Autor Tema: Veronika se predstavlja  (Posjeta: 16818 )

0 Članova i 39 Gostiju pregledava ovu temu.

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Veronika se predstavlja
« : Prosinac 19, 2009, 14:15:58 poslijepodne »
Bok svim forumašima.. duuugo vas čitam, ali nikako da i ja napišem svoje probleme. Odmah se ispričavam ako vas „udavim“ s duljinom teksta, ali zaista ne mogu skratiti. Za početak, imam 27 godina.
Od djetinjstva imam blagu sinistrokonveksnu skoliozu i sada sam više nego sigurna da su od tada počeli moji današnji problemi. Naravno, nikad nisam imala velike probleme, osim povremenih bolova nakon sjedenja. A hvala Bogu cijeli život samo i sjedim (škola, fakultet, posao), a postura slaba – tek povremene rekreacije tipa aerobic, bicikl, no nedovoljno za imati dobre mišiće. Naravno sada bi dala sve da mogu vratiti vrijeme, ali ne mogu  :'(
No prošlo ljeto su počeli opakiji bolovi s nemogućnosti pregiba prema naprijed, posebno je bol bila jaka nakon sjedenja ili dužeg hodanja. Nakon takvih opterećenja javljalo se i zatezanje/probadanje u desnoj nozi ali samo do koljena i ne jakog intenziteta. Dakle moj najveći problem je bio i još uvijek je bol u križima, ukočenost, težina i umor posebno nakon sjedenja ili dužeg hodanja/stajanja (dužeg – mislim na sat vremena!).
Tad su krenule šetnje od doktora do doktora. Naravno, sve sam sama platila kako bi što prije obavila sve pretrage. Utvrđena je protruzija diska od oko 4.5 mm na L5-S1, uz degenerativno promijenjenu koštanu strukturu uz pokrovne plohe, posebno na LS prijelazu gdje se vidi rubno formiranje trnastih osteofita koji djelomično prominiraju u spinalni kanal. Krenula sam na niz fizikalnih terapija (kojih 5-6 ciklusa po 10-15 dana) i ništa bolje, bila kod kiropraktičara 15 puta i ništa bolje, bila na ekstenzijama i ništa- još jače bolilo. Nakon tih svih pokušaja napravila sam kontrolni MR i utvrđena je dorzomedijalno  i dorzolateralno lijevo ekstruzija od 7 mm koja izrazito komprimira lijevi neuralni foramen, što znači da je došlo do pogoršanja. Također obavila i EMNG donjih ekstremiteta koji upućuje na kroničnu neuralnu leziju radiksa S1 obostrano.
  Nakon pregleda i mišljenja kod 3-4 neurokirurga od kojih su većina bila definitivno protiv operacije, dobila sam preporuku da pokušam što prije s PLDD zahvatom. Naravno, izmučena i obeshrabljena od svih neuspješnih konzervativnih pokušaja odlučila  sam se na PLDD.  Poslije se nisam dobro osjećala, bol je bila dosta jaka no smatrala sam da je to normalno, no ni 2 tjedna poslije zahvata nije postajalo bolje, bol  je i dalje bila jaka i teško sam hodala. Bez tableta 2 tjedna nisam mogla. Nakon više od mjesec dana od zahvata napravljena je kontrolna MR i pokazalo se da je stanje potpuno jednako kao i prije operacije uz neke dodatne stvari u odnosu na prethodne dvije MR snimke a to su obliteracije epiduralnog masnog tkiva i lijevog lateralnog recesusa, kao i naznačenom kompresijom duralne vreće. Time sam nalazom nažalost opravdala sumnje da operacija nije uspjela. Znam da je doktor svoj posao obavio najbolje, ali nije mi dan danas jasno kako to da se hernija nije pomakla ni za mm. Uglavnom, odgovor doktora je bio da mi ne može više pomoći - što me naravno dosta pogodilo jer znam da s obzirom na nalaze ipak nisam neki beznadni slučaj.  Očekivala sam možda da će se ponoviti PLDD ili nešto drugo ili bar neko objašnjenje. No samo sam dobila preporuku na dr. Kovača u Dubravu. Naravno, što mi preostalo nego otići kod njega. Na termin sam trebala čekati do 3.mj 2010., no naravno sve se može ubrzati kad se plati tako da sam pregled obavila privatno. Preporučio je 3 vrste operacija (klasična dekompresija, fuzija i ugradnja umjetnog diska). On radi ugradnje umj. diska u lumbalnu kralježnicu i rekao je da ima uspjeha u tome i da je to zapravo najlogičnija operacija u mom slučaju budući da se mijenja cijeli bolesni segment, a moj najveći problem i jesu križa a ne noge, tako da prve dvije operacije ne bi puno donijele. Naravno bila sam šokirana ovom preporukom za ovu tešku operaciju. Nakon puno surfanja o ADR-u  odlučila sam da ću definitivno pričekati eventualno jako pogoršanje za tu vrstu operaciju uz nadu da ću ipak naći neki neoperativni način da mi bude bolje.
Tako sam potražila još jedno mišljenje ne znam kojeg već po redu neurokirurga i naravno rekao je da neka ne žurim s daljnim operacijama, a posebno da ne vrijedi poduzimati ovaj veliki rizik ADR-a. Preporučio je izokinetičko testiranje kod dr. Kuvalje i eventualno rehabilitaciju. Tako sam otišla na to vrlo skupo testiranje kojim se pokazalo da su mi mišići, naravno, u disbalansu i da je zbog toga s godinama i došlo do hernije diska. Naravno, takve odgovore sam i očekivala jer je to vrlo logično od samog početka. Od tada već 3 tjedna radim vježbe na con-trex i cybex spravama, no prvo za noge a poslije Nove bi trebala krenuti s vježbama na spravi za leđa. Nisam primjetila nikakvo olakšanje u križima, no osjećam da su mi mišići na nogama čvršći i istegnuti. Polako se skraćenost mišića ispravlja i mogu se polako više prigibati prema dolje. Uz to sve, idem od prvog dana 2 puta na bazen gdje plivam isključivo leđno, idem jednom tjedno na masažu i na korektivnu hidrogimnastiku.  I naravno, vježbam doma dodatne vježbe za leđne i trbušne mišiće. Dakle, zaista se trudim međutim još uvijek je moje stanje jednako. Nadam se da će se uskoro pokazivati rezulati, no svjesna sam da se stanje pogoršavalo godinama pa tako i treba vremena da postane bolje. Moja želja je samo da se bol eliminira i da izdržim sjedenje ili hodanje duže od sat vremena i da se konačno vratim na posao jer mi je ugroženo i radno mjesto, a i moja kvaliteta života je evidentno smanjena svim ovim problemima.
Još za kraj da napomenem da sam bila i u Puli kod Pehareca na pregledu i rekao je da nisam ni bila pravilno liječena do sada i da preporučuje svoju rehabilitaciju. Naravno da bi željela i to probati i vjerujem njegovim uspješnim rezultatima kod ljudi s hernijama diska no problem je taj što ja imam bolovanje samo do kraja godine. Ne vjerujem da će mi komisija željeti  više produžiti bolovanje jer sam već 3 mjeseca na bolovanju, a ponajviše i  radi rehabilitacije kod privatnika.
Isprika za duuugi tekst!
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

