Autor Tema: ekstruzija diska L5-S1  (Posjeta: 41262 )

0 Članova i 12 Gostiju pregledava ovu temu.

zekko

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
ekstruzija diska L5-S1
« : Ožujak 05, 2012, 19:20:43 poslijepodne »
Pozdrav svima.

Novi sam na forumu pa se unaprijed ispričavam zbog dugog posta i ako slučajno nešto pogrešno napravim. Imam 24 godine i diplomirani sam inženjer elektrotehnike, trenutno nezaposle. Kao što se iz naslova vidi, unatrag nekih 2 tjedna dijagnosticirana mi je ekstruzija diska L5-S1. Sve je počelo prije nekih cca godinu dana sa iznenadnom boli u lijevoj natkoljenici s unutarnje strane. Ispočetka su ti bolovi bili blagi te nisam obraćao pažnju na njih. Međutim, nekih 6 mjeseci kasnije, bolovi su se znatno pojačali, ali sam ih ja i dalje ignorirao (trpio, bez uzimanja analgetika i posjete liječniku), da bi se unatrag mjesec i pol-dva, bolovi pojačali do granice izdržljivosti. Tada sam uvidio da je vrag odnio šalu, te sam se uputio fizijatrici. Nakon što sam opisao problem fizijatrici i ona me pregledala, kod dizanja ispružene lijeve noge iz ležećeg položaja bolovi su se javljali na nekih 50 stupnjeva, a desne na nekih 70 stupnjeva, uputila me na EMNG. EMNG pretraga nije dala nikakve značajne rezultate, te me fizijatrica uputila na MR LS kralježnice i u međuvremenu prepisala fizikalne terapije (struja+laser+bazen+podvodna masaža). MR LS kralježnice je pokazala sljedeće: Na seriji presjeka kroz LS kralježnicu nalazi se dorzomedijalna hernija intervertebralnog diska L5-S1 s ekstruzijom dijela diska u spinalni kanal veličine oko 11 mm kraniokaudalno, 9 mm anteroposteriorno i 15 mm laterolateralno. Komprimirana je duralna vreća i lijevi lateralni recesus. Ostali intervertebralni diskovi su normalne strukture bez znakova hernijacije uz primjerenu širinu spinalnog kanala.
Prikazani dio medule spinalis je normalne debljine i strukture.
Slabinski kralješci su pravilnog oblika, veličine i strukture.
Leđna muskulatura je simetrična i normalne trofike.


Nakon što je fizijatrica pogledala nalaz, rekla je da po njezinom mišljenju treba čim prije operirati i uputila me po mišljenje neurokirurga prof. dr. sc. Pavle Miklića koji je zaključio da je indicirano operacijsko liječenje: mikrodiskektomija L5-S1 lijevo u općoj anesteziji. Međutim ja nisam otvoren za tu opciju te sam zatražio drugo mišljenje. Išao sam u Vinogradsku kod dr. sc. Tomislava Sajka koji je preporučio da pričekam s operacijom i za sad pokušam s fizikalnim terapijama i vidim kak će se situacija razviti. Ako stanje neće biti bolje, onda preporuča operaciju najvjerojatnije METRx metodom. E sad, koliko sam ja upoznat METRx metoda je jedna od metoda minimalno invanzivnih operacija hernije diska ili se varam? Isto bih molio ako netko zna više o toj metodi i radu doktora Sajka da iznese svoje znanje i mišljenje.

Unaprijed zahvaljujem.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: ekstruzija diska L5-S1
« Odgovori #1 : Ožujak 07, 2012, 06:10:37 prijepodne »
Dobro došao na forum...!! :)

Ako ti se da malo žešće pročešljaj forum i pročešljaj moje postove i vidjet ćeš puno odgovora....ja sam imao sličnu dijagnozu ali i puno žešće simptome, jedva da sam mogao hodati. Operiran u Vinogradskoj METRx metodom i preko noći se ponovno rodio.

To je bilo prije malo više od 3 godine a danas ponovno igram nogomet i to uklizujem, šprintam, mijenjam naglo smjer....

Ako hoćeš da ti uštedim živce za razmišljanje i analizu jer ovdje na forumu je već sve izanalizirano, onda odi na pregled u privatnu kliniku Vertebris i tamo čuj mišljenje, ipak je tamo trenutno najekspeditivniji neurokirurg današnjice na ovim prostorima. Tamo su ti operacije između 15 i 30 tisuća kuna, ali ako mene pitaš isplati se. Da sam ja na tvom mjestu samo to bi dolazilo u obzir.

Što se tiče ostalih ustanova, preporučeni dr. Miklić je u najmanju ruku neučinkovit, pitaj Slavena Bilića kojeg su 2 puta vraćali na stol. Još je k tome topli brat, pa mi ne bi bilo svejedno da me uopće dodiruje....

Pazi, moje mišljenje je često osporavano na forumu i ne moraš ga uvažiti, ali ponavljam, pročitaj moje postove i vidi da li sam igdje pobijen sa argumentima pa onda prosudi...


Ajde živio i znaj da se ne brineš puno jer će se sve riješiti....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

zekko

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
Odg: ekstruzija diska L5-S1
« Odgovori #2 : Ožujak 07, 2012, 17:45:29 poslijepodne »
Hvala na dobrodošlici i odgovoru Davore.

Upravo se bacam na čitanje tvojih postova. Što se tiče poliklinike Vertebris i dr. Saftića, trenutno nisam u mogućnosti platiti operaciju (ja nezaposlen, a starci imaju skupa 3300 kn penzije, ono bagatela ;-) ). E, da, jesi siguran da je dr. Saftić najeksperimentalniji kirurg na ovim prostorima što se tiče minimalno invazivnih metoda operacija kralježnice? Nije li to ipak prof.dr.sc. Krešimir Rotim od kojeg je ako se ne varam učio dr. Saftić? Koliko ja znam, ne tvrdim, ali mislim da sam čitao o tome da je prof. Rotim prvi u Hrvatskoj počeo sa minimalno invazivnim operacijama kralježnice te sa mu glavni učenici bili dr. Sajko, Saftić, Škoro, Božić i još neki...a što se prof. Miklića tiče, njega sam otpisao čim mi je spomenuo klasičnu mikrodiskektomiju.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: ekstruzija diska L5-S1
« Odgovori #3 : Ožujak 07, 2012, 18:42:33 poslijepodne »
Ma sve si ti dobro napisao osim o onom "ekperimentalni kirurg" :) . Dr. Saftić sigurno nije ekperimentalni....:D ali je najviše napredovao na svom polju.

Nemoj si puno razbijati glavu sa vrstama operacija. I moja operacija se može staviti u red klasičnih, ali stvar je odabira pristupa samoga operatera i šta će on sve raditi. Moraš znati da se ova grana medicine još uvijek razvija, ali isto tako da je zadnje 3-4 godine postigla najveći napredak.

Što se tiče svega, kontaktirat će te forumaš po imenu Istr i dat će ti sve podatke puno preciznije nego ja, a na tebi će biti da odlučiš. ALi 99% ti je odredište vinogradska. Eno i Mathias Chago je danas tamo operirao leđa.

Samo nemoj razbijati glavu jer su ovdje svi na forumu razbijali već umjesto tebe.... :)

2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: ekstruzija diska L5-S1
« Odgovori #4 : Ožujak 07, 2012, 18:56:41 poslijepodne »
Sorry ali ja sam ipak odustao od savjetovanja pacijenata na ovakav nacin.... zivjeli

p.s.
zekko, pretrazi ovaj forum i proguglaj malo (i hrvatski i engleski google).

Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

zekko

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
Odg: ekstruzija diska L5-S1
« Odgovori #5 : Ožujak 07, 2012, 19:09:15 poslijepodne »
Haha, htio sam napisat najeskpeditivniji, ali sam iz nekog razloga napisao najeksperimentalniji...mea culpa  :-\ Sve u svemu, uopće ne sumnjam u stručnost dr. Saftića jer po svemu što sam čuo o njemu, mogu samo zaključiti da je vrhunski neurokirurg, tim više jer ga je podučavao prof. Rotik. A vjerujem da su i ostali neurokirurzi koji su bili pod palicom prof. Rotima danas vrhunski. Tako da je velika vjerojatnost da ću na operaciju u vinogradsku, ako će biti potrebe. Kao što sam već rekao, bio sam u vinogradskoj kod dr. Sajka koji mi je predložio da malo pričekam sa operacijom i probam sa fizikalnim terapijama i vidim kakvo će biti stanje nakon toga.

23.04. imam kontrolni pregled kod dr. Sajka (možda i uhvatim prof. Rotima) i ako će mi stanje biti nepromijenjeno, onda ćemo pričati o operaciji. Za sad je stanje dobro, primio sam rundu od 15 terapija u Kr. Toplicama (laser+IFS struja+galvanizacija+podvodna masaža), te trenutno primam drugu rundu od 15 terapija (laser+galvanizacija+compex+podvodna masaža+medicinska gimnastika) i bolovi su se sveli na minimum :-)

Davore, iskreno se zahvaljujem na trudu i ohrabrivanju, jer bilo kako bilo, nije mi svejedno od riječi "operacija" i puno mi znači podrška nekoga tko je to već prošao.
Hvala ti.

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: ekstruzija diska L5-S1
« Odgovori #6 : Ožujak 08, 2012, 05:40:46 prijepodne »
Ma operacija ti je mačji kašalj, vjeruj mi....sto puta je stresnije kod zubara....ali ovo je najozbiljnije sada....

Jednostavno zaspeš i probudiš se novi...bez brige...osoblje je toliko istrenirano i rutinirano da će ti max olakšati.....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

zekko

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
Odg: ekstruzija diska L5-S1
« Odgovori #7 : Ožujak 08, 2012, 07:37:26 prijepodne »
Pa zar se METRx metoda ne izvodi u lokalnoj anesteziji?? Tak mi je barem kolega Istr objasnio. Zapravo, on je rekao da ovisi o kirurgu koji radi METRx metodu. Ako je izvodi minimalno invazivni kirurg tada se radi u lokalnoj anestiziji tako da možeš doktoru prijaviti ako dodirne živac ili neko vitalno tkivo. A ako je izvodi klasični kirurg, tada se radi u općoj anesteziji, što je lošije jer nema komunikacije između paijenta i operatera.


T

zekko

  • Newbie
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
Odg: ekstruzija diska L5-S1
« Odgovori #8 : Ožujak 08, 2012, 21:42:27 poslijepodne »
Davore,

Ti si operiran u vinogradskoj, METRx metodom, jel tako? Tko te operirao i da li je operacija izvedena izvedena u općoj ili lokalnoj anesteziji? Te da li su ti izvadili cijeli disk ili samo dio koji je kompresirao živac?

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: ekstruzija diska L5-S1
« Odgovori #9 : Ožujak 09, 2012, 22:10:03 poslijepodne »
Kolko se ja razumijem u svemirsku znanost, operater mi je objasnio da mi je izvadio ekstrudirani komad diska, plus ostalo što je bilo degenerirano....znači jedno 50%....inače s obzirom da je riječ o L5-S1, tu je manipulativni prostor izuzetno sužen i operater mi je rekao da čak nije uspio zahvatiti jedan dio degeneriranog tkiva. Tako da mi je ostalo 50% diska od čega jedan dio degeneriran, ali nemam nikakvih problema....skoro svaki dan igram nogomet...

Operiran u općoj anesteziji....Dr. Robert Saftić...
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Man

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
Odg: ekstruzija diska L5-S1
« Odgovori #10 : Ožujak 16, 2013, 13:33:41 poslijepodne »
Evo, da i ja malo prinesem ovoj temi i forumu.

Dakle, kao sto mozda vec znate, ja sam u 10. mjesecu 2012. zavrsio s povecom ekstruzijom diska na L5/S1, savjet je bio operacija.
Buduci da nije bilo pritiska na duralnu vrecu i da sam kontorilirao sfinktere, odlucio sam pricekati. Nakon dva mjeseca je bilo bolje, dvije epiduralne steroidne, dosta fizikaslnih, vjezbanje pomalo. Sada, nakon cetiri mjeseca, zaostao mi je samo bol u potkoljenici i u stopalu. I mislim si ja, ma dosta mi je toga svega, idem sad vidjeti kakvo je stanje, odem dr. Sajku (predivan covjek) i dr. Kvesicu (isto tako divan) koji mi je i davao ESI. Kaze meni dr. Sajko da izgledam puno bolje i da se vratim s novim MR. Kad ono, na novom MR nestala gotovo ekstruzija, samo je u dodiru sa spinalnim zivcem (otud tegobe), EMNG kaze blaga kronicna lezija. Obojica neurokirurga nisu za operaciju, sto mi je drago, ova ekstruzija se razgradila za dvije trecine u cetiri mjeseca (sto je dosta brzo, malo su se cudili) i trebam se strpiti jos 2-3 mjeseca da potpuno nestane. Objasnjenje je da se ekstruzije same razgradjuju, ali da pacijent tesko uglavnom podnose bolove, ali ako nema znajkova hitne operacije, nije lose pricekati. Ako covjek ima strpljenja. Brzina razgradnje ide logikom - sto je veca ekstruzija, brze se razgradi, pomogne i malo dekopresije. Uglavnom, to su dobre vijesti. I prije negoli sam ih saznao sam se narucio kod dr. Saftica, pa cu vidjeti sto on kaze, ali vjerojatno ce biti istoga misljenja. No raspitao bih se o zahvatima koje on nudi tako da znam ako mi zatrebaju... Naime, jedan od ova dva neurokirurga kazu, molim vas, ako bas ne morate, nemojte bas ici na klasicnu, mladi ste, svi sute o tome sto se dogodi za kojih 10 do 15 godina, ne svima, ali cesto...

