Autor Tema: Pozdrav :)  (Posjeta: 16112 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Dijana69

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Pozdrav :)
« : Lipanj 06, 2011, 12:09:31 poslijepodne »
Bok drago mi je da je Bojan pročitao moje riječi, dobila sam njegov e-mail ali sam ga tek sada procitala :D ,nažalost od tog trenutka moje se stanje još više pogoršalo.Sa 38 .godina sam izgubila osjet u nogama iz donjeg dijela kralježnice nakon nekoliko mjeseci raznih kontrola hitno sam operirala vratnu kralježnicu C4-C5,C5-C6 I ugrađena mi je titanova ploča sa 6 vijaka s tim da mi je cijela kralježnica sa degeneativnim promjenema.Od tada je prošlo 3,5 g ja sam sad na štakama po deset minuta hoda i već moram leći jer nemogu sjedati jer mi se noge počinju oduzimati.nakon novih pretraga da se vidi zašto se javilo novo pogoršanje potvrdili su mi mijelopatiju i sad gubim osjet u cijeloj lijevoj strani tijela tako da je moj dan sveden na 22 sata dnevno kreveta.Teško je tako živjeti pogotovo ako si bio cijeli život sportaš i hiperaktivna osoba .Ja rečem iz ove se kože ne može,svima koji su u sličnoj situaciji kao ja želim puno snage i volje te nekoga tko ga toliko voli da ima dovoljno snage i strpljenja da nam uvijek bude pri ruci tu sreću sam našla u svom mužu i hvala mu na svoj ljubavi i strpljenju,to je bilo prije pola godine.Sad sam došla i do invalidskih kolica ,moje održavanje na nogama je trenutno do kupaonice i u krevet.Nakon tri godine ležanja odlučila sam se za korak naprijed i uzela kolica.Sad imam učestale napade ili ispade cijele lijeve strane od usana na dole samo osjećam lijevu ruku i dio prsa.Sve bi se to podnijelo da uz to ne idu jaki bolovi trzaji mišića ,skupljanje u lopaticama i nikad neznam koliko dugo će me to držati.Nekada sam u takvom stanju par sati a ponekad i danima.Sve je popraćeno s laganom temperaturom.
triparesis spastica dex.
myelopathia cervicalis
st.post discectomiam ant.c4-c6 cum vertebrosynthesis(28.11.2008)
hernia disci i.v.C4-C5 et C5-C6
sy.cervicalea et CB bill.pp dex.
radiculopathia C6 lat.dex.
sy.LS chr.cum ishialgia lat.dex
radiculopathia L5(S1)
fascet joint sy.reg.cervicalis et lumbalis.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #1 : Lipanj 06, 2011, 12:58:50 poslijepodne »
 :)
Dobro došla na forum. Hvala ti što si podjelila sa nama svoje stanje, svoju bol, ali i svoje svjedočenje ljubavi svoga supruga. Još je ljepše što si svima poželjela osobu koja će ih tako voljeti.
Premda u velikom trpljenju, ti ipak zračiš pozitivnim stavom - svaka ti čast, jako ohrabrujuće za svakoga.
Želim ti što bolej i ljepše dane, onoliko koliko je to tebi moguće, a želim ti još i više od toga. Ono što ej čovjeku nemoguće, uvijek ima Netko drugi kom je moguće. Ne mogu ti pomoći medicinski, ali ti mogu pomoći srcem i željom da ti bude bolje. Mogu ti zaželjeti sve najbolje i još puno puno ljubavi.
I mogu moliti za tebe. :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

Dijana69

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #2 : Lipanj 06, 2011, 16:26:45 poslijepodne »
 :)Da najveća snaga je u ljubavi,vjeri mom vječnom osmjehu koji uvijek odzvanja iz mog doma.Nikad nisam klonula duhom,pala u depru niti razmišljala negativno samo pregrmim loše trenutke i idem dalje.Uvijek rečem sebi da iza loših dana znam da dolazi barem jedan dobar i to me drži i ja idem dalje.Želim svima da u sebi pronađu taj tihi kutak duše gdje se mogu prikriti dok oluja ne prođe i sretno ponovo dočekati sunce.
triparesis spastica dex.
myelopathia cervicalis
st.post discectomiam ant.c4-c6 cum vertebrosynthesis(28.11.2008)
hernia disci i.v.C4-C5 et C5-C6
sy.cervicalea et CB bill.pp dex.
radiculopathia C6 lat.dex.
sy.LS chr.cum ishialgia lat.dex
radiculopathia L5(S1)
fascet joint sy.reg.cervicalis et lumbalis.

Kraljeznica.com forum

Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #2 : Lipanj 06, 2011, 16:26:45 poslijepodne »

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #3 : Lipanj 06, 2011, 20:05:06 poslijepodne »
Dijana, osunčala si mi dan. :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #4 : Lipanj 06, 2011, 21:07:38 poslijepodne »
Dijana, koji je razlog tako brzog razvoja kliničke slike i pogoršanja? NIje mi baš sve jasno. Kako je u 3 mj došlo do tako teške kliničke slike? Kad je nakon 3 mj operirano zašto je sada došlo do ponovnog pogoršanja?

Dijana69

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #5 : Lipanj 07, 2011, 10:13:30 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dijana, koji je razlog tako brzog razvoja kliničke slike i pogoršanja? NIje mi baš sve jasno. Kako je u 3 mj došlo do tako teške kliničke slike? Kad je nakon 3 mj operirano zašto je sada došlo do ponovnog pogoršanja?
Nakon operacije nije bilo vidnog poboljšanja oni su oslobodili kičmenu moždinu koja je bila priklještena zbog degenerativnih promjena koje su bile prisutne.Kako je vrijeme prolazilo stanje se pogoršavalo i normalno da sam učinila sve moguče pretrage da se vidi što je na stvari,moj neurokirurg također je tvrdio da ne razumije zašto je došlo do pogoršanja    iposumljali su na ms mađutim nalazi su pokazali da nije ms nego mijelopatija cervikalis tj pri operaciji je došlo doprodiranja u kičmenu moždinu i oštečen je kanal živca i tu se povremeno gubi kontakt i ne idu kompletne informacije do mozga.To su mišljenja svih drugih liječnika osim onoga koji je izvršio operaciju.Sad navodno mi se ništa više u Hrvatskoj nemože pomoći.
triparesis spastica dex.
myelopathia cervicalis
st.post discectomiam ant.c4-c6 cum vertebrosynthesis(28.11.2008)
hernia disci i.v.C4-C5 et C5-C6
sy.cervicalea et CB bill.pp dex.
radiculopathia C6 lat.dex.
sy.LS chr.cum ishialgia lat.dex
radiculopathia L5(S1)
fascet joint sy.reg.cervicalis et lumbalis.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #6 : Lipanj 07, 2011, 16:20:26 poslijepodne »
U kojoj ste bolnici operirani?

Dijana69

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #7 : Lipanj 07, 2011, 18:41:29 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
U kojoj ste bolnici operirani?

Na Rebru u Zagrebu 2008.
« Zadnja izmjena: Lipanj 07, 2011, 18:43:10 poslijepodne Dijana69 »
triparesis spastica dex.
myelopathia cervicalis
st.post discectomiam ant.c4-c6 cum vertebrosynthesis(28.11.2008)
hernia disci i.v.C4-C5 et C5-C6
sy.cervicalea et CB bill.pp dex.
radiculopathia C6 lat.dex.
sy.LS chr.cum ishialgia lat.dex
radiculopathia L5(S1)
fascet joint sy.reg.cervicalis et lumbalis.

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #8 : Lipanj 20, 2011, 14:38:11 poslijepodne »
Naravno da je Rebro u pitanju.
I meni nakon operacije govore da su nalazi uredni i da ne znaju zašto mi je loše.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #9 : Lipanj 20, 2011, 15:28:39 poslijepodne »
Hm, opet ću ponovit pitanje iz drugog posta. Gdje otići ,u sustavu, za operaciju vratne kralješnice osim na Rebro?

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #10 : Lipanj 20, 2011, 16:20:01 poslijepodne »
Pozdrav Dijana.Svaka ti čast na vedrom duhu i jako mi je drago što uz sebe imaš osou koja te toliko voli.To je najbitnije.Sretno i drži se! :)
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

Dijana69

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #11 : Lipanj 20, 2011, 16:53:37 poslijepodne »
Ja i dalje želim uživati u životu i to i radim sad sam bila na maturalnoj zabavi moje kćeri i super sam se zabavila neovisno o kolicima .Mislim da je najbitnije stanje duše.Malo sam pogledala ostale postove gdje na operaciju i druge svak treba misliti svojom glavom i odluku donijeti sam za sebe.Tako sam i ja svjesno sam se upustila u sve vezano za operaciju i znala sam za mogućnosti pogreške i to sam prihvatila kao rizik.Završilo je kako ja završilo i sad idem dalje,moj stav je da se ne treba previše zamarati gdje je tko pogriješio nego što dalje ,kako si pomoći najprije sam a i potražiti neke nove mogućnosti.U ljutnji se reče puno toga što se realno niti ne misli u biti treba težiti tome da se dovedeš u taj stadij da se svakim danom osjećaš bolje a ne da toneš u stalnim pitanjima zašto i kako.Meni pomaže moja čvrstoća duha ,redovno vježbam kad nisam oduzeta ,kad sam oduzeta meditiram,molim, tražim mir u sebi da mogu ići dalje.To je svakodnevna borba i želim da svatko od vas koji imaju potrebu za mirom potraži u sebi svoj unutarnji ključ koji otvara vrata duše i pronađu vlastiti sistem za pomoći samome sebi jer to svak ima samo se treba malo ispipati iznutra.
triparesis spastica dex.
myelopathia cervicalis
st.post discectomiam ant.c4-c6 cum vertebrosynthesis(28.11.2008)
hernia disci i.v.C4-C5 et C5-C6
sy.cervicalea et CB bill.pp dex.
radiculopathia C6 lat.dex.
sy.LS chr.cum ishialgia lat.dex
radiculopathia L5(S1)
fascet joint sy.reg.cervicalis et lumbalis.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #12 : Lipanj 20, 2011, 19:20:05 poslijepodne »
 :) :) :) Dijana, svaka ti čast, samo dalje! Ulaži u dušu i dalje. BTB+ :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #13 : Lipanj 20, 2011, 22:02:53 poslijepodne »
Vrijedno divljenja! :-X

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #14 : Lipanj 20, 2011, 22:06:43 poslijepodne »
Svaka cast...sto reci...
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

lulaa

  • Newbie
  • *
  • Postova: 9
    • Profil
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #15 : Srpanj 26, 2011, 15:18:55 poslijepodne »
Pozdrav Dijana, a da li si bila na MR mozga. Jer sve ovo kako opisuješ jaaaako mi sliči na multipla sklerozu. Ne želim te plašit ali da li je to iskljućeno. Od multiple bolujem već 11 godina i "doktorirala" sam na njoj is vi ovi simptomi su vrlo slični njoj.

lulaa

  • Newbie
  • *
  • Postova: 9
    • Profil
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #16 : Srpanj 26, 2011, 16:20:06 poslijepodne »
Mene su tri godine slali na fizikalne i lječili kralježnicu. OK imam probleme sa kralježnicom i osjetim ih cijelo vrijeme, ali hvala jednom doktoru kojem su svi moji simptomi bili preopširni za kralježnicu i okrenuo pretrage na neurološku stranu i otkrilo se to što se otkrilo.

Dijana69

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #17 : Srpanj 27, 2011, 08:32:23 prijepodne »
Bok je pokazatelji su svi bili da je možda MS i slikala sam mozak ,nalaz je uredan nema pokazatelja mjelinizacije.Cervikalna mijelopatija je dijagnoza a to je laički rečeno slično,oštećenje mjelina u kanalu živca i tu se gubi povremeno kontakt u biti informacija za mozak.Zato ja nisam uvijek u nepokretnom stanju jednostavno se iznenada iskopčam od glave na dole kao kad stisneš pucu na kompaču pa se on ugasi tako i ja.Primjer prije tri dana sam rano jutro pošla se okupati na more ,presvukla se i odmah pošla doma.Na pola puta govorim mužu mislim da sam se cijela oduzela samo tako bez ikakvog upozorenja i ništa on me preko ramena prebacio i spustio do stana imam puno skala jer je velika kuća a ja sam u prizemlju.Već tri dana ne mogu se ni okrenuti u krevetu,jedem u krevetu vršim nuždu u krevetu i sad to može trajati danima .Na sreću danas sam bez velikih bolova to je pokazatelj da se stanje smiruje.To je moj život što reči ,ponovo sam napravila EMNG ruku i nogu te MR vratne kralježnice,kad budem malo bolje  da mogu sjedati ispist ću nalaze da mi ih pogleda neuro zanima me njegovo mišljenje postoji li ikakav izlaz iz ove situacije.
triparesis spastica dex.
myelopathia cervicalis
st.post discectomiam ant.c4-c6 cum vertebrosynthesis(28.11.2008)
hernia disci i.v.C4-C5 et C5-C6
sy.cervicalea et CB bill.pp dex.
radiculopathia C6 lat.dex.
sy.LS chr.cum ishialgia lat.dex
radiculopathia L5(S1)
fascet joint sy.reg.cervicalis et lumbalis.

Kraljeznica.com forum

Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #17 : Srpanj 27, 2011, 08:32:23 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com