GSM

  • Gost
Odg: Veronika se predstavlja
« Odgovori #1 : Prosinac 19, 2009, 14:49:22 poslijepodne »
Dobrodosla jos jednom...

I ja bih na tvome mjestu pricekato s umjetnim diskom, i mozda cak razmislio samo o fuziji na toj razini (ovisno u kakvom je stanju taj ostatak diska sto unatoc fuziji mora ostati u tebi)...

ADR sa sobom nosi velike rizike, sto si po tvom pisanju vidim i sama proucila...

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Veronika se predstavlja
« Odgovori #2 : Prosinac 19, 2009, 15:18:01 poslijepodne »
dobrodošla...  :D
2006. interlaminectomia L4-L5

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Veronika se predstavlja
« Odgovori #3 : Prosinac 19, 2009, 16:01:44 poslijepodne »
Veronika dobrodošla. Ja sam bacila 4000 kn u vjetar zbog vježbanja kod Kuvalje u Cybexu, koja je to glupost. Mišiće možeš ojačati i tako što češ sada sama doma vježbati ono što su ti oni pokazali a noge si možeš opteretiti utezima i vezati ih oko nogu. Meni su u Cybexu uništili koljena, koja me jako bole i godinu dana nakon njihovih vježbi. Mislim da je to dobro samo za aktivne sportaše i nikog drugog.

