Autor Tema: Pozdrav svima  (Posjeta: 9505 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Blitva

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
    • Email
Pozdrav svima
« : Kolovoz 25, 2010, 22:49:20 poslijepodne »
Imam 38 godina, a posljednje 3 godine povremeno imam problema s lumbalnim dijelom kralježnice, danas sam dobila RTG snimku, uz koju je specijalist radiolog napisao:

RTG SNIMKA KUKOVA
Primjerena je mineralizacija prikazanih koštanih struktura.
Zglobna tijela koksofemoralnih zglobova su kongruentna, zglobne plohe su glatke, uz očuvanu širinu zglobnih prostora.
Prikaže se degenerativna subhondralna sklerozacija krova acetabuluma obostrano uz manje rubne koštane apozicije desno.

RTG SNIMKE SLABINSKE KRALJEŽNICE
Izravnata je fiziološka lordoza.
Dostupni korpusi kralježaka su održane visine.
I-V prostor L5-S1 je dijelom sužen uz subhondralnu sklerozaciju pokrovnih ploha u smislu diskopatije.
Vidljive su spondiloartrotske promjene u vidu rubnih degenerativnih koštanih apozicija pokrovnih ploha.

Molila bih, da mi netko "pročita" ovaj nalaz, jer tek idući tjedan idem kod fizijatra, a nestrpljiva sam saznati o čemu se tu radi.
Molim, nemojte zamjeriti ako sam poneku riječ krivo prepisala, previše je meni ovo komplicirano.
Hvala
 

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Pozdrav svima
« Odgovori #1 : Kolovoz 26, 2010, 17:03:36 poslijepodne »
Prosto-seljački rečeno u kukovima,više desnom, i disku imate  znakove istrošenosti, gubitka hrskavice koja se u kukovima nadomješta nepravilnim koštanim izdancima a u diskovima stanjenjem i istrošenosti njegovih slojeva. Skinite višak kg ako ih imate, ne sjedite na niskom, ne nosite teret posebice ne u desnoj ruci, izbjegavajte čučanje,klečanje i hod po stepenicama. Otiđite na fiz th da vam pokažu vježbe za mm kukova i LS kralješnice, plivajte, možda malo elektroprocedura zavisno od kliničke slike i stanja mišića itd... Osim problema sa diskovima uzrok križobolje nerijetko je tzv sy kuk-križa kada je uzrok boli više vezan za promjene u zglobu kuka nego za promjene u kralješnici. Kod vas treba procijeniti što je prije kokoš ili jaje ali u svakom slučaju gornji savjeti važe za jedno i drugo.

Blitva

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav svima
« Odgovori #2 : Kolovoz 26, 2010, 17:56:54 poslijepodne »
Hvala na odgovoru. Imam stvarno previše kila i nekrećem i nevježbam uopće, tako da se nadam da bi mršavljenje i redovite vježbe mogle puno pomoći.

Kraljeznica.com forum

Odg: Pozdrav svima
« Odgovori #2 : Kolovoz 26, 2010, 17:56:54 poslijepodne »

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Pozdrav svima
« Odgovori #3 : Kolovoz 28, 2010, 13:04:26 poslijepodne »
1 kg viška 5 na kuk.

Blitva

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav svima
« Odgovori #4 : Kolovoz 28, 2010, 14:57:11 poslijepodne »
1 kg viška 5 na kuk.

Onda mogu bit sritna da uopće stojim (dobro ajde, uglavnom sjedim) na nogama  ;D.

Kraljeznica.com forum

Odg: Pozdrav svima
« Odgovori #4 : Kolovoz 28, 2010, 14:57:11 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com