Novi Postovi

Str: [1] 2 3 4 ... 10
1
Operacija kraljeznice / Odg: Epiduroliza-ambulanta za bol Osijek
« Zadnji post ladyanita Kolovoz 18, 2017, 22:52:13 poslijepodne »
Ljiljana danas se dogodilo sranje s nogom. Čak me jučer nije boljela,ali to je očito bilo zatišje pred buru.
I jutros je bilo relativo ok do 11. Tad je počela trnut,pa grčevi bolni i ajde ja u krevet. I taman stigla noga ispod koljena totalno odrvenila. Ne mogu ju pomaknuti,ne mogu stopalo pomaknuti...ono psti stoje tvrdo jednostavno nemaš kontrolu nad njom. Pomaknem ju jedino ako je rukom premjestiš. Kaj sad? Lom mi radi popodne,pa sam tako čekala pola 1 i tad sam ju nazvala. Došla mi je u kućnu posjetu,dobila injekciju deksića i apaurina i uputnicu za neuroligiju. Znači ako se ne smiri na hitnu.  Nakon kojih pola sata počelo je to opuštati,ali jako sporo. Sa stopalom i prstima nema šanse,jedino sam mali prst mrvicu mogla pomaknuti. Onda sam zaspala i probudim se ok. Dobro s bolovima. To je živac,ništa drugo. Josip mi je danas podigao CD i poslao. Lom napisala na uputnicu Paresis n peronei dex. I sad si misli. Stalno se nešto dešava u nogi sad poslje,tak da mi se čini da bude trebalo na neurologiju. Ako bude ok jer stvarno i ne bih baš...strah me svega....onda budem u Medikol išla na Emng jer nemam snage sad opet čekati bar dva mjeseca. A Lom se isto nasmijala na nalaz. Da se to otopilo bilo bi super,ali da baš do kraja evo čudno mi je malo. Ne znam stvarno više kaj se dešava  :'(
2
« Zadnji post ljiljana252 Kolovoz 18, 2017, 13:21:11 poslijepodne »
Pričekaj ti Anita taj CD,od Mr-a,mada sam ja sve svoje mr radila bez kontrasta i na lošijim aparatima ( osim sada kad sam ostala u čuđenju da mi daju kontrast)Tko zna tko je to očitavo,ja bi ponovila i Emg,ako možeš ikako? Ja sam naprosto u šoku da je ta epiduroliza otopila svo ožiljno tkivo,čini mi se kao znanstvena fantastika,jedva čekam da netko pogleda taj CD.i dao bog da je sve u redu kako su napisali,onda barem znaš da treba liječiti samo živac.Zato bi ja na tvom mjestu probala i Emg napraviti da vidimo kako je sa živcima? Drži se.
3
« Zadnji post ladyanita Kolovoz 16, 2017, 21:39:00 poslijepodne »
Bila sam u Osijeku na kontroli kod dr.Radoša,ali sam prije pregleda imala MR. To mirno ležanje me ubilo ,pa sam kod dr.Radoša jedva došepala, pa sam lijepo odmah ambulantno primila 100mg Tramala u fiz.otopini te 1 ampula Analgina i 1 ampula Reglana. Kako se noga primirila nakon epidurolize na samo 4 tjedna i opet nastavila boljeti i to još bolje..sad imam zakazan termin za Esi na dva nivoa L4/L5 i L5/S1. Palexia ostaje 150mg x 2 ,Doreta se prekida i nastavljam sa Dexomen 3x25mg i Analgin po potrebi. Sad sam se već prebacila na Palexiu 200 x 2.

Stigao mi je i napokon nalaz od Mr poštom (bez CDa >:( ) i po nalazu ispada da sam skroz zdrava .Poslala sam ga neurokirurgu i on se čudi i veli da po tom nalazu ispada da nisam bila ni operirana jer nisu ni spomenute bilo kakve postoperacijske promjene. Sad prvi puta da sam bila na MR poslje operacije  bez kontrasta.
Sad čekam opet CD da mi pošalju.

Bolovi su svakodnevni u nozi uz trnjenje,grčeve,,pa mi stopalo odrveni .Najbolje bi bilo da sam cijeli dan u krevetu jer onda je podnošljivo.
Sad imam neki osjećaj da budu Esi pomogle da se to malo smiri.....mada sam i kod epidurolize dobila 80mg Depomedrola i !0 ml 25% Levobupivacaina.

