Autor Tema: Degenerativne promjene i protruzija POMOĆ I SAVJET HITNOOO  (Posjeta: 4011 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Xdisc

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Degenerativne promjene i protruzija POMOĆ I SAVJET HITNOOO
« : Ožujak 13, 2014, 11:33:10 prijepodne »
Pozdrav svima želim,

ovo je moj prvi post i vjerovatno spada u već 1000 puta napisane, forum nisam kopao za istu dijagnozu jer mi se čini i jednostavna i komplicirana u jednom, pa rekoh ode napisat tekst nalaza pa da vidim ima li me tko uputit da negdje više pročitam o istome, koji se doktor bavi ovom vrstom "štete" u leđima i što mi je općenito raditi. (P.S. upalo mi je u oko da svi više manje spominju Vinogradsku bolnicu...)

Općenito, radi se o ozljedi iz ljeta 2012. godine. Naglo dizanje predmeta ujutro (na jedini mogući krivi način, bez čučnja), bol odmah nakon, bol zanemarena iduću godinu dana dok sam obilazio ortopede i "užicao" MR jedva preko Zavoda, probao fizikalnu (ne pomaže), plivam ko konj (ne pomaže), volim i trčat (a to posli ubija) .Bol je u donjoj desnoj strani (osjećaj uštipnutosti), boli ujutro nakon sna i općenito je narušena kvaliteta života i izbor rekreacije. Visina 192 težina 100 ( moglo bi i manje za ovu ozljedu?)

Puno Vam hvala svima na podršci i odgovorima, evo teksta nakon MR snikme:

______________________________________________________________________________________________________________
Bolesnik je upućen na MR L-S kralježnice.
MR L-S kraljžnice standardnim tehnikama.

Na serijama sagitalnih koronalnih i aksijalnih presjeka kroz L-S kralježnicu nalazi se normalan oblik, struktura, i veličina slabinskih kralježaka s kontinuiranom stražnjom interkorporalnom linijom i primjerenom širinom spiralnog kanala.

U razini L4-L5 nalazi se promjena intenziteta signala i.v. diska što ukazuje na početne degenerativne promjene uz diskretnu širokobaznu protruziju i dorzocentralnu fisuru s izbočenjem oko 3mm  i mediosagitalnoj liniji.

Ostali i.v. diskovi su normalne strukture bez znakova hernijacije.

Vide se znaci osteoartittičkih promjena intervertebralnih zglobova donjih slabinskih segmenata..

Prikazani dio medule spinalis je normalne debljine i strukture

______________________________________________________________________________________________________________

Moje pitanje za one što na prvu znaju o čemu se radi je koliko ovo traje da se riješi, koliko košta i što mi je činiti???


Puno Vam hvala svima na odgovorima!!!
« Zadnja izmjena: Travanj 28, 2014, 11:52:30 prijepodne Xdisc »

Xdisc

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Odg: Degenerativne promjene i protruzija POMOĆ I SAVJET
« Odgovori #1 : Travanj 28, 2014, 11:52:08 prijepodne »
Pozdrav,

Zna li tko odgovor ili kakav savjet?

Xdisc

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Odg: Degenerativne promjene i protruzija POMOĆ I SAVJET HITNOOO
« Odgovori #2 : Svibanj 01, 2014, 17:03:41 poslijepodne »
Ako bi mi netko mogao dati informaciju gdje je najbolje otići na pregled ovog problema u ZG???

Klinička bolnica Sestara milosdrinca vidim da svugdje iskače ( kako dolazim iz Splita da si smanjim trošak mislim otići na uputincu HZZ-a)

Kraljeznica.com forum

Odg: Degenerativne promjene i protruzija POMOĆ I SAVJET HITNOOO
« Odgovori #2 : Svibanj 01, 2014, 17:03:41 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com