Autor Tema: pozdrav  (Posjeta: 16849 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

niny

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
pozdrav
« : Travanj 27, 2018, 11:38:27 prijepodne »
pozdrav svima, imam 38 god, živim u okolici Pule, probleme sa kralježnicom imam od 2012 bol se javila ničim izazvana u donjem dijelu leđa i kroz desnu nogu, kada je napravljena prva magnetna i otkrivena hernija L4 L5 S1, 2014 sam bio na invalidskoj komisiji za lakše radno mjesto i dobio sam zabranu čučanja, klečanja, zakretanja trupa, dužeg stajanja i dizanja tereta težih od 5 kg, nisu utvrdili invalidnist već samo napomenu da postoji mogućnost nastanka invalidnosti u slučaju ne pridržavanja uputa, kako radim u brodogradnji premješten sam na kancelarijski posao, bolovi su se kroz neko vrijeme povukli, javljali povremeno ali ništa što Zaldiar nije mogao riješiti, početkom 8 mjeseca ove godine bol se vratila ali jača i oštrija nego ikada, sada kroz obje noge i totalna nemogućnost kretanja, krenulo se sa koktelima, nakon desete sam tražio prekid jer nije bilo smisla, dali su mi Tramal 100 mg i on je uspio ne skroz ukloniti bol ali je dovoljno suzbiti da sam se mogao kretati, odrađeno 2x 2 tjedna terapija ali ništa bolje, u 12 mj sam napravio drugu magnetnu gdje je utvrđen raspadnuti disk L4L5 i preporučena je operacija za koju sam upisan za 31.3. 2018, međutim kako to ide otkazan je termin 5 puta do danas, bio sam ovaj utorak kod doktora koji treba operirati i uz njegove isprike kako imaju samo 3 sale koje koristi još 5 kirurga koji odrađuju i krvarenja i ostale hitne operacije mi koji čekamo operaciju kralježnice smo na zadnjem mjestu i ubacuju nas čim se oslobodi mjesto u sali, vjerujem doktoru jer se poznajemo preko 6 godina,
zašto sam ovdje došao i zašto vam sve ovo pišem, danas sam bio kod svog doktora opće prakse i pošto sam na bolovanju preko 8 mjeseci preporuka je da se upišem u Rijeci za operaciju kralježnice jer se tamo dosta manje čeka i mogao bi dobiti termin u 6 mj, moje pitanje vama je kakva su iskustva sa operacijama u Rijeci i koga bi preporučili?
Lp, niny

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: pozdrav
« Odgovori #1 : Travanj 27, 2018, 20:59:06 poslijepodne »
Dobro došao na forum. Da sam na tvom mjestu, moj izbor bi definitivno pao na dr.Dinka Štimca.
Lp
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

topalo

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: pozdrav
« Odgovori #2 : Travanj 27, 2018, 21:14:09 poslijepodne »
Pozdrav niny, ja sam iz Istre i tri puta operirana u Rijeci na Sušaku . Teško je reć dali sam loše operirana ili je ovako trebalo biti ali i dalje nisam dobro. Neznam kod koga si naručen u Puli,ali kako čujem ako si kod dr. Milanova( ili nešto slično) onda si u dobrim rukama a ako nisi traži vezu za Rijeku ili Zagreb. Rijeka kako ti je i ladyanita napisala dr. štimac.
Laminektomija L1/L2 5/2016
Interlaminektomija L2/L3 4/2017
Interlaminektomija L2/L3 foraminotomia L 3  5/2017

