Autor Tema: Evo i mene, boli, pa boli....  (Posjeta: 5667 )

0 Članova i 15 Gostiju pregledava ovu temu.

Maja75

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
Evo i mene, boli, pa boli....
« : Travanj 05, 2013, 21:35:15 poslijepodne »
Pozdrav svima, evo čitam vas pa da se i ja javim i potražim savjet.
imam 38 godina i boli me već skoro godinu i pol dana od desne strane vrata do ramena, pa prema lopatici i ruci, sve na desno,
intenzivira se kad sjedim, pogotovo za kompom, a novinarka sam po struci tako da mi tipkanje ne gine.
kao dijagnoza piše mi cervikobrahijalni sindrom, išla sam na 3 fizikalne terapije, akupunkturu, masaže, istezanja, kiropraktiku
tijekom tog sam razdoblja povremeno osjetila olakšanje od boli ali samo na par dana
i nedavno sam napravila MR vratne kralježnice i ovako piše -
 Vide se znaci degeneracije i.v. diskova s blagom redukcijom širine i.v. prostora razine C4-C5 i C5-C6.
U visini C4-C5 vidi se posve mala dorzocentralna protruzija diska koja prominira za oko 2 mm u mediosagitalnoj liniji s
disrketnom redukcijom premedularnog prostora bez znakova kompresije medule.
U visini C5-C6 također se vidi dorzomedijalna širokobazna protruzija diska koja prominira u spinalni kanal za oko 3 mm u mediosagitalnoj liniji
uz redukciju premedul. prostora te nešto uže lateralne recesuse obostrano, čemu pridonose i dorzolateralnoj osteofiti pokrovnih ploha.

EMNG iz kolovoza prošle godine pokazao je kronično radikularno oštećenje C7 i C5 desno. U mišiću desnog ramena i podlaktice
registrirana je blaža kronična kompenzirana neuralna lezija, a raniji stariji nalazi RTG-a pokazuju politopne deg.promjene vratne kralježnice -
gubitak fiziološke lordoze sa diskretnim kifoziranjem u visini C2-C4 uz manju antepoziciju C2 prema C3 i diskretnu dorzopoziciju C3 prema C4,
incip unkartroza FSVK, reducirana inklinacija i reklinacija, instabilitet VDS C2-C3 i C3C4.

Kako mi se ova bol pojavila nakon intenzivne radionice akrojoge (na kojoj sam dizala dečka koji ima 90 kila, a ja oko 60) zadnju godinu dana sam prestala
bilo kakvu rekreaciju osim laganog djoginga i planinarenja, i tek sam nedavno krenula na pilates i aerobik i kužim da mi vježbanje paše ali i dalje boli.

sad mi nakon ovih nalaza MR-a neurolozi preporučuju napraviti epiduralnu spinalnu injekciju, ali ne znam jel to sad kod mene kasno, jer piše da se nakon godinu dana kronične boli postotak uspješnosti pada na 50 posto.

ima li neko iskustva sa sličnim problemima i da li da probam sad s intenzivnim vježbanjem.... mislila sam i do Peharca do Pule
već sam dosta iscrpljena i financijski a i psihički, svako malo se rasplačem od muke, i onaj osjećaj da svi misle da umišljam ili pretjerujem,
a ja se samo želim riješiti te boli....
fala unaprijed na savjetu....

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Evo i mene, boli, pa boli....
« Odgovori #1 : Travanj 08, 2013, 21:37:39 poslijepodne »
Najbolje bi bilo da skoknes do neurohirurga, a sta znam za tog Peharca, ja ne vjerujem da ce tebi pomoci jer se radi o hronoicnoj svakodnevnoj boli. Znaj da se nestanak boli moze dobiti samo operacijom, kad ne mognes trpiti vise, ides pod noz i tako ti je to. Nazalost.
Za epiduralnu ti nije kasno, al je vrlo upitno kakvo ce ona dejstvo imati, mozda ce ti malo smanjiti bol NA JEDNO VRIJEME, a onda ce se ona vratiti u jos gorem obliku.
Ne zelim te crnjaciti, al problemi sa diskovima, hernije, degeneraciju su prava sjebada.
Radi SAMO pilates i setaj, aerobik ne, to nije preporuceno za ledja. Odi na fizikalne ako pomaze. Probaj epiduralnu, probaj sve prije noza.
Nadam se da ces biti bolje ... Sretno.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Maja75

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
Odg: Evo i mene, boli, pa boli....
« Odgovori #2 : Travanj 18, 2013, 09:19:03 prijepodne »
Hvala na javljanju i savjetima, ma da, u poliklinici Sv. Katarina u Zagrebu, dr. Houra mi je rekao, prema nalazu MR-a da to nije za operaciju,
ali da bi ta injekcija mogla pomoći, pa ću vidjeti, koliko sam skuzila ta protruzija diska kod mene je mala 1-2 mm,
joj nadam se samo da će mi vježbanje pomoći.....

 

Nagradne igre