ona sama

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Odg: ekstruzija diska L5-S1
« Odgovori #11 : Svibanj 30, 2013, 20:41:01 poslijepodne »
Pozdrav svima,

Nakon dva mjeseca surfanja i pretraživanja foruma kraljeznica odlucila sam i ja opisati svoje iskustvo.Hvala svima koji su ispričali svoje iskustvo koje mi je konkretno pomoglo da znam šta trebam raditi i kojim se doktorima obratiti.
Nakon poroda godinu dana sam povremeno osjećala tegobe u lumbalnom dijelu koje bi se smirile nakon tjedan dva odmaranja i brufena 600.
Dosadilo mi je da mi dr opće prakse govori da je to normalno, od dizanja djeteta , da je tako njoj bilo i da će proći.
U veljači 2013 sam napravila MR i dijagnoza je veća ekstruzija diska L5S1.(uzrok degenerativne promjene).Dijagnoza koma, a meni je bilo dobro.Dr Kvesić je preporučio operaciju, a ja sam odlučila pričekati mišljenje neurokirurga iz Vinogradske dr.Sajka. (cekala sam 40 dana za prvi pregled)
Nakon mjesec dana od dijagnoze počela je užasna bol u desnoj nozi i nemogućnost hodanja.Dok sam ležala nije bilo boli pa sam odležala mjesec dana bez lijekova.
Jedino sam primila jednu epiduralnu u kičmu ali ona nije pomagala, samo ležanje.
Nakon mjesec dana bol je prestala a ja sam bila totalno pogrbljena.Što sad? Naravno privatno  na fizikalnu (MBST i MC KENZY VJEZBE)jer drugoga u tom ternutku nije bilo .Izravnala sam se a bol se javljala povremeno ali stalno na nekom drugom mjestu;trtica, bedro , list , pa lagani trnci u stopalu.
Dr Sajko mi je preporučio pričekati i vidjeti pa evo nakon jos odrađenih fizikalnih trenutno nemam bolova samo nelagoda u lumbalnom dijelu i povremeno u nogama.Vjezbam statičke vježbe, ali od svega mislim da mi pomaže vrijeme.
Što će dalje biti ne znam.Vidim da svi strahuju od pogoršanja bili operirani ili ne.Ako nije hitno slažem se da vrijedi pričekati sa operacijom.
Osobno znam nekoliko slučajeva ekstruzije (bez operacije i ponovljenih tegoba) nakon desetak godina pa mi to ulijeva nadu.Ali niko od njih nije na forumu.Sigurna sam da ih ima jos ali kad im prođje bolna faza ne odlucuju se za forum ili su jednostavno stara generacija(ne surfaju).
Ja se nadam da neće trebati operacija (do sada nije bilo neuroloskih ispada i sl.i drago mi je da na forumu ima ljudi koji imaju takva iskustva.
Dok sam lezala s iphonom (naravno da nije bilo šanse sjediti za kompom)i surfala po forumu takvi su mi ulijevali nadu.
Najgore od svega je sto svima pomažu ili odmažu različite terapije pa čovjek ne zna što poduzeti u svom slučaju i sve se svede na metode pokušavanja.
Meni je najbolje kad ne razmišljam o kralježnici, naravno uz zaštitne pokrete.
I da, svi su mi preporučili plivanje, a meni nakon 10 dana pravilnog leđnog plivanja počela išijalgija.pa ti budi pametan.dr kaže da nije od plivanja, ali ja plivati više neću, barem ne intenzivno,možda malo laganom gibanja u moru.Za sada lagana šetnjica i statičke vježbe i sve predajem u Božje ruke.

