Autor Tema: grčevi u nogama kao posljedica diskusa i oštečenih nerava  (Posjeta: 35732 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

malena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
grčevi u nogama kao posljedica diskusa i oštečenih nerava
« : Srpanj 05, 2012, 19:41:53 poslijepodne »
Već sam jednom pisala na ovu temu- GRČEVI U LISTOVIMA. Ima li iko takvih problema i kako ih rješavate, kako se nosite sa ovim ... Mene je ovo primoralo da se odlučim i na operaciju L5-S1. Nakon operacije sve ok deset mjeseci, ni naznaka grču, ponekad lijeva noga zaštopa, nekakva teška, nekada "ukočena", stalno nešto kucka u njoj, list ja svakako ne osječam on je utrnjen... al Bože moj sve je to podnošljivo i sa tim se može živjeti.
Kad neku noć GRČ na čistu miru. Samo što me je ovaj put držao jedno pola sata; a prije operacije kada uhvati grč kćerka mi zategne prste drži koji minut i prođe. A sada nije pomoglo ništa od tih metoda . dok mama nije uzela iglu i pošteno mi izbola lijevi list, tek je onda popustilo. Ja sam se već počela gubiti...strašni bolovi: od te većeri mrzim kada dođe vrijeme spavanja, strah me da spavam. ležim na desnom boku savijenih nogu i vijerovali ili ne(psiha je čudo), da se više nikada ne okrenem u snu iz tog položaja. Po cijelu noć ja spavam u tom položaju i ujutro čim oči otvorim, pomislim" nije me uhvatio noćas" i odmah skačem iz kreveta, da me nebi ne daj Bože "uhvatio".Istraumatizirana sam zbog ovih grčev, po cjeli dan mislim o tome i o noći koja dolazi...utjeće mi na psihu..ne smijem više ni pomisliti da sam sama u kući a da legnem.. ko bi mi pomogao da me "uhvati" taj prokleti grč!
Pomozite, ako je neko imao sličnih problema, kakva su vaša iskustva?????????

Xena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Odg: grčevi u nogama kao posljedica diskusa i oštečenih nerava
« Odgovori #1 : Srpanj 05, 2012, 20:48:04 poslijepodne »
Doktorica mi je preporučila magnesium citrate od Solgara (200mg). Uzimam po jednu tabletu ujutro i navečer i otada nemam grčeve.

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: grčevi u nogama kao posljedica diskusa i oštečenih nerava
« Odgovori #2 : Srpanj 06, 2012, 10:15:02 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Doktorica mi je preporučila magnesium citrate od Solgara (200mg). Uzimam po jednu tabletu ujutro i navečer i otada nemam grčeve.
Upravo sam napisao o grčevima na onoj drugoj str.,ali meni ni MG više nepomaže.
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

Kraljeznica.com forum

Odg: grčevi u nogama kao posljedica diskusa i oštečenih nerava
« Odgovori #2 : Srpanj 06, 2012, 10:15:02 prijepodne »

malena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: grčevi u nogama kao posljedica diskusa i oštečenih nerava
« Odgovori #3 : Srpanj 06, 2012, 14:41:41 poslijepodne »
Evo sad sam pročitala šta si napisao tamo...Stvarno katastrofa...možda sada te priraslice prave problem, a i oštečeni nervi.Uglavnom sve to jako ide na živce, to je čovjeku u mislima non-stop. Meni se po danu javljaju brzi munjeviti grčevi koji prođu u sekundi, al oni što "uhvate" i ne popuštaju lako, uvijek navećer na spavanju. Sada sam tako istrenirala svoj mozak da spavam samo na boku i to na ovoj desnoj strani koja mi je zdrava. Jer uvijek su mi se grčevi dešavali kada spavam na stomaku, a noge obje ispružene.Ja neki dan radila EMNG ove lijeve noge, situacija sada puno bolja poslije operacije- piše kao- hronična lezija tih nerava(nemam sada nalaz kod sebe) kao u nekoj blažoj mjeri, sa dobrim znacima reinervacije.A mene baš poslije tog nalaza uhvati prvi grč poslije operacije...Idem u banju u Olovo za nekoliko dana , pa ćemo vidjeti hoćeli to šta pomoći. Inaće evo i danas sam došla na posao šepajući, nešto koči u listu i trza. ne mogu normalan korak napraviti.Koje si ti godište pa imaš takvih problema sa kičmom. Ja sam 77, i svi mi govore, pa kao ti mlada otkud ti ovi problemi sa kičmom???

