Autor Tema: Pozdrav svima  (Posjeta: 6070 )

0 Članova i 81 Gostiju pregledava ovu temu.

horn

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
    • Email
Pozdrav svima
« : Studeni 16, 2010, 16:37:51 poslijepodne »
Dragi forumasi,
Danas sam se registrovao na fotum i zelim da vam se ukratko predstavim.
Godiste sam 1937 , a sa problemima kicme ( kraljesnice ) susreo sam se davne 1984 god.
Tada je to bilo strasno, lijeva noga mi je bila totalno imobilizirana - nijesam moga pritisnuti kvacilo od auta- a mogao sam samo ucini 2-3 koraka , a onda ako sam zelio dalje produziti , bilo je neophodno podici lijevu nogu u koljenu , privuci je sto vise k sebi i onda naprvaiti 2- 3 koraka naprijed.
To je trajalo oko 3 mjeseca i onda se sve smirilo.
2004 ukocio sam se i nijesam se mogao usparaviti.. MR je pokazala pocetak degenerativnih promjena na kicmi u dijelu L4-L5, primio sam oko 60 injekcija koje su mi trebale ublaziti bolove, otisao u Igalo kod jedne fizijatrice, tegobe su djelimicno prosle, ali s vremena na vrijeme bol u lumbalnom dijelu kicme, a poseno u lijevoj nozi - list i butni misic- postajali su nesnosni.
prije par dana uraduio sam ponovo MR i na moje veliko razocarenje saznao da imam Multiplu disko-herniju  sa protruzijom i suzenjem spinalnog kanala na dijametar od svega 5 mm.
Isao sa kod neurohirurga koji mije doslovce rekao da se cudi kako uiopste stojim na nogama i uputio me kod neurohirurga.
Otisao sam u bolnicu u Risnu gdje su me pregledala dva neurohoruga koji su rekli da nijesam za operaciju i uputili me na fizioterapiju ( pocinjem 25 ov.mj ).

Nakon toga mislim otici Igalo na fizikalnu terapiju od 21 dan- makar o mom trosku ukoliko me socijalo odbije jer nijesam operisan.
Cuo sam za Dubrovnik i pomno procita sve sto ovdej pise , ali i pored najbolje volje nijesam uspio zakljuciti dali vrijedi pokusati tamo.
Bio bih zahvalan svakom ko mi moze pomoci savjetom sto da radim

Jopan

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 388
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav svima
« Odgovori #1 : Studeni 16, 2010, 19:56:14 poslijepodne »
Pozdrav i vama.
Mog poznanika ( ima 60 god.) je neurokirurg tješio kada je imao probleme da izdrži bez operacije jer se poslije šezdesete godine diskovi -suše i tako smanjuju kompresiju na živac. Tako da bi trebao imati manje probleme kako godine prolaze.

Napišite nam čime ste se bavili u životu, pa od kud toliki problemi u tim godinama. Jeste li stalno pod bolovima, lijekovima?
Svi problemi sa kralježnicom leže u -atlasu C1, prvi vratni kralježak.
Ne dozvolite da vam liječnici (bezuspješno) liječe posljedicu a ne uzrok. Uzrok je u pomjerenom prvom kralješku (atlasu).

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Pozdrav svima
« Odgovori #2 : Studeni 16, 2010, 21:12:38 poslijepodne »
Horn, mislim da su vam veliki problem godine ali konzultirajte se sa neurokirurzima u Draškovićevoj, dr Kejla i njegov tim pa će te vidjeti što vam oni kažu. Imala sam neke bolesnike starije od 70 godina koje su spomenuti doktori uspješno operirali. U Vertebralisa ,koliko mi se čini, rade zahvate na bolesnicima mlađim od 70 godina.

horn

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav svima
« Odgovori #3 : Studeni 17, 2010, 13:06:48 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pozdrav i vama.
Mog poznanika ( ima 60 god.) je neurokirurg tješio kada je imao probleme da izdrži bez operacije jer se poslije šezdesete godine diskovi -suše i tako smanjuju kompresiju na živac. Tako da bi trebao imati manje probleme kako godine prolaze.

Napišite nam čime ste se bavili u životu, pa od kud toliki problemi u tim godinama. Jeste li stalno pod bolovima, lijekovima?



Hvala na brzim odgovorima- utjesno je i puno mi znace.

