Autor Tema: Nada  (Posjeta: 29677 )

0 Članova i 28 Gostiju pregledava ovu temu.

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Nada
« Odgovori #36 : Ožujak 26, 2011, 13:53:39 poslijepodne »
Ah,nažalost razumijem te,svi smo to prošli.Da bol je grozna i stvarno ti privatni život ode da ne velim kud.Ja sam nakon 6 mjeseci muke operirana,s tim da ja nisam htjela prije k neurokirurgu jer sam mislila da ću se izvući s obzirom na dob (32 godine) i da će to proći,al eto nije.Drži se i probaj nekako naći malo optimizma,znam da je teško,ali moraš nekako i zbog sebe i zbog obitelji.I blago tebi,ja nisam ni znal prije operacije za minimalno invazivne tehnike ni za ništa tako da nisam ni birala  :)
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Odg: Nada
« Odgovori #37 : Ožujak 27, 2011, 10:25:54 prijepodne »
Ja jako suosjećam sa tobom, ali prvo vidi jednu jaaaaaaaaaaako bitnu stvar......

Naime, operaciju radi čovjek a ne stroj, to je kao prvo....kao drugi svaki neuro je osposobljen za nešto....ok?

Proučavajući ovu materiju, pitaj ti dr. Sajka da li on za vrijeme operacije radi RF anuloplastiku, pošto imam neka (doduše nepotvrđena) saznanja da to nitko od KBSM neura ne radi osim dr. Saftića dok je bio tamo.....zašto i zbog čega ne znam....

Po mom laičkom znanju RF anuloplastika je metoda učvršćivanja ostatka diska da ti se ne bi napravile priraslice ili došlo do rehernijacije.....

Da sam ja na tvom mjestu, ovo nije nikakva reklama, isključivo bih išao kod neura koji radi spomenutu tehniku...mislim meni je to rađeno pa sam evo već zaboravio kaj je to bol.....da me se sada pita, rađe bih išao u Vertebralis, odnosno zadužio se kod kamatara ako treba....prodao auto digao nenamjenski kredit u banci, sve bih učinio.....
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

luna

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 439
    • Profil
    • Email
Odg: Nada
« Odgovori #38 : Ožujak 27, 2011, 19:55:27 poslijepodne »
Davore nakon što  su se bolovi vratili ja razmišljam upravo o tome da s ezavalim i odem do neura.ako ne dobijem na sportskoj 8)A panično s ebojim klasične operacije. >:(Ne samo zbog bola. Jednostano ne mogu zamisliti da sam npr.mjesec dana u krevetu,a i to je u mojoj situaciji(živim sama) misaona imenica ::)

nada

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: Nada
« Odgovori #39 : Ožujak 31, 2011, 14:02:26 poslijepodne »
ah.. evo me ..pozz..
išla na fizikalne terapije dva tjedna (ono -vozi se svaki dan po pola sata..tamo amo..)
imala DDS, galvanizacija, magnet, ultrazvuk i vježbe
prvi tjedan katastrofa jer mi se i prije toga dogodila neka upala i ajd na boce..
drugi tj. već malo lakše ..
čak bez tableta..ali kratko je trajalo.. 
čim sam se vratila na posao opet isto..sjedi.. pošto radim sama u uredu nitko mi ne brani da se ustanem kad god mogu..ali ipak se sjedi i mislim da je to velik moj problem..
moram fizijatrici pa mg novi..
sad opet zaldiar.. do daljnjeg..
imam nekih obiteljskih obaveza i ništa slijedeća dva mj.. jednostavno šuti i guraj dan po dan..
eto alyna moja..  :-*
kako ti..
4.9.2007. -interlaminectomia LV/SI lat.dex.
              -microdiscectomia
16.10.2008.-interlaminectomia LV/SI bilat.
                -foraminotomiae SI bilat
                -adhesiolysis periradicularis
*nalaz emng iza toga:teška kronična radikularna lezija L5,S1 desno,S1lijevo,srednje teška i L5lijevo
*nalaz mg:,uznapredovale deg.promjene disca na L5/S1,na istom segmentu u oba lateralna recesusa,više lijevo ožiljne promjene,a lijevo se vidi unutar ožiljnih promjena i korijen živca

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Nada
« Odgovori #40 : Travanj 01, 2011, 11:32:20 prijepodne »
A ide nekako,plivam itd.Još ne radim,pa ne znam kako bude to funkcioniralo kad počnem.E već sam se stvarno zabrinula,dugo te nije bilo.A da i ti probaš ako imaš vremena jedamput,dvaput na tjedan na bazen?Ne sjećam se sad dal si prije išla il ne.Meni se čini da pomaže.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

nada

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: Nada
« Odgovori #41 : Travanj 05, 2011, 09:28:05 prijepodne »
samo ti plivaj  :-*  -- jednom prilikom mi je jedan dr. rekao da ako plivam barem jednom tjedno da će biti sve ok
a teško mi je sve uskladiti.. ali samo se moram pokrenuti ..
drži se.. to i sama govorim sebi svaki dan ..  :-*
4.9.2007. -interlaminectomia LV/SI lat.dex.
              -microdiscectomia
16.10.2008.-interlaminectomia LV/SI bilat.
                -foraminotomiae SI bilat
                -adhesiolysis periradicularis
*nalaz emng iza toga:teška kronična radikularna lezija L5,S1 desno,S1lijevo,srednje teška i L5lijevo
*nalaz mg:,uznapredovale deg.promjene disca na L5/S1,na istom segmentu u oba lateralna recesusa,više lijevo ožiljne promjene,a lijevo se vidi unutar ožiljnih promjena i korijen živca

alyna

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 203
    • Profil
Odg: Nada
« Odgovori #42 : Travanj 05, 2011, 11:16:09 prijepodne »
 :) Da,i ja sebi to govorim.A ko bude drugi... :) Nado,i ti se drži!Bude bolje.
interlaminectomia L5/S1 dex.
ablacija diska
bulging L4/L5

 

Nagradne igre