Pacijent_30

  • Newbie
  • *
  • Postova: 11
    • Profil
Odg: grčevi u nogama kao posljedica diskusa i oštečenih nerava
« Odgovori #4 : Srpanj 06, 2012, 18:30:24 poslijepodne »
..jel možeš možda ako ti nije teško napisat EDB NCS rezultate (stopalo) tog emg-a, ..mene bi interesiralo s obzirom da mi se određeni problemi nastavljaju i poslje operacije a na MR-u nema znakova kompresije živca - uskoro idem na "zapad" (izvan HR) na dodatnu diagnostiku. Evo podjelit ću svoj pre- i post-operativni emg pa možemo usporedit:

EDB NCS (elektroda kod stopala) prije operacije:

brzina 48
latencija 4
amplituda 0.8

..nakon operacije:

47
4
1.8

 :-\
amp. mi je zanći još ispod granice (oko 2mV ?) a i osjećam neke simptome. Jel to dobro shvaćam da nema denervacije, myelin-ok i nema axonskih oštećenja uz ovakve rezultate brzine i latencije? Promjer korjenova i kaude na 3T aparatu sa usko separiranim sekvencijama (sa supresijom fibroze) pokazuje normalnu širinu i bez upale.  ???

I još nešto - jel nekom normalno blago grćenje medialnih (znaći unutarnjih) mišića noge i oko koljena kod L5 patologije? Kolega medicinar mi je reko u razgovoru kad sam ga pitao da tu nije dominantna L5 inervacija nego 4. A i istina je da dermatomi od 5-ice idu po vanjskoj strani noge a ne unutrašnjoj.  ???

..šta ćeš, ..život je #&% ..nekad kažem sam sebi "..barem hodaš i sfinkter ti je ok"  ;D ..stvarno strašna utjeha, nema šta

malena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: grčevi u nogama kao posljedica diskusa i oštečenih nerava
« Odgovori #5 : Srpanj 06, 2012, 20:14:01 poslijepodne »
važi, još sam na poslu, al čim većeras dođem napisat ću ti kakav je bio moj emng nalaz prije i poslije operacije ; radila sam i tri magneta -napisat ću ti i to pa da usporedimo.

malena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: grčevi u nogama kao posljedica diskusa i oštečenih nerava
« Odgovori #6 : Srpanj 07, 2012, 00:09:56 prijepodne »
EMG-nalaz-24.06.2010 -početak mojih problema sa diskus hernijom:
- nervus peroneus comm.lat.sin.:dis.5,30 milisec.,prox.11,05 milisec. MCV 67m/sec
-nervus tibialis post.lat.sin.:dist.6,95 milisec.,prox.18,0 milisec MCV 45m/sec
ZAKLJUČAK: DANAŠNJI EMG nalaz ukazuje na hronične kompenzovane umjereno teške denervacione promjene svih ispitivanih mišića sa minimalnim znacima reinervacije u istim.Današnji ENG nalaz ukazuje na umjereno tešku proksimalno aksonsko demijelinazicionu leziju na oba nerva lijevo izraženije na nervus tibialis posterior.
Ukupam EMNG nalaz ukazuje na hroničnu umjereno tešku, sporo progresivnu proksimalnu pluriradikularnu kompresivnu leziju radiksa L5-S1 i nešto manjeg intenziteta L4.

EMNG nalaz 10 mjeseci nakon operacije 08.06.2012 (ovaj izgleda drugačije sav je tabelarno prikazan)

ELEKTROMIOGRAFIJA:
tibialis ant. amplituda (mV) 2
extensor dig. amp. 2
flexor hal. amp. 2
 MOTORIČKA BRZINA PROVODLJIVOSTI
peroneus- distalna latenca 3,85; amplituda vala 5.0 MBP165,6 ; latenca vala51

ZAKLJUČAK:U današnjoj EMNG analizi registrujem hroničnu, laki aksonalnu pluraradikularnu leziju u nivou L5 sa dobrim znacima reinervacije i remnijelizacije istog.
Imaju još dva lista nerograma prikazanih nešto kao EKG al to stvarno ne kontam...

eto to su ti moji EMNG nalazi, pa usporedi ako se snalaziš sa ovim silnim pojmovima..



