Autor Tema: Pozdrav  (Posjeta: 4314 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Daniella4

• Newbie
  • *
Pozdrav
« : Veljača 23, 2012, 13:53:59 poslijepodne »
Pozdrav zovem se Danijela, na forum sam se prijavila da bih prikupila dodatne informacije i iskustva vezano uz operaciju vratne kralježnice.Naime otac koji ima 54 godine, je 31.8.2011. godine bio na operaciji u Osijeku, vratne kralježnice (hitna operacija jer mu je po nalazima iz Poliklinike Sunce moždina bila uhvaćena preko 90%).Operaciju je imao u KBC Osijek, ugrađena su mu 4 diska (od titana) te dvije premosnice, operacija je rađena s prednje strane.
Sada pokušavamo prikupiti što više informacija o oporavku, jer on i dalje nakon rehabilitacije u Bizovačkim toplicama, nemože okretati vrat, i bol mu se spustila u rame...
U prijevremenu mirovinu ne može, a za invalidsku je dobio odbijenicu...stoga malo smo pogubljeni u tome svemu, što nam je činiti...i kako i što dalje,koliko traje opravak i dali će ikad tata moći raditi kao prije,  inače otac ima 35 godina radnog staža u privatnoj tvrtki (koja se bavi poljoprivredom), na bolovanju je već 7 mj.
Eto ukratko :-D ...voljela bi i bila bih jako zahvalna kada bi se netko javio s nekakvim iskustvima i informacijama, ja ću pokušat i nadam se da ću pronaći na forumu puno toga korisnog.
Hvala svima unaprijed.Pozdrav.

senainter

• Sr. Member
    • Email
Odg: Pozdrav
« Odgovori #1 : Veljača 24, 2012, 20:49:25 poslijepodne »
Sta vam kaze hirurg, tako bi trebalo biti Sretno
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Tanja2

• Newbie
  • *
« Odgovori #2 : Veljača 27, 2012, 17:03:22 poslijepodne »
Pozz svima,eto i mene k vama...imam 35 god. a hiljadu u jedan problem,pa eto molim ako ima netko kakav pametan savijet jer ja sam više luda od stare godine kak me prvi put ukočilo... Ja sam Tanja,i bila bih Vam jako zahvalna kada biste mi ako ikako možete objasnili neke stvari Naime ,koče mi se leđa,trnu mi ruke i noge već par mjeseci.Bila sam na struji i pikanju i nalaz je sljedeći-hipotrofija ekstenzora prstiju L stopala.GMS šaka,stopala održana.Lasegue naznačen obostrano terminalno.Motilitet zglobova ruku i nogu uredan.Hipoestezije u dermatomu L5 lijevo.VI.tref primjereni simetrični.Da bi dalje zaključak bio ovakav- Neurografska analiza ispitivanih perifernih živaca urednih vrijednosti .Neurografska analiza ispitivanih perifernih živaca pokazuje duge latence F odgovora evociranihiz m. gastrocenmiusa obostrano,sporadičan F odgovor evociran iz m.ext dig.brevis desno,te odsutnost F odgovora na istom nivou lijevo.Današnji EMNG (23.02.2011.)nalaz ruku ukazuje na znakove srednje teške do teže C8,Th1 radikulopatije obostrano,neurografski kompenzirane.Na nogama EMNG znakovi kroničneL5 radikulopatije obostrano i to teškog stupnja desno sa blokom provođenja na istom nivou,a srednje teškog stupnja lijevo sa smetnjama provođenja na istom nivou,te znakove srednje teške,kronične S1 radkuloapatije obostrano sa smetnjama provođenja na istom nivou obostrano.Preporučaju mi pregled fizijatra te u slučaju kliničke indikacije neuroradilošku LS kralježnice. U međuvremenu mi je još pronađen i miom na maternici i anemija sideropenica gr. laevis.Pretrage sam radila na Sv.Duhu pošto sam u međuvremenu dok sam ukočena bila doma radi isteka ugovora ostala i bez posla(radila sam kao bauštelac u trgovini,imam 14 i pol god staža ,prvi put u životu sam na bolovanju) tako da uz dvoje djece i muževu plaću nemam mogućnosti ići privatno,ali bila bi Vam jako zahvalna kada biste mi barem objasnili kakvo je moje stanje i imam li straha za brigu,pošto sam termin kod fizijatra uspijela dobiti tek 25.4.2011.Unaprijed Vam se zahvaljujem,srdačan pozdrav! Pomagajte molim Vas,mene svaki dan sve više bole leđa i noge a oni me sam kljukaju ljekovima koji mi ništa ne pomažu.Hvala! Tanja.

Kraljeznica.com forum

« Odgovori #2 : Veljača 27, 2012, 17:03:22 poslijepodne »

senainter

• Sr. Member
    • Email
« Odgovori #3 : Veljača 27, 2012, 19:09:39 poslijepodne »
Pa mi ovde nismo doktori pa ti ne mozemo reci, al ako te boli onda vjerovatno postoji problem (iz tvog nalaza se da naslutiti da je rijec o vratnoj i lumbalnoj kicmi). Ne znam kako te salju kod fizijatra kad nisu te poslali ni kod neurohirurga koji bi te onda trebao poslati na MRI, jer bez tog nalaza sve ostalo su nagadjanja. Uglavnom pripremi se na zivot sa bolovima, baustelske poslove zaboravi ako mislis sebi dobro, setaj i plivaj dok ne dodje nalaz koji ce konkretno reci sta je. To sto imas samo 35 god nista ne znaci 70% ljudi na forumu su jako mladi i mnogo mladji od toga. Pripremi se na velike zivotne promejne, to je ono sto ti mogu reci. Sretno
Siringomijelija

Tanja2

• Newbie
  • *
« Odgovori #4 : Veljača 27, 2012, 21:08:30 poslijepodne »
Hvala,znam da niste doktori al sam mislila možda ima netko nekaj slično...ma koma.Nemam pojma kaj sam mislila luda sam više od šaltanja a niko ništ neće reć.Imam uputnicu za neurokirurga al se nisam mogla naručit jer sam od jučer opet sva ukočena a ne jbt te  prek telefona.Sretno i tebi !Pozz.

davor

• Hero Member
    • Email
« Odgovori #5 : Ožujak 07, 2012, 18:55:29 poslijepodne »
Gle...samo moraš slijediti algoritam...a s obzirom na tvoje tegobe ja bih prvo napravio MR lumbalne kralježnice (veza, privatno....) i onda otišao ili privatno u Vertebris ili u Vinogradsku na pregled kod neurokirurga....alternativu nemaš....ja bih se na tvom mjestu požurio...nije da te plašim ali želim ti dobro pa u skladu sa time i pišem....

Sretno i drži se...
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

senainter

• Sr. Member
    • Email
« Odgovori #6 : Ožujak 08, 2012, 18:06:42 poslijepodne »
Vidi, svi imamo nesto slicno  :) Ne znam kako je kod vas, al ako te tako jako boli onda uzmi nekog u pratnju i pravac na neurohirurgiju, i kukaj da te boli i da te pregledaju jer je situacija takva kakva je. To bi ipak trebalo da upali za pregled. Ako nemas love onda je tesko platiti privatni MRI, a sanse su da ces ga cekati dugo al ces u medjuvremenu na fizikalnu pa ti se stanje malo mozda i poboljsa. All the best
Siringomijelija

Kraljeznica.com forum

« Odgovori #6 : Ožujak 08, 2012, 18:06:42 poslijepodne »

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com