Autor Tema: Nada  (Posjeta: 29688 )

0 Članova i 77 Gostiju pregledava ovu temu.

nada

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Nada
« : Lipanj 01, 2010, 13:38:32 poslijepodne »
pozdrav svima.. nova sam na forumu..
ne bih sad pisala naširoko..pokušat ću što kraće objasniti svoj problem..
2007. godine operirala sam kralježnicu L5/S1 (interlaminectomia i microdisctomia) u Osijeku
disc je stiskao živac desne noge..a prije toga par mjeseci sam jedva hodala..
nakon samo dva mjeseca bol se pojavila na lijevoj strani.. da bi mg pokazala da se ponovo radi o istom problemu..
2008. godine ponovo operirana..sada obostrano...nakon operacije doktor mi je rekao da nije bilo disca nego da su mi problem stvarale ožiljne promjene... ali bol nije nikad prestala ..rekla bih još gore s tom lijevom stranom..
desna je sada ok..i sve je podnošljivo.. ali lijevo.. katastrofa.. peče jako i u predjelu križa i natkoljenice..zadnjih par tjedana me počela boljeti i peta..
teško mi je ležati na lijevoj strani..
svaki dan isti bolovi i pečenje..ispada da nisam ni trebala na tu drugu operaciju
išla u Zagreb po drugo mišljenje i nova mg..
kaže neurokirurg da se ponovo radi o ožiljnim promjenama i da to ne vrijedi više operirati..da je organizam takav..
treća operacija bi bila prerizična..
vratila se ponovo u Osijek mom operateru koji je bio vrlo drzak.. i rekao je otprilike : a ..ožiljne promjene se uvijek javljaju..poslje svake operacije.. i kaže još ..neznam što ću s tobom.. najrađe bih te poslao za Zagreb..
nisam mu rekla da sam išla.. jer se ljute.. prestrašno.. ne razumijem,..
sad neznam što bih dalje..
pijem zaldiar povremeno.. uglavnom trpim bol.. svakodnevno..
molim za mišljenje i savjet..
u toplicama sam bila poslje obe operacije ..te i prije nekih 7 mj..
pomaže privremeno..
4.9.2007. -interlaminectomia LV/SI lat.dex.
              -microdiscectomia
16.10.2008.-interlaminectomia LV/SI bilat.
                -foraminotomiae SI bilat
                -adhesiolysis periradicularis
*nalaz emng iza toga:teška kronična radikularna lezija L5,S1 desno,S1lijevo,srednje teška i L5lijevo
*nalaz mg:,uznapredovale deg.promjene disca na L5/S1,na istom segmentu u oba lateralna recesusa,više lijevo ožiljne promjene,a lijevo se vidi unutar ožiljnih promjena i korijen živca

GSM

  • Gost
Nada
« Odgovori #1 : Lipanj 01, 2010, 13:41:23 poslijepodne »
Failed Back Surgery Syndrome... Nisam siguran sto bi ti moglo pomoci, probaj dr. Darko Chudy, KB Dubrava.

nada

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Nada
« Odgovori #2 : Lipanj 01, 2010, 13:47:24 poslijepodne »
ne bi mi bila problem ni treća operacija.. već bi to nekako proživjela.. ali dokle.. i da li je to rješenje..
čitala sam negdje o gelovima ili masnom tkivu koja se stavlja na ta mjesta gdje je operirano..navodno sprečavaju priraslice.. ali tko bi mi to uradio..gdje..
ovaj neurokirurg u zagrebu me možda otepao što nisam njegov pacijent i možda se ne želi petljati u sve to..
a operater.. pere ruke od svega.. tako mi se čini..
i šta sad..
užas
4.9.2007. -interlaminectomia LV/SI lat.dex.
              -microdiscectomia
16.10.2008.-interlaminectomia LV/SI bilat.
                -foraminotomiae SI bilat
                -adhesiolysis periradicularis
*nalaz emng iza toga:teška kronična radikularna lezija L5,S1 desno,S1lijevo,srednje teška i L5lijevo
*nalaz mg:,uznapredovale deg.promjene disca na L5/S1,na istom segmentu u oba lateralna recesusa,više lijevo ožiljne promjene,a lijevo se vidi unutar ožiljnih promjena i korijen živca

GSM

  • Gost
Nada
« Odgovori #3 : Lipanj 01, 2010, 13:50:48 poslijepodne »
Tko te operirao u Osijeku? Kod koga si bila u Zagrebu?

Potrebno je naci bolnicu koja ima opremu i doktora koji se specijalizira za FBSS. Nazalost kod nas u sustavu HZZO toga nema. Za dobro drugo misljenje mozes se obratiti Dr. Safticu koji jako dobro kuzi tematiku neuspjelih operacija kraljesnice, ali opet kazem ja ti bi preporucio i Dr. Chudya koji na FBSS sindromu radi pomocu SCS-a (Spinal Cord Stimulator).

nada

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Nada
« Odgovori #4 : Lipanj 01, 2010, 13:52:33 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Failed Back Surgery Syndrome... Nisam siguran sto bi ti moglo pomoci, probaj dr. Darko Chudy, KB Dubrava.
hvala ti..
ja negdje moram .. odnekud ponovo krenuti..
a da stvar bude gora...od druge operacije počeli su problemi i s vratnom.. između C5 i C6 osteofiti prominiraju u spinalni kanal 2 mm.. trne mi desna strana vrata.. peče u leđima..
netko mi je rekao da to slijedi --ako operiraš vratnu ode lumbalni dio.. i suprotno..
4.9.2007. -interlaminectomia LV/SI lat.dex.
              -microdiscectomia
16.10.2008.-interlaminectomia LV/SI bilat.
                -foraminotomiae SI bilat
                -adhesiolysis periradicularis
*nalaz emng iza toga:teška kronična radikularna lezija L5,S1 desno,S1lijevo,srednje teška i L5lijevo
*nalaz mg:,uznapredovale deg.promjene disca na L5/S1,na istom segmentu u oba lateralna recesusa,više lijevo ožiljne promjene,a lijevo se vidi unutar ožiljnih promjena i korijen živca

nada

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Nada
« Odgovori #5 : Lipanj 01, 2010, 13:54:45 poslijepodne »
u Osijeku ..dr. Reljac.. a u Zagrebu bila u Vinogradskoj.. dr. Gnjidić..
4.9.2007. -interlaminectomia LV/SI lat.dex.
              -microdiscectomia
16.10.2008.-interlaminectomia LV/SI bilat.
                -foraminotomiae SI bilat
                -adhesiolysis periradicularis
*nalaz emng iza toga:teška kronična radikularna lezija L5,S1 desno,S1lijevo,srednje teška i L5lijevo
*nalaz mg:,uznapredovale deg.promjene disca na L5/S1,na istom segmentu u oba lateralna recesusa,više lijevo ožiljne promjene,a lijevo se vidi unutar ožiljnih promjena i korijen živca

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Nada
« Odgovori #6 : Lipanj 01, 2010, 20:59:22 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
u Osijeku ..dr. Reljac.. a u Zagrebu bila u Vinogradskoj.. dr. Gnjidić..
  Samo za utjehu , nisi usamljen slučaj , mene je isto u Osijeku sredio samo drugi neuro-slavonski mesar Splavski pri 3-oj i 4-oj operaciji nakon čega sam sa priraslicama kakve nisu viđene završio i na 5-oj operaciji u Zgb-jedini neuro koji mi je pristao čistiti sp.kanal od tih ožiljaka-dr. Živković KBO Sestre Milosrdnice.Kako mi je sada ? Grozno , imam sve iste simptome kao i ti ali se makar mogu toliko sagnuti da se umijem i operem zube a dok su bile priraslice bio sam kao živi robot.Gel koli spominješ stavlja se prilikom op. da spriječi nastanak tog ožiljnog tkiva ali se ne može kod svakoga aplicirati-meni nije mogao niti pri 5-oj op. ali čini mi se da se nisu ponovo javile , prošlo je skoro 2 god. od te , zadnje op. ali posljedice svih tih vući ću dok sam živ , zato jako pazi što i kako češ dalje jer činjenica je da su rijetki koji su operirali klasično DH koji se osjećaju kao prije op. , ja znam samo za Davora a na forumu sam dosta dugo...
frenk

davor

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 706
    • Profil
    • Email
Nada
« Odgovori #7 : Lipanj 01, 2010, 22:00:48 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
u Osijeku ..dr. Reljac.. a u Zagrebu bila u Vinogradskoj.. dr. Gnjidić..
  činjenica je da su rijetki koji su operirali klasično DH koji se osjećaju kao prije op. , ja znam samo za Davora a na forumu sam dosta dugo...

