Autor Tema: hitno tražim mišljenje,nalazi MR i EMNG  (Posjeta: 50145 )

0 Članova i 66 Gostiju pregledava ovu temu.

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: hitno tražim mišljenje,nalazi MR i EMNG
« Odgovori #18 : Srpanj 23, 2011, 01:11:24 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Znam da nije lijepo govoriti ovakve stvari u tuđe ime, no Janos mi je dobar prijatelj i čovjek trenutno vec duze vrijeme nema vremena za internet i na terpiji je sada. Bio je operiran prije maks 3-4 tjedna klasicnom operacijom na Sestre Milosrdnice i odlično se osjeća , kaže ko NOV. Drago mi je radi njega pošto se čovjek 15 godina borio krvavim tegobama i niko ga nije sljivio tako dugo dok nije dosao na Sestre Milosrdnice u prave ruke.

Puno sreće kolega i pozdrav!

Mislim da bi isto bio red, (kad stigne), da se javi prenese svoja iskustva te na taj način pomogne drugima. Puno sreće u daljnem oporavku!
interlaminectomia L4-L5 03/2011

janos

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 44
    • Profil
Odg: hitno tražim mišljenje,nalazi MR i EMNG
« Odgovori #19 : Srpanj 26, 2011, 23:34:08 poslijepodne »
Ma eto janoša ko nov,danas se vratio iz vž.toplica,terapije protekle u savršenom redu osim što se čovjek nema gdje isplivati,gužve su u bazenima svakodnevno i u svim terminima.Eto da ne duljim,toplice ko i svake druge s tim da se odnos osoblja poboljšao u odnosu na prijašnje godine.Ljudi meni je super,osim onih blagih zatezanja u predjelu križa kod početka samih terapija,ali bože moj,malo je zakržljala muskulatura u zadnjih 6 mj.jedino što u ovih 3 tjedna nisam u potpunosti uspio probuditi sve bedrene mišiće lijeve noge,tamo je učinjena znatno veća šteta,više su atrofirali,ali neka,biti će oni za mjesec dana isti ko i prije,samo sve polako,bez žurbe.Ja Vam se ljudi osjećam ko da bi mogao skočiti do neba.A ajd slušaj sad ovamo: operiran 21.06.'11.-od tada nijedna tableta protiv bolova (do onda cca 40 kom/dan), od buđenja i zajeb..cije u operativnoj sali i svečanog mi uručivanja viška izvađenih dijelova, nisam zapalio ni cigaretu (do operacije 4 kutije/dan,nekad i više),ovo drugo je NEPROCJENJIVO !
Eto mat2be i ostale kolege po bolesti takvo mi je trenutno stanje.Hodam koliko mi to vrijeme vani dozvoljava, 3-4,5 km/dan,ako pada kiša-ništa,e tu je onda problem,počinju blaga zatezanja od ležanja i sjedenja najviše,auto vozim normalno uz korištenje stabil pojasa,bez napora i teškoća,uglavnom nema nikakvih problema koji su bili prije operacije. A ja se patio 16 godina. Usput pozdrav Atletičaru,sorry kaj se nismo čuli ovaj tjedan-to znače da je ekipa u toplicama bila na razini što se tiče rješavanja tekuće problematike na području memorijalnog centra pokojnih odojaka u blagoj rotaciji.
Interlaminectomia L3-L4 I.sin.
Ablatio disci i.v. L3-L4
Hernia disci i.v. L4-S1 dex
L4-L5 i L5-S1 Bulging i.v.diska

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: hitno tražim mišljenje,nalazi MR i EMNG
« Odgovori #20 : Srpanj 26, 2011, 23:48:55 poslijepodne »
 :) :) :) Divota! Koji dobar post, za samo poželit. Čestitam!  :)
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

janos

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 44
    • Profil
Odg: hitno tražim mišljenje,nalazi MR i EMNG
« Odgovori #21 : Srpanj 26, 2011, 23:56:16 poslijepodne »
Ovo na kraju je poželjno u što češćem izdanju.
Evo sutra ću dogovorit datum za kontrolu operatera,pa ću onda znati kakvo je stanje zapravo i iznutra,on najbolje zna šta je radio,ožiljak je dosta malen,bez vidljivih ožiljaka od konca jer ga nije izvana niti bilo.
Interlaminectomia L3-L4 I.sin.
Ablatio disci i.v. L3-L4
Hernia disci i.v. L4-S1 dex
L4-L5 i L5-S1 Bulging i.v.diska

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: hitno tražim mišljenje,nalazi MR i EMNG
« Odgovori #22 : Srpanj 27, 2011, 07:39:38 prijepodne »
Ovo su odlične vijesti....ko da čitam svoj slučaj....inače mogu misliti kako ti je bilo 15 godina....meni je nakon 2 godine puko film u potpunosti.....


