Autor Tema: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)  (Posjeta: 51408 )

0 Članova i 65 Gostiju pregledava ovu temu.

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #36 : Listopad 23, 2011, 13:28:58 poslijepodne »
Neke stvari koje si napisao stvarno ne stoje, pa cak i taj tvoj citat izvucen iz konteksta price...
Takodjer, neke stvari koje si me pitao su vec odgovorene od strane mene, pa i nekih drugih i stvarno ih nema smisla ponavljati.

Mogu samo ponoviti da i dalje stojim iza toga sto sam do sada pisao jer se je to do ovog trenutka pokazalo i vise nego tocnim.

P.s.
Molio bih te da mi ne umeces rijeci u usta jer ja Nikku ne smatram krivom i meni je jako zao slusati takve price, koje nazalost slusam svakodnevno.
« Zadnja izmjena: Listopad 23, 2011, 13:30:43 poslijepodne Istr »
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #37 : Listopad 23, 2011, 13:56:25 poslijepodne »
Zato će nama veliki Socrates, na osnovu proučene literature svima prosvijetliti oči....

U ovom slučaju se ne bih svrstavao na ničiju stranu. Ja kao i obično se samo bavim faktografijom...pretpostvljam da Socrates svoje tvrdnje temelji na nečemu, pa ga javno pozivam da iznese temelje svojih tvrdnji. Istr je u već nekoliko navrata to napravio dok su ostali samo rekla kazala...da sam ja sluša takve i dan danas bi bio šeponja....


2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

nnikka

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
    • Email
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #38 : Listopad 23, 2011, 14:11:15 poslijepodne »
Moja greska nisam napisala da je i druga operacija bila laserska .Isto tako znam i sama da smo svi mi razliciti pa tako nekom uspije nekom ne .Samnom je bila gospoda iz Vrazdina koja je isto tako operirana laserom i ona je u istoj situaciji kao i ja znaci nisam jedina bilo bi mi drago da se javi jos ljudi koji su operirani LPPD pa da vidimo dali ima jos netko kao mi.Za neurokirurge na Rebru cula sam dobrih stvari a isto tako nisam ja birala da mi treba novi neuro ali nisam imala izbora jer je moj neuro u vinogradskoj dao otkaz i otisao u privatnike da ja uopce o tom nisam nista znala čak štovise bila kod njega na pregledu i on me narucio za mj.dana i kad sam dosla kazu mi da on vise neradi kod njih a nitko drugi nije me htio za pacijenta jer nitko danas za nikim nece cistit ..da nekazem sta.I eto sta napravit.Isto tako znam da vratna kraljeznica nema veze sa donjim djelom ali zbog neuspjele 2 operacije loseg drzanja tijela loseg hoda i svega popratnog sto je lose stradala je i vratna .Znam da sve zvuci kao neka nevjerovatna horor prica ali nazalost to je moja prica

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #39 : Listopad 23, 2011, 14:37:06 poslijepodne »
Kada se vec pominje moje ime evo maloga osvrta. Sto se nnike tiče stvar nije tako jednostavna. Njena simptomatologija se nije mogla povezati sa nalazom koji je bio na MR. Koliko se ja sjećam operirao sam je dva puta i to prvo PLDD a potom METRX. Oba puta rezultat je bio isti. Kada bi zdravstveni sistem funkcionirao onda ja nikada ne bih otišao iz bolnice jer za liječenje ovakvih kompleksnih bolnih sindroma postoji protokol. Slijedeća stvar koju bih ponudio nniki je umjetni disk no međutim o takvim stvarima se u zdravstvenom sistemu ne može razgovarati. ZaSTO? Zato što se 60% operacija kralježnice može napraviti bez ikakvih probleme no ostalih 40% zahtijeva kao prvo puno truda i znanja a kao drugo puno novaca. Trud i znanje se vrlo teško skuplja jer te nadređeni ne podrzavaju ( u mom slučaju netko je glupo komentirao da je sistem u mene uložio pa da sam onda otišao zdrtati novce u privatnu praksu što je kompletna neistina. Svaki svoj odlazak na edukaciju platio sam sam a od sistema sam uzeo godišnji odmor pa sam ljetovanje prvodio radeći umjesto na moru jer GO više nisam imao). Sto se truda tiče sve se svodi na vječito moljenje nadređenih da ti odobri neku operaciju ili neke implantate o kojima u većini slučajeva on pojma nema jer nema edukacije....e tu je kap prelila čašu i ja sam otišao. Da se vratim na nniku, zažto nju i dalje boli, NE ZNAM! Da bi to saznao moram napraviti niz skupih pretraga a potom niz postupaka koji zahtijevaju još niz kompliciranih i skupih operacija i kontroliranog fizikalnog liječenja...i opet se sve svodi na novce jer to košta. Sve u mojoj klinici je skupo i to je naprosto tako. Sistem ne želi potpisati ugovor i krug se zatvara. To je realnost za 40% pacijenata....



Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Opa šta smo brzi ;D,interesantno je kako ovaj davor uskrsne kad se piše nešto kontra njegovog Boga ;D
Ma gledaj,Istr zna dosta stvari u teoriji al ti si davore pročitana priča i s tobom se uopće neću zamarat jer sam ti već reka da mi je tvoje mišljenje,malo je reć nebitno nego i manje od toga...zato  me ne stavljaj u nikakav kontekst...od sad si na ignore pa dipli u prazno.




nnikka

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
    • Email
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #40 : Listopad 23, 2011, 14:55:39 poslijepodne »
Drago mi je da ste se odazvali i sudjelujete u ovoj raspravi ja sam od pocetka vas hvalila i to mogu svi potvrditi bilo bi mi drago da mi odgovorite dali ste mozda procitali moj zadnji nalaz od MR i sta bi mi savjetovali i kakvo je stanje hvala

nnikka

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
    • Email
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #41 : Listopad 23, 2011, 15:02:15 poslijepodne »
hvala na razumjevanju ja sam se stvarno osjetila napadnutom od Anabele ali nije vazno ovo je moje stanje nakon operacije koje je nazalost takvo kakvo je i samo sam htjela sa svima vama podjeliti svoje ne tako ljepo iskustvo

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #42 : Listopad 23, 2011, 16:12:53 poslijepodne »
Nikad u životu nikad nisam nikog napadala.Ajme Nikka, ma samo ti svi želimo pomoći ako se ikako može.Ne znam otkud ti ideja da te napadam bilo čime.Bože sačuvaj...
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

ANABELA

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 211
    • Profil
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #43 : Listopad 23, 2011, 16:18:51 poslijepodne »
I još da dodam,zar tri operacije lumbalne kralježnice i izgledna operacija vratne kralježnice mogu ikom ličiti na osobu koja bi bila bahata i sklona se  rugati nekome tko ima sličnih problema.Ja zaista još uvijek mislim da bi trebala kod mog neurokirurga koji je svaki put učinio čudo kad me je sustav bacio na koljena,slomio do kraja.
laminectomia disci L5-S1 2008.
relaminectomia disci L5-S1 2009.
relaminectomia disci L5-S1 2011.
protrusio disci C5-C6

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #44 : Listopad 23, 2011, 19:06:57 poslijepodne »
Tema o kojoj se do sada govorilo 100 puta.
Minimalno-invazivna operacija ima prednosti ali ima i mana. O njima se možda ne govori previše jer kratki period oporavka izgleda kao dovoljna prednost. Da li je u nekim slučajevima bolje otići na klasičnu operaciju teško reći. Svaki liječnik ima svoje mišljenje kao i pacijent ovisno o pozitivnom i negativnom iskustvu. Ja i dalje mislim da je uz kvalitetu operacije isto tako bitan postoperativni oporavak.

Što se tiče privatnog plaćanja operacije mislim da treba biti realan i reći da si mnogi to ne mogu priuštiti bez obzira na sve moguće prednosti. Zbog toga se ne treba držati kao pijan plota i jedne opcije. Svatko ima svoja ograničenja. Možda nekome nije jednostavno organizirati put u Zagreb. Možda netko želi da mu je operater na "dohvat" ruke.