U zivotu sam se bavio uglvnom uredskim poslovima uz puno sjedenja, ali bavio sam se sportskim ribolovom i kada su mi to obaveze i  vrijeme dozvoljavali, rado upraznjavao taj moj hobi koji me je drzao u dobroj fizickoj kondiciji jer sam uz planinske rijeke prelazio po 5-7 km,  po vrlo teskim terenima.
Skoro sam stalno pod bolovima, narocito kada hodam ili stojim malo duze- tada me nesnosno boli lijeva noga-list, kao i lumbani dio kicme.
Od ljekova za ubalzavanje bola od skora koristim  Tergetol - 2x1/2 , ali mi on slabo pomaze..
Ono sto me najvise zabrinjava je taj proces okostavanja koji tako brzo napreduje- plasim se da mi ubrzo lijevo stopalo ne padne , ili da usled daljeg suzavanja spinalnog kanala ne dodje do do poremecaja kicmene mozdine uz ostalo sto to moze prouzrokovati.

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Pozdrav svima
« Odgovori #4 : Studeni 17, 2010, 13:11:55 poslijepodne »
bilo bi jako dobro kada bih nekako mogao vidjeti vase MR snimke. temeljem toga moze se proporuciti daljnje liječenje. PS godine nisu kontraindikacija za MISS operaciju kralježnice jer se ne radi u opcoj anesteziji.


Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pozdrav i vama.
Mog poznanika ( ima 60 god.) je neurokirurg tješio kada je imao probleme da izdrži bez operacije jer se poslije šezdesete godine diskovi -suše i tako smanjuju kompresiju na živac. Tako da bi trebao imati manje probleme kako godine prolaze.

Napišite nam čime ste se bavili u životu, pa od kud toliki problemi u tim godinama. Jeste li stalno pod bolovima, lijekovima?



Hvala na brzim odgovorima- utjesno je i puno mi znace.

U zivotu sam se bavio uglvnom uredskim poslovima uz puno sjedenja, ali bavio sam se sportskim ribolovom i kada su mi to obaveze i  vrijeme dozvoljavali, rado upraznjavao taj moj hobi koji me je drzao u dobroj fizickoj kondiciji jer sam uz planinske rijeke prelazio po 5-7 km,  po vrlo teskim terenima.
Skoro sam stalno pod bolovima, narocito kada hodam ili stojim malo duze- tada me nesnosno boli lijeva noga-list, kao i lumbani dio kicme.
Od ljekova za ubalzavanje bola od skora koristim  Tergetol - 2x1/2 , ali mi on slabo pomaze..
Ono sto me najvise zabrinjava je taj proces okostavanja koji tako brzo napreduje- plasim se da mi ubrzo lijevo stopalo ne padne , ili da usled daljeg suzavanja spinalnog kanala ne dodje do do poremecaja kicmene mozdine uz ostalo sto to moze prouzrokovati.

horn

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav svima
« Odgovori #5 : Studeni 17, 2010, 15:49:53 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
bilo bi jako dobro kada bih nekako mogao vidjeti vase MR snimke. temeljem toga moze se proporuciti daljnje liječenje. PS godine nisu kontraindikacija za MISS operaciju kralježnice jer se ne radi u opcoj anesteziji.


Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pozdrav i vama.
Mog poznanika ( ima 60 god.) je neurokirurg tješio kada je imao probleme da izdrži bez operacije jer se poslije šezdesete godine diskovi -suše i tako smanjuju kompresiju na živac. Tako da bi trebao imati manje probleme kako godine prolaze.

Napišite nam čime ste se bavili u životu, pa od kud toliki problemi u tim godinama. Jeste li stalno pod bolovima, lijekovima?



Hvala na brzim odgovorima- utjesno je i puno mi znace.

