Autor Tema: Tinx  (Posjeta: 4555 )

0 Članova i 52 Gostiju pregledava ovu temu.

Tinx

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
Tinx
« : Listopad 05, 2015, 11:13:36 prijepodne »
Pozdrav svima  :)! Nova sam na Vašem forumu koji sam otkrila googlajući svoju dijagnozu. Moja pred operativna dijagnoza je bila spondilolisteza 4.-5. stupnja. Operirana sam u KB Dubrava, na ortopediji kod prof. Kovača 2013. g. i na bolovanju sam i dalje  :-\ . Eto toliko za početak
op. sponilolisteza IV.-V. st.

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Tinx
« Odgovori #1 : Listopad 05, 2015, 17:05:16 poslijepodne »
 :-* Dobro nam došla na forum. Bila sam nedugo u toplicama s našom forumašicom Castaneom i ona je imalu takvu operaciju kao i ti. Ako se ne varam to su pomaci kralježaka i tu se onda ugrađuju šarafi,šipke i pločice. Da li je barem sada bolje ili se još javljaju kakvi bolovi?
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Tinx

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
Odg: Tinx
« Odgovori #2 : Listopad 05, 2015, 21:19:57 poslijepodne »
Hvala na dobrodošlici  :)  Kod mene nema pločica al mi je ugrađen novi disk... Nažalost bol je
 kontinuirana.. prošla sam fizikalnu i toplice al ne pomaže ništa..
op. sponilolisteza IV.-V. st.

castanea

  • Newbie
  • *
  • Postova: 11
    • Profil
Odg: Tinx
« Odgovori #3 : Listopad 08, 2015, 20:20:08 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Hvala na dobrodošlici  :)  Kod mene nema pločica al mi je ugrađen novi disk... Nažalost bol je
 kontinuirana.. prošla sam fizikalnu i toplice al ne pomaže ništa..

Pozdrav Tinx

I moja dijagnoza je spondilolisteza, L4L5. Operirana 14.10.2014. kod prof Stancica na Rebru, imam sarafe, sipke i plocice. Tu i tamo ponekad na promjenu vremena osjetim lagano peckanje u donjem dijelu ledja, ali to je neusporedivo sa stanjem od prije kada doslovno nisam mogla hodati. Imas tu na forumu opisan moj slucaj.

Osjecam se odlicno. Neusporedivo bolje nego prije operacije.

Moram priznati kako nisam cula kako se kod spondilolisteze ugradjuje novi disk, mozda je to neka nova metoda, ali ja ipak nisam neurokirurg pa se ne bi upustala u detalje.

Zao mi je sto i dalje imas bolove. Kod mene je bol u nozi prestala odmah prvi dan, a ostali su se s vremenom smanjili. Nikad necu zaboraviti dan nakon operacije kad su me ustali s kreveta, hodala sam bez bolova nakon dugo, dugo vremena i skoro plakala od srece. Neopisiv osjecaj.

Sta ti kaze tvoj neuro koji te operirao? Od cega su bolovi i dalje prisutni? Jesi radila koji kontrolni magnet ili rtg? 
 

 

Nagradne igre