Autor Tema: L5-S1, 1x operacija  (Posjeta: 24199 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: L5-S1, 1x operacija
« Odgovori #18 : Srpanj 16, 2016, 12:17:10 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Inače, mi smo tu svi većinom srednja žalost, treba nam netko da nam popravi prosjek, tako da samo naprijed s oporavkom. ;)
Bok Henrik VIII!
Moram ti priznati da sam se ja priključila ovom forumu jer sam se, čitajući neke vaše postove, prepoznala ;D. Jedino kaj sam 'gušter'  što se operacije tiče.
Poslala sam e-mail u Daruvarske i Lipičke toplice.  Ne znam koje su bolje. Kaj vi mislite? Čitala sam o metodama, smještaju, blabla...samo me zanima jel se to tak tam to i provodi, a zapravo znam da ovisi o fizijatru i o nj procjeni. Jel' tak? No, svejedno želim čuti vaša mišljenja ;).
Henrik, što se tiče neura i nj odg. da to on nerado operira, mislim da je to rekao zbog moga stanja koje je nažalost bilo takvo da je operacija bila neophodna.
Nadam se da ste svi dobro koliko možete biti ;).
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1, 1x operacija
« Odgovori #19 : Srpanj 16, 2016, 13:06:28 poslijepodne »
Evo ja osobno bila u Varazdinskim i meni je bilo ocajno. Ja sam bila u objektu Terme to ti je bolnicki dio, I vizita je tamo svako jutro I Ja Sam njima stalno govorila da nekaj ne valja da me boli noga a oni meni promjena vremena je I secite sto vise mozete. Nakraju je ispalo da mi se stanje rapidno pogorsalo I da moram opet na operaciju.
Recimo Ladyaniti ti je tamo  bilo super. Svi smo mi razliciti.
Bilo bi idealno kad bi imali svog fizioterapeuta da samo sa nama vjezba, ali to je moguce samo ako platis.
Za daruvarske Sam cula pohvale I za krapinske, I za bizovac sam cula isto sve najbolje.
Za Lipik osobno ne znam.

ljiljana252

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 350
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1, 1x operacija
« Odgovori #20 : Srpanj 16, 2016, 13:44:06 poslijepodne »
Ja ti mogu reči za daruvarske,smještaj i hrana su ok,terapije su svuda slične,bazen grupne vježbe,u grupi su svi koji imaju problema s kralježnicom ali različitih diagnoza,pošto si operirana dobit češ vježbe u maloj dvorani na krevetima  u grupi su samo friško operirani,( ovisi kolko češ friško doči)ako dođeš nakon 3 mjeseca ideš u veliku dvoranu na strunjače ili ako fizijatar tako procijeni da možeš,dobiš još vjerojatno struju,laser,hidromasažu,osoblje je stvarno ljubazno,naravno ne svi,bazeni u hotelu se nadoplačuju ako uzmeš za svih 21 dan dobiš popust.uglavnom najvažnije je dobit dobrog fizijatra i snjim pokušat dogovorit što kvalitetnije terapije,sobe su 2 krevetne,operirani na prvom katu mada ima i lift,imaš mali kafič za popit kavicu,i toplice su usred parka pa možeš šetat do besvjesti,do centra grada ima cc.5 minuta,I da napomenem sve one bajke i tretmane koje reklamiraju na tv.možeš dobit ako platiš..Po čitanju na forumu kako je u drugim toplicama,čini mi se da je u Daruvarskim puno bolje,ali ja nisam objektivna,jer svu fizikalnu obavljam u njima,a u drugima nisam bila.Imam neka saznanja da je u Lipiku jako kvalitetna fizikalna baš za stanja kod oštečenih živaca,ali nisam bila pa nemogu potvrdit.
St.post  fract vertebrae L4 aa XI
St post interlaminectomiam L5-S1 dex.
St.post reinterlaminectomia,adhaesiones L5-S1
st.post ESI 2X, et EPIDUROLIZA.
st.post RF (radiofrekventna denervacija od L2/L3-L5/S1-obostrano)
Failed back surgery
Radiculopathija L4L5S1
Spondiloartroza,spondiloza....
Sy,c,cc Radiculopathija C8-Th1
st.post spondylodesisLl5-S1 cum PLIF

