Autor Tema: Ekstruzija diska  (Posjeta: 26577 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Reaa

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Ekstruzija diska
« : Siječanj 22, 2018, 16:48:53 poslijepodne »
Imam 26 godina i dijagnosticirana mi je hernija diska, odnosno ekstruzija diska.
MR LS kralježnice pokazuje opsežan nalaz ekstruzijena LIV-LV sa kompresijom na korijen L5 desno.

Znaci bolovi su poceli prije 3 do 4 mj, slabog intenziteta u podrucju donjeg dijela leđa, svakim tijednom bol bi se povecavala u podrucju desne noge. Grčenje misica, ucestali trnici, nemogucnost ustajanja ujutro iz kreveta. Dr opce prkse smatrao je da je to isijas te mi davao Ketanole, iz tjedna u tjedan povecavao dozu, pa inekcije. Fizijatrica mi dala terapiju elektromagnetom i ultrazvuk, te koktele. nažalost ni to nije pomoglo. Zavrsila na neurologiji, na hitnim pregledima, ustanovljena hernija diska,

Neurokirurg na Rebru smatra da to mogu rijesiti jedino operacijom, ali naravno kad se ja na nju odlucim postoje postoje samo bolne komponente, nema ostecenja motoriskih sposobnosti.

Vidim da je forum dosta star i nema nekih  novijih informacija. Ali ako postoji netko tko bi ovo procitao a da se je nasao u takvoj situaciji, sto je napravio?  Dali pristat na klasicnu operaciju ili potrazit mogucnost laserske?
Dali je bio tko na laserskoj a da je imao ekstruziju diska i da je bas pritiskala korijen zivca?  :-[

Koresh

  • Newbie
  • *
  • Postova: 6
    • Profil
Odg: Ekstruzija diska
« Odgovori #1 : Siječanj 22, 2018, 22:09:06 poslijepodne »
Probaj otići do više neurokirurga po mišljenje! Također, vidi da li se može napraviti (mislim da može) minimalno invazivna operacija kralježnice. Stoji oko 30 000 kuna, radi se privatno

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Ekstruzija diska
« Odgovori #2 : Siječanj 22, 2018, 22:09:48 poslijepodne »
Dobro došla na forum Reaa! Mada mi je žao kad pročitam koliko mladih ljudi ima probleme sa kralježnicom.
Forum i nije star, ali je malo u zadnje vrijeme mrtav. Budemo to popravili.
Ja sam imala ekstruziju diska,ali L5S1 i pritiskao je korijen S1 desno. Kad mi je neurokirurg predložio operaciju pristala sam odmah,ali kad sad vrtim film unatrag dolazim do zaključka da sam dugo ignorirala bol. Sve dok nije došlo do vrhunca.
Puno sam puta tu pisala da sam uvijek za operaciju čim prije da ne dođe do neuroloških oštećenja. Na tebi je da odlučiš.
Što se tiće vrste operacija...sad već ima tih privatnih poliklinika gdje rade minimalno invazivne operacije. Skupo je,ali ako si u mogućnosti pokušaj tako. Bolje je u svakom slučaju naspram klasične operacije.
Lijep pozdrav i sretno kako got odlučiš  :)
« Zadnja izmjena: Siječanj 22, 2018, 22:13:58 poslijepodne ladyanita »
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

Kraljeznica.com forum

Odg: Ekstruzija diska
« Odgovori #2 : Siječanj 22, 2018, 22:09:48 poslijepodne »

RS232

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 55
    • Profil
Odg: Ekstruzija diska
« Odgovori #3 : Siječanj 25, 2018, 10:54:58 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Imam 26 godina i dijagnosticirana mi je hernija diska, odnosno ekstruzija diska.
MR LS kralježnice pokazuje opsežan nalaz ekstruzijena LIV-LV sa kompresijom na korijen L5 desno.

Znaci bolovi su poceli prije 3 do 4 mj, slabog intenziteta u podrucju donjeg dijela leđa, svakim tijednom bol bi se povecavala u podrucju desne noge. Grčenje misica, ucestali trnici, nemogucnost ustajanja ujutro iz kreveta. Dr opce prkse smatrao je da je to isijas te mi davao Ketanole, iz tjedna u tjedan povecavao dozu, pa inekcije. Fizijatrica mi dala terapiju elektromagnetom i ultrazvuk, te koktele. nažalost ni to nije pomoglo. Zavrsila na neurologiji, na hitnim pregledima, ustanovljena hernija diska,

Neurokirurg na Rebru smatra da to mogu rijesiti jedino operacijom, ali naravno kad se ja na nju odlucim postoje postoje samo bolne komponente, nema ostecenja motoriskih sposobnosti.

Vidim da je forum dosta star i nema nekih  novijih informacija. Ali ako postoji netko tko bi ovo procitao a da se je nasao u takvoj situaciji, sto je napravio?  Dali pristat na klasicnu operaciju ili potrazit mogucnost laserske?
Dali je bio tko na laserskoj a da je imao ekstruziju diska i da je bas pritiskala korijen zivca?  :-[

Reaa, za svoje dobro NIKADA nemojte pristati na klasicnu operaciju kraljeznice... dovoljno je Googlati.

Odmah da vam kazem, s ekstruzijom diska niste kandidat za laser.