Pacijent_30

  • Newbie
  • *
  • Postova: 11
    • Profil
Odg: grčevi u nogama kao posljedica diskusa i oštečenih nerava
« Odgovori #7 : Srpanj 07, 2012, 01:00:56 prijepodne »
Citat:
- nervus peroneus comm.lat.sin.:dis.5,30 milisec.,prox.11,05 milisec. MCV 67m/sec
-nervus tibialis post.lat.sin.:dist.6,95 milisec.,prox.18,0 milisec MCV 45m/sec

sve ok, samo uz ovo bi još trebalo pisati koliku amplitudu (mV) je pokupio sa elektrodom, pa ako uspiješ naći napiši

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: grčevi u nogama kao posljedica diskusa i oštečenih nerava
« Odgovori #8 : Srpanj 07, 2012, 11:23:27 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Evo sad sam pročitala šta si napisao tamo...Stvarno katastrofa...možda sada te priraslice prave problem, a i oštečeni nervi.Uglavnom sve to jako ide na živce, to je čovjeku u mislima non-stop. Meni se po danu javljaju brzi munjeviti grčevi koji prođu u sekundi, al oni što "uhvate" i ne popuštaju lako, uvijek navećer na spavanju. Sada sam tako istrenirala svoj mozak da spavam samo na boku i to na ovoj desnoj strani koja mi je zdrava. Jer uvijek su mi se grčevi dešavali kada spavam na stomaku, a noge obje ispružene.Ja neki dan radila EMNG ove lijeve noge, situacija sada puno bolja poslije operacije- piše kao- hronična lezija tih nerava(nemam sada nalaz kod sebe) kao u nekoj blažoj mjeri, sa dobrim znacima reinervacije.A mene baš poslije tog nalaza uhvati prvi grč poslije operacije...Idem u banju u Olovo za nekoliko dana , pa ćemo vidjeti hoćeli to šta pomoći. Inaće evo i danas sam došla na posao šepajući, nešto koči u listu i trza. ne mogu normalan korak napraviti.Koje si ti godište pa imaš takvih problema sa kičmom. Ja sam 77, i svi mi govore, pa kao ti mlada otkud ti ovi problemi sa kičmom???
Ha ha :Dpa i ja se čudim kako to da te nešta boli,a samo 77 godina!!!Ja sam inače 29,sa 26 prvi puta ostao nepokretan,sa27 bio na 1. operaciji,sa 28 na 2. operaciji priraslica,sada trebam na 3.,opet priraslice,ali pristajem tek kada završim u kolicima,znači vjerovatno sljedeće godine.Što se tiće grčeva,mislio sam da ih imam jučer kada sam pisao na ovom forumu,ali navečer mi je bilo žao što nemogu plakat,i nakon nekoliko doza lijekova protiv grčenja,ništa.Žena masirala barem 2 sata,ali ništa bolje,i onda opet stara procedura,popiti jaku tabletu za spavanje i nadati se da će sutradan biti bolje,ali zajebo sam se! :DNišta bolje,do navećer ču poludit,samo danas ću biti nekih 4 sata doma u bazenu,u vodi mi bude bolje.Nepišem ovo da me netko žali,totalno sam se pomirio s tim da mi je život takav,samo da se zna.Mrzim kad me neko žali! :DInače,svaka ti čast što još i radiš uz sve to,ja sam doma,mogu hodat max. 1 sat na dan,sjedim samo kada jedem,kao neka ljenčina iz am. filmova! :DZnam da me čekaju kolica,samo neželim da mi noge prestanu služit,a da bolovi u kralježnici ostanu,onda ću si sam odrezat živac! :DUživajte dok možete,nikad neznate šta vam sutra nosi! :D :D
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