Kraljeznica.com forum

Odg: L5-S1, 1x operacija
« Odgovori #20 : Srpanj 16, 2016, 13:44:06 poslijepodne »

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: L5-S1, 1x operacija
« Odgovori #21 : Srpanj 16, 2016, 13:52:49 poslijepodne »
Ja čekam Krapinske i od svuda čujem da je tamo odvratno!  :o Doduše, to pričaju metroseksualne srednjovječne žene koje su navikle na sterilnu čistoću, a meni je tak svejedno pa čak i da ima štakora. Samo da žohari ne plaze. To da starci pišaju u bazen je pravilo svuda pa se ne brinem tak, bar bude toplije. :D
Ova promjena vremena je očajna, opet sam na više od 150 mg tramala... Još nisam dobro spavao radi vojnog udara u Turskoj gdje mi živi prijateljica koja je cijelu noć provela u strahu jer su nadlijetali avioni, pucalo se i ubijalo. Katastrofa!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1, 1x operacija
« Odgovori #22 : Srpanj 16, 2016, 14:28:06 poslijepodne »
Henrik ti si spominjao neku fiksaciju sa nekim cageom pa te molim da kad ulovis vremena da mi malo detaljnije objasnis. Doktor mi je objasnjavao Ali sam Ja u toku razgovora dobila totalni blackout da Sam samo glavom kimala.   :'(
Idem malo zguglati taj lipik da vidim kaj se tam nudi....

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: L5-S1, 1x operacija
« Odgovori #23 : Srpanj 16, 2016, 14:36:40 poslijepodne »
Ajde da se i ja nadovežem. Dakle ja sam bila u Varaždinskim toplicama i smještena u hotelu Minerva. To dal sam baš imala sreće ili šta,ali se pričalo da svi pokretni pacijenti idu u Minervu. Dobila dobrog fizijatra i ok terapije. Najgore su mi bile vježbe u dvorani. Možeš birati da li vježbaš na krevetu ili strunjači...ja sam uvijek na krevetu samo bila. Bilo je ljeto pa sam puno plivala i stvarno je bilo ok. Puno bolje terapije nego kasnije u bolnici.

Henrik stvarno vrijeme odvratno...ja isto već danas popila tramala 150 mg.brufen 800 i normabel. Mogla sam i otići kod doktorice na koktele,ali dok se sjetim injekcije muka mi je. Već imam po guzici kvrge od njih i užasno boli dok pika,već ih se bojim.
Ako bude tak loše do ponedjeljka onda budem morala ići. To ja i Henrik manevriramo po noći na fejsu....već sam mislila da bude rat kak on to slikovito napiše. Svejedno to sve što se događa ne vodi na dobro. Idem spavat....puse svima  :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: L5-S1, 1x operacija
« Odgovori #24 : Srpanj 17, 2016, 01:08:56 prijepodne »
@Natali34, fiksacija sa kavezom u i.v. prostoru je standard kod fuzije kralježnice, ali meni to neuro nije napravio, a svejedno je nekim Expidium sistemom riješio problem. Naime, niti mi je radio autotransplantaciju kosti niti mi je povadio moje diskove, na čemu sam beskrajno zahvalan, jer bez obzira što se ne mrdam nije isto imati kavez u i.v. prostoru ili vlastiti zdravi disk. Razvuko mi je kičmu i prišarafio.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1, 1x operacija
« Odgovori #25 : Srpanj 17, 2016, 10:43:48 prijepodne »
Hvala ti Henrik na objasnjenju. Mislim da kod mene ne postoji druga mogucnost, jer su mi izvadili dio diska, a ti kraljesci su se rapidno pomaknuli kod mene, pa sad moram na tu fiksaciju. Ah prezivjet cu I to, samo da me prestane ta sugava noga boliti... Hvala ti jos jednom....  ;)

