Autor Tema: Magi  (Posjeta: 9504 )

0 Članova i 26 Gostiju pregledava ovu temu.

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Magi
« : Travanj 19, 2009, 22:58:56 poslijepodne »
Pozdrav svima i isprika što se već prije nisam predstavila!
Živim u zagrebu,po struci sam odgajatelj u vrtiću (trenutno nažalost na bolovanju :'(), imam 27 godina, nisam udana i također sam kao mnogi ovdje nedavno operirala herniju diska (19.02) u razini L5/s1 i zasada se dobro oporavljam!
Moji problemi(čitaj bolovi) započeli su u 1. mjesecu a već u 2.mjesecu završila sam na operaciji!
Nisam puno razmišljala o operaciji, jer više nisam mogla trpiti tu bol iako znam da tu problemima možda nije kraj(paziti na pokrete, pojava priraslica...). Za sada se dobro osjećam (malo me jedino muči promjena vremena) i nastojim razmišljati pozitivno te se što prije vratiti na posao! Pozdrav svima

GSM

  • Gost
Odg: Magi
« Odgovori #1 : Travanj 20, 2009, 00:07:44 prijepodne »
dobrodosla. Drago mi je sto se nakon operacije osjecas bolje.

Jedino mi nije jasno kakva je bila tvoja dijagnoza i gdje su te operirali, tj. zasto si se tako brzo odlucila na operaciju?

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Magi
« Odgovori #2 : Travanj 20, 2009, 01:21:04 prijepodne »
moja dijagnoza ekstruzija diska L5/s1-užasni bolovi jednakog intenziteta mjesec dana! Istina bol mi je išla kroz nogu samo do zgloba i nisam imala probleme sa mokrenjem i stolicom ali bol je bila tolika da više nisam mogla podnjeti. Uspjela sam doći do vrhunskog neurokirurga koji mi je rekao kako bi fizikalna u mom slučaju bila gubitak vremena i da se priklješteni živac mora što prije osloboditi kako ne bi došlo do većeg oštećenja funkcije živca! zahvaljujući njemu ja danas nemam kao posljedicu trnjenje noge a živac mi je minimalno oštećen! Možda je moja odluka bila prenagla ali kad si u bolovima pristaješ na sve! Znam što me čeka i da ova operacija možda nije kraj (iako se nadam da je) mislim da sam donjela dobru odluku. pozdrav

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Magi
« Odgovori #3 : Travanj 20, 2009, 01:22:57 prijepodne »
Zaboravila sam napisati da sam operirana na rebru a operirao me je prof. Paladino

GSM

  • Gost
Odg: Magi
« Odgovori #4 : Travanj 20, 2009, 03:05:53 prijepodne »
To sto ti je dobro je najbitnije, nadam se da ce tako i ostati...ali si svakako trebala potraziti jos jedno misljenje.

worf

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 598
    • Profil
Odg: Magi
« Odgovori #5 : Travanj 20, 2009, 09:10:28 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
moja dijagnoza ekstruzija diska L5/s1-užasni bolovi jednakog intenziteta mjesec dana! Istina bol mi je išla kroz nogu samo do zgloba i nisam imala probleme sa mokrenjem i stolicom ali bol je bila tolika da više nisam mogla podnjeti. Uspjela sam doći do vrhunskog neurokirurga koji mi je rekao kako bi fizikalna u mom slučaju bila gubitak vremena i da se priklješteni živac mora što prije osloboditi kako ne bi došlo do većeg oštećenja funkcije živca! zahvaljujući njemu ja danas nemam kao posljedicu trnjenje noge a živac mi je minimalno oštećen! Možda je moja odluka bila prenagla ali kad si u bolovima pristaješ na sve! Znam što me čeka i da ova operacija možda nije kraj (iako se nadam da je) mislim da sam donjela dobru odluku. pozdrav

