Autor Tema: Prokleta Diskus hernija  (Posjeta: 8272 )

0 Članova i 336 Gostiju pregledava ovu temu.

dzenny93

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • MSN Messenger - dzenny93@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Prokleta Diskus hernija
« : Svibanj 30, 2011, 14:35:23 poslijepodne »
Veliki pozdrav za sve  iz Bosne i Hercegovine!!
Odlucila sam da napisem temu na ovom forumu,u nadi da cu uspjeti pronaci neko rjesenje,jer zaista ne mogu vise da podnosim bolove i injekcije.
Prosle godine sa ne punih 17 godina(na veliko iznenadjenje svih ljekara) 6.svibnja operisala sam kraljeznicu, tezi oblik diskushernije.Imala sam kao i svako dijete neke male padove,nisam dizala nista tesko jednostavno je sve pocelo iznenada.
04.ozujka kako i svako jutro probudila sam se u 6.00,da se spremim za skolu medjutim osjetila sam vec na prvi pomak snazan bol u lijevoj nozi,bolovi su bili iz dana u dan sve jaci,a moji koraci neizvodljivi,dva mjeseca ranije pojavio mi se i tremor lijevog kaziprsta(za kojeg moji ljekari smatraju da nije od  kraljeznice,ali mi ne daju nikakvu dijagnozu za to).Mjesec dana sam cekala da mi uspostavi dijagnozu,a do tada su me boli raznim injekcijama i svaki dana vadili krv,bila sam vise kao zivi mrtvac,i konacno 06.travnja uradili su mi EMNG na Neurologiji.
Nalaz EMNG-a:Srednje tezak do tezi gubitak mot.neurona reg. u M.flexor hall brevis sin.
Na neurologiji sam lezala tjedan dana uradjen mi je CT i MRI,u medjuvremenu pocelo mi se desavati da mi pobjegne mokraca,imam problema sa stolicom.
Nalaz CT:U nivou diska L3/4 i L4/5alaz uredan.U nivou L5/S1 kraljeska vidi se mediolateralni prolaps diska u lijevo koji vrsi kompresiju radixa i suzava spinalni kanal sa te strane za oko 8mm.
Nalaz MRI:Zakljucak:Masivna,pocetno kaudomigrirajuca hernijacija na L5-S1 nivou parcentralno lijevo,sa potiskivanjem lijevog S1 korijena bez sredisnjeg suzenje spinalnog kanala.
Operisana,mjesec dana bez sjedenja,odradila fizikalne,banje.Naucila sam Reganove vjezbe i vjezbe po Bruklinu,Bruku(tak nekako). >:(
Bolovi su bili privremeni i dalje je hod bio otezan,RAT ugasen,ogranicen motalitet L5/S1 dijela kraljeznice.
U zadnja tri mjeseca,tocnije od veljace dolazi do pogorsanja jaci bolovi u lijevoj nozi,donjem dijelu ledja,podrhtavanje misica,lijeve potkoljenice i stopala(svih 5 prstiju "zaigraju" kao ludi) pocinje da me vuce na lijevo,noga se izvrce i jednostavno nekim cudom jos nisam pala,uvijek se uspjem odrzati ili uhvatiti za nesto.
Uradjena ponovo MRI:Recidivantna protruzija L5-S1 iv.diska lijevo.
Eh sad mi je opet predlozena magnetna za glavu i cervikanlu medeulu,propisano 5 dana injekcija voltaren i dexsason i receno da strogo mirujem.Imam povremeno glavobolje,i bolove u vratu,ali nisam se nikada "zalila" ljekarima za to,nego zbog tog tremora mi predlazu ovu MRI,medjutim na MRI moram opet puno cekati,od veljace sam cekala do 10.svibnja,sad opet neka 2 mjeseca,a mene bolovi rasturise.

Molim Vas da mi odgovorite sto vi mislite,jeste li imali slicnih problema(jako sam zabrinuta zbog tremora),ima te li bolove u nogama,meni dolazi strasna vrelina i napetost ne znam vise sto da radim.
06.05. 2010. St.post hernia disci (Flavectomia L5/S1 l.sin.Microdiscectomia L5/S1)
2011. recidivantna protruzija L5/S1.Radiculophatia L4-L5,L5-S1;
2018. ožiljno tkivo i prolaps diskova L4-L5 i L5/S1 uz suženje spinalnog kanala na oba;
fasetna artroza i hipertrofija ligamenata
Siringomijelija Th3-Th8
Lezija prednjih rogova C1-C7,iritacija C7-C8
MS in obs

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Prokleta Diskus hernija
« Odgovori #1 : Svibanj 30, 2011, 17:46:52 poslijepodne »
Gdje si u BiH ja sam u sarajevu Kazes imas narucen mri za 2 mjeseca E ovako kad budes. snimala uzet cee jedan CD i dati im da ti snime i nalaz na taj CD koji kasnije mozes poslati dr. Safticu u zagreb. On je privztan dakle pripremi lovu al je jako dobar. Pozz i drzi se svi na forumu imaju nekakvih bolova al zao mi sto si ti tako mlada a takav slucaj. Ides li sad u wc normalno?
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

dzenny93

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • MSN Messenger - dzenny93@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Prokleta Diskus hernija
« Odgovori #2 : Svibanj 31, 2011, 13:21:51 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Gdje si u BiH ja sam u sarajevu Kazes imas narucen mri za 2 mjeseca E ovako kad budes. snimala uzet cee jedan CD i dati im da ti snime i nalaz na taj CD koji kasnije mozes poslati dr. Safticu u zagreb. On je privztan dakle pripremi lovu al je jako dobar. Pozz i drzi se svi na forumu imaju nekakvih bolova al zao mi sto si ti tako mlada a takav slucaj. Ides li sad u wc normalno?


