Autor Tema: ISKUSTVA S OPORAVKOM NAKON KLASIČNE ILI KAKO SE VEĆ KAŽE OPERACIJE  (Posjeta: 15562 )

0 Članova i 48 Gostiju pregledava ovu temu.

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
ISKUSTVA S OPORAVKOM NAKON KLASIČNE ILI KAKO SE VEĆ KAŽE OPERACIJE
« : Travanj 03, 2011, 17:04:09 poslijepodne »
Možda je već i bilo govora o ovoj temi. Kako  još nisam sigurna da li ću ići na MISS ili klasičnu ,koje se  bojiim htjea bi nešto više znati i o tome.najaviše me zanima koliko dugo traje oporavak? Na šta treba paziti? Kad sam pokretna? Treba li mi tuđa pomoć u postoperativnom periodu? I svašta nešto...

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: ISKUSTVA S OPORAVKOM NAKON KLASIČNE ILI KAKO SE VEĆ KAŽE OPERACIJE
« Odgovori #1 : Travanj 03, 2011, 18:54:38 poslijepodne »
Ukratko iz mog iskustva s vecim brojem pacijenata:
Klasicna i MISS operacija su nesto neusporedivo. No, nazalost ima i ljudi koji nakon MISS operacije imaju probleme i tegobe slicne kao nakon klasicne. To je jako rijetko.

Oporavak nakon MISS operacije je vrlo jednostavan uz maksimalnu disciplinu. Dan nakon operacije vec mozete otici popiti kavu... Nakon mjesec dana pacijenti vec pocinju sa svakodnevnim aktivnostima i manje zahtijevnim hobijima (primjerice moj jedan prijatelj je operiran endoskopski prije 5 tjedana, prije nekoliko dana je bio u lovu).

Nakon klasicne operacije, koja je ocigledno i agresivna, post operativni period je tezi i oporavak je duzi. Mislim da je nedavno fizijatrica ovdje napisala da se na posao vraca za oko 3-6 mjeseci, sto je neusporedivo s onim gore napisanim. Mislim da definitivno treba pomoc u post-operativnom periodu (obitelj, prijatelj, tko moze...).
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

damirumer

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 76
    • Profil
    • Email
Odg: ISKUSTVA S OPORAVKOM NAKON KLASIČNE ILI KAKO SE VEĆ KAŽE OPERACIJE
« Odgovori #2 : Travanj 03, 2011, 20:16:36 poslijepodne »
istr ti si doktor ili. ja imam istu stvar u utorak idem kod dr sajka probat dogovoriti min operaciju jer 5 mjeseci ništa od svih čuda ne pomaže.Strah me da dođem iz rijeke i opet ne odgodi ili predloži terapiju jer će me to skupo koštat za odlazak u zagreb kad bi mi pomogao spomenik bi mu sagradio na balkonu.Rekao mi je 75 80 % uspješnosti operacije.Ako ste doktor objasnite malo bolje sve opcije i onu opciju kad vas oni i dalje ne žele operirati.Hvala i pozdrav

teoantun

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 472
  • In Te, Domine, speravi!
    • Profil
    • Email
Odg: ISKUSTVA S OPORAVKOM NAKON KLASIČNE ILI KAKO SE VEĆ KAŽE OPERACIJE
« Odgovori #3 : Travanj 03, 2011, 21:05:44 poslijepodne »
Damirumer, lna ovom su ti forumu samo dva člana liječnika, oba specijalista. I to "Neurokirurg" (pravi neurokirurg - najbolji) i "Kokolino" spec.fizijatar.
Liječnici ti uvijek smanje taj postotak da se osiguraju, u praksi je postotak uspješnosti znatno veći. Ne boj se. bit će ok.
V.R.S.N.S.M.V.   S.M.Q.L.I.V.B.  Crux Santa Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux! Per Mariam ad Iesum! Zajedno u Kristu!