Kraljeznica.com forum

Odg: pozdrav
« Odgovori #2 : Travanj 27, 2018, 21:14:09 poslijepodne »

niny

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: pozdrav
« Odgovori #3 : Travanj 28, 2018, 13:09:06 poslijepodne »
pozz, žao mi je to čuti što vam nije bolje, da kod Milanova sam od početka mojih problema i sada čekam kod njega termin, sa kime god sam pričao i koji su prošli operacije kod njega svima je dosta bolje, nekima čak i nestali svi bolovi, doktor opće medicine forsira Rijeku ili Zagreb jer mi se čini da ga pritišće kontrola bolovanja pošto mi se bliži godina dana bolovanja, zanima me nečija preporuka pouzdanog i dobrog neurokirurga u Rijeci čisto da imam rezervu ako ovdje ne uspijem

niny

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: pozdrav
« Odgovori #4 : Travanj 28, 2018, 13:10:05 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Dobro došao na forum. Da sam na tvom mjestu, moj izbor bi definitivno pao na dr.Dinka Štimca.
Lp
hvala budem vidio koliko se čeka kod njega

niny

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: pozdrav
« Odgovori #5 : Srpanj 14, 2018, 09:43:38 prijepodne »
evo da javim da sam operiran u Puli kod dr. Milanov i imam same pohvale prema njemu, njegovom timu i osoblju odjela neurokirurgije, operiran sam 11.7,  2 sata nakon vračanja u sobu bio sam na nogama bez ikakvih bolova, otpušten sam sljedeći dan, danas 3 dana nakon postoje bolovi ali bolovi okolnog tkiva na mjestu operacije, prijašnji bolovi u donjem djelu leđa i kroz noge su nestali potpuno, zadnja 2 dana prošetam cca 2 km bez problema,  princip operacije je bio plif ali bez ikakvih dodavanja vijaka i pločica, sve je napravljeno samo sa mojim kostima

topalo

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: pozdrav
« Odgovori #6 : Srpanj 27, 2018, 00:35:23 prijepodne »
Pozdrav niny, super je pročitat ovako nešto. Nadam se da si i dalje ok. Možeš mi malo više objasnit tvoju operaciju? Jeli to bila stabilizacija ?
Laminektomija L1/L2 5/2016
Interlaminektomija L2/L3 4/2017
Interlaminektomija L2/L3 foraminotomia L 3  5/2017

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: pozdrav
« Odgovori #7 : Srpanj 28, 2018, 12:59:54 poslijepodne »
Lijepo je pročitati da si ok, ali nemoj pretjerivati sa šetnjama. Kralježnice je zajebana stvar.
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

niny

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: pozdrav
« Odgovori #8 : Listopad 20, 2018, 20:00:45 poslijepodne »
evo da se javim nako 3 mjeseca, trenutno na rehabilitaciji u Rovinju, za sad je sve ok, vozim auto cca 1.5 mjesec, do sad sam samo šetao, sad su krenule terapije, magnet, ls struja, 2x dnevno bazen i vježbe jačanja trupa i istezanja, bolova gotovo da i nema ali se ponekad javi stari prijatelj živac :) , nije strašno kao prije ali čisto da da doznanja da je još tu, skinuo sam se sa svih tableta za bolove, uglavnom sam zadovoljan za sad

topalo, kako je meni dr Milanov laički objasnio, da bi došao do diska morao je otvoriti kralježak sa zadnje strane, iskopao je disk van, raširio kralješke i ubacio kajlice od moje kosti i ostatak zapunio sa nekim materijalom, znači bez šarafa i pločica

niny

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: pozdrav
« Odgovori #9 : Ožujak 13, 2020, 19:40:35 poslijepodne »
evo da se javim 20 mjeseci nakon operacije
1. u 10 mj otvorio sam obrt za limarske i visinske radove
2. u 11 mj položio internacionalnu licencu za visinske radove
3. radim u prosjeku 6-8 sati svakodnevno fizičke poslove, penjem se po krovovima, spuštam se po špagama niz višekatnice i osjećam se odlično, jedini mi je problem ako mi se desi par kišnih dana pa ne mogu raditi i onda polako počnem osjećati ishijalni živac, ali onako samo da osjetim da je tu
uglavnom što sam više u pokretu osjećam se bolje, još uvijek izbjegavam nagle pokrete i skokove, podizanje nekih tereta strogo školski

pozz iz Istre

Kraljeznica.com forum

Odg: pozdrav
« Odgovori #9 : Ožujak 13, 2020, 19:40:35 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com