Samo oprezno dalje i pazi se.....sretno!!!
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: hitno tražim mišljenje,nalazi MR i EMNG
« Odgovori #23 : Srpanj 27, 2011, 11:28:23 prijepodne »
Janos super, drago mi je čuti ovakve vijesti.
Probaj izbjegavati previše sjedenja, ako ležiš lezi na ravnom i tvrdom nikako na "brežuljastim" kaučima.
Ne zaboravi vježbanje i plivanje

P.S. ne pretjeruj s odojcima da nebih nabacio previše kg. a vidim i pušenja si se ostavio - česta nuspojava je povećanje teka!

Čuvaj se i sretno!
interlaminectomia L4-L5 03/2011

janos

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 44
    • Profil
Odg: hitno tražim mišljenje,nalazi MR i EMNG
« Odgovori #24 : Srpanj 31, 2011, 22:16:08 poslijepodne »
 ???
Evo ljudi,konačno riješih misteriju šta nam je rađeno,barem jedan dio,baš mi ne izgleda nešto veseli zahvat.

Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Interlaminectomia L3-L4 I.sin.
Ablatio disci i.v. L3-L4
Hernia disci i.v. L4-S1 dex
L4-L5 i L5-S1 Bulging i.v.diska

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: hitno tražim mišljenje,nalazi MR i EMNG
« Odgovori #25 : Kolovoz 01, 2011, 10:24:07 prijepodne »
Ovo je klasicni vid operacije. Mislim da ti nisu ovo radili ...
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: hitno tražim mišljenje,nalazi MR i EMNG
« Odgovori #26 : Kolovoz 01, 2011, 11:27:13 prijepodne »
Čini mi se da i u samom nazivu videa piše L2 do L5 spominje i S
vjerovatno odijedom pa je sigurno klasična.
interlaminectomia L4-L5 03/2011

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: hitno tražim mišljenje,nalazi MR i EMNG
« Odgovori #27 : Kolovoz 01, 2011, 11:40:23 prijepodne »
Ovaj video pokazuje ogromnu laminektomiju zbog spinalne stenoze, ti si imao herniju diska. Radjena ti je vjerojatno samo interlaminektomija tj pristupalo se disku tim putem
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

janos

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 44
    • Profil
Odg: hitno tražim mišljenje,nalazi MR i EMNG
« Odgovori #28 : Kolovoz 01, 2011, 13:15:40 poslijepodne »
Ma znam da je bila samo interlaminektomia,ali zanimljiv mi je sam pristup operativnom zahvatu,malo zezancije sa "alatom" prije početka,pa se lomi sve ko na kolinju,a na kraju kad se počisti sve je ok.
Malo sam potražio po netu,pa ima svakakvih snimaka,pa i ovih manje invazivnih metoda.
Uglavnom,kako god da operateri radili,ako je pacijentu kasnije sve ok,nema veze šta se dešava pod narkozom.
Nadam se da i ostali djelite moje mišljenje.
Interlaminectomia L3-L4 I.sin.
Ablatio disci i.v. L3-L4
Hernia disci i.v. L4-S1 dex
L4-L5 i L5-S1 Bulging i.v.diska

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: hitno tražim mišljenje,nalazi MR i EMNG
« Odgovori #29 : Kolovoz 01, 2011, 13:28:39 poslijepodne »
Naravno al kad ti ovako otvori ledja nemos doci sebi ni za godinu dana e u tom je kvaka. Uspije to naravno ako je dobro odradjeno i ako imas srece.
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: hitno tražim mišljenje,nalazi MR i EMNG
« Odgovori #30 : Kolovoz 01, 2011, 13:28:53 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Ma znam da je bila samo interlaminektomia,ali zanimljiv mi je sam pristup operativnom zahvatu,malo zezancije sa "alatom" prije početka,pa se lomi sve ko na kolinju,a na kraju kad se počisti sve je ok.
Malo sam potražio po netu,pa ima svakakvih snimaka,pa i ovih manje invazivnih metoda.
Uglavnom,kako god da operateri radili,ako je pacijentu kasnije sve ok,nema veze šta se dešava pod narkozom.
Nadam se da i ostali djelite moje mišljenje.