Želim svima puno zdravlja.Bilo bi još toga toliko za napisati, ali da ne duljim pozdravljam sve članove foruma.



« Zadnja izmjena: Svibanj 30, 2013, 20:42:53 poslijepodne ona sama »

Fiumanka

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: ekstruzija diska L5-S1
« Odgovori #12 : Lipanj 02, 2013, 20:46:53 poslijepodne »
Ona sama nastavi samo sa vjezbanjima i nadam se da ce ti i ostati dobro. I ja znam za jako puno slucajeva gdje su se ljudi izvukli bez op.

Zastitni polozaji, mozes li vise o njima?
Znam za auto, krevet, onda sve iz cucnja.. Sto jos?
 A sa djecom? Moji su mali, ne dizem ih uopce, ali ih znam kada npr. sjedim snagom ruku dici/potegnut sebi u krilo. Jel smijem tako?

Ja sam bila neki dan kod fizijatrice i ona je odusevljena napredkom, ojacala sam jako misice trbuha i ledja. Tako da  - vjezbanje, vjezbanje i samo vjezbanje!
L5/S1, prosinac 2012.

ona sama

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Odg: ekstruzija diska L5-S1
« Odgovori #13 : Lipanj 03, 2013, 13:30:48 poslijepodne »
Pozdrav Fiumanka,

Hvala na javljanju i ohrabrenju.
Zaštitni položaji kad oblačim čizme ako sam na nogama naslonim se na zid ili sjednem, ako perem sudje nešto na ruke oslonim se nogama o donji kuhinjski element,smišljam svašta da rasteretim pri radnjama kralježnicu.
i ja ne dižem dijete, ali mi se dogodilo nepredvidivo -da sam je morala odvući (dignuti za ruke jer frajerica nije htjela izaći iz busa. sad je vrijeme kad na sve odgovara sa NENENENNENE

Koliko dugo to imaš?

Fiumanka

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: ekstruzija diska L5-S1
« Odgovori #14 : Lipanj 03, 2013, 13:57:49 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Pozdrav Fiumanka,

Hvala na javljanju i ohrabrenju.
Zaštitni položaji kad oblačim čizme ako sam na nogama naslonim se na zid ili sjednem, ako perem sudje nešto na ruke oslonim se nogama o donji kuhinjski element,smišljam svašta da rasteretim pri radnjama kralježnicu.
i ja ne dižem dijete, ali mi se dogodilo nepredvidivo -da sam je morala odvući (dignuti za ruke jer frajerica nije htjela izaći iz busa. sad je vrijeme kad na sve odgovara sa NENENENNENE

Koliko dugo to imaš?

uh meni su zapravo ti nepredvidivi potezi i najgori, jer moj mali od 2 godine stalno iznenadjuje.
i ja sam ga u nekoj prilici bila vukla po podu  ;D
ali desi se ponekada kada ostanem sama sa njima da moram odreagirati nepromišljeno i to mi je najgore.


ja sam operirana u prosincu, tako da sam ja druga grupacija, ali unatoč tomu svi imamo jednaki cilj  :)
L5/S1, prosinac 2012.

Fiumanka

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: ekstruzija diska L5-S1
« Odgovori #15 : Lipanj 07, 2013, 12:41:59 poslijepodne »
evo da sama sebi odgovorim, bezano uz zaštitne položaje:
 ;D

Kralježnicu je bolje održavati nego liječiti

LEŽAJ ne smije biti ni pretvrd, niti premekan, već upravo takav da se prilagodi izbočinama i udubinama našeg tijela i čuva prirodnu zakrivljenost kralješnice.

RADNI STOL mora biti prilagođen visinom. Stol treba biti u razini podlaktica, koje s nadlakticama tvore kut od 90 stupnjeva.

STOLAC treba pružati potporu pri sjedenju. Danas postoje ergonomski stolci, dizajnirani upravo tako da podržavaju kralješnicu. Ako radite u uredu, povremeno ustanite i prošećite kako biste rasteretili kralješnicu.