Ta odluka da budeš brzo operirana ti je jako pametan potez,jer će i šteta na živcu biti manja,sad samo pamet u glavu,promisli prije izvođenja bilo kojeg pokreta koji opterečuje kičmu,oporavak je daleko duži no šta ti i misliš,iako momentalno nemaš nikakve bolove,to ne znači da je sve zacijelilo.
Btw operirana si na moj rođendan ;D
Moramo graditi tvornice lijevom rukom,u desnoj ruci držati pušku,a s obje noge gaziti crve.
Ernesto Che Guevara

VENCEREMOS

Mile50

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 221
    • Profil
    • Email
Odg: Magi
« Odgovori #6 : Travanj 20, 2009, 09:24:27 prijepodne »
Magi, dobro nam došla. Žao mi je što si tako mlada već prošla operaciju, ali vjerujem da je to bila najbolja odluka koju si mogla donijeti. Drži se savjeta liječnika i fizioterapeuta, ne žuri na posao ( naradit ćeš se još u životu) i sigurno ćeš biti dobro. Ja sam prije 7 godina odbila operaciju vratne kralježnice i danas itekako žalim zbog toga, jer su bolovi neizdrživi. Pozdrav.

denis 68

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 897
    • Profil
    • Email
Odg: Magi
« Odgovori #7 : Travanj 20, 2009, 09:50:41 prijepodne »
Megi dobro  došla donjela si odluku super jer da si ušla u problem kralješnice nebih se nikad operirala kao ni ja,eto drago mi je da ti je dobro i nadam se  da će tako i ostati ujedno ne razmišljaj o  budućnosti , sa pozitivnim razmišljanjem sigurno nećeš imat potrebu za drugu operaciju ;)

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Magi
« Odgovori #8 : Travanj 20, 2009, 13:25:17 poslijepodne »
hvala vam svima na javljanju i na moralnoj podršci-ona mi trenutno najviše i treba! GSM-prof.Paladino je bio moje drugo mišljenje jer sam prije njega bila kod još jednog neurokirurga koji mi je rekao istu stvar-operacija! Ja sam svjesna da život moram malo preokrenuti ili da se bolje izrazim POKRENUTI! Godinama krećem na pilates-sad moram, godinama vičem kako ću prije mora vježbati -sad moram, godinama sjedam u auto i odlazim do željene destinacije-sad moram pješice! Dakle jedino što se promjenilo je to da sve što sam nekada željela sad moram raditi da bi funkcionirala! pozdrav svima

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Magi
« Odgovori #9 : Travanj 20, 2009, 14:55:39 poslijepodne »
Magi,

tako ti je slično i sa mnom, godinama sam bio "nekretnina", a sad se grozim auta....gdje god mogu samo pješačim....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Magi
« Odgovori #10 : Travanj 20, 2009, 17:38:47 poslijepodne »
Eto vidiš Davore-što nas ne ubije to nas ojača!  Nekada nisam mogla zamisliti život bez auta a danas mi je muka kad moram sjesti u njega-posebno zato jer sam prije 2 tjedna prvi put počela voziti od operacije. Izašla sam nakon vožnje iz auta sva ukočena od straha jer sam na ovim našim "prekrasnim " cestama mislila da će mi na svakoj rupi ispasti još jedan disk!