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: Veronika se predstavlja
« Odgovori #4 : Prosinac 19, 2009, 16:04:12 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Naravno da bi željela i to probati i vjerujem njegovim uspješnim rezultatima kod ljudi s hernijama diska no problem je taj što ja imam bolovanje samo do kraja godine. Ne vjerujem da će mi komisija željeti  više produžiti bolovanje jer sam već 3 mjeseca na bolovanju, a ponajviše i  radi rehabilitacije kod privatnika.

koliko sam čuo (valjda sam dobro čuo), komisije više ne produžavaju bolovanje već ti to radi tvoj liječnik. A valjda bi  za produljenje bolovanja trebalo biti bitno stanje pacijenta, i može li u tom stanju ići na posao i raditi ili ne. A to što pri tome još ideš na privatne terapije koje masno plaćaš samo dodatno dokazuje da nisi neopravdano na bolovanju.
Njagore je u svemu, uza sve tegobe i bolove,  kad imaš toliko stručnih mišljenja da ne znaš kome više vjerovati.
Daj si još malo vremena, budi redovita s aktivnostima/vježbama...  možda se stanje počme popravljati. Teško da mišići koji su godinama bili zapušteni mogu preuzeti svoju ulogu u 2-3 tjedna vježbi, i još pomalo praćenih bolovima. Ako nemaš nuroloških ispada onda i operacija može pričekati par mjeseci, a sebi ćeš dati priliku da probaš problem sanirati bez operacije.
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

Gloria

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 29
    • Profil
Odg: Veronika se predstavlja
« Odgovori #5 : Prosinac 19, 2009, 16:17:41 poslijepodne »
Veronika, dobrodošla!
Priča nam je poprilično slična barem što se tiče simptoma,a i nalaza djelomično. I sama sam  prošla PLDD, i isto mi možda predstoji fuzija, ali meni je doktor rekao da će probati još i još i još minimalno invazivnih zahvata, samo da se ta fuzija odgodi što dulje, a moguće da će rezultati biti takvi da neće niti trebati.

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: Veronika se predstavlja
« Odgovori #6 : Prosinac 19, 2009, 16:23:52 poslijepodne »
..hvala vam na dobrodošlici  :D

da, znam da kao više ne ideš na komisiju za bolovanje, nego sada kolko sam shvatila svoju doktoricu opce prakse ti doktori dolaze k njima i onda odlučuju dal će produžiti il ne. Problem je što meni moja doktorica "ne vjeruje" i uvijek dobivam grozne komentare što mi moram priznati dosta teško pada. Vjerujem da me svi ovdje razumijete, da razumijete kolko čovjeku teško padaju problemi s kralježnicom, tu su već debelo uključene emocije, čovjek je iscrpljen zbog boli, zbog dugog procesa i pretraga i pokušavanja s terapijama i sl. i onda vam najmanje treba da dok dođete liječniku po uputnice ili radi bolovanja i nakon svih nalaza, nakon toliko mjeseci bolovanja i svega samo dobijete poglede ispod oka i nepovjerenje. I komentare tipa: ja ne znam, pa k meni s takvim problemima dolaze stari pohabani ljudi, a ne tako mlada osoba pa da ima te probleme.. Mislim prestrašno. I prije posljednjeg produženja bolovanja je bilo problema.. jednostavno mi ne vjeruje da mi nije bolje. Sada je rekla da ću dobiti do kraja godine, ali da se onda to mora zaključiti i da se moram vratiti na posao i uzimati tablete. Mislim koje je to rješenje?! A svo ovo vrijeme mi ništa ni nisu pomogli..sve radi čega mi je eventualno za nijansu bolje jesu privatne terapije, vlasititi trud i napori da dođem do nekih ljudi koji te shvaćaju ozbiljno i koji žele pomoći.
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Veronika se predstavlja
« Odgovori #7 : Prosinac 19, 2009, 16:34:14 poslijepodne »
Ja sam zbog takvog odnosa lijećnik- pacijent i promijenila dr. opće prakse, sada imam mladu doktoricu punu razumijevanja i voljnu pomoći.

