Autor Tema: pozz!Cervikobrahijalni sindrom-damir zg  (Posjeta: 15561 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

damirzg

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
pozz!Cervikobrahijalni sindrom-damir zg
« : Studeni 29, 2010, 19:07:27 poslijepodne »
Pozdrav svima članovima foruma.
Priključio sam se radi iste sudbine svih nas koji imamo zajedničkih problema sa kralježnicom u svrhu pomoći i kvalitenijeg življenja.
Imam 29 godina radim posao za računalom sjedim dnevno 8-10h.
Prebolio duboku vensku trombozu 2002 godine nakon toga reduciranje sportskih aktivnosti i naprezanja.
Moj problem je klasičan za moju vrstu posla samo mi je progresivno unazad 7mj. počela vratobolja.
Svjestan sam slabih mišića, i loše posture, sjedio na lopti radio vježbe ali bez većeg uspjeha.
Unazad 3 godine rekreativno plivam 1x tjedno i to samo leđno baš zbog vena i s time sam bolove u lubalniom dijelu leđa sveo u granice normale.

Moj RTG leđa 2007 godine:
Očuvana th kifoza.Trupovi kralježaka i i.v. prostori u granicama normale. Diskretna rotacija TH 8,9.
Na rtg L S kičme, diskretna dekstrokonveksna skolioza sa rotacijom L3. Očuvana lumbalna lordoza.
Trupovi kraljež. i i.v. prostori u gr. normale, diskterno neravnije blego subhondral. sklerotične pok. plohe L3 L4 i L4 L5

Moj RTG leđa i vrata 07mj. 2010 godine:
Cervikalna lordoza izravnata, koštane konture, strukture i mineralizacije u granicama normale.
Ls kralježnice pokazuje blagu sinistroskoliozu uz ostali uredan nalaz na kostima.

 MR cervikalne kralježnice unazad 11mj.2010:

Na standardnim MR slojevima kroz vratnu kralježnicu izravnata je fiziološka lordoza
Primjerena je visina trupova i iv diskova. Održana prednja i stražnja interkorpolarna linija.
Uredni signali medule. Pravilan kraniocervikalni prijelaz.

Na aksijalnim slojevima u visini C2-C3 bez proturzije kompleksa iv disk osteofit.
U visini C3-C4 desna dorzolatelarna proturzija kompleksa iv disk osteofit 2mm-impresija na korijen C4 desno.
U visini C4-C5 bulging kompleksa iv disk osteofit
U visini C5-C6 lijeva dorzolatelarna proturzija kompleksa iv disk osteofit 1,5mm.
U visini C6-C3 bez proturzije kompleksa iv disk osteofit.

Bio kod dr.opće medicine pa mi je rekla kao : "joj pa operacija nije baš za preporuku kao većini ne pomogne a i opasno je ??? 
Nije mi čak ni dala uputnicu za dalje. Ako ima tko stručan da mi malo objasni nalaza MR onako laički.
Sad je i meni jasno zakaj me vrat boli 7 mj. ali mi nije jasno da mi nikakva fizikalna terapija(ultrazvuk, TENS, masaža, vježbe istezanje, izometričke vježbe za cervikalnu kralježnicu...) nije pomogla i svjestan sam da mi nije pametno sjediti u ovakvom stanju ali radit se mora.
Konkretna pitanja,savjete i moje dvojbe te cijelokupno moje iskustvo molim pogledati na forumu na dijelu cervikalna kralježnica gdje ću pokrenuti novu temu sa svojim statusom!!
Unaprijed hvala svima na odgovorima i pomoći,
LP

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: pozz!Cervikobrahijalni sindrom-damir zg
« Odgovori #1 : Studeni 29, 2010, 19:32:23 poslijepodne »
Dr opće prakse malo paničari kad kaže da je operacija vratne kralježnice opasna ali ni malo ne pretjeruje kad kaže da ti može biti gore.

Ja sam prije 7 mjeseci na Rebru operirala vratnu kralježnicu C4 do C6, stavili su mi titanijske implatante (imam 33 g. i bolove sam trpila 6 godina, ništa mi nije pomagalo pa ni ova operacija)
« Zadnja izmjena: Prosinac 10, 2010, 00:04:13 prijepodne madagaskar »

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: pozz!Cervikobrahijalni sindrom-damir zg
« Odgovori #2 : Studeni 29, 2010, 19:58:58 poslijepodne »
vas problem se ne moze vidjeti na klasičnom MR. potrebno je učiniti dodatnu obradu u smislu dijagnostičkih infiltracija kako bi se odredio uzrok boli a onda se to moze liječiti.
LP


Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pozdrav svima članovima foruma.
Priključio sam se radi iste sudbine svih nas koji imamo zajedničkih problema sa kralježnicom u svrhu pomoći i kvalitenijeg življenja.
Imam 29 godina radim posao za računalom sjedim dnevno 8-10h.
Prebolio duboku vensku trombozu 2002 godine nakon toga reduciranje sportskih aktivnosti i naprezanja.
Moj problem je klasičan za moju vrstu posla samo mi je progresivno unazad 7mj. počela vratobolja.
Svjestan sam slabih mišića, i loše posture, sjedio na lopti radio vježbe ali bez većeg uspjeha.
Unazad 3 godine rekreativno plivam 1x tjedno i to samo leđno baš zbog vena i s time sam bolove u lubalniom dijelu leđa sveo u granice normale.

