Autor Tema: desna noga se opet buni  (Posjeta: 18928 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #18 : Svibanj 19, 2011, 21:03:39 poslijepodne »
Teoantun, imas li osobnog iskustva s nosenjem ulozaka ili nekog iz obitelji? Ja recimo imam iskustva. I sa ortopedima i sa analizom stopala. I oboje je pokazalo da ljudi ponekad nemaju pojma. I to ljudi koji su kao strucni.

Uloske sam poceo nositi jako davno. Prije cca. 20 godina. Kompjuterski izrađene prije 10-ak godina (možda i više). Nisam mogao živjeti bez uložaka.
Nosim li danas uloške? Ne.
Od kada ih ne nosim? Od prije 4 godina kada sam bio u Reaktivi i kada mi je fizioterapeutica koja tamo radi rekla da nije problem u spuštenim stopalima već u samim stopalima i receptorima. Prošao sam dosta "masaža" stopala u Reaktivi, vježbanja i korištenja drvenog masažera za stopala (slika u privitku).
Hodao sam dosta i po ovome

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Tek sad vidim da je staza osvojila međunarodne nagrade.
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Stranica HRT-a o dodjeljenoj nagradi (čisto da se može provjeriti osvajanje nagarde) Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Mislite li da se moze vjerovati takvim priznanjima? (ovo pitam ozbiljnom).

Moje iskustavo od gore mozete vjerovati ili ne ali cinjenica je da danas ne nosim uloske ni u cipelama, a kamoli u tenisicama.
Ne kazem da je takva situacija kod svih ali zelim reci da su i meni pricali da trebam nositi uloske. Nije sve uvijek jednostavno kao sto nam se cini.
« Zadnja izmjena: Svibanj 19, 2011, 21:49:20 poslijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #19 : Svibanj 19, 2011, 21:24:59 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Pokušaj za sad neko vrijeme ne sjediti uopće, šetaj, enmoj stajati an mjestu, već prebacuj težinu s noge na nogu, i nastoj se umjesto sjedenja, odmarati ležeći...

Ovo sad pisem totalno napamet. Da li je dobro prebacivati tezinu na jednu nogu ili bi trebalo biti stabilan na obje noge?
Znam da je stajanje na jednoj nozi odmor za drugu ali mi se to cini kao zamor kukova i iskrivljenje kraljeznice.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #20 : Svibanj 20, 2011, 00:09:07 prijepodne »
Pa ne trebaš pisati na pamet. Fizioterapeuti u Splitu, svakog pacijenta nakon operacije uće, kako ustajati i lijegati u krevet, kako stajati, hodati i penjati se uz stepenice.
Kad ej stajanje u pitanju, onda ne smijemo stajati na mjestu nepomično, jer je to veliki pritisak inače na kralježnicu, a pogotovo az operirane pacijente.
Dakle, treba cijelo vrijeme prebacivati težinu s jedne na drugu nogu. Tj, ono što mi kažemo dolje cunjati se, iliti lagano se njihati.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

Kraljeznica.com forum

Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #20 : Svibanj 20, 2011, 00:09:07 prijepodne »

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #21 : Svibanj 20, 2011, 01:22:53 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pa ne trebaš pisati na pamet. Fizioterapeuti u Splitu, svakog pacijenta nakon operacije uće, kako ustajati i lijegati u krevet, kako stajati, hodati i penjati se uz stepenice.
Kad ej stajanje u pitanju, onda ne smijemo stajati na mjestu nepomično, jer je to veliki pritisak inače na kralježnicu, a pogotovo az operirane pacijente.
Dakle, treba cijelo vrijeme prebacivati težinu s jedne na drugu nogu. Tj, ono što mi kažemo dolje cunjati se, iliti lagano se njihati.

MOzes li mi onda objasniti ovo (sad sam pronasao)
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Balance your weight evenly on both feet, suggests MayoClinic.com. This is especially important when you're standing for long periods of time. Shifting your weight to one side of your body can incorrectly redistribute your body's weight for poor posture. If you stand constantly for your job, wear comfortable shoes that allow you to stand up straight with good support.

To je dakle preporuka Mayo klinike

Prijevod:
Balansirajte težinu jednako na obje noge. To je posebno važno kod dužeg stajanja. Prebacivanje težine s jedne na drugu stranu može loše raspodjeliti težinu i utjecati na loše držanje.

