Autor Tema: Dr. Štimac  (Posjeta: 15207 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Dr. Štimac
« : Travanj 08, 2019, 09:29:59 prijepodne »
Nisam neko vrijeme bio aktivan na ovom forumu jer sam imao teže brige. Naime, morao sam ponovo operirati kralježnicu i to sam napravio u Klinici Schön u Njemačkoj, 27.3. Operacija koju sam napravio kod prof. dr. Dinka Štimca nije uopće uspjela, unatoč tome što je on poznat kao "vrhunski" neurokirurg. Uvjerio me da je ta operacija 90% uspjela, a na kraju su se njemački liječnici samo zgražali. Pretrage i pregledi su pokazali da uooće nije došlo do fuzije u razinama Th11-L2, titanske šipke su se iskrivile, u Th11 obostrano su šarafi bili klimavi, a u L1 i L2 s desne strane uopće nije ugradio šarafe u kralješke nego u susjedno tkivo. Novom operacijom sve je povađeno i ugrađeno 28 šarafa i 2 šipke duljine 30 cm svaka, u razinama od Th10 do L4 i ta je operacija uspjela. Dr. Štimac mi je dao obećanja da ću se riješiti 80% bolova, to se nije dogodilo, štoviše bolovi su na kraju postali neizdrživi. Lagao je o ishodu operacije i na najgori mogući način izigrao moje povjerenje. Tako lošu operaciju ne može napraviti neurokirurg takvog glasa nego samo najobičniji šarlatan i prevarnt. Sve što sam ikada na ovom Forumu o njemu dobro rekao sada povlačim uz konstataciju da je on ipak dobio što je zaslužio sada kad je degradiran u liječnika opće prakse!
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Dr. Štimac
« Odgovori #1 : Travanj 16, 2019, 13:47:55 poslijepodne »
Nemam riječi
 :-[
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

RS232

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 55
    • Profil
Odg: Dr. Štimac
« Odgovori #2 : Travanj 21, 2019, 13:29:54 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Nisam neko vrijeme bio aktivan na ovom forumu jer sam imao teže brige. Naime, morao sam ponovo operirati kralježnicu i to sam napravio u Klinici Schön u Njemačkoj, 27.3. Operacija koju sam napravio kod prof. dr. Dinka Štimca nije uopće uspjela, unatoč tome što je on poznat kao "vrhunski" neurokirurg. Uvjerio me da je ta operacija 90% uspjela, a na kraju su se njemački liječnici samo zgražali. Pretrage i pregledi su pokazali da uooće nije došlo do fuzije u razinama Th11-L2, titanske šipke su se iskrivile, u Th11 obostrano su šarafi bili klimavi, a u L1 i L2 s desne strane uopće nije ugradio šarafe u kralješke nego u susjedno tkivo. Novom operacijom sve je povađeno i ugrađeno 28 šarafa i 2 šipke duljine 30 cm svaka, u razinama od Th10 do L4 i ta je operacija uspjela. Dr. Štimac mi je dao obećanja da ću se riješiti 80% bolova, to se nije dogodilo, štoviše bolovi su na kraju postali neizdrživi. Lagao je o ishodu operacije i na najgori mogući način izigrao moje povjerenje. Tako lošu operaciju ne može napraviti neurokirurg takvog glasa nego samo najobičniji šarlatan i prevarnt. Sve što sam ikada na ovom Forumu o njemu dobro rekao sada povlačim uz konstataciju da je on ipak dobio što je zaslužio sada kad je degradiran u liječnika opće prakse!

Stvarno mi je zao cuti da ste tako lose prosli...
Evo ipak neke stvari izlaze na vidjelo vezano za doticnog, a izici ce jos (ima materijala).

Drago mi je da ste uspjesno operirani. Klinika u kojoj ste bili je jedna od najboljih u svijetu. Da li je mozda sudjelovao prof. Mayer?