Moj RTG leđa 2007 godine:
Očuvana th kifoza.Trupovi kralježaka i i.v. prostori u granicama normale. Diskretna rotacija TH 8,9.
Na rtg L S kičme, diskretna dekstrokonveksna skolioza sa rotacijom L3. Očuvana lumbalna lordoza.
Trupovi kraljež. i i.v. prostori u gr. normale, diskterno neravnije blego subhondral. sklerotične pok. plohe L3 L4 i L4 L5

Moj RTG leđa i vrata 07mj. 2010 godine:
Cervikalna lordoza izravnata, koštane konture, strukture i mineralizacije u granicama normale.
Ls kralježnice pokazuje blagu sinistroskoliozu uz ostali uredan nalaz na kostima.

 MR cervikalne kralježnice unazad 11mj.2010:

Na standardnim MR slojevima kroz vratnu kralježnicu izravnata je fiziološka lordoza
Primjerena je visina trupova i iv diskova. Održana prednja i stražnja interkorpolarna linija.
Uredni signali medule. Pravilan kraniocervikalni prijelaz.

Na aksijalnim slojevima u visini C2-C3 bez proturzije kompleksa iv disk osteofit.
U visini C3-C4 desna dorzolatelarna proturzija kompleksa iv disk osteofit 2mm-impresija na korijen C4 desno.
U visini C4-C5 bulging kompleksa iv disk osteofit
U visini C5-C6 lijeva dorzolatelarna proturzija kompleksa iv disk osteofit 1,5mm.
U visini C6-C3 bez proturzije kompleksa iv disk osteofit.

Bio kod dr.opće medicine pa mi je rekla kao : "joj pa operacija nije baš za preporuku kao većini ne pomogne a i opasno je ??? 
Nije mi čak ni dala uputnicu za dalje. Ako ima tko stručan da mi malo objasni nalaza MR onako laički.
Sad je i meni jasno zakaj me vrat boli 7 mj. ali mi nije jasno da mi nikakva fizikalna terapija(ultrazvuk, TENS, masaža, vježbe istezanje, izometričke vježbe za cervikalnu kralježnicu...) nije pomogla i svjestan sam da mi nije pametno sjediti u ovakvom stanju ali radit se mora.
Konkretna pitanja,savjete i moje dvojbe te cijelokupno moje iskustvo molim pogledati na forumu na dijelu cervikalna kralježnica gdje ću pokrenuti novu temu sa svojim statusom!!
Unaprijed hvala svima na odgovorima i pomoći,
LP

Kraljeznica.com forum

Odg: pozz!Cervikobrahijalni sindrom-damir zg
« Odgovori #2 : Studeni 29, 2010, 19:58:58 poslijepodne »

damirzg

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: pozz!Cervikobrahijalni sindrom-damir zg
« Odgovori #3 : Prosinac 09, 2010, 15:46:18 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
vas problem se ne moze vidjeti na klasičnom MR. potrebno je učiniti dodatnu obradu u smislu dijagnostičkih infiltracija kako bi se odredio uzrok boli a onda se to moze liječiti.
LP


Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pozdrav svima članovima foruma.
Priključio sam se radi iste sudbine svih nas koji imamo zajedničkih problema sa kralježnicom u svrhu pomoći i kvalitenijeg življenja.
Imam 29 godina radim posao za računalom sjedim dnevno 8-10h.
Prebolio duboku vensku trombozu 2002 godine nakon toga reduciranje sportskih aktivnosti i naprezanja.
Moj problem je klasičan za moju vrstu posla samo mi je progresivno unazad 7mj. počela vratobolja.
Svjestan sam slabih mišića, i loše posture, sjedio na lopti radio vježbe ali bez većeg uspjeha.
Unazad 3 godine rekreativno plivam 1x tjedno i to samo leđno baš zbog vena i s time sam bolove u lubalniom dijelu leđa sveo u granice normale.