Mali ispravak: nakon operacije osjećam se kao prije tegoba.... da se osjećam kao neposredno prije operacije bio bi neuspjeh.... :)

Šalu na stranu, čitajući sva iskustva puno više cijenim svoje stanje...šta jest, jest. Meni je jednostavno bilo nevjerovatno jer sam, čitajući iskustva drugih, očekivao barem nekakve tegobe, međutim ništa od toga, taj dan kad sam se probudi nakon operacije neću nikad zaboraviti, doslovno je nestalo sve. Istinabog, imao sam manje tegobe u smislu odizanja na prste u prvoj fazi oporavka, ali kroz par tjedana sve je nestalo.

Najiskrenije suosjećam sa svima vama koji još uvijek muku mučite sa tegobama. I nije mi lako čitati o vašoj muci kad se sjetim kako sam ja dobro prošao.
2 godine tegoba L5/S1. Ekstruzija od 7mm.
Operiran 01/2009 u Vinogradskoj, Zagreb
Do dan danas se osjećam kao da nikad ništa nije bilo.
Igram nogomet i košarku i sve ostale sportove.

Tesla

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 194
    • Profil
    • Moje predstavljanje i iskustvo
    • Email
Odg: Nada
« Odgovori #8 : Lipanj 01, 2010, 22:53:08 poslijepodne »
Postovana Nado, imamo slican problem, otprilike isto dugo vremena, samo sto ja nisam uradio tu drugu operaciju kao ti, mada mi je malo falilo i dugo me je doktor ubjedjivao da odustanem, ali kasnije sam i saznao da bi takva operacija  bila greska kao i kod tebe. Probao sam sa fizikalnim tretmanima, samo sto mi je uvijek bilo losije. Sada radim novu dijagnostiku, pa cemo viditi za dalje. Tako da cu ti ukratko napisati na osnovu mojih saznanja iskustava i savjeta doktora.
Bol nakon operacije je veoma kompleksan problem i zovu ga Failed Back Surgery Syndrome (FBSS). Sustina dijagnostike je utvrditi sta uzrokuje bolove, dali ponovna hernija, priraslice ili nestabilnost. To se moze lijeciti hirurski.  Mozda sada trenutno i nisu toliki uzrok te priraslice, to treba viditi, one se donekle povlace vremenom. Tako da postoji mogucnost da ostane neuropatska bol  zbog prethodnih oštečenja korjena živaca ili drugo. Tada se pristupa u okviru lijecenja bola kao bolesti, a obavljaju ga strucnjaci za bol (neurohirurg, fizijatar, neurolog i anesteziolog). Tada je glavni cilj naci sredstva kojim ce biti uklonjena bol, a potom u bezbolnom stanju poceti sa fizikalnim tretmanima, ali dugorocno u cilju opravljanja zivca, s tim i nestanka uzroka boli.
Tako da bi bilo dobro kako predlazu da se javis dr. Safticu u Zagrebu, pa da ponovo odradite sve potrebne dijagnosticke metode i donesete odluku o daljem lijecenju. Nemoj odugovlaciti, jer bolom ces uzrokovati nove bolesti.
Sretno i nadam se da ces uspjeti!
02.2008. Povreda- Extruzija L5/S1, protuzija L4/L5
07.2008. Sarajevo Microdiscetomia, flavectomia, foramintomia L5/S1
09.2008. Post. op. Priraslice i hernija L5/S1, Protuzija L4/L5

2016. MRI torakalne kralježnice:
Kompresivni disk osteofiti na nivoima Th5-Th6, Th7-Th8,  i bulging disk Th11-Th12
U nivou Th4 diskretna siringomijelia...