Možda nije točno ali možda nije točno ni to što kažu u Splitu.
Meni ima puno više smisla ovo što kaže Mayo klinika

Sutra cu jos progooglati
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #22 : Svibanj 20, 2011, 10:06:04 prijepodne »
Točno je to što kažu u Splitu, jer je to isto to što kažu bolnici Mayo.
Dakle, ono što mi kažemo cunjati se, jest balansiranje. Prebacivati težinu, znači stajati malo na jednoj, pa na drugoj, dakle jedna je noga uvijek u zraku.
Kod balansiranja su obje noge uvijek na zemlji, a ti se samo laganim pomacima lijevo i desno balansiraš.
Inače spikam engl i talijanski...
Ja u početku nisam bio skužio fizioterapeutkinju, pa sam odizao noge; a to je i zamorno i na kraju bolno, jer je nepravilno. Srećom je to trajalo samo par dana dok me nisu skužile, pa sam naučio balansirati s oba stopala na podlozi. :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #23 : Svibanj 20, 2011, 10:49:17 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Točno je to što kažu u Splitu, jer je to isto to što kažu bolnici Mayo.
Dakle, ono što mi kažemo cunjati se, jest balansiranje. Prebacivati težinu, znači stajati malo na jednoj, pa na drugoj, dakle jedna je noga uvijek u zraku.
Kod balansiranja su obje noge uvijek na zemlji, a ti se samo laganim pomacima lijevo i desno balansiraš.
Inače spikam engl i talijanski...
Ja u početku nisam bio skužio fizioterapeutkinju, pa sam odizao noge; a to je i zamorno i na kraju bolno, jer je nepravilno. Srećom je to trajalo samo par dana dok me nisu skužile, pa sam naučio balansirati s oba stopala na podlozi. :)

"Balance your weight evenly on both feet"
Mislim da ovdje balance ne znaci prebacivanje vec rasporedjivanje tezine ravnomjerno na obje noge.

"Shifting your weight to one side of your body can incorrectly redistribute your body's weight for poor posture"
Ovo znaci prebacivanje na jednu stranu.

Barem ja to tako razumijem.

P.S.
Prijevod je za one koji ne govore engleski.
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #24 : Svibanj 20, 2011, 13:34:57 poslijepodne »
Dobro ljudeki,al ja trenutno nemam para da kupujem novu obuću,a sva je ful ravna i stvarno mi je čudno u njoj hodati,osim tih starih Nikeica,pa sam mislila kupit te uloške tako da mi idu u sve cipele.Meni je žena rekla da mi nisu stopala u tak strašnom stanju tj.da su malo spuštena,samo što ne koristim kod stajanja stopalo kako bi trebala.Inače kad sam bila klinka sam nosila ortopedske uloške i radila sam te vježbice za stopala.Bilo je to davno tako da se to svodilo na hodanje po šljunku bosim nogama,onda prstima namatanje neke krpe itd  :)
I meni su u Toplicama rekli da se ljuljam tj.da premještam težinu,a sad, i ja bi jako htjela znati znala što je u stvari ispravno  :)
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #25 : Svibanj 20, 2011, 14:00:44 poslijepodne »
Bojane, pitao sam i fizioterapeute i fizijatre. Pokazali su mi, i stvarno je to lagano balansiranje s noge na nogu, kad ti to znaš i osjetiš, ali okolina to baš i ne vidi, za razliku kad se baš prebacuješ pa se to vidi....

