Autor Tema: evo još jednog bisera  (Posjeta: 24271 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

GSM

  • Gost
Odg: evo još jednog bisera
« Odgovori #18 : Veljača 23, 2010, 20:33:02 poslijepodne »
Bila je moja izjava dosta ishitrena i stura... Ima dosta parametara koji pridonose boljem odnosno losijem ishodu...i brzini povratka na posao.

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: evo još jednog bisera
« Odgovori #19 : Veljača 23, 2010, 23:30:22 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ja sam čekao godinama al nemogu reći da mi nije rješila operacija dosta tegoba,ono što mi je ostalo to je zbog čekanja,možda nekima i nije dobro mislim da je sve individualno. ;)
Uvijek će ti poslije operacije reći da tegobe imaš jer si čekao,a ako kao ja odeš ranije onda kažu da je još slika "mala".Dva mjeseca poslije toga opet se pojaviš jer i dalje ne valja,a oni :gdje ste do sada? Ali o posljedicama same operacije neće ni jedan neuro,a da one mogu biti teže po simptomoma od same disc hernie zbog koje si operiran,evo me,živog još uvijek,primjera
frenk

lipo mi je

  • Newbie
  • *
  • Postova: 15
    • Profil
Odg: evo još jednog bisera
« Odgovori #20 : Veljača 24, 2010, 18:15:09 poslijepodne »
Evo dogovorija sam jedan pregled u Splitu za 1.3. kod neurokirurkga,pa ćemo vidit šta kaže,takav sam da volim ćuti savjete sa raznih strana.

Kraljeznica.com forum

Odg: evo još jednog bisera
« Odgovori #20 : Veljača 24, 2010, 18:15:09 poslijepodne »

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: evo još jednog bisera
« Odgovori #21 : Veljača 24, 2010, 20:06:09 poslijepodne »
A kod koga ides u ST? Busic? Bulovic? Tudor?
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

lipo mi je

  • Newbie
  • *
  • Postova: 15
    • Profil
Odg: evo još jednog bisera
« Odgovori #22 : Veljača 25, 2010, 15:17:58 poslijepodne »
Evo me tek sad,kod Tudora,imam prepopruku da je ok,da se može s njim razgovarati,a to mi je najbitnije.Ima onih-ostanite i možete odmah na stol :P,a to mi ne triba za prvo sučeljavanje !!!

petra

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 53
    • Profil
Odg: evo još jednog bisera
« Odgovori #23 : Ožujak 02, 2010, 10:49:24 prijepodne »
Nemoj da te odgovor neurokirurga obeshrabri. Meni je neurokirurg na prvom pregledu rekao da to je za operaciju, ali da nije hitno, da je odluka na meni, da je njemu ok ako ja pokušam riješiti to na drugi način, ali me i upozorio što mi se može dogoditi ako problem uznapreduje: padanje stopala, inkontinencija....
To je posao neurokirurga da reže i tako riješi problem.
Neurolog i fizijatar su ti koji ti trebaju reći može li se to riješiti na drugi način i kako.
A ti si taj koji će odlučiti hoće li i što pokušati.

lipo mi je

  • Newbie
  • *
  • Postova: 15
    • Profil
Odg: evo još jednog bisera
« Odgovori #24 : Ožujak 02, 2010, 11:07:32 prijepodne »
A evo Petra,ko da znaš što mi je dr. rekao,baš tako !! Ali,držim se da je operacija zadnja,tako da neću odmah.
Znam da što duže čekam je gore,ali dok god fukcioniram i ne boli previše,držat ću se vježbi i fizoterapeuta.
To si u pravu za osjet noge i ove druge stvari,ali nisam ni blizu tom,naravno za sad.

petra

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 53
    • Profil
Odg: evo još jednog bisera
« Odgovori #25 : Ožujak 02, 2010, 14:54:45 poslijepodne »
Svatko od nas treba odlučiti sam za sebe. Ja sam od kada mi se ovo dogodilo razgovarala s dosta ljudi i iskreno, iznenađena sam koliko je puno ljudi koji imaju ozbiljnih problema s kralježnicom, ali nisam nikada išla za tim dok nije i mene stisnulo.
Teško je od svih tih savjeta i preporuka shvatiti što je za tebe najbolje. Ja sam se naslušala svega i svačega od toga da trebam odmah na operaciju do toga da ni slučajno ne idem na operaciju. I od liječnika sam se svega naslušala:najbolje mi je bilo to što sam od jednog fizijatra čula jedno, a drugi fizijatar mi je rekao da to ne smijem raditi ni za živu glavu jer da će mi to samo naštetiti.... i sad ti budi pametan.
Isto tako su mi neki govorili da ni slučajno ne idem kod kiropraktičara. Istina je da i tu ima svega i svačega, ali postoje i ljudi koji su školovani, iskusni, znaju što rade i imaju dobre rezultate sa svojim pacijentima. Ukoliko te to zanima, znam za njih par koji rade u Zadru i Splitu i koji su provjereno dobri i mogu ti dati njihov kontakt. Inače, u Splitu sam bila kod dosta specijalista i terapeuta pa pitaj ako te nešto u vezi toga zanima.
Svi mi kojima se disk pomakao imamo mehanički problem kojeg fizikalne terapije mogu samo zaliječiti, ali ne i izliječiti. Pritisak kojeg pomaknuti disk radi na živac možeš riješiti ili kirurgijom ili kiropraktikom. Opet ponavljam da treba bit oprezan kod kojeg kiropraktičara ideš, ali oni pomažu. U Americi imaš fakultet za kiropraktiku tako da to rade školovani i osposobljeni ljudi. Mi imamo averziju prema tome jer su se kod nas prije time bavile uglavnom bakice koje su prenosile svoje znanje s koljena na koljeno u svojoj obitelji. Ono što ti želim reći, nemoj isključivat ni kiropraktiku jer je i to jedan od načina da ti bude bolje, ali dobro provjeri kome se daješ u ruke. Ista stvar je i s fizioterapeutima.
Sigurna sam da ti sada nije lako, i zbog bolova i zbog toga što ne znaš što, kod koga i kako... to je mene užasno ljutilo, nisam znala kome više vjerovati, što napraviti i kod koga ići... i na žalost sam na kraju sve naučila na svojoj koži. Al nade ima i to je najvažnije!