nada

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: Nada
« Odgovori #9 : Lipanj 02, 2010, 07:43:07 prijepodne »
hvala svima na odgovorima..
i pretpostavljala sam da nisam usamljen slučaj u ovim problemima..
ali da bar samo to.. sad nakon svega susrela sam se sa stvarima koje čovjek ne može vjerovati..počevši od doktora opće prakse, koji kad me vidi zavrti mu se u glavi.. jednostavno valjda ne bi čovjek sebi trošak za nove uputnice i dr. pa do samih stavova neurokirurga.. pitanje je kome više što vjerovati...ali budem već tražila si pomoć (dr.Saftić je radio u Osijeku..ali je eto prešao u Zagreb..ali zainteresirala me KB Dubrava kako mi je preporučio GSM... )
mg nakon prve operacije pokazivala je ponovnu herniju..i operater mi je rekao da se tu nema što čekat i da to treba hitno uraditi..zato sam i pristala na nju.... da bi iza operacije rekao u smislu:disca nije bilo nego su priraslice bile tvrde ko kamen i ponovno stiskale živce.. (eto onda "stručnog" očitanja magnetske)
i kako sam napisala nakon te druge op. mi je još gore ...bolovi nisu prestali niti jednog trena..a da stvar bude gora imam osjećaj "šipke" u leđima..
prije par mj. otišla sam ponovo na mg. u Zagreb.. i nalaz mi je odmah očitan.. doktor je izašao..i donio mi nalaz i rekao mi da mu je žao.. nema hernije disca.. ali su priraslice svuda.. (nemam tu nalaz da prepišem) ali budem već ..
jedino što sam zapamtila ..na lijevoj strani u priraslici se vidi korijen živca..
taj nalaz je gledao i dr. Gnjidić(za njega je to prerizično raditi bilo što)..a moj " operater kaže da nezna što će .. i najviše što me iziritiralo je njegova izjava u smislu "vidi...vidi...nju boli a nema hernije..i spinalni kanal je prohodan".. a skoro mi nije rekao da foliram..
napisao mi je da obavim funkcionalne snimke kralježnice (mada je i to komentirao ..ništa to neće pomoći) i kaže
"ideš ti ljepo u Zagreb po drugo mišljenje" __nisam mu rekla da sam bila.. ali zna on to jer sam dizala svoje snimke iz ambulante i to je zapisano na kartonu.. vrlo se ljuti na to..
užas i katastrofa od svega
4.9.2007. -interlaminectomia LV/SI lat.dex.
              -microdiscectomia
16.10.2008.-interlaminectomia LV/SI bilat.
                -foraminotomiae SI bilat
                -adhesiolysis periradicularis
*nalaz emng iza toga:teška kronična radikularna lezija L5,S1 desno,S1lijevo,srednje teška i L5lijevo
*nalaz mg:,uznapredovale deg.promjene disca na L5/S1,na istom segmentu u oba lateralna recesusa,više lijevo ožiljne promjene,a lijevo se vidi unutar ožiljnih promjena i korijen živca

nada

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: Nada
« Odgovori #10 : Lipanj 02, 2010, 08:03:38 prijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
ali opet kazem ja ti bi preporucio i Dr. Chudya koji na FBSS sindromu radi pomocu SCS-a (Spinal Cord Stimulator).
možeš li mi reći što je to SCS-a (da li je to nekakva terapija ili ? )
4.9.2007. -interlaminectomia LV/SI lat.dex.
              -microdiscectomia
16.10.2008.-interlaminectomia LV/SI bilat.
                -foraminotomiae SI bilat
                -adhesiolysis periradicularis
*nalaz emng iza toga:teška kronična radikularna lezija L5,S1 desno,S1lijevo,srednje teška i L5lijevo
*nalaz mg:,uznapredovale deg.promjene disca na L5/S1,na istom segmentu u oba lateralna recesusa,više lijevo ožiljne promjene,a lijevo se vidi unutar ožiljnih promjena i korijen živca

GSM

  • Gost
Odg: Nada
« Odgovori #11 : Lipanj 02, 2010, 09:06:10 prijepodne »
Spinal Cord Stimulator. Uređaj koji se ugrađuje u tvoju kralješnicu kako bi spriječio bolne signale da dodju u mozak... To je to ukratko.