Što se tiče gornjeg pitanja o ulošcima, evo tek sad odgovaram. Imam iskustva sa nošenjem i bez nošenja. Prije kojih 25 godina sam nosio one što je tad radila Dinara, en znam kako se drugdje zvalo to poduzeće... Lijepo odeš kod njih, umotaju ti stopalo u gipsanu gazu, kad se to malo stisne, onda to spreme i po tome ti naprave aluminijski kalup koji je bio obučen u kožu. dakle, te sam uloške prebacivao iz cipele u cipelu jedno vrijeme i ond aprestao akd sam ih prerastao...
Dok sam ih nosio koristili su mi. POslije sam se navikao hodati bez njih, ali ej zanimljivo kako nikad nisam mogao stajati na mjestu, bolila bi me ramena. I tako cijeli život poslije.
Vjerujem,a i znam kako postoje razni kvazi stručnjaci, ali jednako tako i oni koji izuzetno poznaju ono što rade. U Spina shopu u Splitu, a imaš ga i u Zagrebu (Apolonia), vrlo lijepo ti izmjere pritisak stopala o podlogu kao i nepravilnosti pritiska i hoda. Na moju žalost, za mene nema trenutno broja silikonskih uložaka, tako da čekam dok dođe nova pošiljka.
Ono što je računalo pokazalo na tv ekranu, je točno ono što osjećam dok hodam. Točnije, djelatnica Spina shopa (koja je medicinska osoba), točno mi je opisala moj hod, premda me ne zna.
I sam sam primjetio, kako mi je sada dosta teško puno hodati u običnim tenisicama i cipelama bez uloška.
Međutim, kako sam kupio skechers shape-ups tenisice, upravo ono što bih dobio sa silikonskim ulošcima u drugoj obući, dobio sam u ovim tenisicama, zahvaljujući izokinetičkom potplatu koji imaju u strukturi đona.
Sada opet hodam kilometrima, bez da me boli peta ili papučice pred prstima, nije mi više napet luk, i dok hodam uopće me ne bole leđa.
Ono što ej najzanimljivije, u njima mogu stajati an mjestu, bez ikakvog problema!
Eto.
Zato jedva čekam kvalitetne uloške, kako bih mogao koristiti i drugu obuću.
ali ću svejedno kupiti i shape-ups sandale, kao i jedne shape-ups cipele.
Onda ću imati riješen problem hodanja.
I da, na pitanja da li vjerujem u priznanja poput onog za ono hodanje po onoj podlozi - ne vjerujem, jer se ne rade klinička istraživanja koja su međunarodno priznata.
Za razliku od toga, u ortopedske uloške vjeruju, a i brojnim kliničkim studijama su dokazali, uglavnom svi ortopedi, kojima je to struka.
Meni je čak i fizijatrica (profesorica na med. fakultetu) kazala kako trebam imati kvalitetne anatomsko ortopedske tenisice, a to mi je isto kazao i neurokirurg.
Ovaj put su se svi složili, an moje veliko čuđenje, ali i još veće zadovoljstvo. :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #26 : Svibanj 20, 2011, 15:18:51 poslijepodne »
Ova gospođa koja je objašnjavala to što je prikazao 3D aparat radi za jednu od firmi koja i inače ima ortopedska pomagala,ne znam šta je točno po struci,al prema njenim objašnjenima i meni i drugima ne bi rekla da je kvazi-stručnjak.Ovi ulošci se isto baš rade prema kalupu tj.otisku individualno.A i objasnila mi je da ne smiju biti ni premekani ni pretvrdi,a i imaju baš posebne za svakodnevne aktivnosti,hodanje,trčanje,rolanje,brdski biciklizam,alpsko skijanje,pa čak i za golfere.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

vita

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 48
    • Profil
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #27 : Svibanj 20, 2011, 16:16:56 poslijepodne »
ja često budem bosa po kući i sad nakon operacije kad me muž vidio bez papuča, poludio i održao predavanje kako ne smijem biti ravno na podu zbog amortiziranja

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #28 : Svibanj 20, 2011, 17:25:33 poslijepodne »
Bok Vita.Meni ti je pasalo hodat bosa i u Croksicama prije operacije,al onda nisam ni znala za amortiziranje i ostalo  :) A vjerojatno je muž u pravu,al da ti iskreno velim  nisam ni ja baš načisto s tim svim  :) Ja po doma nosim ortopedske papuče,one što imaš za kupit u ljekarni i super su mi.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #29 : Svibanj 20, 2011, 19:30:25 poslijepodne »
Vita, muž ti je u pravu...

Alyna, dobro si napisala, jer mnogi nude tzv ortopedske, ali one u ljekarnama su prave.....
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #30 : Svibanj 20, 2011, 20:06:12 poslijepodne »
Nosim ih i ja i moja mama,a teta  koja inače jedva hoda zbog problema s koljenom i još koječim samo u njima hoda normalno,a nisu tak nešt strašno skupe.Malo su im sad povisili cijenu,al mislim da su oko 100 kn.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

vita

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 48
    • Profil
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #31 : Svibanj 24, 2011, 22:26:51 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Vita, muž ti je u pravu...

Alyna, dobro si napisala, jer mnogi nude tzv ortopedske, ali one u ljekarnama su prave.....


ja sam nosila one što imaju federe na peti što se kupuju u apoteci i koštaju oko 600 kn i dosta sam zadovoljna s njima
mislim da ću kupit još jedne za ljeto ali za vani i ne  zatvorene nego kao  natikače

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #32 : Svibanj 24, 2011, 23:18:52 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

vita

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 48
    • Profil
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #33 : Svibanj 25, 2011, 00:01:09 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se


da to su te ....samo su moje sa zatvorenim prstima, i sad kupujem ove

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #34 : Svibanj 25, 2011, 11:39:01 prijepodne »
Te na federe sam vidjela da nose tu kod nas u bolnici fizioterapeuti.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

vita

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 48
    • Profil
Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #35 : Svibanj 25, 2011, 13:20:07 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Te na federe sam vidjela da nose tu kod nas u bolnici fizioterapeuti.


da...većinom i nosi medicinsko osoblje

Kraljeznica.com forum

Odg: desna noga se opet buni
« Odgovori #35 : Svibanj 25, 2011, 13:20:07 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com