Autor Tema: L5-S1 tri operacije u dva tjedna  (Posjeta: 8814 )

0 Članova i 21 Gostiju pregledava ovu temu.

stjepan

  • Newbie
  • *
  • Postova: 7
    • Profil
L5-S1 tri operacije u dva tjedna
« : Listopad 08, 2010, 14:48:30 poslijepodne »
pozdrav svima !! ja sam operirao L5 S1 prvi put 30.05 , pa drugi put 09.06 , pa treči put 14.06 sve ove godine!!Prvobitna dijagnoza je bila hernija diska (cijeli nukleus sam preselio u spinalni kanal) . Bio sam i u toplicama , bio dva puta na MR po operaciji doktor kaže da je sve u redu ( ili kao u granicama normale), da toplice nisu ništa pomogle.Moje pitanje je : da li je normalno da nakon 4 mjeseca boli skoro ko prije operacije (živac u nozi ne boli toliko ko prije ali u križima je puno gore).pijem tablete zaldijar i ketonal po potrebi , radim vježbe svaki dan ali bar za sad uzalud vam trud svirači?????    Da operacija je bila u Mariboru . Da li  ima neko sa sličnim problemom , kako poboljšati življenje jer ne spavam normalno pa si po danu "nenormalan", da li postojei nešto pametnog što bi to malo raznježilo bolove???? pozdrav!!

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: L5-S1 tri operacije u dva tjedna
« Odgovori #1 : Listopad 08, 2010, 14:55:43 poslijepodne »
Pozdrav, sto je na kraju bilo u pitanju i zasto su radili tri operacije? Vjeruje da nesto nije dobro ispalo ali sto su rekli doktori?
Koja vrsta operacije je izvrsena?
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

stjepan

  • Newbie
  • *
  • Postova: 7
    • Profil
Odg: L5-S1 tri operacije u dva tjedna
« Odgovori #2 : Listopad 09, 2010, 11:47:18 prijepodne »
Pozdrav ! Pa opisat ću do kraja :početkom godine dizali smo neki teret i jednostavno nešto me u križima štrašno pecknulo(ko da ti neko stisne cigaretu ) . Misleči da če se to popraviti samo tek za mjesec i po sam išao doktoru (bolovi su bili ali????)Inače radim u Sloveniji , ali zbog bržeg rješavanja problema sam plačam MR u Zagrebu i ustanove da zbog situacije (puknuo disk i nukleus iscurio u spinalni kanal) i pritom tiska vanjski  živac u lijevoj nozi ,mali prst do njega i srednji su me pekli ko da je žeravica na njima.Ne spavam nemogu ništa raditi jer sam skoro nepokretan i što drugo prema uputama dok iz ZG da se javim svom neurokirurgu otiđem u Maribir u bolnicu , ovaj kad je vidio slike kaže da je jedino rješenje operacija . 30.04 operiraju L5S1odstrane taj nukleus koji je tiskao živac u spinalnom kanalu i očiste ostatak diska da se to ne ponovi.Pošalju me doma sa bolovima u lijevoj nozi (isto ko prije op!!). 01.06 sam napravim ponovo MR (2400 kn sa kontrastom)  nalaz: u spinalnom kanalu se napravila vrečica krvi i sukrvice koja je tekla iz odrezanog diska!!!  Hvala bogu da ni bilo sepse!!!!! 09.06  srijeda  ponovo me otvaraju i to su počistili ,zatvorili i obečali da je sad 100% ok! U četvrtak je bilo dobro , u petak isti bolovi ili još gore. Doktor me hoda nadgledavat i čudi se nad mnom??? U subotu na večer u 19.30 sam u bolnici bio na MR , u ponedeljak u jutro dođe dok pita jesam privoljen za treču op, jer da je slika po drugoj op čisto ista ko po prvoj. I eto me 14.06 na trečoj op no taj put su stavili drenažu, odstranili onu vrečicu krvi i sukrvice .Bolovi su još u bolnici bili nemoguči dobivao sam apaurin dexametazon i još ???? tri dana dok nije malo popustilo .Kad sam mogao regulirati tabletama (sirdalud , zaldijar i ketonal) poslali su me doma .bio sam i u toplicama (Laško) od njih nikakve koristi, i sad četiri mjeseca po op u križima je gore nego prije op. bio sam 2 puta u bolnici po op na kontroli i svaki put na MR dok kaže da je kao u granicama normale  i da ja trebam to razgibat. Uz sve ljekove čarape nemogu obući do podneva , svaki dan hodam 4-5 puta po 1 km sa pauzama , radim vježbe koje su me naučili u toplicama , krečem se što više ali bolovi u križu do bokova nisu za izdržat. Kažu da oporavak traje od 3 mjeseca do 3 godine???? Ima li neko sa sličnim problemom , kako se nosit sa time jer ja ču još malo izudjet.......   Inače javljam se iz ookolice Varaždina ,imam 50 godina i baš sam hapy!!!!!

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: L5-S1 tri operacije u dva tjedna
« Odgovori #3 : Listopad 11, 2010, 01:01:30 prijepodne »
Ovo je stvarno teska situacija. Na zalost na forumu ima jos primjera nakada veci broj operacija nije pomogao.

Usput, ovo je mozda primjer kako i u uredjenijim drzavama stvari nisu uvijek super. Nazalost
nemam nikakav pametan savjet. Mislim da ovo nije normalan oporavak. Imate zdravstveno samo u Sloveniji? Mozda da potrazite drugo misljenje i drugo iscitavanje nalaza.
« Zadnja izmjena: Listopad 11, 2010, 22:31:51 poslijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

nada

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1 tri operacije u dva tjedna
« Odgovori #4 : Listopad 12, 2010, 11:59:50 prijepodne »
pozdrav tebi.. mogu samo reći da suosjećam s tobom..
možda da malo "zabušavaš" s vježbama.. a neko kaže ovako..neko drugačije.. ko bi to više znao..
na tvom mjestu bih svaki vikend u Minervu u toplu vodu.. i jednostavno se "kiseli" i malo plivaj..leđno naravno..
vremena sigurno treba dosta za oporavak..
4.9.2007. -interlaminectomia LV/SI lat.dex.
              -microdiscectomia
16.10.2008.-interlaminectomia LV/SI bilat.
                -foraminotomiae SI bilat
                -adhesiolysis periradicularis
*nalaz emng iza toga:teška kronična radikularna lezija L5,S1 desno,S1lijevo,srednje teška i L5lijevo
*nalaz mg:,uznapredovale deg.promjene disca na L5/S1,na istom segmentu u oba lateralna recesusa,više lijevo ožiljne promjene,a lijevo se vidi unutar ožiljnih promjena i korijen živca

stjepan

  • Newbie
  • *
  • Postova: 7
    • Profil
Odg: L5-S1 tri operacije u dva tjedna
« Odgovori #5 : Listopad 12, 2010, 12:36:07 poslijepodne »
  Pa hvala na mišljenjima pokušavam nešto učiniti sa privatnim doktorima u HR jer do ovih redovnih bar za sad nemogu!! Bio sam u VŽ na snimanju živaca  desni radi (funkcionira ) oko 90 % , a lijevi tek koji 50 % i normalno boli . (riječ je o nožnim živcima). Dok je preporučio da uz ketonal i zaldiar pijem na večer 10 mg normabela (apaurin) a u jutro 5 mg , malo jesam "pijani" ali se bar mogu "normalno" kretati!! Bio sam dva puta ove god na MR kojeg sam sam platio moram još malo pričekati (zbog financija) pa da napravim još jedan snimak da vidim da li je dok nešto zeznio ili je to normalan tok oporavka nakon tri rezanja (ha na istom mjestu). Iako sve više mislim da to sve skupa i nije baš normalno????, zato sam se i prijavio ovdje da čujem Vaša mišljenja . Kažu da više ljudi više zna!!!!!    A o Slovenskom zdravstvu :jao joj!!! . Samo jadan primjer odvezli čovjeka na op glave (tumor) i eto njega za 15 minuta natrag , što je ?  U operacionoj sali iz stropa curi fekalna voda!!! , pukla neka cijev i za taj dan od op nikom ništa!!! No ima previše toga što bi trebalo u odnosu na HR pohvaliti , ali dogodi se i nešto kontra toga. Svima ugodan dan i hti bih čuti kako se i na koji način oporavljate?

stjepan

  • Newbie
  • *
  • Postova: 7
    • Profil
Odg: L5-S1 tri operacije u dva tjedna
« Odgovori #6 : Prosinac 13, 2010, 20:41:37 poslijepodne »
Pozdrav narode! tko je pročitao gornje moje pisanje na to bih ja imao jedno pitanje :  da li je neko imao bolove u nozi (živci) koji izlaze jedan kralježnjak više  od operiranog dijela ?  Ja sam bio na L5S1  a sad sam počeo osječati bolove jedan kralježnjak više ? s time da bolovi u lijevoj nozi nisu prestali do kraja , a sad uz to je počela i desna ? Neznam je li to od razgibavanja ili ????da li je neko imao nešto slično??  Unaprijed hvala!

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: L5-S1 tri operacije u dva tjedna
« Odgovori #7 : Prosinac 13, 2010, 21:07:52 poslijepodne »
kod operacija kao sto je vasa tipicno je da se klasicnim pristupom ne moze adekvatno dekomprimirati foramen stoga 40 % pacijenata i dalje nakon operacije ima bolove u nozi. napravite kontrolni mr pa mi posaljite slike. ima rjesenja.

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pozdrav narode! tko je pročitao gornje moje pisanje na to bih ja imao jedno pitanje :  da li je neko imao bolove u nozi (živci) koji izlaze jedan kralježnjak više  od operiranog dijela ?  Ja sam bio na L5S1  a sad sam počeo osječati bolove jedan kralježnjak više ? s time da bolovi u lijevoj nozi nisu prestali do kraja , a sad uz to je počela i desna ? Neznam je li to od razgibavanja ili ????da li je neko imao nešto slično??  Unaprijed hvala!

vlado

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 43
  • doktore pomagaj boooli a deda reko da ne boli...
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1 tri operacije u dva tjedna
« Odgovori #8 : Siječanj 13, 2011, 19:00:47 poslijepodne »
ja sam bio u 2mj.prošle godine i od onda sam puno bolje ali živci u desnoj nozi mi nisu baš najbolje moguće da im treba puno više vremena da zacijele (ako i budu) od samog operiranog mišića,ali ja sam nedavno bio na Mr-u pa su mi sada i diskovi iznad malo u banani pa ću izgleda opet na terapiju pa ako ne pomogne kod gas kod neurokirurga.. atebi preporučam da potražiš definitivno drugo mišljenje i narvo gud lak(ja neznam dali bi to izdržao 3 puta svaka čast)
operiran 8.2. sad lagano sljedi oporavak pa...

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1 tri operacije u dva tjedna
« Odgovori #9 : Ožujak 31, 2011, 18:53:50 poslijepodne »
 :) Mene baš zanima dali je Stjepan napravio kontrolni MR i poslao Neurokirurgu. Bilo bi jako lijepo pročitati kako rješenja ima.  :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: L5-S1 tri operacije u dva tjedna
« Odgovori #10 : Travanj 01, 2011, 09:32:38 prijepodne »
....nije...



Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
:) Mene baš zanima dali je Stjepan napravio kontrolni MR i poslao Neurokirurgu. Bilo bi jako lijepo pročitati kako rješenja ima.  :)

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1 tri operacije u dva tjedna
« Odgovori #11 : Travanj 01, 2011, 09:55:34 prijepodne »
Šteta. Baš mi je žao. Zbog njega, a i zbog ostalih pacijenata. Vaše mišljenje jako cijenim. Premda, dr.Bulović je u Splitu vrstan operater, premda nema svu opremu koju vi imate, te ne moe raditi i takve zahvate. Ali, promatrajući 11 dana pacijente, njegovi su rezovi najmanji, najmanje šavova, pacijenti se oporavljaju brže. Zanimljivo je to, kako se pažljivim promatranjem i osluškivanjem može puno toga otkriti.
Što se mene tiče, u pitanju su bila samo tri mjeseca. Da sam tri mjeseca kasnije trebao n aoperaciju, išao bih kod vas. Ali tada nisam imao sredstava, osim za bolnički zahvat. Ipak sam zadovoljan oporavkom. Lijep pozdrav.  :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

OSIJEK

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
    • Email
Odg: L5-S1 tri operacije u dva tjedna
« Odgovori #12 : Travanj 15, 2011, 21:54:22 poslijepodne »
Pozdrav,netko mi spomenu da je DR Saftić u privatnoj klinici,šteta ,mene je dva puta operirao,svaki puta sam se odlično osjećao,nisam čak išao ni u toplice,sutra dan poslije operacije sam normalno sjedio,poslije tri dana ,normalno funkcionirao,eto tako je u provinciji,sve što vrjedi ode u metropolu,interesira me dali recimo HZZO plaća op zahvat u privatnoj klinici ili moram sam platiti,drugo ako netko zna nekakvu adresu ili tel.od Dr saftića bio bih zahvalan.... ljepi pozdrav Drago Osijek

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: L5-S1 tri operacije u dva tjedna
« Odgovori #13 : Travanj 16, 2011, 10:25:54 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

kristiana

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
Odg: L5-S1 tri operacije u dva tjedna
« Odgovori #14 : Travanj 29, 2011, 13:42:02 poslijepodne »
što se tiče privatne poliklinike Vertebralis u kojoj radi cijenjeni dr.Saftić koji je i mene operirao, ona trenutačno ne radi,u nekom je procesu reorganizacije, inače dr.saftića možeš dobiti na broj mobitela:091 3877410, taj broj je na njegovom blogu, ja sam kontaktirala prije par dana na taj broj.
inače što se tiče plačanja, za sada HZZO ništa ne plaća, ja sam platila cijeli iznos operacije u 12 mjesecu 2010.g.
a adresa poliklinike vertebralis je-zagreb, petrovaradinska ul.

 

Nagradne igre