malena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: grčevi u nogama kao posljedica diskusa i oštečenih nerava
« Odgovori #9 : Srpanj 08, 2012, 15:24:05 poslijepodne »
što me zezaš..."77 sam godište..Ima tamo napisanih još dva lista nekih brojki, al su mi sada papiri zatrpani, farba mi se stan. možda većeras uspijem doći do njih, pa ću ti napisati. Izgleda da se ti razumiješ u ove EMNG nalaze, pa šta kažeš onda kakav je ovaj moj zadnji? jeli iole normalan???Što se tiče tih tvojih priraslica, stvarno katastrofa. Pa to ode u nedogled, te operacije priraslica, prave probleme kao i sam disk kada iskoći. I meni je zanji mr pokazao"mnoštvo priraslica" tako da te u potpunosti razumijem.Ja u principu mogu ponekada puno da hodam i to mi više godi nego sjedenje ili stajanje na jednom mjestu. Ma znaš šta- ja radim u jednoj privatnoj firmi gdje ti baš i ne možeš ići na bolovanje. Kada sam ja trebala operisati kičmu nisam uzela bolovanje nego godišnji što sasm imala nekakvih 11 dana i otišla na operaciju Ja sam DVADESETI dan nakon operacije bila na radnom mjestu(a operacija je rađena obićnom, klasičnom metodom).Aovih 9 dana sam poslije naradila i još su mi plus odbili 150 km od plate. Nikada mi neće biti jasno zašto su mi i odbili i naradila dane- ili jedno ili drugo. Al, eto nema veze..meni je ustvari tek sada jasno da ja ustvari uopšte nisam ni imala normalanu rehabilitaciju, i to ću ispaštati čitav život...A kakve ti to tablete spominješ protiv grčeva? jeli nešto tako stvarno postoji? jesi li pokušao spavati na boku, savijenih nogu u koljenima. Meni to pomaže. mislim tada me rjeđe hvata grč, nego kada su ispružene. I znaš šta ja još radim evo već 15 dana i pravo mi to godi- masiram nogu limunom svako jutro i većer.To mi super opusti, relaksira nogu...ma ne znam bude mi skroz bolje i drugačije. Probaj i ti,ne može biti ništa loše!
I znam da ovo naše "stanje" utiće na psihu i da se svi mi nosimo sa tim problemima svaki dan iznova, al eto kada te najcrnje misli obuzmu, sjeti se samo da nisi sam i da još neko upravo u tom momentu to isto proživljava..


ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: grčevi u nogama kao posljedica diskusa i oštečenih nerava
« Odgovori #10 : Srpanj 08, 2012, 21:02:20 poslijepodne »
Ma znam svo EMNG jer mi je neuro sve objasnio,tvoj baš nebi komentirao,nisam baš tako pametan.Te tablete protiv grčenja se zovu Lyoresal,pijem 30 mg svaki dan,ali kada šćepa nepomažu nikakve tablete.Spavao sam na lijevom boku oko pola godine,bilo mi je najlakše,ali sada na svakom boku mogu ležat max 15 min. a tada nastaje šou,nemogu stat na nogu na kojoj sam ležao,a preko noći kad me probudi nemogu zaspati dok neprođe.Uglavnom,oko 5-6 puta se probudim samo zbog bolova.Psiha je bila očajna,stalne depresije,stanje se skroz pogoršava i nakon 3 godine bolesti niam mogao prihvatiti da nemogu baš ništa,ali krenio sam kod psihića,i sad je situacija potpuno drukčija,psiha mi je puno bolje.Loše smo mi ljudi napravljeni,sve više ljudi ima problema sa leđima.Mislim da si ti olako prihvatila te operacije,znam da je teško kada nema posla,čim si bolestan više ništa nevrijediš,ali meni je takvo stanje također od posla,3 godine sam zanemarivao bol,a radio sam teške poslove,i još nakon posla išao raditi privatno,a eto,kakve sad koristi imam od toga?Nikakve!
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

Pacijent_30

  • Newbie
  • *
  • Postova: 11
    • Profil
Odg: grčevi u nogama kao posljedica diskusa i oštečenih nerava
« Odgovori #11 : Srpanj 08, 2012, 21:35:08 poslijepodne »
..ma razumijem se u 3 p.m. ! ..a još manje se razumiju svi ti "specijalisti"!!

