Autor Tema: Suradnja neurokirurga, fizijatara i opće medicine  (Posjeta: 8544 )

0 Članova i 52 Gostiju pregledava ovu temu.

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Suradnja neurokirurga, fizijatara i opće medicine
« : Srpanj 26, 2011, 19:25:17 poslijepodne »
Kad sve skupa zbrojimo, nema jedinstvenog stajališta što i kako.Bilo bi zanimljivo sazanati da li se i kada održao kakav simpozij o rehabilitaciji operiranih s bolestima kralježnice jer upravo moje vlastito iskustvo govori o izrazitim proturječnim stajalištima različitih fizijatara, o fizioterapeutima da ne govorim. Po jednima plivanje da, pod rugima samp leđno, po trećima nikako .Ista stvar s vožnom biciklom, sjedenjem i ne sjedenjem.To što mi preko foruma razmjenjujemo iskustva, divna je stvar, ali i činjenica da nemamo uopće saznanja o tome što kaže struka. Moj neuro je iskreno priznao da nema pojma kako izgledaju vježbe na fizikalnim terapijama, a eto moje skromno je mišljenje da je krajnje vrijeme da se netko iz struke pozabavi suradnjom između operatera i fizijatara, a o liječnicima opće medicine da i ne govorim.
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Suradnja neurokirurga, fizijatara i opće medicine
« Odgovori #1 : Srpanj 26, 2011, 21:05:39 poslijepodne »
Naravno da jest. Ja sam npr, pažljivo analizirajući zaključio da ključne tehnike iz područja fizijatrije, uglavnom se slažu kod većine fizijatara, dok naravno postoje i varijacije na temu.
Druga stvar koju sam zaključio, da terapija ovisi i o politici ustanove u kojoj fizijatar radi, kao npr., ako imaju nepisane upute da smanje broj terapijskih postupaka po pacijentu za boravka u toplicama.
I treća stvar koja je bitna, obzirom da u toplicama ppacijentima terapije određuju i spec.fizijatar, spec.fizijatar reumatolog, spec.neurolog itd..., onda se i terapijski postupci mogu i razlikovati.
I najvažnija stvar, jest da li taj liječnik u datom trenutku u kom ste k njemu ušli, ima sluha za vas ili nema.
Tako je kako je.
A na pitanje o kongresima, evo npr., na Četvrtom hrvatskom kongresu fizikalne i rehabilitacijske medicine, teme su bile: „Evaluacija funkcionalnog statusa lokomotornog sustava“, „Rehabilitacija kod ozljeda i artroplastika zglobova“ i „Dokaz učinkovitosti pojedinih postupaka fizikalne i rehabilitacijske medicine“.
Na Trećem kongresu je pak bila jedna od važnijih tema: "UTJECAJ SOCIJALNO-EKONOMSKIH UVJETA :IVOTA NA REHABILITACIJU PACIJENATA NAKON OPERACIJE LUMBALNE HERNIJE DISKA", čiji abstract možete pročitati ovdje:

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

itd....
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Suradnja neurokirurga, fizijatara i opće medicine
« Odgovori #2 : Srpanj 26, 2011, 21:37:48 poslijepodne »
sena hvala,
anabela slažem se s tobom, mislim da bi na tom simpoziju trebali predavati pacijenti - možda doktori nešto i nauče :D :D
teo ?! mi u kupe a ti u psihologiju. Pročitao pdf na linku, nema veze s rehabilitacijskom medicinom time samo potvrđuješ anabelin post!
Stvarno previše guglaš ;D ;D
interlaminectomia L4-L5 03/2011

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Suradnja neurokirurga, fizijatara i opće medicine
« Odgovori #3 : Srpanj 26, 2011, 21:43:09 poslijepodne »
Ovisi kako tko čita. Meni ima. A čuj, svatko gugla za sebe. nekome puno nekome malo....  ;D
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Suradnja neurokirurga, fizijatara i opće medicine
« Odgovori #4 : Srpanj 27, 2011, 08:54:50 prijepodne »
Eto, prijedlog za dr.Saftića.Bilo bi lijepo kooonačno održati neki seminar ili simpozij ili kako se već god zvalo gdje će struka reći svoje i dati neki naputak o rehabilitaciji operiranih kralježnica jer ovo sve doživljeno mi više zvuči kao trla baba lan...A o našem iskustvu, gorko je ali poučno.I da, mislim da bi i doktori imali puno toga za naučiti...
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Suradnja neurokirurga, fizijatara i opće medicine
« Odgovori #5 : Srpanj 27, 2011, 09:42:16 prijepodne »
Naealost tu je u pitanju malo i sistem. Ono sto bi se trebalo uvesti je kontakt s operaterom i posle operacije tj. da ga mozete nazvati i pitati sta kako. Takodjer operater bi trebao biti u kontaktu bar nekakvom sa fizijatrom ili da napise na otpusnom pismu: vjezbe po tipu tom i tom ili nesto slicno. Ili zapravo fizijatri da nedaju svakom iste vjezbe vec ciljano za operisani segment ....
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Suradnja neurokirurga, fizijatara i opće medicine
« Odgovori #6 : Srpanj 27, 2011, 11:14:29 prijepodne »
Kad bi se bar vježbe radilo ciljano po segmentima kralježnice to bi bio takav pomak naprijed da nebi trebali nikakvi simpoziji bar 20god, ili da pacijenti s bolnom kralježnicom ne primaju terapije (teens, parafin, ifs, dds, galvan...) sjedeći u stolicama (ćesto najjeftinijim plastičnim) e to bi bio pomak ravan otkriću vatre za čovječanstvo :D :D
smiješno ali istinito.
interlaminectomia L4-L5 03/2011

