Autor Tema: Nisam više izgubljeni slučaj  (Posjeta: 9988 )

0 Članova i 52 Gostiju pregledava ovu temu.

nikolina

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
Nisam više izgubljeni slučaj
« : Listopad 06, 2010, 15:24:32 poslijepodne »
Veliki pozdrav dragi forumaši! Dugo vremena čitam vaše životne priče, probleme i savjete pa sam odlučila s vama podijeliti svoju životnu priču. Prije svega zato što ima sretan kraj, a mislim da smo ga svi zaslužili i da ga svi želimo.
Bila  sam jedan od onih izgubljenih slučajeva od kojih su svi digli ruke. Dvije klasiče operacije S1/L5  u KB Sestre Milosrdnice (Vinogradska), puno tableta, bolovanja, fizikalne terapija po privatnim poliklinikama. Šetanje od fizijatra, neurologa do neurokirurga; slušanje dobronamjernih savjeta i  probavanje nečeg što je nekom prijatelju od prijatelja pomoglo... Izgubljene dvije godine života, propuštene mnoge stvari, potrošena silna lova....  Ništa novo reći ćete, sve ono što većina vas nažalost prolazi. Ono zbog čega vam pišem je činjenica da  ja više nisam taj izgubljeni slučaj.  Više nisam zato što sam konačno došla do doktora koji nije htio dignuti ruke od mene, a to je dr. Robert  Saftić. Na prijedlog prijatelja otišla sam u polikliniku Vertebralis misleći da će to biti još jedan od mnogih bezuspješnih pokušaja, ali nije bilo tako. Konačno me netko slušao pažljvo i dugo. Dr. Saftić mi je strpljivo objašnjavao  magnetsku snimku, što se vidi i što te snimke zapravo znače. Iz mojih odgovora probao shvatiti kako moja kralježnica reagira na pojedini pokret, što smanjuje bol, što ju povećava, koje su moje tegobe... Da skratim, dogovorili smo endoskopsku minimalno invazivnu operaciju. Operacija je trajala puna tri sata uz lokalnu anesteziju, bez bolova i neugode. Moram pohvaliti cijelu ekipu u operacijskoj dvorani i poliklinici jer su stvarno fenomenalni. Dr. Saftića koji je uložio enormni trud i znanje da riješi moju doista tešku situaciju (oslobodio je živac L5, maknuo silne priraslice, oslobodio živac S1, maknuo dio diska.... da vas dalje ne zamaram stručnim detaljima). Anesteziologa koji je svake sekunde bio uz mene i brinuo da me ne zaboli, radiologa bez kojeg ne bi mogli. Veliko hvala svim sestrama koje su tako divne i brižne osobe. Nakon dvije klasične operacije i patnje koje se prošla nakon njih ovo je za mene totalni šok, ali pozitivan. Žao mi je što ne mogu vratiti vrijeme i što prije dvije godine nije postojala ova poliklinika jer bi vjerovatno moj život bio drugačiji. Nadam se da ćete svi vi koji sada imate ovu priliku i iskoristiti ju. Nemojte prolaziti moj teški put. Od srca vam svima želim brz i sretan oporavak!

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Nisam više izgubljeni slučaj
« Odgovori #1 : Listopad 07, 2010, 00:19:32 prijepodne »
Ovo je dobra reklama za Vertebralis. Iako radio je dr. Saftic i ranije dobre operacije.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Nisam više izgubljeni slučaj
« Odgovori #2 : Listopad 07, 2010, 09:23:42 prijepodne »
Dobrodosla!
Jako lijepo je cuti tvoju pricu, nadam se da ce ti takvo stanje ostati jos puno godina. (bar do 94-e  ;) ;))
Moja prica nije tako strasna ko tvoja, al nadam se da ce takodjer postati ljepsa nakon Vertebralisa.
Cuvaj se!
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Nisam više izgubljeni slučaj
« Odgovori #3 : Listopad 07, 2010, 10:25:17 prijepodne »
Dodje i meni da zdrav odem tamo !
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Nisam više izgubljeni slučaj
« Odgovori #4 : Listopad 07, 2010, 18:02:21 poslijepodne »
Nikolina, koliko je prošlo od vaše operacije i kako se osjećate?

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Nisam više izgubljeni slučaj
« Odgovori #5 : Listopad 07, 2010, 23:10:35 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ovo je dobra reklama za Vertebralis. Iako radio je dr. Saftic i ranije dobre operacije.
Reklama, nereklama, ali doktor dosta više ima vremena u privatnom aražmanu nego na klinici. U Vinogradskoj ipak ima svog nadređenog i nemože raditi sa pacijentima onako kako on u potpunosti misli vec kako mu zdravstvo omogucava i odobrava.

Nikolina,
Dobro došla na forum i baš lijepo da si podijelila sa nama pozitivno iskustvo. Ovim postom si ohrabrila nas "izgubljene slucajeve", odnosno otpisane od strane svojih neurokirurga. Najviše me raduje ovaj podatak da endoskopski uklanja priraslice.
Ja sam od Dr. Saftica dobio nekoliko puta besplatne konsultacije, što preko ovog foruma, što preko privatnih poruka. U glavnom ima mogucnosti lijecenja i za mene, ali mi je preporucio predhodno da probam određenu terapiju, pa ako ne uspije onda bi trebao do njega. Meni je puno bolje od tih tableta, jedna velika bol se povukla, ostala je manja, pa vidit cu sta ce u buducnosti biti. Tako da sam mu puno zahvalan, a i ovome forumu.
Sretno i bez bolova u daljem, i novom preporođenom životu.
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

 

Nagradne igre