..oprosti na izrazu, ..znam da svi ovdje isto patite ali znaš kako je nakon 10 mjeseci zaje**vanja, ducatom "specijalista", "kirurga", terapeuta, operacijom (možda ćak bespotrebnom) i potrošenom skoro svom ušteđevinom.
Razgovarajući sa mnogim koji imaju te probleme sa diskus hernijom teško mogu reći da moji problemi dolaze iz kralježnice - niti me išta boli kad se saginjem, niti mi je SLR pozitivan niti mi bolovi idu po odgovarajućem dermatomu, niti me ikad bole leđa, nego samo noga, noga i noga (već bio na ultrazvuku žila i ništa)... Tako odlućio da odem još izvan HR na detaljno mr-neurografsko snimanje kompletnog sakralnog i lumbalnog plexusa (sve do kuka) koje bi trebalo dati odgovor gdje i koji živac i zašto je konkretno traumatiziran, ..aleluja za njemce i njihov 7T SIEMENS i software i njihove univerzitetske klinike - možda mi njihova skupa svemirska diagnostika povrati život kakv sam imao.

Citat:
te operacije priraslica, prave probleme kao i sam disk kada iskoći. I meni je zanji mr pokazao"mnoštvo priraslica"

ok, ..stani malo tu i smiri se - mora se ostati priseban i smiren i u najgorim bolovima  :) Dakle ajmo malo logike oko te fibroze. Kad bi fibrin kao substitutivno tkivo nakon krvarenja (i umjesto oderanog ligamenta i masti oko kaude) samo po sebi bio toliko opasan onda nebi bilo nikakvih operacija, jel tako? Pa ako napraviš MR snimanje i "fs" naćin magnetnog polja dobro pokaže oblik kaude i korjenova i još to potvrdi radiolog onda to nemože biti problem.. i onda naravno dođemo do "otkud opet bolovi" i takvi EMG rezultati.. mistika kod koje sam i ja sad  ???

Još je nejasnije kako ljudi sa stisnutog pola kanala od dikus hernije trče okolo normalno. Treba se onda zapitati dali je uopće u tome problem.

Par alternativnih mogućnosti:

Br.1: segment je prirođeno nestabilan, i kod stajanja i sjedenja se anulus raširi ili kralježak zamakne preko svih proporcija (znaći raditi funkcionalni MRI). Jedini spas: fuzija ili proteza jer nikakve daljnje diskektomije neće pomoći

Br.2: problem uopće nije u diskusu, živac razvlače ligamenti oko zdjelice

Br.3: problem uopće nije u diskusu, živac grebu osteofiti na zdjelici

Br.4: problem uopće nije u diskusu, živac umotan u piriformis ili njegov tendon

Br.5: problem uopće nije u diskusu, živac upaljen od SI-zgoba

..i tako dalje

Citat:
DVADESETI dan nakon operacije bila na radnom mjestu

ma kakvi, zaboravi. Samo ćeš se sekirati za natrag bezveze. Provjereno. Nema nikakve veze, jedino ako ti posao nije skok u vis ili 1500m sa preponama. Oni koji leže ko kip 20 dana nakon operacije ..bog te koja trauma za spinalne mišiće je tek to..

Citat:
kakav je ovaj moj zadnji? jeli iole normalan

hvala bogu nisam neurolog niti ikad želim biti. Toliko različitih komentara na moje stanje koje sam dobio od svih njih mi dosta govori o objektivnosti struke. Vjerovat ću samo još njemcima i njihovoj tehnologiji. Ako mi kažu da mi je segment nestabilan i treba fuziju ili protezu, onda samo u dogovoru sa njihovim klinikama, za što bi vjerojatno bankrotirao, ali ok, živjet ću u šatoru u šumi i prirodi, jesti jelena i ribe iz potoka i biti bez bolova.
..natrag "on-topic"

Citat:
tibialis ant. amplituda (mV) 2
extensor dig. amp. 2
flexor hal. amp. 2
 MOTORIČKA BRZINA PROVODLJIVOSTI
peroneus- distalna latenca 3,85; amplituda vala 5.0 MBP165,6 ; latenca vala51

ovo je pisao specijalist neurolog, jeli? Odoh ja u njemačku živjet, tako mu sto gromova, ako se izvučem iz ovih problema jednog dana, i kažem zbogom balkanu forever ..samo mi donosi nesreću. Trebo sam to već odavno, možda bi bio zdrav sad..