Apsolutno!
S tim, što večini danas klasično operiranih, ne rade niti ovako, jer je sad jedna kombinacija između te velike klasike i MISS-a..... Mislim da svakako rez od 2,5 cm s tri mala šava (koliko imam ja), nije strašno, a oporavak je sasvim OK.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

janos

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 44
    • Profil
Odg: hitno tražim mišljenje,nalazi MR i EMNG
« Odgovori #31 : Kolovoz 25, 2011, 11:20:28 prijepodne »
Zanima me,društvo moje po bolesti,da li je itko od Vas prekinuo s redovitim vježbanjem tjedan dana nakon toplica,ali da je šetnja i nešto lakšeg obavljanja posla po doma ostalo? Inače,meni je danas 2 mjeseca i tjedan od operacije,osječam se super,osim blagog zatezanja leđa i desne lože svaki put nakon bazena,na bazenu sam otprilike svaki drugi dan i to po 6 sati minimalno.
Interlaminectomia L3-L4 I.sin.
Ablatio disci i.v. L3-L4
Hernia disci i.v. L4-S1 dex
L4-L5 i L5-S1 Bulging i.v.diska

senainter

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 499
    • Profil
    • Email
Odg: hitno tražim mišljenje,nalazi MR i EMNG
« Odgovori #32 : Kolovoz 26, 2011, 08:11:29 prijepodne »
Ne znam kako mislis to ? Npr. ja ovako ako idem na bazen ne vjezbam al ako setam onda jos plus vjezbam. Neki vid aktivnosti uvijek mora biti pritom ne mislim na posremanje po kuci. Primjetila sam da mi bazen bas godi...
L4-L5, L5-S1-diskus hernija
Siringomijelija
Skolioza 43 stepena torakalna, 20 stepeni lumbalno
Operacija u Vertebrisu 2011
Stanje: neureklo se :)

mat2be

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 142
    • Profil
Odg: hitno tražim mišljenje,nalazi MR i EMNG
« Odgovori #33 : Kolovoz 29, 2011, 21:38:21 poslijepodne »
Ako te boli nakon bazena vjerovatno u bazenu radiš nekakav krivi pokret.
Probaj metodom eliminacije otkriti koji je to pokret - vježba.
btw što radiš u bazenu 6 sati !?
interlaminectomia L4-L5 03/2011

janos

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 44
    • Profil
Odg: hitno tražim mišljenje,nalazi MR i EMNG
« Odgovori #34 : Kolovoz 30, 2011, 11:28:57 prijepodne »
Odem na cijeli dan,pa se nakupi sve skupa cca 6 h u vodi,ostalo na ležaljci,razgovor s poznanicima,itd,malac mi je lud za vodom pa me i on zagnjavi da duže ostajem od uobičajnog. Bio sam na kontroli sad 26.08. veli doc.da je sve ok,te me poslao na IK za promjenu radnog mjesta,veli još 6 tjedana najmanje doma,a onda se čujemo pa da vidimo da li san spreman ili ne.Veli počet kad osjetim da je sve OK sa laganim trčkaranjem,izbjegavat u početku skakanje(skakutanje) i da pripazim na kilažu,jer me odma odmjerio i vidio da se nešto promjenilo od zadnji puta (u mj.dana 10 kg dobio),ali u mišićnoj masi,nije salo,osim malo trbuščić iskočio.Ponovno su se počeli javljati trnci kroz zadnju stranu desne noge i prednju stranu lijeve noge,ali vidim svi kažete da je to normalno.Eto zasad toliko,moram ručak pravit jer će me žena ubit ako nebude na stolu kad dođe s posla.
Interlaminectomia L3-L4 I.sin.
Ablatio disci i.v. L3-L4
Hernia disci i.v. L4-S1 dex
L4-L5 i L5-S1 Bulging i.v.diska

socrates

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 89
    • Profil
Odg: hitno tražim mišljenje,nalazi MR i EMNG
« Odgovori #35 : Kolovoz 30, 2011, 17:23:59 poslijepodne »
Pozdrav janos,nemoj me krivo shvatit ali ovo što te doktor mjerkao je u pravu,povećanje kilaže je navodno najgori neprijatelj poslije operacije.
Da ti ja sad tu ne solim pamet puno,nemoguće je dobiti 10kg mišiča u mjesec dana ukoliko ne koristiš neke dodatke prehrani ili striktno paziš koliko i kojih kalorija unosiš u organizam+naravno spartanska vježba tri puta dnevno a mislim da je malo ljudi koji bi čak i tada nabili 10kg mišiča u tako kratkom vremenu.
Ako mogu bit toliko slobodan reka bi ti skidaj to šta je moguće prije ;D

 

Nagradne igre