Pozdrav

Henrik VIII

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 865
    • Profil
Odg: Ekstruzija diska
« Odgovori #4 : Siječanj 29, 2018, 18:20:55 poslijepodne »
To kad je Forum mrtav možda je i dobar znak, jer su ljudi živi i dobro im je! :)
St. post spondylodilesis, Th10-Th11-Th12-L1-L2-L3-L4, 27.03.2019.
St. post vertebrosynthesis transpedicularis Th11-Th12-L1-L2 sec Expidium, Stabilization (10.5.2016.)
Scoliosis THL
Radiculopathia C6C7 bill, C8Th1 dec, L3L4 i L5S1 bill
Hemangioma Th8
Sy CC et CB
Sy thoracale
Sy LS chr


i još nešto?

Da, uznapredovala osteoporoza, osteohondroza, blaga protruzija diska u L3/L4 i suženje prostora u oba kuka sa početnom sklerozom te Hashimotova bolest. Jupi! :)

Reaa

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: Ekstruzija diska
« Odgovori #5 : Veljača 21, 2018, 17:17:54 poslijepodne »
Jucer bila na pregledu u Vinogradskoj i neurokirurg kaze da je cudo da sa tako opseznim nalazom imam tako male bolove. (Povremena bol u gleznju i ponekad u straznjici, uz tablete nikakva bol) Neka probam sa svakodnevnim vjezbanjem te s toplicama.
Ima li tko da se izvukao iz ovoga bez operacije? Da to nekako drzi pod kontrolom? Iskustva?

ladyanita

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 751
  • Žena si !!! Možeš sve....
    • Profil
Odg: Ekstruzija diska
« Odgovori #6 : Veljača 21, 2018, 19:50:11 poslijepodne »
Ima puno ljudi koji se godinama spašavaju sa fizikalnim.
Vježbati bi stvarno trebali svakodnevno.
Mi smo u zadnje dvije godine tu na forumu večinom bili operirani, no ima i ljudi koji su godinama imali probleme ,ali su nekako uspijevali normalno funkcionirati.
Ja nisam takva, no možda se netko javi.
Ugl.sretno Vam
9.7.2015.Interlaminectomia L5S1
                 Microdiscectomia
Extrusio disc i.v. L5S1
Radikulopatija L5S1
Lumbago s išijasom
Gonartroza/artroza koljena
Lumboischialgia
hiperlordoza,skolioza,početna osteohondroza ,početna artroza.
25.07.2016. Reinterlamionectomia L5S1
                       Adhesiolyisis radicis S1
14.11.2017. Ugradnja SCSa
rujan 2021. Izvađen SCS
29.09. 2021.ALIF L5S1
08.10.2021. Stabilizacija L5S1 rujan
09.2022.emobilizacija aneurizme ACI c6

topalo

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Ekstruzija diska
« Odgovori #7 : Veljača 21, 2018, 21:04:33 poslijepodne »
Rea ali ti u svom prvom postu navodiš duge i jake bolove, injekcije itd. Znači li to da se stanje popravilo ili si se naviknula na bol?
Laminektomija L1/L2 5/2016
Interlaminektomija L2/L3 4/2017
Interlaminektomija L2/L3 foraminotomia L 3  5/2017

Reaa

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: Ekstruzija diska
« Odgovori #8 : Veljača 21, 2018, 22:39:52 poslijepodne »
Da, da. Bol se je smanjila. Znaci od onih jakih bolova ostalo je samo povremena bol u straznjici i gleznju. Sada tek krecem s vjezbanjem i toplice sam dobila krajem 4 mj.

topalo

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 121
    • Profil
Odg: Ekstruzija diska
« Odgovori #9 : Veljača 24, 2018, 11:16:22 prijepodne »
Reaa baš mi je drago zbog tebe , samo napred operaciju je bolje izbjeći i kad ti je bolje nastavi sa fizikalnom. A opet moje mišljenje kad fizikalna ne daje rezultate bolje je operirat prije nego previše čekat jer se tad živci teže oporavljaju.
Laminektomija L1/L2 5/2016
Interlaminektomija L2/L3 4/2017
Interlaminektomija L2/L3 foraminotomia L 3  5/2017

Reaa

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: Ekstruzija diska
« Odgovori #10 : Veljača 27, 2018, 15:05:17 poslijepodne »
Da, znam to. I moram napomenut, da sam trenutno nezaposlena i smanjila sam tempo zivota za 60%, ne znam kako bi bilo da se vratim na posao i sve to, jer se sad bas pazim, vjezbam, setam, radim samo sto mogu ...

Lela87

  • Newbie
  • *
  • Postova: 1
    • Profil
Odg: Ekstruzija diska
« Odgovori #11 : Travanj 06, 2018, 22:11:30 poslijepodne »
Ekstruzija diska l5s1 ustanovljena u prosincu 2017.godine. simptomi su bili bol u desnoj nozi, mjesec dana prije operacije i trnjenje stopala. Nakon konsultacija s dva kirurga pala odluka- mikrodiscektomija. Mjesec dana nakon operacije-stanje neuporedivo bolje. Idem na fizioterapiju, ne pijem nikakve tablete za bolove :)
Takoder sam prije op funkcionirala otprilike na 60 posto. Moj zakljucak- op je bila dobra odluka. Ako bolovi ne prolaze i ne moze se normalno funkcionirati- operacija je dobar izbor. Meni nije bilo nimalo strasno ni traumaticno.
Inace, imam 30 god, ne znam kad se tocno dogodila povreda, ali je kirurg zakljucio da se radi o ekstruziji starijeg datuma.

Kraljeznica.com forum

Odg: Ekstruzija diska
« Odgovori #11 : Travanj 06, 2018, 22:11:30 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com