nada

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: Nada
« Odgovori #12 : Lipanj 02, 2010, 13:25:05 poslijepodne »
nikad čula za to do sad..
djeluje mi pomalo zastrašujuće.. čim se nešto ugrađuje..  :-\
ali sve bih samo da me ne boli..
napravit ću sad i te funkcionalne snimke kralježnice i nosit gospodinu mom operateru da vidim što će reći.. to me baš zanima vrlo.. kud bi me onda.. u koju bolnicu i kome..
.. ne budem se više prepuštala slučaju tako lako..
vjerovala sam mu puno i prije prve i prije druge operacije.. da bi me tako izgasio sada..
a tražit ću od svog opće prakse da mi da uputnicu za KB Dubrava
« Zadnja izmjena: Lipanj 02, 2010, 13:44:35 poslijepodne nada »
4.9.2007. -interlaminectomia LV/SI lat.dex.
              -microdiscectomia
16.10.2008.-interlaminectomia LV/SI bilat.
                -foraminotomiae SI bilat
                -adhesiolysis periradicularis
*nalaz emng iza toga:teška kronična radikularna lezija L5,S1 desno,S1lijevo,srednje teška i L5lijevo
*nalaz mg:,uznapredovale deg.promjene disca na L5/S1,na istom segmentu u oba lateralna recesusa,više lijevo ožiljne promjene,a lijevo se vidi unutar ožiljnih promjena i korijen živca

kokolino

  • Guru
  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 823
    • Profil
Odg: Nada
« Odgovori #13 : Lipanj 02, 2010, 16:04:45 poslijepodne »
Nado još uvijek nije sve gotovo. Rješenja za bol uvijek ima samo treba izabrati pravi načina za ono što uzrokuje bol. Teslin post u cijelosti potpisujem, vrlo lijepo i stručno objašnjeno. :-*
Inače htjela bih vas svih pohvaliti jer ste za ovo vrijeme od kada postoji ovaj Forum(2-3 god?) iznimno doprinijeli u širenju saznanja i iskustava o bolestima i liječenju kralješnice.  8) Ne sramim se reći da sam i ja zajedno s vama dosta naučila. Razmišljam kako bi bilo lijepo izvuću nekakve epiloge svih tema sa argumentima, linkovima, stručnim nazivima kako anatomije,tako i dijagnostike, dijagnoza i na kraju konzervativne i operativne terapije. Gotovo kao neki Praktikum. Ovaj Forum je gotovo to i postao. :)

nada

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: Nada
« Odgovori #14 : Lipanj 02, 2010, 18:03:21 poslijepodne »
 :-*
tako je..
 meni je žao što nisam prije puno više čitala o svemu..
možda bi sve bilo drugačije.. ali ja sam od onih koji vjeruju u bolje i ne odustajem lako od ničega..
4.9.2007. -interlaminectomia LV/SI lat.dex.
              -microdiscectomia
16.10.2008.-interlaminectomia LV/SI bilat.
                -foraminotomiae SI bilat
                -adhesiolysis periradicularis
*nalaz emng iza toga:teška kronična radikularna lezija L5,S1 desno,S1lijevo,srednje teška i L5lijevo
*nalaz mg:,uznapredovale deg.promjene disca na L5/S1,na istom segmentu u oba lateralna recesusa,više lijevo ožiljne promjene,a lijevo se vidi unutar ožiljnih promjena i korijen živca

Plavuša

  • Hero Member
  • *****
  • Postova: 657
  • ponekad sama sebi doktor
    • Profil
Odg: Nada
« Odgovori #15 : Lipanj 02, 2010, 18:10:54 poslijepodne »
Bile smo na istoj vrsti operacije (tvoja prva operacija), imamo isti nalaz EMNG samo sam ja "jedan kat iznad" - L4/L5... Žao mi je, znam što prolaziš! Nažalost rješenje ne znam ni ja!
« Zadnja izmjena: Lipanj 02, 2010, 18:12:35 poslijepodne Renata »
2006. interlaminectomia L4-L5