Moj RTG leđa 2007 godine:
Očuvana th kifoza.Trupovi kralježaka i i.v. prostori u granicama normale. Diskretna rotacija TH 8,9.
Na rtg L S kičme, diskretna dekstrokonveksna skolioza sa rotacijom L3. Očuvana lumbalna lordoza.
Trupovi kraljež. i i.v. prostori u gr. normale, diskterno neravnije blego subhondral. sklerotične pok. plohe L3 L4 i L4 L5

Moj RTG leđa i vrata 07mj. 2010 godine:
Cervikalna lordoza izravnata, koštane konture, strukture i mineralizacije u granicama normale.
Ls kralježnice pokazuje blagu sinistroskoliozu uz ostali uredan nalaz na kostima.

 MR cervikalne kralježnice unazad 11mj.2010:

Na standardnim MR slojevima kroz vratnu kralježnicu izravnata je fiziološka lordoza
Primjerena je visina trupova i iv diskova. Održana prednja i stražnja interkorpolarna linija.
Uredni signali medule. Pravilan kraniocervikalni prijelaz.

Na aksijalnim slojevima u visini C2-C3 bez proturzije kompleksa iv disk osteofit.
U visini C3-C4 desna dorzolatelarna proturzija kompleksa iv disk osteofit 2mm-impresija na korijen C4 desno.
U visini C4-C5 bulging kompleksa iv disk osteofit
U visini C5-C6 lijeva dorzolatelarna proturzija kompleksa iv disk osteofit 1,5mm.
U visini C6-C3 bez proturzije kompleksa iv disk osteofit.

Bio kod dr.opće medicine pa mi je rekla kao : "joj pa operacija nije baš za preporuku kao većini ne pomogne a i opasno je ??? 
Nije mi čak ni dala uputnicu za dalje. Ako ima tko stručan da mi malo objasni nalaza MR onako laički.
Sad je i meni jasno zakaj me vrat boli 7 mj. ali mi nije jasno da mi nikakva fizikalna terapija(ultrazvuk, TENS, masaža, vježbe istezanje, izometričke vježbe za cervikalnu kralježnicu...) nije pomogla i svjestan sam da mi nije pametno sjediti u ovakvom stanju ali radit se mora.
Konkretna pitanja,savjete i moje dvojbe te cijelokupno moje iskustvo molim pogledati na forumu na dijelu cervikalna kralježnica gdje ću pokrenuti novu temu sa svojim statusom!!
Unaprijed hvala svima na odgovorima i pomoći,
LP


Molim Vas ako bi bili ljubazni da mi pojasnite šta još treba pod "dodatnu obradu u smislu dijagnostičkih infiltracija"?
Sutra idem u u biokemijski lab. raditi RF i druge faktore, dali trebam EMNG i dali je bolji sa iglama ili elektrodama?

Fizijatar me uputio da se javim nerokirurgu. Dali mi možete  preporučiti nerokirurga. u KBSM i u KBC Zagreb radi pregleda?

Već 7mj. imam bolove u mišićima koji su mi jači i nakon 4 fiz. terapije. i svega što sam na napravio.Mišići (trapeziusi)su mi užasno tvrdi i bolni nikakva terapijia ih nije opustila čak naprotiv ,sada povremeno imam i glavobolje lagane trnce u rukama. Dali može biti povezano sa živcima i dali ima nade da mi se mišići vrate koliko toliko vrate u normalu?
I sa kojom terapijom da krenem?  Unaprijed hvala  na pomoći .
LP!


kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: pozz!Cervikobrahijalni sindrom-damir zg
« Odgovori #4 : Prosinac 09, 2010, 18:05:57 poslijepodne »
Izvršite MRI vratne kralj i EMNG ruku nakon toga situacija će biti jasnija.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: pozz!Cervikobrahijalni sindrom-damir zg
« Odgovori #5 : Prosinac 10, 2010, 09:19:16 prijepodne »
Dakle na tvom mjestu ja bih prvenstveno radio na dijagnostičkoj obradi, obratio bi se u KBSM Zagreb ili u Vertebralis Zagreb (privatno)

Paralelno dok se ne završi dijagnostička obrada bih forsirao intenzivne svakodnevne medicinske masaže......s tim da ih bude minimalno kroz 30 dana svaki dan......ja mislim da se nakon toga mora osjetiti pomak......
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: pozz!Cervikobrahijalni sindrom-damir zg
« Odgovori #6 : Prosinac 10, 2010, 19:20:25 poslijepodne »
Masaža će svakako smanjiti sadržaj vašeg  novčanika ali neće smanjiti vaše tegobe.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: pozz!Cervikobrahijalni sindrom-damir zg
« Odgovori #7 : Prosinac 12, 2010, 08:39:55 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Masaža će svakako smanjiti sadržaj vašeg  novčanika ali neće smanjiti vaše tegobe.

Da to su i meni govorili na terapiji preko HZZO, pa nije bilo pomaka 2 mjeseca. Onda sam otišao u Pulu i tamo u 3 tjedna napravio 80% pomaka, a ključni faktor je bila masaža i neki stroj koji nešto slično radi.....

