Autor Tema: CT Nalaz  (Posjeta: 12026 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

srecnik

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
CT Nalaz
« : Svibanj 04, 2011, 20:30:55 poslijepodne »
Mama mi ima nesnoljive bolove u ledjima i nogama, pa me interesira struno misljenje o njenom problemu?! Nalaz je sljedeći:

ANAMNEZA: Radiculopathia L/S bill pp sin. Discopathia L3-S1

Aplanirana lumbalna lordoza. Znaci smanjene mineralizacije i razrijeđene koštane strukture. Degenerativnr promjene pokrovnih ploča uz rubne osteofite te spondiloartrotične promjene na skeniranim nivoima. Na L3-4 nivou apsolutno snižena visina IV prostora, izražena degeneracija pokrovnih ploča, cirkularna i dorzalno ovapnila protruzija IV diska sa djelimičnom kaudalnom migracijom, kritično stenozira spinalni kanal na AP od 6 mm. IV forameni obostrano apsolutno stenozirani, superponirano deg. promjenama, i obostrano kontaktom na izlazeće L3 korijene.

Na L4-5 snižena iv prostora, cirkularna protruzija iv diska granično sužava spinalni kanal na AP od 10mm. Oba IV foramena ekstraneuralno suženi diskalnim materijalom i deg. promjenama bez radikularne kompresije.

Na L5-S1 apsolutno snižena visina iv prostora, vakuum disk degeneracija, nema protruzije iv diska, spinalni kanal AP mjeri 14 mm. Dedsni neuralni foramen deg. stenoziran sa kompresijom izlazećeg L5 korijena. Lijevi foramena ekstraneuralno sužen.

Djelimična lumbalizacija S 1.

ZAKLJUČAK:

Na L3-3 novou multifaktorijalna kritična stenoza spinalnog kanala i IV foramena sa posljedičnom radikularnom kompromitacijom

Na L4-5 nivou cirkularna protruzija IV diska sa graničnim suženjem spinalnog kanala. IV forameni ekstraneuralno stenozirani

Na L5-S1 nivou desno froraminalno stenoza deg. promjenama sa kompresijom na desni izlazeći L5 korijen

Spondilotične spondiloartrotične promjene na svim nivoima, aplanirana lordoza i znaci osteoporoze.

Hvala unaprijed!

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: CT Nalaz
« Odgovori #1 : Svibanj 04, 2011, 21:07:22 poslijepodne »
Problem na više razina, kao što vjerojatno i znate. Doktori obično izbjegavaju operirati takve pacijente jer je dosta nezvahvalno, zbog agresivnosti kirurgije kakvu rade te zbog nedostatka diagnostickih metoda unutar bolničkih sustava... Preporučam da se javite dr. Safticu koji sigurno moze pomoći u lociranju problema i diferencijaciji izvora boli, te eventualno i za liječenje ako budete u mogućnosti. Možete mu se javiti na njegovom blogu Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: CT Nalaz
« Odgovori #2 : Svibanj 05, 2011, 23:19:57 poslijepodne »
Ako imate para definitivno Dr. Saftic, definitivno. Meni ovaj nalaz nikako ne zvuci najbolje, mogu samo misliti kako ju boli.  :-[
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

Kraljeznica.com forum

Odg: CT Nalaz
« Odgovori #2 : Svibanj 05, 2011, 23:19:57 poslijepodne »

Atleticar

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 155
    • Profil
Odg: CT Nalaz
« Odgovori #3 : Svibanj 06, 2011, 22:24:28 poslijepodne »
ajoj isuse bože, pa šta rade ti HZZO neurokirurzi ? pa ova zena mora pod hitno na operaciju...neću strašiti, ali sam se najezio citajuci ovaj nalaz. 10 mm, 14 mm i 5 mm ? boze mili ? to se mora pod hitno "odrezat"

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: CT Nalaz
« Odgovori #4 : Svibanj 07, 2011, 09:20:28 prijepodne »
Atletičar ne paničari.
Žena ima osteoporozu i nije sve crno-bijelo niti jednostavno za operirati.

Slažem se sa Senom da se obratite dr. Saftiću, naravno ako to možete podnijeti financijski.
Ako nemate novac onda je moj prijedlog KB Sestre milosrdnice (ali ne dr. Kovač, bar koliko sam ja informirana).

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: CT Nalaz
« Odgovori #5 : Svibanj 07, 2011, 17:45:02 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Atletičar ne paničari.
Žena ima osteoporozu i nije sve crno-bijelo niti jednostavno za operirati.

Slažem se sa Senom da se obratite dr. Saftiću, naravno ako to možete podnijeti financijski.
Ako nemate novac onda je moj prijedlog KB Sestre milosrdnice (ali ne dr. Kovač, bar koliko sam ja informirana).

Potpisujem, pogotovo zadnji redak - konkretno u zagradi! (a možda je konačno i u mirovini?)
Sretno!  ;)
2006. interlaminectomia L4-L5

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: CT Nalaz
« Odgovori #6 : Svibanj 07, 2011, 19:01:10 poslijepodne »
a im ali cjenovnk za KB sestre milosrdnice za nas van Hrvatske'

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: CT Nalaz
« Odgovori #7 : Svibanj 08, 2011, 08:01:32 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
a im ali cjenovnk za KB sestre milosrdnice za nas van Hrvatske'

Ima...nazovi bolnicu i saznat ćeš sve....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: CT Nalaz
« Odgovori #8 : Svibanj 08, 2011, 09:55:03 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

Kraljeznica.com forum

Odg: CT Nalaz
« Odgovori #8 : Svibanj 08, 2011, 09:55:03 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com