Joško

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 176
    • Profil
    • Email
Odg: Veronika se predstavlja
« Odgovori #8 : Prosinac 19, 2009, 17:12:39 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
I prije posljednjeg produženja bolovanja je bilo problema.. jednostavno mi ne vjeruje da mi nije bolje. Sada je rekla da ću dobiti do kraja godine, ali da se onda to mora zaključiti i da se moram vratiti na posao i uzimati tablete. Mislim koje je to rješenje?! A svo ovo vrijeme mi ništa ni nisu pomogli..sve radi čega mi je eventualno za nijansu bolje jesu privatne terapije, vlasititi trud i napori da dođem do nekih ljudi koji te shvaćaju ozbiljno i koji žele pomoći.

Pitaj ju jel bi svoju kćer poslala na posao s hrpom tableta u džepu, jel bi njoj zaključila bolovanje!?  Ja 15 godina nisam bio kod svoje doktorice, i onda kad mi se dogodio problem, kad sam ju trebao samo mi je dodatno komplicirala. Ništa, ali baš ništa mi nije napravila što je trebala, niti jedan koristan savjet nisam dobio. Sva sreća da sam privatno naišao da dobru fizijatricu koja me je kvalitetno uputila dalje. Inače mislim da bi potrošio mjesece da dođem do onog do čega sam došao za tjedan dana.

Ja ne mogu razumjeti da nekoga ko je bolestan doktor može poslati raditi!!!  Zašto mi (u ovom slučaju liječnici)  uvijek po defaultu mislimo da onaj drugi  laže?!!
2007. povremena bol u desnom boku
01/2008. dijagnoza: protruzija L5/S1   01-07/2008. širenje boli u desnu nogu
07/2008. mikrodiscektomija u Vinogradskoj   Zadovoljan oporavkom. Bez bolovova.

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Veronika se predstavlja
« Odgovori #9 : Prosinac 19, 2009, 17:40:37 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
I komentare tipa: ja ne znam, pa k meni s takvim problemima dolaze stari pohabani ljudi, a ne tako mlada osoba pa da ima te probleme..

Ove prestrasne komentare koje si ti dobila, smo skoro svi mi tu vec dozivjeli na vlastitom primjeru. A vecina na forumu je izmedju 20 i 40 godina, koliko sam uspjela popratiti. Ok, jasno mi je da su to godine u kojima su ljudi informaticki pismeniji pa su cesce na Internetu, ali isto tako, po toplicama, bolnicama, terapijama, vecina ljudi koje sam sretala opet spada u tu dobnu skupinu. I zato mi NIKAKO nije jasno, zasto ti lijecnici vec jednom ne shvate da se stvari mijenjaju, da nas je nas stil zivota koji danas, na zalost, zivimo doveo u situaciju da sve mladji i mladji ljudi oboljevaju od bolesti kraljeznice i da je to jedna od posasti modernog vremena. I naravno, kada to shvate, onda ce nam i vise vjerovati kada kazemo da nas boli i da uz takve bolove ne mozemo raditi.

A sto se tice cybexa, meni je fizijatrica u VZ toplicama, nakon operacije savjetovala da idem tamo. No, fizijatrica na ovom forumu (kokolino, vise nije aktivna), mi je rekla da je u svojoj praksi imala dosta ljudi kojima je to samo napravilo jos veci problem i koji su joj poslije dolazili traziti pomoc. Isto tako, jednoj fizioterapeutkinji s kojom sam privatno radila, isto su bili poznata losa iskustva ljudi koji su isli na cybex. Nakon toga, ja nisam ni pokusavala s tim.
Mozda da radije probas s Reaktivom, po meni oni imaju bolje principe, jako su skupi dosuse, ali je i cybex. Mozda ti Bojan, admin ovog forum, moze dati informacije iz prve ruke vezane uz Reaktivu. Znam da je on tamo isao i da su mu jedino oni pomogli.