Nisam liječnik koji može reći e to ti ne može pomoći, ali sam pacijent koji je imao slične probleme pa znam šta pričam......
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: pozz!Cervikobrahijalni sindrom-damir zg
« Odgovori #8 : Prosinac 12, 2010, 16:09:36 poslijepodne »
Zašto ne publiciraju tako fantastične rezultate medicinske masaže?!

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: pozz!Cervikobrahijalni sindrom-damir zg
« Odgovori #9 : Prosinac 12, 2010, 23:13:36 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Zašto ne publiciraju tako fantastične rezultate medicinske masaže?!

Po stoti put.....fućka mi se za publikacije...samo je rezultat bitan.....ja sam na ovom forumu da doprinesem iskustvom i ja ga sada izlažem ovdje.....a kad netko pročita malo moje malo nečije druge sam će odvagnuti šta i kako dalje.....

A kada smo već kod publikacija.....da sam ja dr. Peharec...prvo i osnovno što bih napravio jeste sa svakim pacijentom i djelatnikom klinike potpisao papir o tajnosti podataka.......majko moja mila ...kokolinice...vidi se da nemaš pojma kaj je realni sektor....

Pa čovjek štiti voje mukotrpno stečeno znanje, najbolje da još na fejsbuk objavi......
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: pozz!Cervikobrahijalni sindrom-damir zg
« Odgovori #10 : Prosinac 13, 2010, 16:09:50 poslijepodne »
Ma dajte....

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: pozz!Cervikobrahijalni sindrom-damir zg
« Odgovori #11 : Prosinac 13, 2010, 16:59:46 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ma dajte....

Pa zašto....?

Ako imate argumente da me razuvjerite samo dajte.....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: pozz!Cervikobrahijalni sindrom-damir zg
« Odgovori #12 : Prosinac 13, 2010, 17:31:12 poslijepodne »
masaza je sigurno pomogla tvojoj diskus herniji a kako to ti najbolje znas.....sjeti se sta je bilo poslije op..? to je posljedica masaze. nakon nekoliko operiranih pacijenata mogu sa najvecom sigurnoscu reci: ukoliko postoji HD koja ima radikularnu simptomatologiju moguca su samo dva scenarija: rjedji da se HD resorbira i povuce( NA STA NE UTJECE NIKAKAV OBLIK FIZIKALNE MANIPULACIJE) ili cesci - operacija. postoji i tzv treci scenarij a zove se zivjeti sa svojom HD i svim sto ona donosi.
htio to netko prihvatiti ili ne to je tako.

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Masaža će svakako smanjiti sadržaj vašeg  novčanika ali neće smanjiti vaše tegobe.

Da to su i meni govorili na terapiji preko HZZO, pa nije bilo pomaka 2 mjeseca. Onda sam otišao u Pulu i tamo u 3 tjedna napravio 80% pomaka, a ključni faktor je bila masaža i neki stroj koji nešto slično radi.....

Nisam liječnik koji može reći e to ti ne može pomoći, ali sam pacijent koji je imao slične probleme pa znam šta pričam......

damirzg

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: pozz!Cervikobrahijalni sindrom-damir zg
« Odgovori #13 : Prosinac 14, 2010, 15:28:55 poslijepodne »
Kod kojeg neurokirurga da se naručim poslala me fizijatrica pa je rekla nek probam na Rebru i/ili Vinogradska?
Molim odgovor....
Dal je moguće proturzije diskova na vratu vježbanjem sa terapeutom i dekompresijskom terapijom vratiti ili zaustaviti progresiju bolesti?!
Tj. dali mi može dekompresijska terapija istezanje naštetiti?

kicmenac

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 135
    • Profil
Odg: pozz!Cervikobrahijalni sindrom-damir zg
« Odgovori #14 : Prosinac 14, 2010, 16:39:18 poslijepodne »
dajem samo svoje misljenje,bez osudjivanja :) po meni dr. Stancic,dr Saftic (po mojem misljenju najbolji) koji koliko znam nije vise u vinogradskoj,vec u privatnoj poliklinici Vertebralis...
DDD L3/L4 sa annular tearom...
Operacija 28.02.12,Selektivna endoskopska diskektomija sa anuloplastikom @ Vertebris
Hernija diska T6/T7. Kronicna upala druge rebrene hrskavice,paralalno tome tupa bol medju lopaticama

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: pozz!Cervikobrahijalni sindrom-damir zg
« Odgovori #15 : Prosinac 14, 2010, 20:02:43 poslijepodne »
Dekompresijska terapija na vratnoj kraljesnici (trakcija) daje super rezultate. Naravno na nju krenuti iskljucivo u dogovoru sa strukom.
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

Kraljeznica.com forum

Odg: pozz!Cervikobrahijalni sindrom-damir zg
« Odgovori #15 : Prosinac 14, 2010, 20:02:43 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com