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Magi
« Odgovori #11 : Travanj 22, 2009, 17:27:26 poslijepodne »
Pozdrav i dobrodosla Magi.
Bila si operisana al sad se tek pocinje bitka......vjezbaj i samo vjezbaj, posebno ujutru odma dok ustanes,; raztezi se....ja sam imala tek 18 kad su me operisali jednom, pa onda u istoj godini i drugi put, al to vjezbanje nisam uzimala ozbiljn o, sto danas sa 34 godine placam.....pa to ti je moj savjet, al vjezbaj samo do granice boli.
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Magi
« Odgovori #12 : Travanj 22, 2009, 23:52:53 poslijepodne »
hvala na savijetu brinetka! Zasada se strogo držim vježbanja (onih koje su mi pokazali u toplicama), planiram se upisati i na pilates samo nisam sigurna dali mi je za to još prerano od operacije! Zašto si operirana dva puta u jednoj godini-nisu valjda i kod tebe bile priraslice( toga se užasno bojim! :'(). Trenutno sam u fazi traženja bazena na koji ići jer ga u toplicama nisam uspjela koristiti (krasta nije otpala i uz to sam dobila osip po tijelu-kažu alergija ili stres). Još sam dosta nerazgibana, ove vježbe mi pomažu učvrstiti mišiće ali ne znam što mi je pametno raditi kako bi se razgibala.Prijatelji me zezaju da hodam kao pingvin-ne razumiju oni kako je kad slušaš svaki svoj pokret! Ne znam dali imaš djece-naime zanima me kako će trudnoća jednog dana utjecati na ovakvu kralježnicu! Još jednom hvala na savijetima i veliki pozdrav!

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Magi
« Odgovori #13 : Travanj 23, 2009, 11:04:34 prijepodne »
Nisam imala priraslice, napravila mi se nova hernija samo "1 kat"nize. Prvi put na myelografiji nisu nasli nista, a 2 mjeseca kasnije sam bila prvi put operisana, stopalo palo i morala sam. Nisam bas vjezbala, mladost ludost, dobro sam se osjecala dok nije palac na nozi odkazo, pomodrijo....u jednoj bolnici su me stavili na trutrac (raztezanje na onoj stolici) i sve se pogorsalo, napravili MR i ponovo operisali mjesec dana prije mog 19 rodjendana...to sam sad na kratko...gore je  bilo ono kasnije, zato sam na ovom forumu, da prenesem poruku, da vjezbaj...al nemoj pretiravati i plivanje je najbolji izbor i plivaj samo ledjno.
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Magi
« Odgovori #14 : Travanj 23, 2009, 12:30:47 poslijepodne »
Ajme strašno! nadam se da se sada bolje osjećaš.I ja se bojim da će mi te vježbe dosaditi, ponekad se probudim i neda mi se ali pomisao na bol još je svježa i brzo dobijem motivaciju! Još sam na sreću u fazi kad sam spremna na sve samo da ne boli i da se mogu vratiti na posao! veliki pozdrav :)

brinetka

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 215
    • Profil
Odg: Magi
« Odgovori #15 : Travanj 23, 2009, 20:28:04 poslijepodne »
Super si napisala, bojis se da ce ti vjezbe dosaditi, a to se je meni desilo...ja cu ti reci odkriveno, pa nek ti to bude motivacija, al prvih pet godina je jako vaznih i moras vjezbati..ne moras se ti sad ubijati, al kad otvoris oci, najprije se ljepo pretegni, onda radi ovako:
-skupis se, to je, koljena zagrlis, prebroj do 4 i polako se raztegnes, pa ponavljas to do boli, a to je super vjezba za dobro jutro, i sigurno ces se ljepo osjecati
- A nije ti ni lose malo stopala prodrmati, znas ono kruzenje,
- i dobro ti je i malkice dizati guzu prema gore, to ti je dobro za zadnje misice, al samo se malkice pridigni, i imat ces najbolje definirano tjelo..... 8) 8) 8)
Discus hernia L4-L5 ljevo maj 93
discus hernia L5-S1 ljevo jan 94
neurogen mjehur + infekcije mjehura, bubrega
neuropatoloski bolovi (ponavljajuci ishiasi)
Rhizolys L4-L5 i L5-S1
Disk-artroza 2009

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
Odg: Magi
« Odgovori #16 : Travanj 23, 2009, 20:40:43 poslijepodne »
hvala ti Brinetka! Kad bolje razmislim više je motiva za vježbu- neće više biti boli a tijelo ako ne ove onda iduće godine dovedeno do savršenstva(konačno)!  ;D pozdrav

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre