Novi Postovi

Str: [1] 2 3 4 ... 10
1
Slabinska (lumbalna) kralježnica / Odg: Fuzija
« Zadnji post RS232 Danas u 10:28:46 »
Pozdrav,
to su u pravilu velike i teske operacije i oporavak je dug.
Ne znam skoro nikoga da je nakon fuzije kompletno bez bolova, ali vecini ljudi je smanjilo bol izmedju 40-70% (neka moja procjena).
A za operatere... nisam pametan. Ima ih mnogo. U RH dr. Stancic, dr. Saftic, dr. Rapan...
Vani mnogo...
2
Slabinska (lumbalna) kralježnica / Odg: AS ili nešto drugo?
« Zadnji post Arsinoja Svibanj 09, 2018, 08:55:51 prijepodne »
Novi nalaz MR posle punih 7 meseci
Na nivou L5-S1 snizen vertikalni promer IV diska uz doryomedijalnu i poramedijalnu levostranu protuziju IV diska, znacajno manjeg stepena u poredjenju sa prethodnim MR pregledom od pre 74 meseci. Redukuje prednji likvorski prostor  medijalno i levo paramedijalno uz kontakt sa duralnom vrecom koja je u tom nivou dijametra 15mmx9mm u kontaktu sa levim S1 korenom. IV forameni uzi ekstraneuralno,bey radikularne kompresije.
Doktor mi je rekao da je ovo po njemu sada ok, da je to dokaz da je diskus zivo telo (tako sam ja nekako razumela) i da samo u 2 do 5 % dolazi do poboljsanja.
Ima skoro mesec dana kako su me ponovo uhvatili bolovi u lumbalnom delu koji se sada smpustaju niz levu nogu uz jake grceve u levom listu i trnjenje spoljnog dela levog stopala.
Treba za koji dan da krenem u banju na fizikalnu terapiju ali se ozbiljno razmisljam za operaciju. Ubi me ovo i psihicki i fizicki.
3
Slabinska (lumbalna) kralježnica / Fuzija
« Zadnji post topalo Svibanj 06, 2018, 19:59:08 poslijepodne »
Eto nakon jedne laminektomije i dvije interlaminektomije na istom nivou preporučena je fuzija na segmentu L1/L2 . Molim one koji imaju iskustva sa takvom operacijom neka napišu svoja iskustva i ako tko ima preporuke operatera ( u obzir dolaze i privatne klinike i inozemstvo) . Dosta mi je ove boli i želim ovo napokon riješit.
4
Slabinska (lumbalna) kralježnica / Odg: Iskustva sa PLDD operacijom !?
« Zadnji post ladyanita Svibanj 05, 2018, 18:42:55 poslijepodne »
Meni je ovo prestrašno. Tri puta režu i ispada bez veze i sad ajde na fuziju .
I na kraju te pošalju lijepo raditi jer to nije ništa imati 4 operacije :( :'(
Evo bila mi prijateljica kod Doc.Radoša na Pldd-a. I izgleda da bude pomoglo. Ona je jednom operirana i to prije deset godina.
5
« Zadnji post RS232 Svibanj 05, 2018, 13:44:49 poslijepodne »
Fuzija se "ne probava". To je "last resort" rjesenje i nije sala... trpite dok mozete
6
« Zadnji post topalo Svibanj 04, 2018, 20:24:50 poslijepodne »
Danas sam bila na drugom mišljenju i dr. smatra da jedino fuzija može pomoći. Navodno je kod laminektomijie na L1/L2 izvađen di kosti( lamine) i to stvara nestabilnost koja izaziva bolove. E sad je na meni odlučit dali trpit ili probat još to.
7
« Zadnji post topalo Svibanj 02, 2018, 20:04:16 poslijepodne »
RS232 hvala na odgovoru,rekli su da su izvadili skoro cijeli disk ali ono šta je ostalo je opet vani. Leđa bole ali samo pri naporu a stražnjica i bedra s vanjse strane neprestano. Analgetici umanje bol ali nikad potpuno. Neurokirurg smatra da nije za operaciju a mene bol ubija,ne toliko zbog jačine boli nego 24 sata na dan i svaki dan. Hvala još jednom
8
« Zadnji post RS232 Travanj 29, 2018, 22:15:14 poslijepodne »
Vrlo tesko pitanje i kompliciran odgovor. Sve ovisi o tome koliko je diska ostalo i sto tocno boli?
Ako postoji hernija diska i boli samo noga, moguce je da ima smisla operirati opet.
Ako nema hernije diska ili je malena, a bole i noge i ledja... vjerojatno je slijedeci korak fuzija...
9
« Zadnji post topalo Travanj 29, 2018, 14:43:52 poslijepodne »
RS232 s obzirom da vam je ovo očito struka , znam da bez da vidite nalaze ne možete puno reći, ali ima li smisla nakon dvije operacije na istom nivou na kojem ponovo došlo do rehernijacije ,operirat treći put ako bolovi i dalje postoje? Može li se ta protruzija ikako sama povući?
10
Slabinska (lumbalna) kralježnica / Odg: Poruka ohrabrenja svima sa problemom hernije/a
« Zadnji post paketic Travanj 29, 2018, 14:01:30 poslijepodne »
Pozdrav!