Kraljeznica.com forum

Odg: Dr. Štimac
« Odgovori #2 : Travanj 21, 2019, 13:29:54 poslijepodne »

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Dr. Štimac
« Odgovori #3 : Travanj 23, 2019, 12:01:59 poslijepodne »
RS232, operirao me dr. Björn Thomsen u centru za kirurgiju kraljeznice u Neustadtu, a prof. Mayer radi u istoimenom centru u Münchenu.
A sto se tice Stimca, neka sve izadje na vidjelo. On se tako predstavlja u medijima, svi ga hvale, ima grupu podrske, stvorena je odredjena zavaravajuca klima jer se lijecnici na taj nacin ni ne bi trebali isticati. Naravno da je statisticki svakome moguce da se desi neuspjela operacija, ima masa faktora na strani pacijenta koji do toga mogu dovesti, ali bas kad se napravi ocita *****rija onda je to nesto sasvim drugo. I sto je najbolje, dobio sam natrag implantante koji su povadjeni i putem serijskog broja sam otkrio da se radilo o implantantima EXPIDIUM SYSTEMS duljine 48 cm, dakle kupljeni su na temelju moje dijagnoze jer ih je trebalo vece duljine pa onda skratiti. Trebalo je ugraditi 30 cm kao sada i povezati (Th10-L4), a Stimac mi je ugradio 14 cm (Th11-L2). I to su se jos iskrivili jer je skolioza nastavila napredovati. Ako nije znao operirati skolioze mogao je tako reci i poslati me dalje, a ne naobecavati brda i doline i uhvatiti se takvog posla. Zadnja dva mjeseca prije operacije mi je bilo tako lose da vise nisam mogao ni 15 min hodati da mi ne ispadne grba i ne pocnu ocajni bolovi. Cim sam dosao kod dr. Thomsena na pregled, dobio sam termin za operaciju 20 dana kasnije.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Mimoza c4-c7

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
    • Email
Odg: Dr. Štimac
« Odgovori #4 : Travanj 24, 2019, 11:59:10 prijepodne »
Nije nazalost jedini vrsni neurokirurg koji ima neuspjele operacije nakon kojih nitko u hr ne zeli dirati niti sumnjati jer nazalost sve se svodi na ego i razvikanost a problemi i posljedice se objasnjavaju pod subjektivni dozivljaj pacijenta. Kad sam rekla kako mi kvaliteta zivota je nula i ne mogu nista s rukama niti vise voziti auto od nesposobnosti i straha da ne ubijem nekog ne sebe jer mi spadnu ruke s volana big ego mi se nasmijao i rekao da ja mogu sve sto hocu...
Toliko o struci svi odrade “svoj” dio posla a posljedice kad ih ima snose sami pacijenti...

timesurfer

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
Odg: Dr. Štimac
« Odgovori #5 : Prosinac 21, 2019, 20:48:11 poslijepodne »
Sve lipo napisano samo nisi rekao koliko si iskesira soldi za novu operaciju u njemackoj.
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jedan dva tri nagrbusili smo svi koji patimo od ovog gore.

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Dr. Štimac
« Odgovori #6 : Prosinac 27, 2019, 17:39:41 poslijepodne »
Nisam nista platio jer sam iselio iz Hrvatske vidjevsi da mi tu nema spasa i imam njemacko osiguranje. Ali, osiguranje je platilo operaciju 19.500 eur.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

timesurfer

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
Odg: Dr. Štimac
« Odgovori #7 : Siječanj 22, 2020, 16:15:51 poslijepodne »
Posudi i meni to osjguranje????jer i mene ceka nesto tako vec su mi najavili u Zagrebu KBC Dubrava ali posto operacija trajala punih pet sati a srce nije bajno treba u istoj bolnici obavit kardiologe da dadu svoja mijenja u vezi stom operaciom jer sam prije 19 godina kod njih operirao anginupectoris i ugradjena su mi dva baypassa a sobzirom da sam radi kicme polupokretan brzo se zapusen pa neznam jeli zbog kondicije koju sam izgubio ili zbog srca koje radi 50%.
Da dalje ne duljim poslat cu nalaze u privitcima a vi ako mozete dajte kakav savjet u svezi ovog (bolove niti ne spominje dobro su poznati svim onima koji pate od lumbalne stenoze)
Pozdrav tebi i dobro zdravlj sa sto manje bolova a pozdrav i svim forumasima ovog foruma.
PS jedna slika predstavlja stabilizaciju kraljezaka konu bi i ja tfebao obavit.
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jedan dva tri nagrbusili smo svi koji patimo od ovog gore.