SJEDITI treba uspravno, na sjedalici koja omogućuje ispravan položaj trupa. Pritom trup prema bedru i bedro prema potkoljenici čine prave kutove (90 stupnjeva). Za vrijeme sjedenja izbjegavajte prekriži nogu preko noge i trup nagnuti naprijed. Izbjegavajte sjediti više od 30 – 60 minuta u istom položaju – ustanite, prošetajte, protegnite se.

HODAJTE umjereno dugačkim koracima. Pri hodanju se držite pravilno – uspravnih leđa i ravnih ramena.

PRI DIZANJU PREDMETA treba paziti. Nikako nemojte dizati predmete, pogotovo ako su jako teški tako da se ispruženih nogu saginjete, savijajući leđa u luk i podižući teret ispravljanjem kralješnice. Pravilno dizanje tereta je da se čučnete, primite teret uspravnih leđa približite ga trupu što više možete i podižete se iz čučnja u uspravan položaj.

PRI NOŠENJU TERETA – nosite ga što više približenog uz trup. Ako nosite teret u obje ruke, npr. u vrećicama, ravnomjerno ga rasporedite. Nemojte nositi pretešku torbu na jednom ramenu.

OBLAČENJE ČARAPA I CIPELA S TRUPOM SAVIJENIM NAPRIJED KRALJEŠNICI NE ODGOVARA. Podignite nogu na stolicu ili sličan oslonac i obucite se uz savijanje kuka i koljena.

USISAČ treba imati dovoljno dugu dršku, kako bi se izbjegao pognuti položaj. Pri usisavanju lagano savijte kukove i koljena, a ne leđa.

TELEVIZIJU GLEDAJTE ležeći i poluležeći, osobito potrbuške, bolje nego sjedeći u naslonjaču. Sjedenje ne odmara kralješnicu, već je opterećuje, stoga se, kad god je to moguće treba odmarati u ležećem položaju.

L5/S1, prosinac 2012.

toda78

  • Newbie
  • *
  • Postova: 8
    • Profil
Odg: ekstruzija diska L5-S1
« Odgovori #16 : Srpanj 11, 2013, 21:59:03 poslijepodne »
POstovanje i pozdrav svima iz Beograda. Koiko god imala dobre doktore, kako fizijatra, tako i neurohirurga, mislim da iskustva, koja razmenimo mi sa istim problemom, mogu biti i te kako dragocena.Naime, operisala sam ekstruziju diska 8.5.ove godine i pre par dana, tacno dva meseca od operacije krenem na posao.Medjutim vece pre, pocne da me boli u nivou sakralne kicme i gluteusa, sto je pre dva dana kulminiralo na poslu, jer sam jedva mogla da hodam. Bol nije razdiruci, kao onaj pre operacije, ali ne da hodati. Odem kod neurohirurga, on mi kaze da sam se verovatno prenapregla i kaze mi da uzmem par dana odmora. Da li je neko od operisanih imao slicna iskustva?
Hvala unapred na odgovoru.

Fiumanka

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: ekstruzija diska L5-S1
« Odgovori #17 : Srpanj 17, 2013, 09:44:17 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
POstovanje i pozdrav svima iz Beograda. Koiko god imala dobre doktore, kako fizijatra, tako i neurohirurga, mislim da iskustva, koja razmenimo mi sa istim problemom, mogu biti i te kako dragocena.Naime, operisala sam ekstruziju diska 8.5.ove godine i pre par dana, tacno dva meseca od operacije krenem na posao.Medjutim vece pre, pocne da me boli u nivou sakralne kicme i gluteusa, sto je pre dva dana kulminiralo na poslu, jer sam jedva mogla da hodam. Bol nije razdiruci, kao onaj pre operacije, ali ne da hodati. Odem kod neurohirurga, on mi kaze da sam se verovatno prenapregla i kaze mi da uzmem par dana odmora. Da li je neko od operisanih imao slicna iskustva?
Hvala unapred na odgovoru.

Toda draga pa di pobogu već nakon 2 mjeseca na posao? jel klasična operacija ili minimalno invazivna?
jel sjediš na poslu?

ne znam šta ti reći. ja sam se vratila nakon 5 mjeseci, i opet mi se činilo prerano, naravno nakon što sam počela. doduše simptome nisam imala, nikakvih bolova. i iznimno sam pazila da cijelo vrijeme radim pauze, hodam, pravilno sjedim itd (uredski posao).
i naravno stalno vježbanje.

p.s. jel si 78 godište?
L5/S1, prosinac 2012.

 

Nagradne igre