Autor Tema: AS ili nešto drugo?  (Posjeta: 28406 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

buhtlica

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 136
    • Profil
Odg: AS ili nešto drugo?
« Odgovori #18 : Veljača 14, 2017, 19:17:46 poslijepodne »
U struku se ne bi mijesala...ali zbog pretrpljenog uzasa nakon operacije nisam uopce zagovornik iste..eto to je moj stav..znam zasto sam isla na operaciju...ali.svak se sam mora odluciti..osim ako je hitna operacija..svak nazalost ima svoje iskustvo..sa ili bez operacije..s bolovima ili hez njih...razni invaliditeti.. a ne znam sta da kazem.....zao mi je ako cu pokrenuti negativnu diskusiju...kazem opet...nisam neurokirurg i u struku se ne diram..

marginalac

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 86
    • Profil
    • Email
Odg: AS ili nešto drugo?
« Odgovori #19 : Veljača 14, 2017, 21:30:51 poslijepodne »
Ja se slažem sa buhtlicom. Operacija je zadnje rješenje. I nema više povratka na staro.
Ako nemate trenutno jake bolove, kažete da bol ne ide niz nogu, nema ni drugih neurol.deficita - pričekajte.
Ja da mogu vratit vrime, pokušao bi još odgađati operaciju sa fizikalnim terapijama i disciplinom.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: AS ili nešto drugo?
« Odgovori #20 : Veljača 14, 2017, 22:51:55 poslijepodne »
A ja sam pak imao posve drugačije iskustvo i radije bih da se odmah sve operiralo. Ono je samo progresivno bilo sve gore, prošao sam više od 120 fizikalnih terapija bez ikakvog učinka na LS dio. Na kraju više nisam mogao niti iz kreveta ustati ni spavati, a bolovi su bili takvi da ni morfij nije pomagao. Do operacije, hitna pomoć mi je u godini dana trebala šest puta. Nakon operacije samo jednom. Da mogu vratiti vrijeme, vjerojatno bih svoje roditelje prijavio Centru za socijalnu skrb jer nisu dali da mi ortoped operira kičmu još dok sam bio dijete. Samo sam se mučio 24 godine sa kroničnim bolovima, plus što je od 2014. bol postala nesnosna.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: AS ili nešto drugo?
« Odgovori #20 : Veljača 14, 2017, 22:51:55 poslijepodne »

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: AS ili nešto drugo?
« Odgovori #21 : Veljača 14, 2017, 23:38:43 poslijepodne »
Ja se u potpunosti slazem sa buhtlicom I marginalcem operacija je zadnje rijesenje. Moze ti biti dobro a pak ne mora... Ja sam u 6 mj zavrsila na dvije operacije I ova zadnja mi je teski horror....
Probajte sa fizikalnim ili necim drugim jer jednom kad operirate kicmu uvijek cete osjetiti posljedice, nazalost.

Kreso B

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 256
    • Profil
    • Email
Odg: AS ili nešto drugo?
« Odgovori #22 : Veljača 15, 2017, 08:12:16 prijepodne »
da, indikaciju za operaciju imate. ekstruzija u 95 posto slucajeva ne nestaje sama od sebe. bez obzira na to ukoliko mozete funcionirati nikad, ali bas nikad se ne bi operirao. ja sam dok mi se stanje nije rapidno pogorsalo odbijao operaciju. to nije bilo dugo, ali kod mene je to islo izuzetno brzo. naravno uvijek postoji doza rizika, da ce vam otkazati kontrola mokrenja ili pasti stopalo, toga morate biti svjesni. ovo sto reklamiraju da ste za dva mjeseca na poslu je apsolutna laz. to se dogodi jednom od sto operiranih. e da i godine nemaju prevelike veze sa oporavkom, jer cete najcesce cuti vi ste mladi to ce kod vas brzo ici. sretno, sto god odlucili  ;)

JuliusGlamnJD

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
    • Email
Odg: AS ili nešto drugo?
« Odgovori #23 : Veljača 16, 2017, 19:49:15 poslijepodne »
Hvala puno na odgovorima.
Operacija uvek stoji kao krajnje resenje. Za oko 6 meseci cu ponoviti MR i otici kod doktora. U medjuvremenu pijem kompleks B vitamina, idem na fizikalne terapije i kad se vreme malo prolepsa krenucu na plivanje. Mozda to nista ne urodi plodom, ali lakse mi je da nesto preduzimam nego da pasivno sedim i cekam.
Jos par pitanja za ljude sa iskustvom: Dr mi je prepisao da pijem beviplex 3x1 ali nije napisao koliko dugo (ne znam da li se to podrazumeva do kontrole koja je za 6 meseci), i koja vrsta plivanja je najbolja(ledjno,prsno...)?

Natali34

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 369
    • Profil
    • Email
Odg: AS ili nešto drugo?
« Odgovori #24 : Veljača 16, 2017, 20:25:38 poslijepodne »
Beviplex je kombinacija B vitamins tako da to mozete piti slobodno.....
Ledjno plivanje je pod obavezno...

JuliusGlamnJD

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
    • Email
Odg: AS ili nešto drugo?
« Odgovori #25 : Svibanj 09, 2018, 08:55:51 prijepodne »
Novi nalaz MR posle punih 7 meseci
Na nivou L5-S1 snizen vertikalni promer IV diska uz doryomedijalnu i poramedijalnu levostranu protuziju IV diska, znacajno manjeg stepena u poredjenju sa prethodnim MR pregledom od pre 74 meseci. Redukuje prednji likvorski prostor  medijalno i levo paramedijalno uz kontakt sa duralnom vrecom koja je u tom nivou dijametra 15mmx9mm u kontaktu sa levim S1 korenom. IV forameni uzi ekstraneuralno,bey radikularne kompresije.
Doktor mi je rekao da je ovo po njemu sada ok, da je to dokaz da je diskus zivo telo (tako sam ja nekako razumela) i da samo u 2 do 5 % dolazi do poboljsanja.
Ima skoro mesec dana kako su me ponovo uhvatili bolovi u lumbalnom delu koji se sada smpustaju niz levu nogu uz jake grceve u levom listu i trnjenje spoljnog dela levog stopala.
Treba za koji dan da krenem u banju na fizikalnu terapiju ali se ozbiljno razmisljam za operaciju. Ubi me ovo i psihicki i fizicki.

Kraljeznica.com forum

Odg: AS ili nešto drugo?
« Odgovori #25 : Svibanj 09, 2018, 08:55:51 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com