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: L5-S1, 1x operacija
« Odgovori #26 : Srpanj 18, 2016, 11:34:21 prijepodne »
Hvala za info o toplicama.
Imam sad novo pitanje ;D - nadmadrac/madrac.
S obzirom da imam francuski ležaj cca 5 g star i u ok stanju još, a ni financijski nisam u mogućnosti kupovati novi krevet, razmišljala sam kupiti nadmadrac. Posudila sam dormeo od 6cm i trenutno spavam na nj. Ne znam kaj bi rekla jer ga koristim svega par dana, osim da je udobniji/mekši. Budem tako par dana na njemu pa onda opet bez njega dok ne vidim jel mi potreban ili nije.
Jeste li vi kupovali nadmadrac/madrac?
I mislila sam početi vježbati na pilates lopti (pomalo-ono kaj mogu). Nekak se bojim da mi mišići ne atrofiraju od ležanja. Kaj mislite, jel rano?
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1, 1x operacija
« Odgovori #27 : Srpanj 18, 2016, 13:40:17 poslijepodne »
Ja Sam poslije operacije tjedan dana spavala na nadmadracu ( Ja ti imam onaj tvrdji) I onda je dosao novi madrac.
Nemoj vjezbati na pilates lopti jer ti je dovoljan krivi pokret da sve ode kvragu. Hodaj I samo hodaj, koliko mozes. Ako ces ici u daruvarske molim full report kada se vratis. Disku treba tri  mjeseca da se stvori stabilan oziljak.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: L5-S1, 1x operacija
« Odgovori #28 : Srpanj 19, 2016, 13:49:09 poslijepodne »
Ovčice, dobro da nisi pomislila trčati maraton! :P Kakva pilates lopta, mali pokret i ode sve k' vragu. Radi statičke vježbe da ne atrofiraju mišiću, do granice boli. Kaj se kreveta tiče, što tvrđe to bolje, ali koma je kad se leži na kukovima jer na tvrdom bole kukovi. Meni je onaj nadmadrac sa memorijskom pjenom bio koma jer bi se moja iskrivljena kičma samo u to utopila i nije imalo nikakve svrhe.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: L5-S1, 1x operacija
« Odgovori #29 : Srpanj 21, 2016, 19:54:06 poslijepodne »
Hej ljudi!
Moram vam priznati da se baš i ne čuvam. Mislim, nisam ni dobila nikakve upute šta  smijem, a šta ne smijem :-\ pa sam se ja sama,
osjećajući se dobro, izgleda naprezala previše :'(. Mislim-iz stana nisam mrdnula već 10 dana, al po stanu da. Malo se čučnem pa vadim suđe iz suđerice, malo se saginjem po ovo/ono i eto-boli me :-[. Onak, ne baš jako kao poslije operacije, al osjećam opet nakon tih nekih mikropokreta bol  :-\ :'(.
Pilates loptu nisam ni taknula-časna riječ!
Opet više ležim zadnja  2 dana, hodam, al bolucka pri okretanju i nekim pokretima sagibanja  ::).
Zvala sam u toplice i termin mi je 17.8. Jeeej!
« Zadnja izmjena: Srpanj 21, 2016, 19:55:57 poslijepodne Ovčica »
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: L5-S1, 1x operacija
« Odgovori #30 : Srpanj 21, 2016, 21:09:53 poslijepodne »
Nemoj se saginjati onak da se naguziš, kad moram biti prost jer ne znam kak to drugačije objasniti! :D Od toga boli kičma za poludjeti i može se oštetiti ono kaj je operirano Saginjanje u čučnju je preporučljivo, ali isto ne svako malo jer ipak nismo rađeni da budemo žabe. U principu, kad operiraš kičmu, zaboravi na saginjanje, a ovo iz čučnja nam je samo kad se baš moramo za nekaj saginjati, zato je važno imati jake kvadricepse. Statičke vježbe za kičmu nisu nikakva znanost, moguće je naći i na internetu, ali su i te s interneta preteške. Odi kod fizijatra da ti odredi med. gimnastiku, samo da ti pokažu terapeuti kako se to radi, sve ostalo od doma. Kreći se po stanu, to je OK, svakih sat vremena po malo i sve do granice boli, ali ne znam što vadiš iz suđerice bilo kaj?  :o Okani se ćorava posla i misli na kičmu! Inače budeš stalno po kriurgiji visila kao visibaba! :)
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: L5-S1, 1x operacija
« Odgovori #31 : Srpanj 21, 2016, 21:41:24 poslijepodne »
Strašno....koji te to neurokirurg operirao,a da ti nije dao upute kako i šta raditi dalje.
SAGIBANJA ili bilo kakve nagle rotacije zabranjene. Mene su učili u bolnici kako ostati iz kreveta bez sagibanja. Jednom sam se nesvjesno sagnula iz sve snage i od onda su počeli problemi.
Sve raditi iz čučnja,suđe sam stavljala u perilicu sa iskorakom i laganim čučnjem,ali kralježnica mora ostati ravna. I godinu dana nakon operacije se jako rijetko sagibam,više sve iz čučnja radim,a i lakše je.
Ništa teškoga ne dizati,nakon par mjeseci od operacije mi je rečeno ništa teže od 5 kg. Ima puno vježbi koje su preporučljive,ali kod svake vježbe kralježnica ostaje ravna.