Nadam se da ces uspjeti naci pravi put. I sretno!!!!
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Veronika se predstavlja
« Odgovori #10 : Prosinac 19, 2009, 18:38:17 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
..hvala vam na dobrodošlici  :D

da, znam da kao više ne ideš na komisiju za bolovanje, nego sada kolko sam shvatila svoju doktoricu opce prakse ti doktori dolaze k njima i onda odlučuju dal će produžiti il ne. Problem je što meni moja doktorica "ne vjeruje" i uvijek dobivam grozne komentare što mi moram priznati dosta teško pada. Vjerujem da me svi ovdje razumijete, da razumijete kolko čovjeku teško padaju problemi s kralježnicom, tu su već debelo uključene emocije, čovjek je iscrpljen zbog boli, zbog dugog procesa i pretraga i pokušavanja s terapijama i sl. i onda vam najmanje treba da dok dođete liječniku po uputnice ili radi bolovanja i nakon svih nalaza, nakon toliko mjeseci bolovanja i svega samo dobijete poglede ispod oka i nepovjerenje. I komentare tipa: ja ne znam, pa k meni s takvim problemima dolaze stari pohabani ljudi, a ne tako mlada osoba pa da ima te probleme.. Mislim prestrašno. I prije posljednjeg produženja bolovanja je bilo problema.. jednostavno mi ne vjeruje da mi nije bolje. Sada je rekla da ću dobiti do kraja godine, ali da se onda to mora zaključiti i da se moram vratiti na posao i uzimati tablete. Mislim koje je to rješenje?! A svo ovo vrijeme mi ništa ni nisu pomogli..sve radi čega mi je eventualno za nijansu bolje jesu privatne terapije, vlasititi trud i napori da dođem do nekih ljudi koji te shvaćaju ozbiljno i koji žele pomoći.
¸Zbog dugotrajnih bolovanja i nepovjerenja doktora da me boli pogoršali su mi problem sa kralješnicom a ujedno ni kolege na poslu me nisu shvaćale ozbiljno,jer su mislili da se foliram,te da sam neradnik tako da su preko mojih zdravstvenih tegoba sebi sređivali radna mjesta,te meni ugrozili sa tim životnu egzistenciju tj,velikim preustrojem bio sam prvi na popisu za višak djelatnika,te sam se za svoja prava da bi dokazao morao borit na svakakve načine koji nisu bili profitabilni dok nisam određenoj osobi zaprijetio te postavio uvjet u roku od 8 sati da me vrati nazad,tek onda sam shvatio što su mi kolege radile jer mi je isti ispričao sve te pokazao razne predstavke koje su pisane protiv mene,u svezi bolovanja,i boravaka u bolnici.Eto nažalost uz sve to sam preživio a dragi Bog je presudio u moju korist jer sam nakon svih muka umirovljen a ta pojedina gamad ood kolega je ostala raditi te sad su vraćena na mjesta gdje su i bili sa manjim plaćama,te mi se sad jadaju ???naravno i tražu riječ utjehe i pomoći ??? ???UFFF koji obrazi od ljudi ???