U zivotu sam se bavio uglvnom uredskim poslovima uz puno sjedenja, ali bavio sam se sportskim ribolovom i kada su mi to obaveze i  vrijeme dozvoljavali, rado upraznjavao taj moj hobi koji me je drzao u dobroj fizickoj kondiciji jer sam uz planinske rijeke prelazio po 5-7 km,  po vrlo teskim terenima.
Skoro sam stalno pod bolovima, narocito kada hodam ili stojim malo duze- tada me nesnosno boli lijeva noga-list, kao i lumbani dio kicme.
Od ljekova za ubalzavanje bola od skora koristim  Tergetol - 2x1/2 , ali mi on slabo pomaze..
Ono sto me najvise zabrinjava je taj proces okostavanja koji tako brzo napreduje- plasim se da mi ubrzo lijevo stopalo ne padne , ili da usled daljeg suzavanja spinalnog kanala ne dodje do do poremecaja kicmene mozdine uz ostalo sto to moze prouzrokovati.
@Neurokirurg,

Nazalost nemam mogucnosti das vam predocim snimke od MR.
U prilogu saljem prepis nalaza radiologa koji je ocitao snimke.
               NALAZ  MR  TOMOGRAFIJE


Nalaz radiologa

MR PREGLED LUMBOSAKRALNOG SEGMENTA KICMENOG STUBA:

Nacinjeni su T1,T2 sagitalni; T1 transverzalni tomogrami.


Redukovana je lumbalna lordoza sa znacima sinitrokonveksne skolioze.
Svi IV diskovi lumbalnog segmenta su degenerativno izmijenjeni, redukovanog su kk. dijametra.
Na segmentima L1 do L4 vide se multiple hernije diskova posteriorno cirkularnog tipa.Na istom segmentu se vide izrazene do ekstenzivne hiperostotske promjene sa fasetnim zglobovima koje na nivoima L1-L2-L3 I L4-L5  vide se stenoze spinalnog kanala na ap. dijametar do 5 mm.
Takodje se vide i znaci stenoze neuroforamena na L1-L3 segmentu, izrazeno lijevo na L2-L3 i udruzeno sa hernijom diska.
Konus i kauda normalne morfologije.

ZAKLJUCAK;  MR POKAZUJE “MULTILEVEL” HERNIJE DISKOVA L1-L4, STENOZU SPINALNOG KANALA NA NIVOIMA L1-L2-L3 I L4-L5 do 5 MM IU AP DIJAMENTRU , SEKUNDARNO ZBOG ARTOZE NA FASETNIM ZGLOBOVIMA I STENOZU LIJEVIH NEUROFORAMENA NA L1-L2-L3.



Datum pregleda: 29.okt. 2010

                                                                          DR Radiolog

                                                                       Dr. Sanja Cejovic 






horn

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav svima
« Odgovori #6 : Studeni 21, 2010, 12:45:42 poslijepodne »
Bio bih veoma zahvalan da mi neko od kompetentnih da svoje misljenje i savjet na osnovu moga nalaza kojeg sam u gornjem postu izlozio.
Jos jednom molim za razumijevanje jer sam zaista u vrlo nezavidnoj situaciji,
Hvala i pozdrav,

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Pozdrav svima
« Odgovori #7 : Studeni 21, 2010, 16:59:25 poslijepodne »
postovani,
kod vas se vjerojatno radi o multilevel foraminalnoj stenozi uzrokovanoj spondilotskim promjenama. moze se operirati minimalno invazivno na dva ili tri nivoa, no prethodno odluci o operaciji trebao bih vidjeti slike.
konzervativno liječenje nije izbor.
LP
dr. Saftic

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Bio bih veoma zahvalan da mi neko od kompetentnih da svoje misljenje i savjet na osnovu moga nalaza kojeg sam u gornjem postu izlozio.
Jos jednom molim za razumijevanje jer sam zaista u vrlo nezavidnoj situaciji,
Hvala i pozdrav,

horn

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
    • Email
Odg: Pozdrav svima
« Odgovori #8 : Studeni 22, 2010, 14:04:54 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
postovani,
kod vas se vjerojatno radi o multilevel foraminalnoj stenozi uzrokovanoj spondilotskim promjenama. moze se operirati minimalno invazivno na dva ili tri nivoa, no prethodno odluci o operaciji trebao bih vidjeti slike.
konzervativno liječenje nije izbor.
LP
dr. Saftic

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Bio bih veoma zahvalan da mi neko od kompetentnih da svoje misljenje i savjet na osnovu moga nalaza kojeg sam u gornjem postu izlozio.
Jos jednom molim za razumijevanje jer sam zaista u vrlo nezavidnoj situaciji,
Hvala i pozdrav,

 Postovani doktore,
Puno se zahvaljujem za Vas odgovor.
Pokusacu da Vam u dogledno vrijeme dostavim snimke bilo licno , ili na neki drugi nacin, o cemu bi se prethodno dogovili.
LP

M.Rogosic

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre