Autor Tema: pomoć  (Posjeta: 38510 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #90 : Travanj 13, 2011, 21:12:44 poslijepodne »
Ako se odlučim za operaciju da li postoji nešto što se pomaže kako ne bi opet izašle priraslice.
to sam tu negdje pročitala ali sad ne mogu naći. ja sam operirana prije 4 godine i ne znam kako bi sad bakterija ušla u to mjesto.
što to nije upala živca?
Mislila sam da puno znam o diskus herniji ali očigledno  nisam u pravu.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #91 : Travanj 13, 2011, 21:53:58 poslijepodne »
Ziki, o tome moraš razgovarati s neurokirurgom. Svakako pitaj i dr. Saftića.
Ono što ja znam, to je da u Americi nakon operacije, a prije šivanja, ranu mažu nekim gelom koji spriječava priraslice.
U Splitu toga nema.
Ako postoji mogućnost da ga pacijent naruči o svom trošku, a neurokirurzi upotrijebe pri operaciji, opet trebaš pitati neurokirurga.
Upala živca, bakterija i priraslice su tri različite stvari.
Upala živca nastaje kad se živac iritira.
Bakterija ulazi kroz otvorenu ranu, a ne kroz zdravu kožu.
Priraslice uvijek mogu nastati ondje gdje se reže tkivo.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #92 : Travanj 13, 2011, 22:45:37 poslijepodne »
Ziki previše je vremena prošlo od operacije da bi se radilo o discitisu.
Ovaj gel protiv priraslica o kojem Teoantun govori doista postoji i mislim da ga naš forumski neuro koristi

Kraljeznica.com forum

Odg: pomoć
« Odgovori #92 : Travanj 13, 2011, 22:45:37 poslijepodne »

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #93 : Travanj 13, 2011, 22:51:17 poslijepodne »
Sve se rjeđe i rjeđe koristi gel protiv priraslica. Najčešća je primjena kod re-operacije (klasične) koja se radi zbog priraslica, i gelom se želi izbeći ponovni nastanak istih.

Ili da budem malo precizniji. Gel protiv priraslica ne sprječava nastanak priraslica, nego stvara fizičku barijeru između mjesta nastanka tog ožiljnog tkiva i osjetljivih struktura poput živca i tako se spriječava hvatanje ožiljnog tkiva za te strukture.

Citiram jednu studiju na 100 pacijenata (50 s gelom, 50 bez gela): Conclusion. "Značajan efekat nakon korištenja gela nije pronađen".
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #94 : Travanj 13, 2011, 23:51:46 poslijepodne »
Ovdje lijepo piše kako ga Njemci i Švicarci redovito koriste....

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #95 : Travanj 14, 2011, 08:41:58 prijepodne »
Stranice o medicinskom turizmu nisu pouzdan izvor medicinskih informacija, nadam se da si toga svjestan. To sto taj tekst koriste web stranice koja promoviraju med. turizam u Svicarskoj i Njemackoj, nikako ne znaci da ga tamo neurokirurzi i ortopedi zapravo i koriste. Ovo napominjem samo da se ne bi povlacila neka paralela tipa "Hrvati ne valjaju jer ne koriste ono sto koriste mocni Njemci i Svicarci".
« Zadnja izmjena: Travanj 14, 2011, 09:36:22 prijepodne Istr »
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #96 : Svibanj 10, 2011, 15:53:43 poslijepodne »
Evo me nakon dugo vremena. Javljam se iz bolnice gdje su mi napravili MR lumbalne, EMNG i bila u ambulanti za bol. odustali su od operacije jer da jos nema prolapsa, EMNG pokazuje desno srednje tesko ostećenje i lijevo pocetno ostećenje. Ovi u ambulanti boli me zele nakljukati antidepresivima i tabletama protiv boli, a meni se to ne svida. sto mislite o tome. Pozdrav ???

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: pomoć
« Odgovori #97 : Svibanj 10, 2011, 16:40:23 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Evo me nakon dugo vremena. Javljam se iz bolnice gdje su mi napravili MR lumbalne, EMNG i bila u ambulanti za bol. odustali su od operacije jer da jos nema prolapsa, EMNG pokazuje desno srednje tesko ostećenje i lijevo pocetno ostećenje. Ovi u ambulanti boli me zele nakljukati antidepresivima i tabletama protiv boli, a meni se to ne svida. sto mislite o tome. Pozdrav ???

Koja bolnica? Koji grad? Vjerujem da se to ne dešava u KBSM Zagreb, jer oni pacijente sa bolovima ne šalju doma tek tako...
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #98 : Svibanj 10, 2011, 17:58:58 poslijepodne »
Bas tamo, Zagreb,

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #99 : Svibanj 10, 2011, 19:36:52 poslijepodne »
Jesu li radili diskografiju? Iako znam da baš i nemaju uvjete za to.
2006. interlaminectomia L4-L5

ziki

  • Gost
Odg: pomoć
« Odgovori #100 : Svibanj 11, 2011, 11:59:24 prijepodne »
nisu mi to radili. izasla sam iz bolnice. sto cu dalje neznam. čekam otpusno pismo pa ce mo vidjeti.

vita

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 48
    • Profil
Odg: pomoć
« Odgovori #101 : Svibanj 20, 2011, 15:16:47 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Evo me ponovno Nakon sto me totalno uhvatilo, nosam se mogla pomaknuti nogama, završila sam na koktelu(deksametazon, voltaren normabel) uglavnom poslije tri dana sam ponovno na nogama i naručena na hospitalizaciju radi novih nalaza MR i odluke da li napraviti ponovnu operaciju.
Mogu samo malo hodati a kad pretjeram ponovno mi para nogu i kao da me neko reže nožem. Rekli su mi da je nastala upala.  ???


malo sam čitala tvoje postove, žao mi je što ti nema poboljšanja......
i mene je tako bolilo da nisam mogla ni stajati ni hodati, i mislim da ti nisu smjeli davati vježbe
meni je moja fizijatrica dala samo TENS, uzv, magnet i još nešto, a vježbe ni slučajno jer mi je bilo upaljeno i bolno
doduše ništa koristi od toga...struju nisam osjećala ni na najjače, a prošla sam 8 tjedana fizikalne (mislim ove prekoHZZO-a)
prošlo ljeto kad je to počelo...svi su govorili plivaj u moru što više.....a ja kad bi izašla iz mora, bol bi bila nepodnošljiva uru-dvi
tada sam još mogla voziti auto, ali poslije mora ne bi mogla ni doći do njega 50 m dalje a kamoli vozit
i shvatila sam da mi more treba biti min. 28 a ovo ljeto je strašno variralo od jednog dana do drugog, tako da ništa ni od toga

mene EMNG nije  bolilo,
valjda će ti sa novim nalazima bit malo jasnije i naći se neko rješenje

Kraljeznica.com forum

Odg: pomoć
« Odgovori #101 : Svibanj 20, 2011, 15:16:47 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com