Autor Tema: Pozdrav :)  (Posjeta: 16109 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

lulaa

  • Newbie
  • *
  • Postova: 9
    • Profil
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #18 : Srpanj 27, 2011, 18:04:27 poslijepodne »
Draga Dijana stvarno ti treba puno hrabrosti, volje i snage za izgurati sve to. Svaka čast. Od srca ti želim da pronađeš način kako se izvuć iz svega tog i da sve bude OK.

Dijana69

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #19 : Srpanj 28, 2011, 08:53:30 prijepodne »
lulla puno ti hvala na dobrim željama isto i ja tebi želim nadam se da si ti pokretna u kojem si stadiju bolesti?Upoznala sam puno ljudi sa MS svi su u nekom drugom stadiju,koliko sam ih razumjela i oni imaju dosta bolne dane ,veliki poblem im je spazam koji ih drži.Nadam se da si ti bolje.
triparesis spastica dex.
myelopathia cervicalis
st.post discectomiam ant.c4-c6 cum vertebrosynthesis(28.11.2008)
hernia disci i.v.C4-C5 et C5-C6
sy.cervicalea et CB bill.pp dex.
radiculopathia C6 lat.dex.
sy.LS chr.cum ishialgia lat.dex
radiculopathia L5(S1)
fascet joint sy.reg.cervicalis et lumbalis.

lulaa

  • Newbie
  • *
  • Postova: 9
    • Profil
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #20 : Srpanj 28, 2011, 18:09:14 poslijepodne »
A kod mene je sve donekle OK. Nadam se da će tako i ostat. Jedan dan mogu više, drugi manje, ali nekako sam se naučila živjeti s tim i prilagodim se tome. Ono što je važno pokušavam bit iznad bolesti. Gledam na nju kao na izazov. To sam dobila i to me čini ono što jesam. Zbog bolesti sam počela više cijenit neke stvari, potpuno drugačije gledat na sve oko sebe i znat cijenit vrijednosti koje su daleko iznad materijalnog. Mislim, bolje bi bilo da je nema i tad bi bila najsretnija, ali tu je i... Radim puno radno vrijeme, udana sam, imam dijete i borim se. A što se tiče bolova, to je priča za sebe. Boli me sve živo. Svaki dan nešto drugo. Nekad više, nekad manje. Imam degenerativne promjene na grudnoj i vratnoj kralježnici. imam bol i trnce zbog MS i zbog kralježnice i to mi sve malo stvara tjeskobu i nemir. Više ne znam što boli od čega. Najgora mi je bol i pritisak u prsima. To mi definitivno izazove strah. Ali kad mi je najgore, uzmem dijete i idem se s njim igrat i šetat. Pred neki me dan boljelo u prsima i imala sam trnce u glavi. Uzela sam dijete i rekla mu kako će mama i on igrat nogomet. Išli smo mi van i sve je bilo super, ali kad je trebalo potrčat to je bio smijeh. Mama ima volje, ali zeza  :D

Kraljeznica.com forum

Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #20 : Srpanj 28, 2011, 18:09:14 poslijepodne »

Dijana69

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #21 : Srpanj 29, 2011, 12:57:23 poslijepodne »
Svaka čast samo tako nastavi,najvažnije je uvijek biti pozitivan i ne odustajati.Želim ti da i dalje ostaneš takva i da nikad ne odustaneš.Sve najbolje ti želim i tvom djetetu također.Divno je da možeš raditi jer se osječaš korisno a to puno znači.Samo tako naprijed.
triparesis spastica dex.
myelopathia cervicalis
st.post discectomiam ant.c4-c6 cum vertebrosynthesis(28.11.2008)
hernia disci i.v.C4-C5 et C5-C6
sy.cervicalea et CB bill.pp dex.
radiculopathia C6 lat.dex.
sy.LS chr.cum ishialgia lat.dex
radiculopathia L5(S1)
fascet joint sy.reg.cervicalis et lumbalis.

Dijana69

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #22 : Kolovoz 06, 2011, 18:45:22 poslijepodne »
I evo me napokon nakon 13 dana ustala sam iz kreveta,moram priznati da sam ovaj put bila vrlo loše i sa malom nadom da ću se ponovo ustati.Dragom Bogu hvala na tome što mi je dao snagu za svu patnju koju sam pretrpila.Ponekad se lakše nosim sa situacijom budući da znam da ne mogu puno utjecati na trenutno stanje,ali ovaj put je bilo opako.Bolovi bez prestanka ,nemirne noći i kad dođe jutro promislim Bože daj mi snage za još jedan dan.Najviše sam nezadovoljna jer primjećujem da mi se stanje postepeno mijenja,nažalost na gore,slušam tijelo iznutra i svjesna sam postepenih pogoršanja koji ostavljaju određeni trag.Budući da sam obavila potrebne nalaze  ,nažalost nisam dobila nikakav odgovor na svoj post a volila bi čuti različita mišljenja to mi pomaže da stvorim određenu sliku u svojoj glavi i da mozgam dalje kako da si pomognem.Za sad sam u isčekivanju odgovora da li se smije sve poskidati što se u mene ugradilo i ponovo pokušati fiksirati kad prođu ove vručine.Nadam se da ću se uspjeti okupati još koji put   i ako sve bude uredu javim se nakon operacije.
triparesis spastica dex.
myelopathia cervicalis
st.post discectomiam ant.c4-c6 cum vertebrosynthesis(28.11.2008)
hernia disci i.v.C4-C5 et C5-C6
sy.cervicalea et CB bill.pp dex.
radiculopathia C6 lat.dex.
sy.LS chr.cum ishialgia lat.dex
radiculopathia L5(S1)
fascet joint sy.reg.cervicalis et lumbalis.