Ja sam u Zepcu,a operisana sam u Zenici kod dr Skomorca ak si cuo za njega ;)
Ahaa bas ti hwala,ma joj nek uzme love koliko hoce samo neka pomogne.....a jbg bolest ne bira godine,pa tesko eto ne idem vec tri mjeseca ni u skolu,a kada sam isla morala sam imati jastuce iza ledja >:(
06.05. 2010. St.post hernia disci (Flavectomia L5/S1 l.sin.Microdiscectomia L5/S1)
2011. recidivantna protruzija L5/S1.Radiculophatia L4-L5,L5-S1;
2018. ožiljno tkivo i prolaps diskova L4-L5 i L5/S1 uz suženje spinalnog kanala na oba;
fasetna artroza i hipertrofija ligamenata
Siringomijelija Th3-Th8
Lezija prednjih rogova C1-C7,iritacija C7-C8
MS in obs

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: Prokleta Diskus hernija
« Odgovori #3 : Svibanj 31, 2011, 13:42:28 poslijepodne »
 ;D ;D ;D sena je žensko, a ne muško... Baš je simpatično ispalo.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Prokleta Diskus hernija
« Odgovori #4 : Svibanj 31, 2011, 13:44:17 poslijepodne »
Znaci normalno kontrolises mokrenje i stolicu to je dobro   :) Ostali bolovi mozda prodju koliko ti je proslo od zadnje operacije?
 Haha ba dzeny se malo zbunila   :D
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

dzenny93

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • MSN Messenger - dzenny93@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Prokleta Diskus hernija
« Odgovori #5 : Lipanj 01, 2011, 12:43:47 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Znaci normalno kontrolises mokrenje i stolicu to je dobro   :) Ostali bolovi mozda prodju koliko ti je proslo od zadnje operacije?
 Haha ba dzeny se malo zbunila   :D

Hehehe ma ja malo sam se zbunila,nisam obracala paznju :D :D
Pa ponekad mi pobjegne mokraca,a bolovi su konstantno prisutni...pa operisana sam 06.maja prosle godine i vjeruj mi da od tada nema dana da prodje bez bolova(stalno se "kljokam" analginima i voltarenima)
06.05. 2010. St.post hernia disci (Flavectomia L5/S1 l.sin.Microdiscectomia L5/S1)
2011. recidivantna protruzija L5/S1.Radiculophatia L4-L5,L5-S1;
2018. ožiljno tkivo i prolaps diskova L4-L5 i L5/S1 uz suženje spinalnog kanala na oba;
fasetna artroza i hipertrofija ligamenata
Siringomijelija Th3-Th8
Lezija prednjih rogova C1-C7,iritacija C7-C8
MS in obs

damirumer

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 76
    • Profil
    • Email
Odg: Prokleta Diskus hernija
« Odgovori #6 : Lipanj 01, 2011, 13:14:48 poslijepodne »
    Šta doktori kažu ovo je tebi užas pa ti moraš nešto napraviti ne misliš valjda tako do kraja života

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: Prokleta Diskus hernija
« Odgovori #7 : Lipanj 01, 2011, 13:21:09 poslijepodne »
A jebem mu misa ti tako mlada Po meni ti si za reoperaciju a najboljr ce ti reci hirurg. Kod nas nemas nikakve alternative za neki bolji zahvat osim klasicnog pristupa sto kod tebe nije upalilo. Hajd sreca je pa je taj jedan disk.  Kad uradis mri posalji cd kako sam ti rekla u zageeb a mozes i direktno otici. Svakako je najbolje imati misljenje iz jedne svjeze perspektive.
Moras promijeniti zivot i poceti da radis vjezbe koje su ti dali na fizikalnoj do kraja zivota uz neki sport recimo plivanje. Al moras tome ozbiljno pristupiti inace se nikad neces izvuci iz gabule Pozdrav i drzi se polako jos dva mjeseca dok ti ne bude gotov nalaz
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

dzenny93

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • MSN Messenger - dzenny93@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: Prokleta Diskus hernija
« Odgovori #8 : Lipanj 02, 2011, 15:04:09 poslijepodne »
a znam damir ne moze se vise ovako,eto sinoc sam popila 2 analgina i Melox Forte sto mi je neurolog propisao,ne mogu se smiriti od bolova,a sto je najgore pocne mi se noga izvrtati....
ma seno meni oni ne daju da koristim ni jednu spravu(bicilko ili nesh),ni sport... ja sam se jako puno i udebljala na nekavim sam dijetama,ali ne ide kad se ne mogu puno kretati,samo govore da mirujem..a vjezbe koje radim su bezveze :(....evo danas su me zvali za MRI glave i cervikalne medule,da i to vide sto je...svakao cu da potrazim misljenje dr doktora,mislim da nebih mogla podnijeti novu operaciju,radije biram kolica.
06.05. 2010. St.post hernia disci (Flavectomia L5/S1 l.sin.Microdiscectomia L5/S1)
2011. recidivantna protruzija L5/S1.Radiculophatia L4-L5,L5-S1;
2018. ožiljno tkivo i prolaps diskova L4-L5 i L5/S1 uz suženje spinalnog kanala na oba;
fasetna artroza i hipertrofija ligamenata
Siringomijelija Th3-Th8
Lezija prednjih rogova C1-C7,iritacija C7-C8
MS in obs

 

SMF spam blocked by CleanTalk
Nagradne igre