III 2011.g.  INTERLAMINECTOMIA L5 - S1 L.DEX.; ADHESIOLISIS; ABLATIO DISCI I.V. L5 - S1

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: ISKUSTVA S OPORAVKOM NAKON KLASIČNE ILI KAKO SE VEĆ KAŽE OPERACIJE
« Odgovori #4 : Travanj 03, 2011, 21:34:13 poslijepodne »
Pameni iz raznih  razloga više odgovara MISS. Ali nisam sigurna da ću to uspjeti.A opet kako  živim sama klasična mi i nije neki izbor.Tako da sam munjena.

damirumer

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 76
    • Profil
    • Email
Odg: ISKUSTVA S OPORAVKOM NAKON KLASIČNE ILI KAKO SE VEĆ KAŽE OPERACIJE
« Odgovori #5 : Travanj 04, 2011, 07:23:39 prijepodne »
Ste vi neurokirurg da li se prije operacije još jednom napravi mr ili oni po staroj operiraju to me zanima jer ako vi imate više hernija da li neurokirurg sve to sredi ili samo jednu to mi je važno jer mi govore da imam dve hernije.L5 s1 i l2 l3.Pozdrav i hvala na podršci sutra u zg po nadam se rješenje jer neda se ovo ovako više

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: ISKUSTVA S OPORAVKOM NAKON KLASIČNE ILI KAKO SE VEĆ KAŽE OPERACIJE
« Odgovori #6 : Travanj 04, 2011, 08:01:08 prijepodne »
ja tri..a ni vratna mi nije čemu

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: ISKUSTVA S OPORAVKOM NAKON KLASIČNE ILI KAKO SE VEĆ KAŽE OPERACIJE
« Odgovori #7 : Travanj 04, 2011, 12:11:53 poslijepodne »
Pozdrav.Meni ti je operiran samo ovaj disk koji je jako bio vani,L5-S1,a L4-L5 je "bulging" i to mi nisu dirali.Ja sam na klasičnoj bila,al za MISS nisam ni znala da postoji.Ako si sama daj si prije operacije probaj doma složit ove stvari što ti trebaju na neke više police tako da možeš do njih.Moj svekar ti je imao i neku hvatalicu tako da se ne mora sagibat ako mu nešto padne.Vidla sam prije par tjedana da je tih hvatalica bilo u Kauflandu za kupit.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: ISKUSTVA S OPORAVKOM NAKON KLASIČNE ILI KAKO SE VEĆ KAŽE OPERACIJE
« Odgovori #8 : Travanj 04, 2011, 13:48:17 poslijepodne »
Haj nekako osnovne stvari.al treba napraviti ako ništa kafu.. ručak.. A i 3 do 6 mjeseci bolovanja nije baš zgodno....

zamila

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
Odg: ISKUSTVA S OPORAVKOM NAKON KLASIČNE ILI KAKO SE VEĆ KAŽE OPERACIJE
« Odgovori #9 : Travanj 04, 2011, 19:49:28 poslijepodne »
Luna evo ja sam imala prije 5 mjeseci PLDD L5-S1 i mogu ti reci da trebam(ne daj Boze)opet ne bih razmisljala ni sekunde,nakon 15 dana sam se vratila na posao 8 h sjedenja i sada opet "normalno" zivim sto je u poredjenju sa klasnicnim metodama i pretesko uporedjivati sto zbog bolova sto zbog obveznog odlaska u banje-toplice i svega ostalog sto kl.metoda nosi.
Sretno
28.10.2010.-PLDD operacija-Poliklinika Vertebralis

damirumer

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 76
    • Profil
    • Email
Odg: ISKUSTVA S OPORAVKOM NAKON KLASIČNE ILI KAKO SE VEĆ KAŽE OPERACIJE
« Odgovori #10 : Travanj 04, 2011, 20:02:24 poslijepodne »
Znači vama je pomogla pldd operacija ko vas je operirao ako se smije znati znači bez bolova ste i vratili se u normalu na posao ništa vas više ne boli to meni treba to vrača osmjeh na lice čovjeku

zamila

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 27
    • Profil
Odg: ISKUSTVA S OPORAVKOM NAKON KLASIČNE ILI KAKO SE VEĆ KAŽE OPERACIJE
« Odgovori #11 : Travanj 08, 2011, 19:05:22 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Znači vama je pomogla pldd operacija ko vas je operirao ako se smije znati znači bez bolova ste i vratili se u normalu na posao ništa vas više ne boli to meni treba to vrača osmjeh na lice čovjeku