Šta da ti kažem, neznam (kao fizičar po struci), ..mogu nagađati da je mišljena peronealna NCV 65,6 m/s (što je uredu) a pokupljena amplituda 2mV je na granici, za neke neurologe je tek 3mV uredu

malena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: grčevi u nogama kao posljedica diskusa i oštečenih nerava
« Odgovori #12 : Srpanj 09, 2012, 00:10:25 prijepodne »
fino si ti to meni objasnio, al hajd mi sad objasni ovo- ja sam se na operaciju odlučila zbog grčeva. Nisam ja više imala one katastrofalne bolove zbog prolapsa diska, nego samo grčevi!!! Pukne mi film, i zakažem operaciju na osnovu tog prvog mr nalaza kada sam imala bolove. I sve ok 10 mjeseci, ni naznaka grču, dva kontrolna mr u februaru ove god i u junu, ništa ne pritišće živac, ima tih priraslica, degenerativnih promjena i to al ništa ne pritišće živac Uradim nekidan i ivajEMNG, kažu bolji sada dobri znaci reinervacije.. Kad odjednom grč..nemilosrdan grč koji me je držao pola sata počela gubiti svijest od bolova tog grča..zašto se to meni sada opet pojavilo, zbog čega nastaju ti grčevi i šta se može uraditi da nestanu. Inaće da se sada nisu pojavili, ja bih mogla reći da sam ja dobro..ok ima stalno nekog kočenja u ovoj nozi, ja list nikako ne osječam, nekada pomalo šepam ne mogu baš fino hodati, pa je onda nekada sve ok, kao da nikad nisam imala tih problema, pa opet malo koći itako...al to je sve podnošljivo i sa tim se može živjeti do kraja života Ali se sad  ovi se grčevi opet pojaviše i sada mi ništa nije jasno.
Tebi je to odlično što ideš vani da dodatnu dijagnostiku, i smatram da nema tog problema ( mislim na naša stanja), koja se ne mogu riješiti, ili barem dovesti u stanje podnošljivosti i normalnog funkcioniranja, sa dobrom dijagnostikom, dobrim ljekarima, kada te neko fino posavjetuje i kaže šta trebaš raditi, ....kada se neko posveti tvom stanju.. A ovi kod nas ljekari u Sarajevu.. ma nisu loši, ovaj moj je fino obavio svoj posao, al smatram da treba i poslije operacije da mi se posveti, posavjetuje.. Pa vjeruješ li ti da meni niko nije indiviuialno pristupio i dao mi nnpr. vježbe koje ću raditi ...A znamo svi da su vježbe jako bitne..
i kod tebe i kod mene problem je ustvari- noga, a ne više kičma. ja vjerujem da ćeš ti u Njemačkoj doći do dobrog rješenja za svoje stanje, i ja ti zaista želim sve najjbolje


malena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: grčevi u nogama kao posljedica diskusa i oštečenih nerava
« Odgovori #13 : Srpanj 11, 2012, 18:16:16 poslijepodne »
lyoresal tablete- sad sam čitala nus pojave za njih...strašno..epileptični napadi, halucinacije,ukočenost. nemiran san, otežano disanje.....jesi li ti imao ikakvih simptoma???

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: grčevi u nogama kao posljedica diskusa i oštečenih nerava
« Odgovori #14 : Srpanj 11, 2012, 20:39:36 poslijepodne »
Svaka tableta ima svojih nuspojava,ali to ti je na 1 na 100 ili 1 na 1000.Ja zasad nemam nikakve simptome.Normabel povezuju sa tabletom za smirenje,ali on je zapravo za opuštanje mišića,možda ti to može pomoći.
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

malena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: grčevi u nogama kao posljedica diskusa i oštečenih nerava
« Odgovori #15 : Srpanj 11, 2012, 23:50:02 poslijepodne »
pa hajd eto radije bih onda probala prvo normabel , pa da vidim...a ti kažeš da je neurolog fino sa tobom razgovarao i objasnio ti neke stvari, pa jeli molim te, dao ti ikakvo objašnjenje zašto kod nas dolazi do tih grčeva. Ja sam to čitala na internetu svi to povezuju sa disbalansom elektrolita, pojačanim treningom, i te glupost..mislim ok je to , al kod nas je to zbog kićme ili oštečenih nerava ili oboje, ili šta već..imaš li ti kakvo saznanje o tome?
inaće, kako si ti , jesu li bolovi minuli? Jesi li masirao nogu limunom ? Znam možda ne vjeruješ u ove "narodne lijekove", al meni stvarno nekako relaksira nogu. I meni uvijek pomogne fizikalna terapija,digne me na noge..Ako nisi, probaj ovo sa limunom.