frenky

  • Forumas
  • ***
  • Postova: 141
  • spinal cord stimulation
    • AOL Instant Messenger - frenk
    • Profil
    • Email
Odg: Nada
« Odgovori #16 : Lipanj 02, 2010, 19:31:22 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
hvala svima na odgovorima..
i pretpostavljala sam da nisam usamljen slučaj u ovim problemima..
ali da bar samo to.. sad nakon svega susrela sam se sa stvarima koje čovjek ne može vjerovati..počevši od doktora opće prakse, koji kad me vidi zavrti mu se u glavi.. jednostavno valjda ne bi čovjek sebi trošak za nove uputnice i dr. pa do samih stavova neurokirurga.. pitanje je kome više što vjerovati...ali budem već tražila si pomoć (dr.Saftić je radio u Osijeku..ali je eto prešao u Zagreb..ali zainteresirala me KB Dubrava kako mi je preporučio GSM... )
mg nakon prve operacije pokazivala je ponovnu herniju..i operater mi je rekao da se tu nema što čekat i da to treba hitno uraditi..zato sam i pristala na nju.... da bi iza operacije rekao u smislu:disca nije bilo nego su priraslice bile tvrde ko kamen i ponovno stiskale živce.. (eto onda "stručnog" očitanja magnetske)
i kako sam napisala nakon te druge op. mi je još gore ...bolovi nisu prestali niti jednog trena..a da stvar bude gora imam osjećaj "šipke" u leđima..
prije par mj. otišla sam ponovo na mg. u Zagreb.. i nalaz mi je odmah očitan.. doktor je izašao..i donio mi nalaz i rekao mi da mu je žao.. nema hernije disca.. ali su priraslice svuda.. (nemam tu nalaz da prepišem) ali budem već ..
jedino što sam zapamtila ..na lijevoj strani u priraslici se vidi korijen živca..
taj nalaz je gledao i dr. Gnjidić(za njega je to prerizično raditi bilo što)..a moj " operater kaže da nezna što će .. i najviše što me iziritiralo je njegova izjava u smislu "vidi...vidi...nju boli a nema hernije..i spinalni kanal je prohodan".. a skoro mi nije rekao da foliram..
napisao mi je da obavim funkcionalne snimke kralježnice (mada je i to komentirao ..ništa to neće pomoći) i kaže
"ideš ti ljepo u Zagreb po drugo mišljenje" __nisam mu rekla da sam bila.. ali zna on to jer sam dizala svoje snimke iz ambulante i to je zapisano na kartonu.. vrlo se ljuti na to..
užas i katastrofa od svega
Ja sam svoje nalaze i snimke ukrao u večernjim satima dok je spremačica tamo čistila jer na drugi način nisam mogao doći do njih a trebali su mi za Zgb-i nije Dubrava nego Sestre Milosrdnice
frenk

nada

  • Jr. Member
  • **
  • Postova: 46
    • Profil
    • Email
Odg: Nada
« Odgovori #17 : Lipanj 03, 2010, 10:13:33 prijepodne »
 :D
ovo je dobro frenky..  treba se snaći na bilo koji način..
snimke oni zadržavaju da bi zadržali nas..jer gdje god ideš traže ti sve od početka.. ja sam slagala da mi trebaju za magnetsku, a gospodična sestra kaže da mora izvjestiti doktora i zapisala je na karton..
ustvari..znaju oni zašto se dižu snimke ..ali vrlo važno..
i sad zadnji put kad sam bila opet mi ih je ostavila tamo.. da poludiš..
dignut ću ja njih ponovo
4.9.2007. -interlaminectomia LV/SI lat.dex.
              -microdiscectomia
16.10.2008.-interlaminectomia LV/SI bilat.
                -foraminotomiae SI bilat
                -adhesiolysis periradicularis
*nalaz emng iza toga:teška kronična radikularna lezija L5,S1 desno,S1lijevo,srednje teška i L5lijevo
*nalaz mg:,uznapredovale deg.promjene disca na L5/S1,na istom segmentu u oba lateralna recesusa,više lijevo ožiljne promjene,a lijevo se vidi unutar ožiljnih promjena i korijen živca

 

Nagradne igre