Svidja mi se ovaj post ohrabrenja!????????????

Zelim dodati svoje iskustvo, uz napomenu da sam se vratila na ovu stranicu nakon 4 godine jer trenutno osjecam ponovno blage bolove u preponi koji definitivno potjecu od mojih "hernijica" u lumbalnom dijelu ( segmenti L4/L5,L5/S1).

Prosla sam fazu strahovitih bolova kroz vise mjeseci, od proljeca 2014. Magnet sam odradila 6 mj nakon pocetka bolova i to igrom slucaja, inace sam termin dobila u 9.2015.  Pokazao je te dvije protuzije, i veliku dermoidnu cistu na lijevom jajniku koju sam nakon toga operirala ( i ona je dala svoj doprinos u vidu extra pritiska na lumbalni dio). Ta kugla se pojavila paralelno s bolovima i mislila sam da mi je to misic u nekom spazmu, kada bih ju pomicala dodirivala je kicmeni stup.  Da skratim, bol je isla od prepone duz nogu i trajala je po 20 sec, puno puta u toku dana, onda sam se savila i tako savijena  bez spavanja, odmora od bolova itd. provela dva mj. Bila sam na infuzijama, 25 primila. Nastavila nsar i normabel. Bolovanje 9 mj, hod na hodalicu, pa stake itd.
Spontano sam pocela hodati nakon god i pol, nastavila raditi ( zdravstveni radnik). I evo do prije nekoliko dana sam bila ok, i biti cu opet. Probleme osjecam pred mengu, kako mi je ciklus dug, tako i taj pms duze tranje. Cim dobijem popustiti ce sve i biti cu ok. Samostalno radim neke svoje vjezbe, izometricke za jacanje i neke vjezbe istezanja, to sam sebi slozila sama.

Reagiram na ovaj post, ne samo zbog sebe, vec i zbog ljudi s kojima radim. Moram vam reci da su rijetki oni koji se operiraju. Ljudi svih dobi su skloniji vise padovima i podizanjima. Upoznala sam i one s hernijama od 20 mm koji su odradili svoj radni vijek, i one koji su u mladosti imali strasne probleme koji su magicno nestali u starijoj dobi. I one koji su bili po mj dana nepokretni, pa zatrudnjeli i rodili. Upoznala sam i lose i dobro operirane.

Citala sam i razne studije o usporednim snimkama magnetske rezonace. Studije pokazuje da se simtomi i hernije mogu poboljsati, cak i rijesti konzervativno.

Slazem se da je tesko trpjeti bol, osobno u tom stanju sam pozeljela motornu pilu da otpilim lijevu nogu. Trajalo je vraski dugo.
 Struka kaze da moze trajati do 1,5 god, i sezone lumboishialgija su proljece i ljeto.

Dakle nada, jedino sto ostaje. Sretno svima, i meni!
 Str: [1] 2 3 4 ... 10
Nagradne igre                   Shoppingiranje.com