ddario

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 205
    • Profil
Odg: grčevi u nogama kao posljedica diskusa i oštečenih nerava
« Odgovori #16 : Srpanj 12, 2012, 10:26:19 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
pa hajd eto radije bih onda probala prvo normabel , pa da vidim...a ti kažeš da je neurolog fino sa tobom razgovarao i objasnio ti neke stvari, pa jeli molim te, dao ti ikakvo objašnjenje zašto kod nas dolazi do tih grčeva. Ja sam to čitala na internetu svi to povezuju sa disbalansom elektrolita, pojačanim treningom, i te glupost..mislim ok je to , al kod nas je to zbog kićme ili oštečenih nerava ili oboje, ili šta već..imaš li ti kakvo saznanje o tome?
inaće, kako si ti , jesu li bolovi minuli? Jesi li masirao nogu limunom ? Znam možda ne vjeruješ u ove "narodne lijekove", al meni stvarno nekako relaksira nogu. I meni uvijek pomogne fizikalna terapija,digne me na noge..Ako nisi, probaj ovo sa limunom.
Hvala na pitanju,jučer mi je bilo dobro,ali došlo do promjene vremena i sve po starom,opet na štakama,u krevetu,i šaka tableta da bi trpio bolove.Vjerujem u narodne lijekove,sada kad imam puno vremena dosta proučavam lijekovito bilje i primjenjujem ga sve više,makar nisam probao s limunom,ali hoću svakako,nemam šta izgubit.U vezi grčeva,ja nemogu biti sportaš da me od naprezanja grče mišići,iako od napora kada grče mišići osjećaj bude drukčiji,a ovaj osječaj je takav da se samo vrtim po krevetu,i čekam da prođe.Meni to dolazi zbog teško oštećenih korijenova živaca koi se više nemogu izliječiti,ali se može malo ublažiti bol.Kada su živci oštećeni onda neboli samo na tom dijelu,meni utjeće i na mjehur i na obadvije noge.Kako kažu,odumiru mi živci za kontrolu mjehura i nogu,što itekako osjetim.Ali,takav nam je horoskop,i šta tu možemo? :D
interlaminectomija L4,L5 i L5,S1 23.8.2010.,reoperacija L4,L5 15.3.2011.

malena

  • Newbie
  • *
  • Postova: 19
    • Profil
Odg: grčevi u nogama kao posljedica diskusa i oštečenih nerava
« Odgovori #17 : Srpanj 12, 2012, 17:43:49 poslijepodne »
joj pa tebe to baš zeza...pa ja da sam na tvom mjestu, pristala bih i na treću operaciju! što da ne-šta možeš izgubiti. kažeš ne radiš, možeš hodati samo sat, bolovi..Jedan fin detaljan pregled, konsultacija, operacija, dobra al dobra banja poslije operacije- ne može ti biti gore. Ako ti to ljekari savjetuju- ja ne bih razmišljala ni tren. Što je za operaciju, onda je za operaciju. Ja sam upoznala jednu ženu koja je nakon prve operacije bila još gora, druga operacija isto katastrofa otkazali i sfinkteri ma užas..to je jedan naš ljekar "fino" uradio, samo ženi bilo gore. I onda je ona treći put jedva nekako uspjela izganjati da je operiše ovaj doktor što je i mene (za njega stvarno svi govore da je najbolji neurohirurg, ovdje kod nas u Sarajevu), jer oni neće da rade pacijente od svojih kolega, a mislim da to ne mogu ni po zakonu jedno određeno vrijeme, i kada je on treći put je operisao- žena došla sebi. ništa je ne boli, hoda, kontroliše sfinktere- kaže žena da se preporodila.
A znaš kako kažu: treća-sreća!!! :)

Kraljeznica.com forum

Odg: grčevi u nogama kao posljedica diskusa i oštečenih nerava
« Odgovori #17 : Srpanj 12, 2012, 17:43:49 poslijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com