Veronika

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 116
    • Profil
Odg: Veronika se predstavlja
« Odgovori #11 : Prosinac 21, 2009, 21:17:49 poslijepodne »
evo bila ja danas kod svoje doktorice.. isla po papire od komisije. Dobila sam do kraja godine i onda moramo to zaključiti. Pitala sam je na temelju čega odlučuju da se ja mogu vratiti na posao, buduci da meni nije dobro. Ona je rekla da oni vise ne gledaju pacijenta, a i da
nigdje nece ni pisati da je meni bolje..No buduci da ne idem na daljnje operacije nema vise razloga biti na bolovanju!Oda smo se pocele natezati oko toga da meni nije ništ bolje, da je vrijeme proslo (na bolovanju sam od 9.mj) a da nisam ni imala kvalitetnu rehabilitaciju, da meni nije ni interes da budem toliko na bolovanju i sl. A ona samo svoje da sta bi ja isla onda godinu dana na terapije, kad ne idem na operaciju, a tko ce mi dati toliko bolovanja. Ma mislim uzas.. da ne pricam o tome da uopce ne kuzi na sto ja trenutno idem i sto bi ja, zasto se "bunim". Naravno u tim nalazima svako korisiti svoje termine. Ja npr. idem na izokinetičke vježbe na cybex-u, a u nalazu fizijatra pise da idem na rehabilitaciju/fizikalnu terpaiju u Vž. toplice. I sad ja spomenem da bi isla u Pulu na rehabilitaciju, a ona počne da zasto bi sad to isla a idem u Vž. toplice. Pa onda opet objašnjavaj da ne idem na klasicne terapije, nego cybex vjezbanje. Onda pita zasto nisam odmah isla u toplice na klasicnu terapiju. Mislim tek tad mi je pao mrak na oči!!!! Zato sto govorim stalno da me samo secu od doktora do doktora a niko to nije preporucio!!! Ma uzas. Da još je pitala da zasto bi isla u Pulu kod Pehareca (koji mi je svasta napricao da ce mi pomoci a to cu masno platiti), a onda cu vidjeti da mi nije nist bolje a tako sam mogla ici i u bolnicu na terapije. Mislim kao da nisam isla... Još je u tom kontekstu spomenula i to kak sam isto svasta cula o PLDD-u pa (ona to kaze te nove operacije- jer mislim da nije ni cula sto je to PLDD), a nije mi uspjelo. Kao da sam ja znala da nece uspjeti. Pa valjda se covjek nada da ce mu uspjeti, a i naravno da kolko god moj problem bio mali ili meni veliki zelim probati sve da mogu normalno funkcionirati. A ne da se vratim na posao i trujem tabletama - kako to ona meni savjetuje!
Mislim sto da vam jos kazem.. Nemam snage se boriti vise s tim zdravstvom. Ja bi bila najsretnija da nisam uopce morala na bolovanje..A kamoli da imam ove probleme koje imam.
Sad cekam do sutra kad ce ona opet zatraziti produzenje bolovanja za jos 2-3 tjedna u sijecnju pa da mogu otici u Pulu na rehabilitaciju. Ako nece, onda se vracam na posao.
početkom 2012. dijagnosticiran HLA B-27 pozitivni spondiloartritis

19.10.2011. SED s RF anuloplastikom L5-S1, Vertebris
2009. PLDD L5-S1 Vinogradska
..........................................................................
MR: DDD L5-S1, annular tear, ekstruzija diska
diskogena bol
EMNG: kronična neuralna lezija radiksa S1 obostrano
skolioza

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Veronika se predstavlja
« Odgovori #12 : Prosinac 21, 2009, 21:31:11 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
evo bila ja danas kod svoje doktorice.. isla po papire od komisije. Dobila sam do kraja godine i onda moramo to zaključiti. Pitala sam je na temelju čega odlučuju da se ja mogu vratiti na posao, buduci da meni nije dobro. Ona je rekla da oni vise ne gledaju pacijenta, a i da
nigdje nece ni pisati da je meni bolje..No buduci da ne idem na daljnje operacije nema vise razloga biti na bolovanju!Oda smo se pocele natezati oko toga da meni nije ništ bolje, da je vrijeme proslo (na bolovanju sam od 9.mj) a da nisam ni imala kvalitetnu rehabilitaciju, da meni nije ni interes da budem toliko na bolovanju i sl. A ona samo svoje da sta bi ja isla onda godinu dana na terapije, kad ne idem na operaciju, a tko ce mi dati toliko bolovanja. Ma mislim uzas.. da ne pricam o tome da uopce ne kuzi na sto ja trenutno idem i sto bi ja, zasto se "bunim". Naravno u tim nalazima svako korisiti svoje termine. Ja npr. idem na izokinetičke vježbe na cybex-u, a u nalazu fizijatra pise da idem na rehabilitaciju/fizikalnu terpaiju u Vž. toplice. I sad ja spomenem da bi isla u Pulu na rehabilitaciju, a ona počne da zasto bi sad to isla a idem u Vž. toplice. Pa onda opet objašnjavaj da ne idem na klasicne terapije, nego cybex vjezbanje. Onda pita zasto nisam odmah isla u toplice na klasicnu terapiju. Mislim tek tad mi je pao mrak na oči!!!! Zato sto govorim stalno da me samo secu od doktora do doktora a niko to nije preporucio!!! Ma uzas. Da još je pitala da zasto bi isla u Pulu kod Pehareca (koji mi je svasta napricao da ce mi pomoci a to cu masno platiti), a onda cu vidjeti da mi nije nist bolje a tako sam mogla ici i u bolnicu na terapije. Mislim kao da nisam isla... Još je u tom kontekstu spomenula i to kak sam isto svasta cula o PLDD-u pa (ona to kaze te nove operacije- jer mislim da nije ni cula sto je to PLDD), a nije mi uspjelo. Kao da sam ja znala da nece uspjeti. Pa valjda se covjek nada da ce mu uspjeti, a i naravno da kolko god moj problem bio mali ili meni veliki zelim probati sve da mogu normalno funkcionirati. A ne da se vratim na posao i trujem tabletama - kako to ona meni savjetuje!
Mislim sto da vam jos kazem.. Nemam snage se boriti vise s tim zdravstvom. Ja bi bila najsretnija da nisam uopce morala na bolovanje..A kamoli da imam ove probleme koje imam.
Sad cekam do sutra kad ce ona opet zatraziti produzenje bolovanja za jos 2-3 tjedna u sijecnju pa da mogu otici u Pulu na rehabilitaciju. Ako nece, onda se vracam na posao.


Veronika u mom slučaju dok sam radio odobravali su mi bolovanja i niko mi nije mogao od  članova komisije reći da je dobro,naravno sve ostale koji su dolazili na komisiju poslije operacije njih je tjeralo na posao.Stav komisije je takav dok si neoperiran znači problem nije riješen i produljenje ide i dalje,kad se operiraš za njih tu završava sva priča jer smatraju da je to čin koji riješava sve tegobe,također takav stav imaju i sad i doktori opće medicine.O ovom smo raspravljali u temi lječnička povjerenstva pa malo pročitaj  ;)

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Veronika se predstavlja
« Odgovori #13 : Prosinac 22, 2009, 10:59:41 prijepodne »
Poslat če ona tebe i psihijatru jer če ti reći na kraju i da umišljaš bolove. Nekim našim članovima su pomogle vježbe kod Peharca, Cybex nije nikome- to su bačeni novci. A dr. opće prakse promijeni čim ti se ukaže prva prilika.

pantaghana

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 359
    • Profil
Odg: Veronika se predstavlja
« Odgovori #14 : Prosinac 22, 2009, 11:10:12 prijepodne »
Ne znam kako je to sada s tim produzavanjem bolovanja.
Prosle godine je mene komisija isto htjela vratiti na posao, medjutim nasla sam jednu dragu fizijatricu na Sv.Duhu (dr Sarta), koja me gledala kao individuu, i nije je bilo briga sto bi meni "vec trebalo biti dobro jer je proslo 3-3.5 mjeseca od operacije pa je vrijeme da se vratim na posao". I ona mi je dalje davala terapije, i pisala da moram jos uvijek imati postedu od posla. I onda mi je komisija svaki put odobrila. Na te terapije sam isla, mada sam tamo uglavnom samo vjezbe radila, a vjezbala sam jos i doma, i isla na bazen i hodala. Ali bilo mi je bitno njeno misljenje da mi napise da nisam jos za povratak na posao, kao sto nisam ni bila.
Vratila sam se raditi 6 mjeseci nakon operacije (klasicne, s rezom od 10 cm).
Hemilaminectomia L4/L5 - srpanj 2008.

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Veronika se predstavlja
« Odgovori #15 : Prosinac 22, 2009, 11:11:33 prijepodne »
Ajme ti dr opće prakse postasam na njih alergićan ??? ??? nemaju oni pojma ma strašno meni su Madagaskar skidali šavove a dr Saftić je napiso pet dana nakon dolaska z bolnice da bi oni rekli 14 dana grrrr ??? ??? i da nisam natira doktoricu da ih skine ,šavovi bi mi zarasli pa ih nebi mogli više izvadit naravno završija bi na kirurgiji te opet na šivanju,e sad mi kaže da je rana super, ma nemam više riječi za pojedine doktore ma il sam ja lud il oni neznaju ili neće ??? ???

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Veronika se predstavlja
« Odgovori #16 : Prosinac 22, 2009, 11:13:11 prijepodne »
Više bi i moja baba znala od nekih dr. opće prakse, bar u Koprivnici

Denis

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 781
    • Profil
Odg: Veronika se predstavlja
« Odgovori #17 : Prosinac 22, 2009, 11:36:51 prijepodne »
Nije ni čudno što onda Neurolozi Neurokirurzi i svi ostali lude jer dovedu pacjenta do ruba nemoći tako da poslje ga samo prepustu njima kad je već kasno naravnoonda svi optužujemo one zadnje koji su po redu u cjeloj prići

 

Nagradne igre