Znači Ovčice ne se sagibati,bez naglih rotacija lijevo desno,izbjegavaj sjedenje i samo šetnja u ovom stadiju oporavka :-*
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1, 1x operacija
« Odgovori #32 : Srpanj 21, 2016, 23:44:45 poslijepodne »
To se I Ja pitam ko je to tebe operirao a da ti nisu nista objasnili. U vinogradskoj dobijes knjigu sa uputama da procitas I sve ti objasne kako se ponasati. Dizanje sa kreveta, Ali ako si isla prije na fizikalne I tamo su ti to trebali pokazati. Dobro su ti Henrik I Anita napisali pazi na svaki pokret. U koje toplice ides?

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: L5-S1, 1x operacija
« Odgovori #33 : Srpanj 22, 2016, 08:00:59 prijepodne »
Jutro!
Hvala na info! ;)
Idem u Daruvarske toplice. Sve ću javiti, od 1.-og dana  ;).
Kad se saginjem, radim to iz polučučnja, kao skijaški položaj recimo-leđa su ravna. Ugl. zategnem trbušne mišiće ako sam u tom položaju. Ili u čučnju-tu mi je isto kičma ravna. Statičke vježbe radim u krevetu (ali ne previše, par komada samo). Kad hodam, osjetim da me boli taj živac u lijevoj nozi. Hmm...zašto? Da se nije pomaknuo disk L4-L5? ???
Ma vjerovatno zato što se ne krećem baš tj. ne hodam puno. A zaboravim i na ravno držanje. Inače sam visoka 176cm, nešto lakša nego prije- 53kg. Ne nosim ništa teško. Ne brišem pod nit ga čistim. Namjestim si krevet jedino ali iz polučučnja. Mogu sjesti, ustati se da me ne boli. Jedino zaboli u ležećem položaju kod okreta i osjetim ponekad da me bole križa.
Meni na Rebru nisu pokazali tu knjigu. Rado bih ju proučila. Operater mi je poznat i vrhunski stručnjak. Rekao je upute za sjedenje, a ostalo polako. Nije konkretizirao. Mislim da je to fizioterapeutov posao. A ja nisam ništa konkretno ni pitala jer sam mislila da će sve pisati u otpusnom pismu  ::).
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1, 1x operacija
« Odgovori #34 : Srpanj 22, 2016, 11:43:50 prijepodne »
Osjetices zivac jos neko vrijeme, nitko ne zna koliko, pitanje je koliko su ga natezali  :). Kada hodas uvuci trbuh, tak su nama objasnjavali. Jel mozes nazvati rebro pa da pitas za neke upute? I Ja Sam se pazila, Ali opet se desio problem. A kaj ti je sa tim diskom L4-L5?
Pazi se sto vise I nemoj se saginjati nepotrebno  :).  Nazalost Ja tu knjigu nisam slikala  :'(.

Ovčica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 109
    • Profil
Odg: L5-S1, 1x operacija
« Odgovori #35 : Srpanj 26, 2016, 07:10:54 prijepodne »
Bok!
Natali, taj L4-L5 je protuzija u desno :o. Nakon 14 d sam  izašla iz kuće, hodala :D. I uopće nisam osjetila živac! Ni kasnije me nije niš bolilo (osim guzova) ;D. Ostalo je za sad ok. Tu i tamo još zaboli kad se dobro ne zazegnem. Moram otić fizioterapeutu da mi pokaže vježbe. Baš sam se ulijenila :P.
8.7. 2016. Flavektomija L5-S1
                Mikrodiscektomija
Ekstruzija diska L5-S1
Protruzija diska L4-L5
Hipolordoza cervikalne kralježnice
Thorakalna kifoza
Lumbalna alordoza

Kraljeznica.com forum

Odg: L5-S1, 1x operacija
« Odgovori #35 : Srpanj 26, 2016, 07:10:54 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com