Dijana69

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #23 : Svibanj 27, 2012, 13:35:53 poslijepodne »
Nakon dužeg vremena imam potrebu da vam se javim i upoznam sa sadašnjim stanjem.Od 8 mjeseca sam stalno u krevetu,imam fizijatricu koja mi dolazi 3 puta tjedno,stanje je jako loše,učestale napade nakon svake tjelesne aktivnosti,paraliza cijelog lica,ne mogu ni govoriti ni disati punih pluća često se hranim na slamku ako mogu gutati.Zatim gubitak osjeta u cijelom tijelu,tad sam i u pelenama,porast temperature na37,5,i tako danima .Sve češće ih imam.Išla sam u Velu Luku u 4 mj.totalno razočarenje,svaki dan napadi,doktorica da što sam uopće takva dolazila,da su oni otok i da je skupo ako bi trebalo prebacivati na kopno.Užas,3 pelene dnevno,nebriga za nemoćne ,teško razočarenje.Nakon toga,jučer ,bila sam kod Dr,Vukića ,koji dolazi privatno,da mi pomogne ,lijekovima ili više bilo kako.Međutim  ego borbe kod uvaženog liječnika koji je pozelenio i umalo pao u hodniku kad me je ugledao,uz svu dokumentaciju i nove MR I EMNG nalaze ne priznaje da je napravio veliku grešku pri operaciji i probio mi u kičmenu moždinu ,no Bog će mu suditi a ne ja,otpušta me uz riječi da ne dolazim više,da sam trajno oštečena i bez mogučnosti izlječenja.Bez ikakvih lijekova za bolove osim zaldiara i normabela na koje sam se već navikla i nemaju više nikakvo djelovanje,i da više ne trošim novce države jer sam postala preskupa za buđet ,da za 3 g ponovim MR vratne.Eto toliko o našem cijenjenom Dr.Vukiću pa ga vi nekome preporučite.Kad sam napustila ordinaciju,ambulanta je bila prepune,ja sam pogledala sve te ljude i rekla:evi i ovo vam je jedan ishod operacije kad vas DR Vukić operira.Samo su objesili usta,dok sam čekala hitnu da dođe po mene neki su izašli i pitali me što je bilo i samo sam im rekla da dobro razmisle prije neko se daju njemu u ruke.Evo toliko od mene,sad će lijepi dani svim križoboljcima želim da se kupaju i da ih što manje boli.<3
triparesis spastica dex.
myelopathia cervicalis
st.post discectomiam ant.c4-c6 cum vertebrosynthesis(28.11.2008)
hernia disci i.v.C4-C5 et C5-C6
sy.cervicalea et CB bill.pp dex.
radiculopathia C6 lat.dex.
sy.LS chr.cum ishialgia lat.dex
radiculopathia L5(S1)
fascet joint sy.reg.cervicalis et lumbalis.

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #24 : Svibanj 27, 2012, 21:15:32 poslijepodne »
Tuži jebenog gada,nemoj čekat da Bog to riješi,nije toliko novac bitan koliko ćeš učinititi drugima uslugu kada sr pročuje za to.Ja sam isto žrtva jednog ortopeda koji nikad nije operirao kralježnicu,i sada sam 90% vremena u krevetu,a hodam sa 2 štake.TUŽI GA ŠTO PRIJE!!!
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

Dijana69

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #25 : Svibanj 28, 2012, 19:16:37 poslijepodne »
Dragi ddario mogla sam to odmah učiniti,ali jednostavno nemam za to želje,meni treba mir a ne gledati njegovu kretensku facu punu sebe i uzrujavati se.Stres mi strašno pogoršava stanje i jednostavno moram sačuvati ovo malo zdravlja što mi je ostalo.Želim živjeti što kvalitetnije mogu s obzirom na mogučnosti i  boriti se za svaki novi dan.Puno je godina ispred mene,jer ja nisam starica ,treba još puno toga kroz život proći. :'(
triparesis spastica dex.
myelopathia cervicalis
st.post discectomiam ant.c4-c6 cum vertebrosynthesis(28.11.2008)
hernia disci i.v.C4-C5 et C5-C6
sy.cervicalea et CB bill.pp dex.
radiculopathia C6 lat.dex.
sy.LS chr.cum ishialgia lat.dex
radiculopathia L5(S1)
fascet joint sy.reg.cervicalis et lumbalis.

Kraljeznica.com forum

Odg: Pozdrav :)
« Odgovori #25 : Svibanj 28, 2012, 19:16:37 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com