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: evo još jednog bisera
« Odgovori #26 : Ožujak 02, 2010, 19:15:12 poslijepodne »
Petra bvaš me zanima koji su to doktori u Zdaru kod kojih si bila,ujedno znam sve jednog kako diše od fizijatara,neurologa,i neurokirurga,kao i ortopeda.Možeš i PP ako ti je nezgodno imenovati u postovima.Samo zanj da su mene u 10 godina samopar njih savjetovali i to se pokazalo ispravno drugi svi mudruju.

petra

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 53
    • Profil
Odg: evo još jednog bisera
« Odgovori #27 : Ožujak 02, 2010, 20:27:48 poslijepodne »
Nisam bila kod nijednog specijalista u Zadru. Njih sam obilazila po Splitu. U Zadru znam za kiropraktičara koji je jako dobar, a koji radi i u Splitu i u Rijeci.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: evo još jednog bisera
« Odgovori #28 : Ožujak 03, 2010, 18:49:57 poslijepodne »
Ako je kiropratktićar DR sa slovom početnim prezimena B.....Ć,onda je ok ,a za sve ostale mogu ti reć da nemaju pojma bar koliko sam ja upućen možda neznam baš tu osobu kod koje si ti bila

lipo mi je

  • Newbie
  • *
  • Postova: 15
    • Profil
Odg: evo još jednog bisera
« Odgovori #29 : Ožujak 04, 2010, 08:42:04 prijepodne »
Je,je Denis u pravu si ,Barišića svi hvale tu kod nas,je da đir do Splita dođe oko 500kn (ako se uzme blok sat+prijevoz),ali nitko nije rekao da mi nije pomoga ;) !!

petra

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 53
    • Profil
Odg: evo još jednog bisera
« Odgovori #30 : Ožujak 11, 2010, 16:42:34 poslijepodne »
Ako mislimo na istog Barišića (ovaj za kojeg ja znam radi negdje na Poljudu), ne mogu za njega ništa reći iz osobnog iskustva. Znam jedino da nije doktor nego fizioterapeut, a i ja sam čula da je dobar.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: evo još jednog bisera
« Odgovori #31 : Ožujak 11, 2010, 16:50:10 poslijepodne »
Fizijatar koji se bavi kiropraktikom :)

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: evo još jednog bisera
« Odgovori #32 : Travanj 20, 2010, 16:55:19 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ako mislimo na istog Barišića (ovaj za kojeg ja znam radi negdje na Poljudu), ne mogu za njega ništa reći iz osobnog iskustva. Znam jedino da nije doktor nego fizioterapeut, a i ja sam čula da je dobar.
I ja sam čula da je dobar i nažalost otišla kod njega...
Sad imam herniju na disku zbog kojeg sam otišla kod njega, i operiranu herniju na disku koji je bio relativno ok prije nego sam otisla kod njega. Dakle osim par tisuca kuna lakša sad sam i operirana :)
Pa ko voli nek izvoli :)
E da, i on NIJE fizijatar iako uživa u tome da mu se svi obracaju sa doktore.
Mislim da nije ni fizioterapeut nego nekakav fiz. med. šta god to znacilo (ja jos uvik nisam uspila pronac šta to znaci)
I firma mu nije registrirana kao zdravstvena ustanova ( i to mi puno govori o njegovoj struci) tako da nemoš ostvarit niti povrat poreza.
« Zadnja izmjena: Travanj 20, 2010, 18:28:03 poslijepodne NISAM Pegula »
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: evo još jednog bisera
« Odgovori #33 : Travanj 22, 2010, 22:03:40 poslijepodne »
Ako prićamo o istom ja mislim na Dr.Birkića koji je fizijatar i radi kiropraktiku,al uvjet je slika MR ,mene nije tio ni pipnuti jer je oštećenje bilo veliko i vidim da nije pogriješio.Da li dolazi u ST neznam al mislim da ne prićamo o istom doktoru.

Kraljeznica.com forum

Odg: evo još jednog bisera
« Odgovori #33 : Travanj 22, 2010, 22:03:40 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com