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Suradnja neurokirurga, fizijatara i opće medicine
« Odgovori #7 : Srpanj 27, 2011, 11:48:40 prijepodne »
Cuj u stolici boze me sacuvaj. Nije ovde tako nikad bilo a idem na fizikalnu povremeno vec cce 18 godina od djetinjstva. Opet cu biti malo dosadna sa Fr al koliko sam ja mogla vidjeti mozete posjetiti ili nazvati svog operater ako osjetite neke neuobicajene probleme. Pa dobro i ovde u Sar su neurohirurzi prilicno dostupni al su jako beeobrazni i nesuosjecajni. Jednostavno ako to sto pricate se ne poklapa s necim sto oni znaju da su operirali ili nisu samo te vrate kuci ono i kazu to i je to pa se ti pusi. Makar koja ljudska rijec, objasnjenje NISTA. Za to vrijeme pregleda sestre ulijecu izlijecu ma bljak eto. Mislim da se to manje vise svima dogodilo nazalost....Cast rijetkim ljudskim izuzecima kao sto je to I. Gavrankapetanovic, K. Arnautovic i kako sam cula Dizdarevic.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Suradnja neurokirurga, fizijatara i opće medicine
« Odgovori #8 : Srpanj 27, 2011, 14:01:54 poslijepodne »
Mislim da je realnost da se to radi u privatnoj praksi kao sto je Neuro vec napisao, a to njegov plan. Sve ostalo ce ici jako sporo. Mislim da je javno zdravstvo jos tromije od drzave u cijelini jer je medicina podrucje u kojem treba puno znanja, iskustva i truda.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Suradnja neurokirurga, fizijatara i opće medicine
« Odgovori #9 : Srpanj 27, 2011, 14:42:10 poslijepodne »
Ja sam obavio fizikalne i u privatnoj praksi i toplicama. Nažalost, ono što mogu posvjedočiti jest da u privatnoj praksi nikog nije briga za tebe, ima manjak osoblja, radi se na normu, a i šef im ne da pričati i gubiti vrijeme s pacijentima. Sve skupa, moj dojam jest - srednja žalost. A u toplicama i splitskim i u Kalosu, ja nisam vidio neljubaznu osobu, dapače, sve što sam pitao objasnili su mi. <<<<<<i da, još uvijek tvrdim da je bitan pristup. Vidio sam neljubazne pacijente pa i bahate, kako smatraju da im terapeuti "moraju" nešto kazati ili objasniti. Takvi su redom ostajali kratkih rukava.
Nasuprot, ako sam pokazao terapeutima kako cijenim njihov rad i ljubazno im pristupio s osmjehom, sve bi mi objasnili i čak se trudili oko mene.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: Suradnja neurokirurga, fizijatara i opće medicine
« Odgovori #10 : Srpanj 27, 2011, 18:35:38 poslijepodne »
He,he...palo mi na pamet kako bi izgledalo da malo demonstriramo za svoja prava.Jedan se drži za kuk, jedan za donji dio leđa. Zabavna bi to povorka bila... ;D ;D ;D
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Suradnja neurokirurga, fizijatara i opće medicine
« Odgovori #11 : Srpanj 27, 2011, 21:06:34 poslijepodne »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Suradnja neurokirurga, fizijatara i opće medicine
« Odgovori #12 : Srpanj 27, 2011, 21:53:52 poslijepodne »
Nešzo kao spine pride i to organizirati u Splitu :D :D :D
interlaminectomia L4-L5 03/2011

doda1706

  • Newbie
  • *
  • Postova: 4
    • Profil
Odg: Suradnja neurokirurga, fizijatara i opće medicine
« Odgovori #13 : Srpanj 27, 2011, 22:36:47 poslijepodne »
a, umjesto zastave u duginim bojama , nečiji veliki nalaz mr ;D

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: Suradnja neurokirurga, fizijatara i opće medicine
« Odgovori #14 : Srpanj 28, 2011, 10:30:08 prijepodne »
Tko će biti kopljonoša?Primaju se sve sugestije za zastavu i transparente...
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Suradnja neurokirurga, fizijatara i opće medicine
« Odgovori #15 : Srpanj 28, 2011, 11:33:42 prijepodne »
Tu imamo problem - tko može od nas nositi i mahati s njime, možda Davor :D :D
Vjerovatno nam tad tek ne bi vjerovali da nas nešto boli ;D ;D ;D
Mislim da je MR ideja za zastavu odlična!
interlaminectomia L4-L5 03/2011

 

Nagradne igre