Autor Tema: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!  (Posjeta: 49345 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ice

  • Newbie
  • *
  • Postova: 14
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #36 : Listopad 20, 2010, 17:41:04 poslijepodne »
Jos uvek  se dobi steznik u Vinogradskoj.  Meni ga donesli dan nakon operacije. ( vjerojatno bi ga dobil isti dan ali sam operiran pred vecer kad ovih koji te steznike nosiju vise nisu bili tam)

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #37 : Listopad 20, 2010, 17:52:46 poslijepodne »
E sad cemo se smijat. Moj neuro kaze; setanje vec 6h od budjenja iz narkoze (tako je I bilo); pojas nije ni spominjao; sjedenje kratko vec nakon par dana; vozit auto mozes nakon tjedan dana (kratke dionice). Toplice nakon 30 dana. Puni oporavak nakon 3 mj. To su rijeci koje mi je rekao moj neuro koji me operirao. Inace na rebru nisam nikoga vidio sa steznikom. Slusat cu svoje tijelo koje trenutno treba odmor (fiz I psih), necu sjediti osim wc a u toplice cu kad vidim da sam kako tako svoj. Jer do varazdina moram avion+voznja.
I jedan savjet:NEMOJTE kod kupnje aviokarte traziti status wheelchair: prvo vas nekim drndavim liftom u SJEDECEM polozaju popenju u posebni kombi, onda vas voze preko pola (pleso) aerodroma sa 100 rupa u SJEDECEM polozaju do aviona, zatim po pravilu MORAJU vam dodijeliti sjedalo uz prozor!ja sam zamolio stewardese da me puste do prolaza kako bi stajao tokom leta (hvala im). Ista drndava procedura u st, s tim da je to tako smjesno jer se avion parkira doslovno 10m od ulaza u zgradu.
U st postoji privatni sanitetski prijevoz, odlicna ekipa, na 5 kat me donijeli do kreveta. Ovi "drzavi" u zg-katastrofa! Bolje da sam isa taksijem.
Ako ko ima pitanja-navalite.

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #38 : Listopad 20, 2010, 17:57:03 poslijepodne »
E da, zasto su skale "takav" bauk, zabrana? Jer sad se moram selit kod matere u stan jer ona ima lift, jer jedino tako mogu doc do tako zeljene setnje. I jos zivi 1km od Marjana. Dis bolje.

Kraljeznica.com forum

Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #38 : Listopad 20, 2010, 17:57:03 poslijepodne »

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #39 : Listopad 20, 2010, 18:17:44 poslijepodne »
Taj sanitet iz St, jel to onaj tip sa mercedesom Vitom (Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se)? Meni je trazio 2 500 kn Zg-St, al na kraju sam napravila sam svoj majstor sanitet i za 400 kuna St-Zg-St:)
A skale meni nisu zabranjene, i ja imam dosta skala i koliko se sjecam od lani nisu mi zabranjene. Ja sam lani svaki dan 2x penjala te skale, a sad cu i vise puta dnevno jer sam 3x bolje nego lani.
A sto se tice steznika mislim da se nigdje ne dobiva osim u Vinogradskoj i to za MISS, mislim da klasicno operirani ni tamo ne dobivaju (ovo nisam 100%sigurna).
« Zadnja izmjena: Listopad 20, 2010, 19:18:03 poslijepodne NISAM Pegula »
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #40 : Listopad 20, 2010, 18:43:36 poslijepodne »
Iskreno se ne sjecam kombija al pari isti kao od hitne. Cijena od st aerodroma do splita 200kn. Pa taxi je vise a jos me I nosili.
Eto, I skale su jos jedna "nepoznanica" :)

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #41 : Listopad 20, 2010, 18:47:30 poslijepodne »
Samo registrirani članovi mogu vidjeti linkove. Registriraj se ili Prijavi se
Iskreno se ne sjecam kombija al pari isti kao od hitne. Cijena od st aerodroma do splita 200kn. Pa taxi je vise a jos me I nosili.
Eto, I skale su jos jedna "nepoznanica" :)
Raspitaj se koliko bi kostalo da te samo nose svaki dan bez prijevoza pa ne moraš selit hehe hehe hehe
A cuj, ako je tvoj neuro rekao da ne ides na skale ni nemoj. Svi smo mi razliciti slucajevi i valjda doktor zna zasto ne smijes.
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

lacroma

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 74
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #42 : Listopad 20, 2010, 21:25:05 poslijepodne »
Nikola, drago mi je da je dobro prošlo.

Što se tiče skala, meni je moj neurokirurg pri otpustu iz bolnice (koji je zaslužio sve pohvale za obavljeni posao) rekao da nakon operacije mogu skalama. Pitala sam ga izričito koliko skalina, jer ih imam 30-tak od auta do stana i rekao mi je da mogu par puta na dan. Mislim da je to stvar njegove procjene stanja pacijenta i da nema veze sa šarolikosti sustava, jer je djevojka istih godina kao i ja, operirana na istom mjestu (što ne znači da je i problem isti iako se nama u laičkom razgovoru to čini slično) nije smjela uza skale.
Ja bih se držala preporuka svog operatera.

Za toplice nisam imala preporuku pa nisam ni bila, steznik isto nije spominjao- u načelu mi ništa nije zabranjeno osim rotacija trupa, naglih pokreta i podizanja tereta ( pa svoju kćer od 11 mjeseci ne podižem već pola godine - kako mi to uspijeva, ne pitaj).

Hodam obavezno 5 km dnevno, plivam 3-4 puta tjedno po 1 km, vježbanje sam skroz zanemarila <smajlić koji se srami>.
Kuham, perem, čistim, valjam se po podu, ne glačam, ne usisavam. Puno čučim (silom prilika). Imam još puno neobičnih pokreta radi malog djeteta (a i jednog malo većeg), ali u svemu tome štedim svoju kralježnicu.
Budući da sam na porodiljnom, mogu pravo na nerad koristiti do treće godine života djeteta pa ću se potruditi da se dovedem u najbolje moguće stanje prije nego se vratim u poslovni žrvanj. Nadam se da će godinu dana nakon operacije biti sasvim u redu.



 
2010. hemilaminektomija s foraminotomijom L4-L5

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #43 : Listopad 20, 2010, 22:14:33 poslijepodne »
Bog lacroma, to da, svaki neuro je doslovno vidio nasu kraljeznicu. mislim da su meni skale (68 njih) zabranjene jer mi pada stopalo pa se I ne mogu njezno spustiti na prste.
Plivanje-u st mislim samo na poljudu I to jako rano (6 ujutro) I kad sam prije par god gledao daju ti 2 t staze I masu ljudi tako sa se tu plivat I ne moze,al moram provjerit. Dice nemam a reflekse sam podizanja tereta I sl vec prije razvio jer me dugo muci kraljeznica. Od bolova sad su najgori kad se u krevetu okrecem s boka na ledja (upravo ta rotacija) veceras sam skinuo zavoj I vidio da ima sasusene krvi te da je na 1 mjestu potkozno nateceno, kao veliki cir ajmo rec. Pogledat cu u moje dr opce prakse sta misli.
Inace izgubio sam 7 kg u 2 tjedna! Sta ti je stress-mozemo pisat u Oprah show :)

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #44 : Listopad 20, 2010, 23:07:58 poslijepodne »
Moze se u sest ujutro do sedam al to je onako "na crno" i nje bas preporucljivo jer su skroz hladni tusevi. I nisu to bas dvi trake, mozes koristit bilo koji od tri bazena i nema 5 ljudi u njima. Bar je tako bilo dok sam ja isla svako jutro prije posla.
Inace je kupanje za gradjane od 11-13 i mislim popodne od 17-19. U 11 je u onom vanjskom bazenu koji je u balunu, cijeli bazen je predvidjen za gradjane i ne bude tako strasna guzva, maksimum 2 u pruzi. popodne je vec druga prica, za gradjane bude cca pola onoga srednjeg bazena i bude po 5 ljudi u pruzi. E tu se ne da bas plivat.
Lani je temperatura navodno bila niža od 24 stupnja tako da Poljud i nije bas preporucljiv za rehabilitaciju.
Ima hotel Split 25m bazen, 850 kuna mjesecno svaki dan, hotel Lav 500 kuna ako koristis kroz jutro (tu i nije neki bas bazen, al posluzi) i 850 kuna ako koristis popodne. Hotel Atrium ima novi bazen, sad je cca 16m, to je prije bilo 800 kn mjesecno ili 500kn za 10 puta, ne znam sad koliko je i kako je, jer se nedavno preuredilo. I ima jos hotel President u Solinu, isto je bezvezan bazen, a cijene su bile skuplje nego u Lava, vise se tocno ne sicam.
« Zadnja izmjena: Listopad 20, 2010, 23:11:35 poslijepodne NISAM Pegula »
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #45 : Listopad 20, 2010, 23:14:57 poslijepodne »
E toga se nisam sitija, dakle h split tj sad radisson, zatvoreni baz pretpostavljam-sutra cu zvat I pitat. Thx. Idem lec, dop*zdilo mi gledat tv s nogu.
Cujemo se!

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #46 : Listopad 20, 2010, 23:17:41 poslijepodne »
Je je zatvoreni 25m bazen, predivan, bila ja pocirit, al jos ga nisam probala (za razliku od svih ostalih na podrucju Splitsko dalmatinske zupanije hehe)
850 kuna je mjesecno koristenje, svaki dan .U cijenu je ukljucena i teretana i sve saune, jacuzziji.
Ne znam dali imaju ko Lav i Atrium 10 puta ili samo mjesecne karte.
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #47 : Listopad 21, 2010, 08:47:11 prijepodne »
Ma ja idem j joker gym tako da mi te dodatne stvari ne tribaju, a I sumnjam da smijemo ista dirat sprave par miseci. No, ionako cu ovo moc tek po povratku iz toplica. Dakle 12 misec.

lacroma

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 74
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #48 : Listopad 21, 2010, 22:45:56 poslijepodne »
U nas je bazen otvoren za građane od 12.30 do 15.00. U bazenu (olimpijskom) dvoje-troje rekreativaca, dva-tri prvoligaša (izgleda mi kao da po kazni ostaju iza treninga). Temperatura je 25-26oC, uvjeti vrhunski. Pokaz dođe 250 kn.

U hotelima su cijene oko 500 kn i obično uključuju i korištenje teretane i saune.


A što se kila tiče- uh što sam ih gubila od bolova. Ali sam od operacije natukla 4 (a neuro mi je najprije rekao da pazim na kila). Što ću, čuvam se, ne potežem više k'o vol...

2010. hemilaminektomija s foraminotomijom L4-L5

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #49 : Listopad 21, 2010, 22:58:04 poslijepodne »
E moja pegula, zvao hotel split: 1050kn je sad, ona cijena je bila samo promotivna. Pitam moze li sta manje jer mi triba samo bazen-ne moze. Toliko o mom plivanju. Ljudi laku noc, normic je poceo djelovat :)

NISAM Pegula

  • Sr. Member
  • ****
  • Postova: 462
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #50 : Listopad 21, 2010, 23:05:30 poslijepodne »
Pa nisu bas normalni, pretjerali su.
Dakle moram zaboravit na to :(

Btw. ti si jos na tabletama? Zasto? Boli te ili?
« Zadnja izmjena: Listopad 21, 2010, 23:09:39 poslijepodne NISAM Pegula »
od 2000 g.    povremeni bolovi u kralježnici
27.10.2009.  endoskopska diskektomija-protruzija L4-L5
14.10.2010.  metrx s anuloplastikom-ekstruzija L5-S1

lacroma

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 74
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #51 : Listopad 21, 2010, 23:16:28 poslijepodne »
Splitski hoteli odlučili zaštititi turiste od Splićana :o.

Ja sam poslije operacije pila Voltaren par dana. Poslije nije bilo potrebe ni za čim.
2010. hemilaminektomija s foraminotomijom L4-L5

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #52 : Listopad 22, 2010, 07:31:09 prijepodne »
U otpusnom pise zaldiar 3x1 tjedan dana+pp, diazepam (a to je normabel) nocu za opustanje misica. Da jos me boli strasno rotacija (okretanje u krevetu I opcenito u krevetu kad slucajno  napravim neki pokret. Tad zaboli ka kad sam imao disk). Noga je nesto izmedju neugodnog zatezanja I boli. Rana zacjeljuje ok. Cak I piski :)

NikolaST

  • Full Member
  • ***
  • Postova: 69
    • Profil
Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #53 : Studeni 05, 2010, 10:12:06 prijepodne »
Nisam u svojoj temi neko vrime nista napisao. Dakle, tablete vise ne pijem, jedino sam sinoc uzeo normic. Pretjerao sam sa setnjama jucer (prekrasan suncan dan) pa prehodao oko 3km, a to mi je tek 3 izlazak iz stana. I secer na kraju, dosli gosti pa sam (budala,budala) stajao 3h na nogama. Kad sam isao lec osjetio lagano opet bol desno od rane, a jutros boli. Sad ne znam je li se klin klinom izbija ili mirovat 1 dan? Vjezbe statike radim ujutro cim se dignem+navecer. Ne razumin,sta je to sta me boli? Sutra imam pregled kod dr pa cu ga maaaalo ispilat :)

Kraljeznica.com forum

Odg: neuroloski ispadi - vrijeme istice??!!
« Odgovori #53 : Studeni 05, 2010, 10:12:06 prijepodne »

 

Nagradne igre                   Shoppingiranje.com