Autor Tema: Još jedan prolaps....  (Posjeta: 6923 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

mozartina

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Još jedan prolaps....
« : Srpanj 16, 2010, 08:41:51 prijepodne »
Pozdrav svima,
od 11. mjeseca prošle godine me dobro stislo. Dijagnoza lumboishijalgija. Nakon 20 terapija stanje se neznatno poboljšava pa je napravljena MR  koja kaže: na nivou DVS L4-L5 vidi se dorzomediolateralna,lijevostrana ekstruzija iv. diska koji jače komprimira duralnu vreću te u cijelosti konzumira lijevi neuralni foramen i recesus konsekutivno kompromitirajući radiks živca L4/L5. Nigdje ne piše koliko ali moja fizijatrica kaže da je dtsk izletio 6-7 mm. Neuro u ST odma preporučio operaciju i prilično me išokirao jer mi je tada samo noga trnula pri određenim pokretima a on meni odma ½uvalio½prolaps. To bijaše krajem travnja. Od onda se stanje prominilo. U zadnja 4 dana (dok sam još pod fizikalnom) dogodila se za mene totana katastrofa. Napao me ishijalgični živac ko nikad do tada na sve tri njegove točke, noga boli, skoro je cijelo vrijeme utrnuta i vruća a ja šepam ko Herr Flick. Hoče li biti bolje? Bog zna...

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Još jedan prolaps....
« Odgovori #1 : Srpanj 16, 2010, 18:54:25 poslijepodne »
temeljem ovoga sto ste napisali nece biti bolje.....

mozartina

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: Još jedan prolaps....
« Odgovori #2 : Srpanj 20, 2010, 08:21:42 prijepodne »
Jedini izlaz je operacija, znam..Samo sam se nadala da ću uspjeti odradit sezonu ali eto - vis maior. Početkom 8. putujem za Vinogradsku ( valjda će bol uz lijekove i strogo mirovanje popustit do tada da me pusti putovati) i nadam se da ću što prije  ½na stol½. Trenutno se ničemu ne radujem kao tome - znači da je vrag odnio šalu...

Kraljeznica.com forum

Odg: Još jedan prolaps....
« Odgovori #2 : Srpanj 20, 2010, 08:21:42 prijepodne »

mozartina

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: Još jedan prolaps....
« Odgovori #3 : Srpanj 25, 2010, 17:33:22 poslijepodne »
Evo čisto jedan mali update. Zahvaljujući mirovanju, 3-ma inekcijama (dextametazona i voltarena) i tabletama (zaldiar,normabel i decorten) stanje se je bitno poboljšalo. Čak više nema ni povremenog utrnuća noge koje je prije bivalo sve šečće i išlo je od prstiju noge do koljena. Jedino su mi malo utrnuta tri prsta na nozi. Odnosno su više odrvenjena. Nosim pojas, sjedim koliko je nužno a većinu vremena provedem ležeći.Mali korak za čovječanstvo a veliki za mene. E sad, budući imam 9.8. termin kod neurokirurga u Vinogradskoj zanima me dali da počnem raditi kakve vježbe, plivanje ili sl. ili da lijepo mirujem kao i dosad? Sad sam Ok, u glavi sam posložila sve i operacija mi je na prvom mjestu. Imam 33 g. i želim svoj život bez boli natrag. Znam da će neurokirurg sredit svoj dio a ostalo je na meni ali onakvu epizodu nebih više nikada željela probati. Znam da je svaki slučaj individualan ali zna li itko koliki je postotak pacijenata sa ekstruzijom koji su operirani PLDD metodom i kakve su indikacije?

Bais

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 113
    • Profil
Odg: Još jedan prolaps....
« Odgovori #4 : Srpanj 26, 2010, 09:22:38 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
zna li itko koliki je postotak pacijenata sa ekstruzijom koji su operirani PLDD metodom i kakve su indikacije?

ne moraš se time zamarati...i doktorska mišljenja se kose oko indikacija. Ako ne laser ići ćeš na Metrx ili nešto treće

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Još jedan prolaps....
« Odgovori #5 : Kolovoz 26, 2010, 17:11:10 poslijepodne »
Mozartina, odradili ste sve kako treba, došlo je do značajnog poboljšanja ali isto tako se za 2-3 tjedna ili mjeseca može ponoviti opet ona ataka koju ste kako sami kažete prošli i nikome je ne poželjeli. Predbilježili ste se za operaciju, a koja će ona biti vjerovatno ste već razgovarali sa operaterom. Čini mi se ovako u grubo da bi mogao biti Metrx. Manji broj mojih bolesnika koji su operirani PLDD, a manje ih je od 10, imaju odlične rezultate. Njihov broj je mali jer je laser u Vinogradskoj bio kratko dostupan preko HZZO, barem nama iz Dalmacije.(Dok smo skužili da postoji, dok su se bolesnici odlučili otići gore na neku"novu"metodu i sl. laser je opet bio nedostupan). Samo hrabro pogled unaprijed.
Javite kako je prošlo.

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Još jedan prolaps....
« Odgovori #6 : Kolovoz 26, 2010, 18:35:41 poslijepodne »
Mozda govorite o endoskopu?
« Zadnja izmjena: Kolovoz 26, 2010, 18:37:34 poslijepodne Istr »
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

mozartina

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: Još jedan prolaps....
« Odgovori #7 : Kolovoz 28, 2010, 10:27:04 prijepodne »
Kokolino bio je METRx-Interlaminectomia L4-L5 tako da jos imam svoj disk na mjestu :). Neuro je odlicno napravio svoj dio posla pa poslije operacije nisam osjecala apsolutno nikakvu bol u nozi.Sad je sve na meni.Treba se pridrzavati onoga sto je rekao i za koji mjesec (postepeno) cu biti kao nova. Sad bi mogla promijenit ime teme i satavit:Jos jedan prolaps..koji to vise nije :).

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Još jedan prolaps....
« Odgovori #8 : Kolovoz 28, 2010, 13:00:13 poslijepodne »
Super!

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: Još jedan prolaps....
« Odgovori #9 : Kolovoz 28, 2010, 14:12:45 poslijepodne »
Mozartina, to je lijepo cuti  :) Sretno dalje!
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

zamila

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
Odg: Još jedan prolaps....
« Odgovori #10 : Rujan 21, 2010, 16:00:11 poslijepodne »
Draga mozartina,stvarno mi je drago zbog tebe i drago mi je cuti da se ovakvi slucajevi mogu zavrsiti na ovaj nacin.
nek tvoj diskic ostane uvjek na svom mjestu  :D

pozdrav
28.10.2010.-PLDD operacija-Poliklinika Vertebralis

Kraljeznica.com forum

Odg: Još jedan prolaps....
« Odgovori #10 : Rujan 21, 2010, 16:00:11 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com