je da najbolje da dode hitna svaki dan i da mi njihov liječnik da inekciju i da oni to MORAJU napraviti ili moj obiteljski liječnik,al pošto je danas radil ujutro a sutra radi popodne,do sutra navečer moram trpjet bolove. Nadam se da će mi te kombinacije lijekova bar malo umiriti bolove.

I da,rana je suha i super zarasla. :D :D :D :D
Ekstruzija diska L5-S1(6mm)
Lumboischialgia

Patricia159

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
    • Email
Odg: Evo i mene :) premlada,a već L5-S1 ekstruzija
« Odgovori #17 : Prosinac 10, 2015, 00:12:40 prijepodne »
Kad bi mojim mukama došao kraj,bilo bi super?!
Što se danas dogodilo??!
Pošto ja jučer bila u Zg a danas moj doktor radio popodne,mama otišla odma kad počeo radit kod njega da pročita što je moj neurokirurg u Zg napisao. Znači ovako: APAURIN 5mg(ovaj meni pusti u ljekarnu Normabel),Zaldiar 2x2,i Dexametazon 8mg. Vadenje krvi leukociti,CRP i sedimentacija mislim.
Krv ce biti izvadena sutra ujutro,znači u četvrtak,ja sam bila u utorak u Zg.
Prvi DEXAMETAZON sam morala dobiti vec u utorak,al ajde,da ne stvaram probleme ja pričekala do danas,sutra je već četvrtak,tj danas,prošlo pola noći .  ;)

Iako je neurokirurg poludio kad sam mu rekla da imam jake bolove i da hitna nije htjela doći u subotu unoći i dati mi nešto protiv bolova i za opuštanje,rekao je da nek mi dolaze sad 5 dana zaredom i daju taj dexametazon,da je tako najbolje da  oni to pikaju a ne patronažna ili neko drugi.
I naravno,moj doktor opće prakse pročitao da ja trebam dobit taj dexametazon i rekao nek navečer dok njemu završi smjena zovemo hitnu i rečemo da su on i moj neurokirurg rekli da moraju doci i to mi dati svaki dan,jer ja nemogu u Čakovec u bolnicu ili na hitnu autom.

I zovemo mi oko 20h navecer hitnu,tj. zove tata,reče što trebamo itd. i jedna teta,abnormalno povišenim tonom počinje arogantno odgovarati,da to nije njihov posao,da što mi želimo itd. Nije dala tati da joj kaže 3 riječi zaredom. Onda sam mu rekla da meni da telefon,lijepo sam pristojno ju pozdravila i rekla što je meni neurokirurg rekao i opet se ona DERE i govori ONA MENI nek se smirim i nek tako ne razgovaram s njom. Halooo?? Kako?? Za razliku od nje ja sam njoj govorila sve normalnim tonom. Onda sam ju zapitala dal i u subotu nisu morali doci kad sam bila ko i sad u abnormalnim bolovima,ništa nije komentirala nego je rekla da nije njoj posao da sad zove mog liječnika opće prakse al da će ga zvati i da će oni zvati natrag. Pa sam rekla i kaj sad nek ja radim? I derala se da oni hodaju van samo kad su teške nesreće,vitalno ugroženi pacijenti ili pacijenti na samrti. Aha...a ja nek patim i ko me je**???!!! to joj nisam rekla,nažalost
I tako prođe par min i zove jedan mladi doktor s hitne i veli on meni da je moj doktor nakon svoje smjene morao doći u kućnu posjetu i dati mi injekciju a ne otici doma i da se on izvlači na njih(a oni na njega,normalno)

Onda sam rekla ok,znači ja niti danas neću dobiti injekciju ok,pustimo to sad.I pitam ga za subotu,zašto nisu došli,a kirurg s te iste bolnice je rekao nek me dovedu.Njegov odgovor je bio da neko u domu zdravlja mijenja mog doktora vikendom i da je taj morao doći umjesto njih van,tj. do mene. Pa ga pitam otkud bi ja to znala i zašto mi to onda nisu rekli na hitnoj u subotu,onda je rekao da je to moj doktor meni morao reći.

Mislim?! Šok za šokom svaki dan. I još u bolovima. 21 mi godina,uskoro 22,nemogu dobiti 5 jebenih inekcija od te proklete države i tog sistema,a nedaj Bože da romi zovu i jebu im mater preko telefona,knjima lete ko ludi.

Moje susjede koji cjeli život nisu ništ dali ovoj državi voze svaki jebeni dan na pretrage itd. a ja ne zavrijedim ni jednu jebenu injekciju.


Sad krivim i doktora opće prakse i hitnu. Neznam što će reći moj dragi neurokirurg ujutro kad mu javim da još nisam dobila nijednu injekciju i da još nemam nalaze krvi.Mislim da će biti "presretan"! I da "neće" poludjeti do kraja!!!


Najžalosnije od svega je kad se zove veterinar za životinju bolesnu,on dođe,a meni neće niko pomoći.

Lp od Patricie(unatoč faking Normabelu nema spavanja za mene,OPET)  :'( :'(  Oprostite na OPET tak dugom postu,ali moja muka nemože biti sažeta :/
Ekstruzija diska L5-S1(6mm)
Lumboischialgia

Kraljeznica.com forum

Odg: Evo i mene :) premlada,a već L5-S1 ekstruzija
« Odgovori #17 : Prosinac 10, 2015, 00:12:40 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com