sasasb

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
    • Email
Odg: Dr. Štimac
« Odgovori #8 : Siječanj 23, 2020, 13:13:28 poslijepodne »
Poštovani dr . Štimač
 Zovem se Saša  imam 40 g  do sada sam imao 3 operacije kralježnice L5S1 prva je bila 2014 g  druga 2018g i treća je bila 2019 g  imam kronično oštećenje korijena živaca u lijevoj nozi koja mi trni i boli ponekad gubim osjet u njoj.
 Bio sam 2 puta na komisiji radi invalidnine    ali na žalost ne mogu ništa ostvariti  niti invalidnost niti invalidsku mirovinu premda ne mogu raditi. Imam 13g radnog staža
 Trenutno sam bio i na komisiji radi nesposobnosti za rad gdje nisam mogao proći  zato što sam  pokretan mogu dodirnuti prstom nos i po komisiji ja sam 100 % zdrava osoba i na pitanje šta ja mogu raditi kada me boli i ne mogu dugo stajati odgovor sam dobio od doktora iz komisije    To je vaš problem snađite se 
  Na žalost mene čeka još operacija kralježnice  ne valja mi kompletna kralježnica puna je hernija od 3-5 mm
  Dali postoji mogućnost da dobijem neku odluku o nesposobnosti za rad jer u Slavonskom Brodu je takva situacija da su me tjerali na posao nakon operacije komisija mi nije htjela produžiti bolovanje mislim 1 država a svatko radi po svome nekom zakonu i naravno dobio sam otkaz u firmi

  Zanima me dali postoji neka druga komisija koja donosi odluke koja gleda nalaze i povijest bolesti a ne samo godište i da ljude otepu. Ja nemam nikakva primanja nitko me ne želi zaposliti jer ne mogu raditi teške poslove već sam razmišljao da ne budem na teret nikome niti ovom društvu i državi da si oduzmem život  jer ovo je gore kada ne možete raditi da bi preživjeli drugo ništa ne ostaje .

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Dr. Štimac
« Odgovori #9 : Veljača 20, 2020, 11:34:59 prijepodne »
@timesurfer
Ne znam, ovo sa srcem, situacija je teska bilo kome za operaciju. Svakako bi trebalo konzolijarno misljenje kardiologa, po mogocnosti u istoj ustanovi. Ja nisam imao tih komplikacija pa ne znam kako postupaju kad je srce problematicno, sigurno je da se ne usude operirati kao inace.
@sasab
Na zalost, situacija sa invaliditetom je svima ista. :/ Meni je u Njemackoj isto kao i u Hrvatskoj, dok s jedne strane agencija za rad (Arbeitsamt, nesto slicno kao HZZ) tvrdi da ne mogu raditi nikakve fizicke poslove i da imam velike poteskoce za ukljucivanje na trziste rada, bas zbog toga me nece ukljuciti niti u jedan program osposobljavanja, a s druge strane tijelo koje je nadlezno za odredjivanje invaliditeta (Versorgungsamt) tvrdi da imam samo 30% ostecenja. I nista, "cardak ni na nebu ni na zemlji", a kad se prijavljujem za lagane poslove u uredu, ako spomenem invaliditet, ne dobijem niti odgovor od poslodavca. U Hrvatskoj sam imao ama bas istu situaciju, tako da mislim da je to ocito standardna prica prema nama s tom vrstom invaliditeta.
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

timesurfer

  • Newbie
  • *
  • Postova: 12
    • Profil
Odg: Dr. Štimac
« Odgovori #10 : Svibanj 17, 2020, 20:41:21 poslijepodne »
Evo malo sa zakasnjenjem odgovaram a to je sve zbog raznoraznih pregleda i putovanja do Zagreba i natrag doma.U potpunom si pravu kad kažeš da kod komisija ne nailaziš na razumjevanje sto se tice sposobnosti za posa pa bilo to u Hrvatskoj ili u Njrmackoj,ja samo znam da kapital ne priznaje bolesnog covjeka niti ga zeli razumjeti,ja sam sva moja prava oko kraljeznice stekao u ex-yu tako dasu ovi samo nastavili po onome sto sam dobio ranije a vjerujem da ih nije sram vjerojatno bi mi osporili tu invalidnost.Kicmu jos nisam stabilizira radim neke preglede oko srca da vidimo dali bi to sve izdrzalo ali s obzirom na ovu pojavu Covida-19 u velikom sam zaostatku samo znam ako nesto ne poduzmem zavrsit cu u kolicima cega se najvise bojim.
Žilim ti od srca da na bilo koji nacin dojdeš do invalidske penzije i to jednom zauvjek stavis Ad-acta.
Veliki pozz...
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Jedan dva tri nagrbusili smo svi koji patimo od ovog gore.

Kraljeznica.com forum

Odg: Dr. Štimac
« Odgovori #10 : Svibanj 17, 2020, 20:41:21 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com