Koma sve skupa i izgleda da nikad kraja tome  :-[  :P
4
Operacija kraljeznice / Odg: Molim pomoc!!!!
« Zadnji post ladyanita Kolovoz 16, 2017, 21:09:53 poslijepodne »
Lavanda najbolje da nazovete u te privatne poliklinike i pitate za magnet pod anestezijom. Ima i te opcije,ali vam stvarno ne bih znala reći gdje. Baš mi je žao kad pročitam kad jako boli nakon operacije.  :'(
5
Slabinska (lumbalna) kralježnica / Odg: Pečenje/Senzacije u mošnji
« Zadnji post Kreso B Kolovoz 15, 2017, 12:43:22 poslijepodne »
ja i dalje ne vidim u cemu je problem. Da, trebao si otic u neurokirurga i trebao te poslat neurolog kod njega. Covik ti je rekao da nije za operaciju i budi sretan sto je tako. Ovi sta ocitavaju magnet (radiolozi ili kako se vec zovu) grijese. evo meni su falili i neurokirurg nije moga doc sebi kada je usporedio nalaz i pogledao magnet.
6
« Zadnji post Henrik VIII Kolovoz 15, 2017, 00:32:50 prijepodne »
Mislim da Vam, isto kao sto kaze Bojan, treba drugo misljenje neurokirurga. Tocno je da oni ne vole bas kritizirati svoje kolege pa se niti ne petljaju u njihove poslove, ali mozete otici i privatno, s time da kod privatnika pitate za ocjenu stanja i prognozu i vodite racuna da su oni nekad pristrani provodjenju svojih metoda jer na tome zaradjuju. Ali na jednom neurokirurgu ne mozete ostati.
7
Slabinska (lumbalna) kralježnica / Odg: Pečenje/Senzacije u mošnji
« Zadnji post Henrik VIII Kolovoz 15, 2017, 00:12:53 prijepodne »
Ovo, kao i druga on-line mjesta gdje se druže pacijenti nije mjesto davanja savjeta, nego dijeljenja iskustava. Netko će možda nešto naučiti od drugih, pa pokušati ispitati da li je i kod njega to slučaj i nitko ne bi niti smio shvatiti da sve što je ovdje rečeno je 100% točno i da se mora postupati prema savjetima drugih. Niti se treba uvrijediti na druge ljude zbog toga što dijele svoja iskustva ili što ne polušaju neki savjet ili komentiraju da nešto nije točno. Davor nije nužno bio u krivu oko toga što je pisao, nego je bio u pitanju način na koji je pisao, koji nikako nije bio prihvatljiv. Sve se to moglo iskomunicirati drugačije. 
8
« Zadnji post Lavanda Kolovoz 14, 2017, 15:48:10 poslijepodne »
EMNG sam radila prije godinu dana i nalaz je bio ok..poslije operacije nisam i planiram i to napraviti..
Protiv bolova sam uzimala skudexu ali mi je dosta smetala za zeludac i srce mi je ubrzano kucalo pa sam sada presla na dexomen koji mi pomaze ali kratkotrajno.
Kirurg mi je rekao da je ova moja operacija ciscenja priraslica teza nego da mi je bila extruzija diska i da ce mi fizikalna pomoci ili nece...
Napravit cu magnet i emng pa cu vidjeti..samo se nadam da se nesto moze napraviti jer ja ovako nemogu vise trpit bolove non stop..
9
« Zadnji post Henrik VIII Kolovoz 14, 2017, 14:47:39 poslijepodne »
Jeste napravili ENMG? Kakve tablete protiv bolova uzimate?
I meni je isto neobicno da ste isli na MR, no to je sada manje vazno. Ako vam je losije od fizikalne terapije, nemojte ju raditi. Tim vise ako niste dobili individualne vjezbe, nego grupno za sve uzraste i bez obzira na dijagnozu ili operaciju. Bolovi mogu trajati dulje od tri mjeseca, ali morali biste napraviti i druge pretrage da se vidi da li se radi o upali, imate li ostecenje zivca, MR da kojim slucajem ne postoji negdje drugdje diskopatija pa pregled kod neurokirurga.
10
« Zadnji post bojan Kolovoz 14, 2017, 14:05:56 poslijepodne »
Sada sam slučajno napisao ponude za MR
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Mislim da je najbolje da nazove i pitate koje su im opcije.
Baš sam nedavno negdje čitao da djeci standardno daju nešto kako bi bili mirni.

Nisam stručnjak ali baš mi čudno da ne šalju na MR prije operacija. Pogotovo što MR ne zrači.

Mislim da vam svakako treba drugo mišljenje pa makar to značilo i privatno plaćanje neurokirurga. Znam iz vlastitog iskustva da se neurokirurzi ne vole baviti s pacijentima koje je operirao netko drugi. Možda griješim.
 Str: [1] 2 3 4 ... 10
Nagradne igre                   Shoppingiranje.com