sorry damir tek sam procitala tvoje pitanje.Mene je operisao dr:saftić i sada se super osjecam,osim povremenih bolova koji me podsjecaju da sam imala operaciju(promjena vremena ili umor).drugo se sve vraca u normalu i opet imam osmjeh na licu koji od srca zelim i tebi i svima ...  ;D
28.10.2010.-PLDD operacija-Poliklinika Vertebralis

damirumer

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 76
    • Profil
    • Email
Odg: ISKUSTVA S OPORAVKOM NAKON KLASIČNE ILI KAKO SE VEĆ KAŽE OPERACIJE
« Odgovori #12 : Travanj 08, 2011, 21:04:05 poslijepodne »
   vi  ste  bila  privatno ili je to bilo dok je dr još radio u KBC SM ovo šta mi govorite da sjedite 8 h na poslu divno je za čut jer mene sjedenje doslovno ubija ne mogu sjedit ni 10 min da leđa ne počnu žarit bolit ja idem 02 05 na operaciju u KBC SM operirat će dr sajko mlad dr. nadam se da će se i meni vratit osmjeh kao i vama i da ćete još dugo biti veseli kao sad pozdrav.

trucker

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 181
    • MSN Messenger - trucker070@hotmail.com
    • Profil
    • Email
Odg: ISKUSTVA S OPORAVKOM NAKON KLASIČNE ILI KAKO SE VEĆ KAŽE OPERACIJE
« Odgovori #13 : Travanj 09, 2011, 18:00:35 poslijepodne »
Ništa se ne brini,sve će biti dobro...Ja svaki dan pravim 400-500 kilometara za volanom kamiona.Pročitaj moje prve postove da bi vidio u kakvom sam jadnom stanju bio!Glavu gore!!!
2005-2009 problemi s kralježnicom,bolovi u križima i niz desnu nogu
22.05.2009. INTERLAMINECTOMIA L V/S I LAT.DEX.   ABLATIO DISCI I.V.DRAINAGE
Od operacije na ovamo manje/više bez bolova...

OSIJEK

  • Newbie
  • *
  • Postova: 2
    • Profil
    • Email
Odg: ISKUSTVA S OPORAVKOM NAKON KLASIČNE ILI KAKO SE VEĆ KAŽE OPERACIJE
« Odgovori #14 : Travanj 13, 2011, 08:25:30 prijepodne »
Dobar dan,kao što je red da se predstavim,Drago Osijek-nepokoreni grad,da se malo našalim,dva puta su mi operirali lumbalni dio kralježnice ,oba puta DR Saftić,svaki puta sam se odlično osjećao,jedno vrjeme funkcionirao kao nov,evo sada je opet problem već nekoliko mjeseci,nešto se promjenilo ,više nisu tako jaki bolovi kao prije ,sada se radi o ukočenosti,sav sam se iskrivio,teško se razgibam,jednom kada sam razgiban ,funkcioniram uredno cjeli dan,međutim ako napravim pauzu od pola sata ,gotovo je nema više kretanja do sutra ujutro.... 30.11 prošle godine napravljena je MR LS kralježnice,pa kako nalaz kaže nema  znakova hernije diska,ali jevidljiva relativna stenoza spinalnog kanala uz dorzomedijalnu i obastranu lateralnu herniju diska....

Istr

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 322
    • Profil
Odg: ISKUSTVA S OPORAVKOM NAKON KLASIČNE ILI KAKO SE VEĆ KAŽE OPERACIJE
« Odgovori #15 : Travanj 13, 2011, 10:22:38 prijepodne »
Mozda tegove sada uzrokuje stenoza kanala? Javi se dr. Safticu, moze ti dati savjet i putem interneta!

Pozdrav
Primum non nocere - razmotrite minimalno-invazivno liječnje kralješnice

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: ISKUSTVA S OPORAVKOM NAKON KLASIČNE ILI KAKO SE VEĆ KAŽE OPERACIJE
« Odgovori #16 : Travanj 13, 2011, 10:31:54 prijepodne »
Može li mi neko pojasniti štasu to osteofiti?

Milica

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 25
    • Profil
Odg: ISKUSTVA S OPORAVKOM NAKON KLASIČNE ILI KAKO SE VEĆ KAŽE OPERACIJE
« Odgovori #17 : Travanj 13, 2011, 10:39:08 prijepodne »
koštane izbočine

 

Nagradne igre