Autor Tema: Predstavljanje  (Posjeta: 3165 )

0 Članova i 108 Gostiju pregledava ovu temu.

anestetik

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
    • Email
Predstavljanje
« : Ožujak 23, 2012, 09:12:10 prijepodne »
Evo odlučio sam se i ja predstaviti na forumu:

Nakon dvije godine umjerenih problema sa kralježnicom koji su se uglavnom manifestirali kroz povremenu bol u lumbalnom dijelu i to isključivo u zimskom periodu u jedanaestom mjesecu prošle godine dogodio se neurološki ispad. Dijagnoza je bila sljedeća:

Hernia disci i.v. L5-S1 l. sin.
Paresis n. peronei l. sin.
Bol je prošla nakon par dana, međutim ostala je lagan pareza desnog stopala. Na operaciju sam se odlučio odmah i obavio je na KBC Sestre Milosrdnice. Operaciju je obavio dr. Čerina 07. 12. 2011. Opis operacije je kako slijedi dolje:

OP (07.12.2011.): Interlaminectomia L5-S1 l. dex.
MicrodiscectomiaL5-S1
Ablatio seguestri disci

Mjesec dana nakon operacije obavio sam trotjednu terapiju u Varaždinskim toplicama te dva tjedna ambulantnih terapija u domu zdravlja u Mihnovićevoj u Zagrebu.

Na posao sam se vratio nepuna tri mjeseca nakon operacije 01. 03. 2012.
Nemam nikakvih bolova u lumbalnom dijelu kralježnice. Pareza stopala desne noge se potpuno povukla. Iako radim uredski posao koji se sastoji od sjedenja pred računalo ali ne osjećam nikakve probleme nakon povratka na posao. Redovito radim vježbe za jačanje trbušnog zida i leđne kralježnice. Gotovo potpuno sam se vratio normalnom životu uz neke ograde jer još nije prošlo šest mjeseci od operacije. Pazim na saginjanje, trzajne pokrete i opterećenje kralježnice u smislu podizanja veće težine.
Nakon zadnje kontrole kod fizijatra nemam potrebe za daljnjim terapijama .
Sljedeću kontrolu kod neurokirurga imam 28. 03. 2012. a kod fizijatra krajem travnja.
Kad povučem crtu sa današnjim danom vrlo sam zadovoljan rezultatima operacije.
Jedine probleme koje sad osjećam vezani su uz paraskapularne miogeloze (ispod  lopatice) zbog povrata rada na računalu, te bol kod jačeg istezanja na predjelu između slabinskog i grudnog dijela kralježnice.
Dijagnoza:
Hernia disci i.v. L5-S1 l. sin.
Paresis n. peronei l. sin.

Operacije:
OP (07.12.2011.): Interlaminectomia L5-S1 l. dex.
MicrodiscectomiaL5-S1
Ablatio seguestri disci

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre