Autor Tema: vjerojatno nista novo :/  (Posjeta: 5095 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Naranca

  • Newbie
  • *
  • Postova: 16
    • Profil
vjerojatno nista novo :/
« : Ožujak 24, 2011, 22:23:11 poslijepodne »
pozdrav svima, vec neko vrijeme pratim i forum i ovo stranicu.. a sad na zalost stanje kriticno pa se odlucila aktivnije ukljucit u forumska zbivanja.  ;)
 dakle ja sam naranca, inace kontinentalka sa trenutnom studentskom adresom u dalmaciji.. 22 godine su mi. iiiiiiiiiiii  imam samo jednu zelju  a to je   da ova bol prestane. :-\
dakle moja price ide ovako: prije dvije godine jedno jutro, dva tjedna prije 20 rodjendana se probudila i nisam mogla ustat iz kreveta, iz cistog mira bez da sam bilo sto nenormalno ili neuobicajeno radila prije. onda su uslijedile bolnice, magnetna da bi sluzbena dijagnoza bila: L3-L4 protruzija diska uz kompresiju duralne vrece, L4-L5 protruzija diska koja se siri desno  komprimira korijen i duralnu vrecu, L5-S1 protruzija desno uz kompresiju desnog korijena. uglavnom bolovi koje  zaista ne bi nikom pozeljela i s kojem ste vi vjerojatno i upoznati...i  tad me mama preko neke veze vodila  dr  Grgicu u zg, a on je  kao super u toj domeni.. i isla ja kod njega kojih desetak puta i s vremenom se to sredilo.. nije bilo ko prije al ono bolovi puno manji, mogla hodat.. vec lagano zaboravila na diskus herniju, preselia se, upisala diplomski .. kad prije kojih dva tjedna isti scenarij.. ujutro se nisam mogla mrdnut iz kreveta zavrsila na hitnoj.. od tad dobivam inekcije svaki dan, idem na one terapije neke sa strujom, a 17. 4. sam narucena za novu magnetnu.ja iskreno ne znam sta cu sad. nisam u mogucnosti sad ic kod ovog dr od prije. a to tolko boli, ne mogu hodat, problem mi je stajat duze od minutu dvije na nogama, nikave tablete ne pomazu, preprisali mi zaldiar al nula bodova nist ne primjecujem da bi bilo bolje niti od tih struja.. i sad me zanimaju neka vasa iskustva i razmisljanja.. pa cu se prikljucit s pitanjima u neku od postojecih tema.. eto, pozdrav od mene. 
interlaminektomija, mikrodisektomija L4-L5, L5-S1, svibanj 2011.

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: vjerojatno nista novo :/
« Odgovori #1 : Ožujak 25, 2011, 12:31:29 poslijepodne »
Pozdrav!Jesi bila kod neurokirurga?Ma ti bolovi su stvarno grozni.Meni su ti jedino pomagale blokade,al sam na kraju ipak završila na operaciji (ekstruzija L5-S1).
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: vjerojatno nista novo :/
« Odgovori #2 : Ožujak 25, 2011, 12:37:18 poslijepodne »
Naruči se odmah kod neurokirurga pa kad dobiješ nalaz od magnetske to mu odnesi

Kraljeznica.com forum

Odg: vjerojatno nista novo :/
« Odgovori #2 : Ožujak 25, 2011, 12:37:18 poslijepodne »

Naranca

  • Newbie
  • *
  • Postova: 16
    • Profil
Odg: vjerojatno nista novo :/
« Odgovori #3 : Ožujak 25, 2011, 13:55:46 poslijepodne »
nisam jos nikad bila kod neurokirurga jer kao mislim da ce mi on preporucit operaciju (grijesim?!) a kolko sam upoznata sa svim ovim to bi mi trebala bit zadnja opcija. pa sad ne znam.. jel imaju smisla toplice, kiroprakticari?
a meni nazalost niti od blokada nebude bolje.. tj bude da mogu sijedit ili lezati (u odredenom polozaju) al hodat nikako..  :-\
interlaminektomija, mikrodisektomija L4-L5, L5-S1, svibanj 2011.

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: vjerojatno nista novo :/
« Odgovori #4 : Ožujak 25, 2011, 14:08:08 poslijepodne »
Nisam stručnjak,al mislim da ne bi bilo pametno da to neko dira.Fizikalne isto ne ako boli.Ja sam ti bila i kod kiropraktičara i na akupunkturi i bilo je još gore.Ne mora bit da te neurokirurg pošalje na operaciju,al on je definitivno najstručniji za odlučit i za reći što dalje.A mislim,gle,ti i operaciju možeš odbit,nitko te ne može natjerat.Ja sam se tako pola godine vukla i to je stvarno živa jeza.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

Naranca

  • Newbie
  • *
  • Postova: 16
    • Profil
Odg: vjerojatno nista novo :/
« Odgovori #5 : Ožujak 25, 2011, 14:41:48 poslijepodne »
alyna, kaj je bilo nakon pola godine, operacija?
interlaminektomija, mikrodisektomija L4-L5, L5-S1, svibanj 2011.

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: vjerojatno nista novo :/
« Odgovori #6 : Ožujak 26, 2011, 13:56:24 poslijepodne »
Da,nakon pola godine mučenja i mojih pokušaja da to sve riješim sa razno raznim metodama,na kraju sam otišla k neurokirurgu,obavila MR i otišla na operaciju.Još se oporavljam jer mi je desna noga bila dosta oštećena,pa ne mogu s njom baš sve ko i prije,al barem više nema onih odvratnih bolova,za sada  ;)
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

Naranca

  • Newbie
  • *
  • Postova: 16
    • Profil
Odg: vjerojatno nista novo :/
« Odgovori #7 : Ožujak 26, 2011, 14:08:41 poslijepodne »
uh, uh.. sve mi se cini da je ta operacija neizbjezna. :/
gdje si ti opeirana? kod kojeg neurokirurga?!
interlaminektomija, mikrodisektomija L4-L5, L5-S1, svibanj 2011.

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: vjerojatno nista novo :/
« Odgovori #8 : Ožujak 26, 2011, 14:22:45 poslijepodne »
Operirana sam na Rebru kod dr.Mraka,al sam se kasnije premjestila kod našeg lokalnog neura za kojeg je ispalo da nije ništa gori od Mraka :) A nisam imala pojma o ničem,a kod Mraka sam završila slučajno.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

Naranca

  • Newbie
  • *
  • Postova: 16
    • Profil
Odg: vjerojatno nista novo :/
« Odgovori #9 : Ožujak 26, 2011, 15:19:58 poslijepodne »
pretpostavljam da nije bila minimalnoinvezivna operacija? kolko je proslo od operacije? i kolko imas godina? oprosti, ako te gnjavim ja ti nikog ne znam sa slicnim problemima, pa nist ne znam i zato su mi sva informacije jako potrebne.
inace danas cucim (to mi je trenutno jedan od najmanje bolnih polozaja trenutno) ja ispred bankomata i cekam svoj red kad nedaleko od mene pricaju dva starija lika i jedan govori kak ga noga i leda ubijju vec danima i nemoze nikud, a drugi mu se "pohvali" da je i njemu tak bilo, i onda zavrsio u zg na nekim inekcijama koje su mu davali direktno u "leda" i od tad proslo koji 6 mjeseci i njemu super.. i taman se ja odlucila osposobit u vertikalni polozaj da pitam gospodina o cemu on kad oni nazalost otisli.. pa sad jel neko zna nesto o tome? jel je tu rijec o onim inekcijama sa kortikosteroidima?  neko iskustvo s tim ili slicnim?!
interlaminektomija, mikrodisektomija L4-L5, L5-S1, svibanj 2011.

Kraljeznica.com forum

Odg: vjerojatno nista novo :/
« Odgovori #9 : Ožujak 26, 2011, 15:19:58 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com