Autor Tema: molim pojašnjenje Mr nalaza  (Posjeta: 4724 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

magi

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 90
    • Profil
molim pojašnjenje Mr nalaza
« : Prosinac 09, 2011, 00:00:06 prijepodne »
Operirala sam herniju diska L5-s1 prije 2,5 godine prošli mjesec zbog povremenih bolova načinila sam mr koji glasi:
Kod Mr pregleda lumbosakralne kralježnice u standardnim tehnikama snimanja vidi se djelomično izravnavanje fiziološke lordoze primjereno visokih trupova kralješaka s prekidom stražnje interkorporalne linije u visini L5-s1 gdje se vidi posve diskretna antepozicija trupa u odnosu na S1 za oko 1-2mm.

Vide se znaci degeneracije diska razine l5-s1 s redukcijom širine i.v prostora te dorzalnim ispupčenjem diska. U istoj visini vidljivo je stanje nakon interlaminektomije s poslijeoperacijskim ožiljnim promjenama koje okružuju duralni vreću i lijevi spinalni korijen (trenutno me boli desna noga, prije operacije je bila lijeva)

Na ostalim razinama je održana širina i.v prostora bez vidljivih znakova ispupčenja ili protruzije diska. početne degenerativne promjene malih zglobova.
Molim pomoć u prevođenju ovoga, a mislila sam da sam nakon šetvrte magnetske usavršila sve medicinske izraze  ??? pozdrav

Kraljeznica.com forum

molim pojašnjenje Mr nalaza
« : Prosinac 09, 2011, 00:00:06 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com