Ništa nije savršeno i dva slučaja nikad nisu jednaka inače bi sve skupa bila jako jednostavno. Garancije nema.
Zbog toga je korisno imati puno različitih iskustava i primjera i onda vidjeti situaciju i sam odlučiti.
To je razlog zbog kojeg sam pokrenuo stranice i forum.
« Zadnja izmjena: Listopad 23, 2011, 23:08:46 poslijepodne bojan »
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

nnikka

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 79
    • Profil
    • Email
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #45 : Listopad 23, 2011, 21:56:59 poslijepodne »
draga anabela neznam zasto sam imala takav dojam ali jednostavno tako mi se ucinilo.....kao provokacija.....ako sam pogrijesila kao sto ti kazes oprosti  ;)

madagaskar

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 884
    • Profil
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #46 : Listopad 24, 2011, 09:21:23 prijepodne »
Neuro je samo čovjek, nije nepogrešiv, no za razliku od ostalih neura on prizna da NE ZNA zašto Nikku boli i na tome mu svaka čast.
Mene moj uvjerava da mi je bol samo u glavi, kao i Dijanu koja je u kolicima, takav njegov način ophođenja prema pacijentu je vrlo ružan bez obzira što ga prati glas vrhunskog neurokirurga za vratnu kralježnicu.

E sada, ni meni nije jasno, kao ni Socratesu, zašto je Nikki rađena laserska operacija na ekstruziju od 9mm, kako bi laser uopće mogao riješiti takav problem?
« Zadnja izmjena: Listopad 24, 2011, 09:27:13 prijepodne madagaskar »

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #47 : Listopad 24, 2011, 12:45:27 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
E sada, ni meni nije jasno, kao ni Socratesu, zašto je Nikki rađena laserska operacija na ekstruziju od 9mm, kako bi laser uopće mogao riješiti takav problem?

dr. Choy (isti onaj koji je izmislio laser) je zakljucio da laser IMA SMISLA I TREBA probati kod ekstruzije diska. Na njegovoj mini-studiji od 21 pacijenta, njih 18 je pokazalo izvrsne rezultate.
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #48 : Listopad 24, 2011, 18:54:54 poslijepodne »
Istr,
uz sve dužno poštovanje dr.-u koji je iznislio laser, jednostavno ne vjerujem istraživanjima koje provode subijekti koji imaju interes u povoljnom rezultatu istraživanja.
Takva istraživanja su mjerodavna ako ih provodi "nezavisna" ustanova, a ne proizvođač ili sl.
interlaminectomia L4-L5 03/2011

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #49 : Listopad 24, 2011, 19:23:23 poslijepodne »
Tvoje sumnje su u svakom slucaju razumljive i logicne, ali eto ja mu vjerujem, a i 300 drugih koje je naucio metodu PLDD (bilo oni radili privatno ili javno).
Pozdrav
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

Neurokirurg

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 330
    • Profil
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #50 : Listopad 24, 2011, 20:01:49 poslijepodne »
..svoje prijatelje i rođake sam operirao laserom kao prvom metodom izbora,  čemu bih podvrgnuo i sebe da imam diskus herniju...odnos invazivnosti i uspjeha kod lasera je oko 60-70% što je naprosto fantastično....

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Tvoje sumnje su u svakom slucaju razumljive i logicne, ali eto ja mu vjerujem, a i 300 drugih koje je naucio metodu PLDD (bilo oni radili privatno ili javno).
Pozdrav

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #51 : Listopad 25, 2011, 05:53:17 prijepodne »
Javno pozivam administratora foruma da objasni svima zašto je obrisao moj post u kojem iznosim argumente i odgovaram na uvrede jednog stanovnike Hrvatistana......zašto uvijek ja...?

2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

bojan

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 692
    • Profil
    • Bojan - zdravstveni status
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #52 : Listopad 25, 2011, 09:45:20 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Javno pozivam administratora foruma da objasni svima zašto je obrisao moj post u kojem iznosim argumente i odgovaram na uvrede jednog stanovnike Hrvatistana......zašto uvijek ja...?

1. Zato što kvarite temu porukama.
2. Zato što na forumu nije mjesto za prepucavanje.
3. Zato što nisam obrisao sam tvoj post.

Uvijek ti? Možda da se zapitaš zašto sam obrisao poruke umjesto da prozivaš.
I ova poruka ti je stvarno super. Ti ne znaš napisati normalnu poruku bez elementa teatralnosti?

Bojan
Operacija protruzije L5-S1 1992 u Vinogradskoj

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: Diskus hernija L5-S1 - Split (JA)
« Odgovori #53 : Listopad 25, 2011, 10:21:38 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Javno pozivam administratora foruma da objasni svima zašto je obrisao moj post u kojem iznosim argumente i odgovaram na uvrede jednog stanovnike Hrvatistana......zašto uvijek ja...?


Taj stanovnik Hrvatistana te javno pozvao na PP,što si pročitao al ignoriraš.

 

Nagradne igre