Autor Tema: Predstavljanje novih clanova: socrates  (Posjeta: 13549 )

0 Članova i 280 Gostiju pregledava ovu temu.

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: Predstavljanje novih clanova: socrates
« Odgovori #18 : Rujan 06, 2009, 09:50:18 prijepodne »
Nema mi druge nego da vas poslušam,samo mi recite da li se nalazi mogu poslat nekako u vinogradsku da ih neko pogleda ili se mora osobno otić u ZG.Problem je što počinjem radit pa ne znam kako ću  to obavit.Jel se može naručit na pregled telefonski i imam li ja uopće pravo na pregled u ZG,,s obzirom da i ovdje postoji neurolog?Ukratko ako znate proceduru recite da ne nagađam il ću pogledat malo forum,vjerovatno se već pisalo o tome.
Evo našao,bude li nejasnoća,pitat ću.
« Zadnja izmjena: Rujan 06, 2009, 09:58:42 prijepodne socrates »

GSM

  • Gost
Odg: Predstavljanje novih clanova: socrates
« Odgovori #19 : Rujan 06, 2009, 10:05:11 prijepodne »
Pozdrav,

moguce je nalaze slati svakako (faks, email, itd.), ali su problem slike ako ih tamo gdje si snimao nisi dobio u digitalnom formatu. Mozes slike ici digitalnim fotoaparatom slikati u bolnicu, ali nisam siguran hoce li ih doktor htjeti gledati emailom (prvenstveno jer na taj nacin kvaliteta slike opada).

Narudzba telefonski svakim danom od 12-14h na broj 01 3787 482, ali obavezno moras reci kojeg doktora zelis, moja osobna preporuka ide za Dr. Saftica. Nekoliko clanova foruma je bilo kod njega i mislim da su svi zadovoljni.

Imas pravo pregleda bilo gdje u RH.

Edit: vidim sad da si vec nasao. Nema veze, neka budu podatci na jos jednom mjestu, nece skoditi!

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: Predstavljanje novih clanova: socrates
« Odgovori #20 : Rujan 06, 2009, 10:27:31 prijepodne »
Hvala GSM,osim što si moderator još si i dobri duh ovog foruma :)

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: Predstavljanje novih clanova: socrates
« Odgovori #21 : Listopad 07, 2009, 18:26:38 poslijepodne »
Evo mene opet,nalazi i slike bili u ZG u vinogradskoj,nazalost nisam kandidat za min.-inv. zahvat jer mi vjerovatno nece pomoci tj.izgleda da je kod mene islo malo dalje nego je smjelo za takvu vrstu op.
Procitao sam ova dva mj.dosta toga ovdje na forumu i opcenito na netu i odlucio sam otic na operaciju tek u drugi ili treci mjesec,ako izdrzim,naravno.Ako se mozda pitate zasto tek tada odg.je radi mora tj.plivanja.Gledao sam neke postove i dosao do zakljucka da u toplice mogu tek nakon otprilike mjesec-dva,znaci taman 5-6mj. pocetak kupanja,mislim da cu uz pomoć mora ubrzati oporavak nakon operacije.Ovako ako idem zimi,kiše,hladno,nemogućnost laganih šetnji po prirodi i sl.mislim da nema smisla,naravno ukoliko bolovi postanu baš neizdrživi moj plan pada u vodu.Za kraj jedno pitanje,koliko je bicikl dobar ili loš za nas kralježnjake ;D?Ja ga naime vozim već godinama i bol bi nakon vožnje prestala danima,strah me što mi se čini da me u zadnje vrijeme malo smeta tj. dva puta u zadnjih mjesec dana me uhvatila strašna bol nakon vožnje,da li se to poklopilo slučajno ili ne ,ne znam jer sam i fizički dosta radio tih dana.Molim ako itko ima kakva iskustva ili saznanja da napiše nešto o tome jer mišljenja su dosta podijeljena,ponavljam meni je do sada stvarno puno pomoglo al zašto se pojavila bol tj.ima li to veze s vožnjom ili ne.Hvala i pozdrav.

uriel

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 254
  • ko drugom jamu kopa fizicki je radnik
    • Profil
Odg: Predstavljanje novih clanova: socrates
« Odgovori #22 : Listopad 08, 2009, 08:13:28 prijepodne »
Bicikl ti je kao i sve vezano za križobolju individualno :-\.
Mnogima bicikl  pomaže ali mnogima i odmaže.
Meni je montybike stvarao nelagodu, ali recimo jednom prilikom sam uzeo stari  Rogov pony iz podruma i on mi je odgovarao.
Valjda zato što pony ,onako neugledan kakav je, ima povišen volan u odnosu na sjedalo i kralježnica nije previše savijena.Isto tako kada  krene uspon ispravim se na pedale, zategnem cijelo tijelo.Odlična tjelovježba i ne stvara pritisak.Neznam hoće li to tebi odgovarati,ali znaš i sam našu prvu zapovjed:
"Ne radi ništa što ti stvara bol".
Dijagnoza prije operacije proturzija L4-L5 i ekstruzija L5-S1 diska
19.5.2009 operirao ekstruziju diska L5-S1
Rehabilitacija i bolovanje od šest mjeseci.
Vratio se na posao 26.10.2009.
Još manje tegobe prisutne u vidu  povremenog trnjenja lijeve noge.Stvari polako idu na bolje.

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: Predstavljanje novih clanova: socrates
« Odgovori #23 : Listopad 08, 2009, 09:09:57 prijepodne »
U pravu si Uriel,ništa što izaziva bol,mislim da nema druge nego operirat potom nadam se povratku normalnom načinu života,što uključuje i bicikliranje,naravno.Do sada stvarno nisam osjećao bol nakon voznje i to danima a sad možda je počelo smetat,u svakom slučaju hvala na odg,zahvaljujuci i tvojim ranijim postovima na forumu,mnoge su mi stvari malo jasnije.Pozdrav.

Jasna

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 654
    • Profil
Odg: Predstavljanje novih clanova: socrates
« Odgovori #24 : Listopad 08, 2009, 23:19:10 poslijepodne »
Socrates, kada sam neurokirurga nakon operacije pitala smijem li voziti bicikl, on je rekao "što više".
Ja inače vozim bicikl gdje god mogu i kada god mogu i to cijeli život, ali me je također prije operacije nakon vožnje znalo boliti. Danas mi je super...mislim da su mi duge vožnje pomogle i u oporavku noge (meni je nakon operacije stopalo skroz bilo palo). 
Operacija L4/L5 2007. godine

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: Predstavljanje novih clanova: socrates
« Odgovori #25 : Listopad 09, 2009, 08:07:34 prijepodne »
Uh Jasna baš si me obradovala,nemaš pojma koliko ;D.Idemo na vožnju jednog dana ;)

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Predstavljanje novih clanova: socrates
« Odgovori #26 : Listopad 10, 2009, 13:41:57 poslijepodne »
hm...bicikla...
ja obožavam vožnju bicikle, svaki godišnji odmor odem na drugi otok i prevaljujem kilometre...
Ove godine sam dva mjeseca prije GO bila super s ledjima, otisla na GO, par dana bicikliranja, sve super nista me nije bolilo. Nakon toga jos dan dva kupanja u hladnom moru i ja zalegla, nakon toga napravila magnetsku i sad pravac na operaciju(na magnetskoj od prije godinu nije bila potrebna jos operacija).
E sad ko ce znat od čega se zbilo, od hladnog mora ili bicikliranja. Hladno more meni baš jako loše čini, uvijek me nešto zaboli nakon kupanja u hladnom tako da to stvarno izbjegavam (al ovo je bilo 9.08 i nekako mi se cinilo da se ipak smijem kupat posred ljeta), al isto mi se čini da mi hladno more ne može izbacit disk još par milimetara??? Tako da je možda ipak to bilo od vožnje bicikle...
A imam relativno novu biciklu (Konu:) )koju sam nasljedila od jedne križoboljke i sad je svaki dan gledam u kući i mislim se koja joj je sudbina, oće li nać novog vlasnika il cu je jos moći koristiti i nakon operacije. :(
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: Predstavljanje novih clanova: socrates
« Odgovori #27 : Listopad 11, 2009, 01:48:01 prijepodne »
Drži se pegula,više je pozitivnih primjera da će sve bit ok.Moj poznanik,34god,godinu nakon operacije biciklira tuta forca. Za ovo naše trenutno stanje ne znam jel više šteti ili koristi,javit cu ti kad me puste bolovi :'(
Btw i u mene je kona  :),ne daj je nikome,vozit češ je ti još.

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: Predstavljanje novih clanova: socrates
« Odgovori #28 : Listopad 11, 2009, 11:22:14 prijepodne »
Sta cu kad se najvise volin vozit po makadamu a to mi sigurno nije preporučljivo :(
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: Predstavljanje novih clanova: socrates
« Odgovori #29 : Listopad 26, 2009, 13:08:24 poslijepodne »
Imaš PM da ne pretvaramo ovo u biciklizam.

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre